#direngezi - #direnturkiye

Bir millet uyandı bu sadece bir park olayı değil bir birikimin patlaması ve artarak devam edecek.İzmir ve Eskişehir'de bugün İstanbula gelecek Anadolu ile Avrupa'da tam anlamı ile bugün birleşecek

Hayatımda hiçbir zaman İstanbul´da olmayı istemedim bu kadar, maçlar dahil.

Medya istediği kadar 3 maymunu oynasın, halk son zamanlarda ilk kez böylesine bütünleşti. Protesto doğayı koruma sınırlarını çoktan aştı, anlamak isteyene!..

Onlar 100 toplarsa ben 1000 toplarım.

Bir ülkenin başbakanı bu cümleyi kurabiliyorsa o ülkede kadına şiddette olur,Tribün şiddeti de olur.Resmen iç savaş çağrısı yapıyor.

İstanbul'da istediğini alamayan güruh Ankara'da gövde gösterisi yapıyor Allah oradakilerin yardımcısı olsun inşAllah durum burada anlatılan kadar kötü değildir.Bu arada bu olaylar İstanbul'da şimdilik bitti gibi gözükse de tam olarak bitmedi bomba pimi çekilmiş şekilde duruyor eğer Başbakan dediği gibi projeden vazgeçmezse 2 gündür yaşanan olaylar yaşanacak olayların yanına bile yaklaşmaz.Taksime ilk kazma vurulduğu gün olay Gezi Parkından çıkar(ki zaten çoktan çıktı) Türk Baharı olarak devam eder.

Eyleme bende katıldım. Bugün biber gazını gerçek anlamı ile tattım. Feci birşey, bayılır gibi oldum sağolsun biri sürükledi beni yoksa yığılıp kalıyordum. Orantısız güç kullanan yaratıklara nefret doluyum nefret!

Eyleme bende katıldım. Bugün biber gazını gerçek anlamı ile tattım. Feci birşey, bayılır gibi oldum sağolsun biri sürükledi beni yoksa yığılıp kalıyordum. Orantısız güç kullanan yaratıklara nefret doluyum nefret!

Ben de ordaydım Saadet, her şey aslında iyi gidiyordu, gördüğüm kadarıyla kimse taşkınlık çıkarmıyordu, sonra patlama sesleri geldi, Sulardan, Baraj Yoluna giden tarafı polis kapatmış sanırım, oradan gelenin gözleri kıpkırmızı, biz de tam Suların göbeğindeyiz, oradaki foto Muhammed Ali'nin biraz önündeyiz, derken kalabalık bir anda çığırından çıktı, İstasyon tarafından panzer gelmiş, görmedim ben, arkadaşım kolumdan tuttuğu gibi aralara kaçtık yoksa kalabalık ezecekti, şimdi eve geldim, yolda gelirken Suların orada çatışma devam ediyordu, çok yaralı varmış

Liseli gençlik ağzıyla ''100 bin topladığınız yerde 1 milyon toplarım'' diyen RTE biliyor musun ki bu millet Çanakkale' de de kendisinden sayıca 10 kat ve teçhizat olarak kendinden çok daha donanımlı düşmanı denize döktü. Unutma ki özgürlüğü elinden alınmış Türk milleti için değil 1 milyon, 10 milyon bile vız gelir.

Evde duramadık meydanlara çıktık biber gazı yedik mutluyuz huzurluyuz çünkü faşizme karşı direnişimiz durdurulamadı.He bu arada Anadolu yakasına dönüşte Ümraniye'de Peygamberlerinin (!) emri ile sokaklara çıkmış bir grup göremediğimiz bir yerden(Gerçekten büyük delikanlılık örneği) üzerimize cam şişeler bardaklar attılar neyse yarın yine oradan geçeceğiz belki bu sefer görünmekten korkmazlar.

Olağanüstü bir süreç yaşıyoruz. 3-4 gün önce çoğumuzun derdi basketbolken şimdi aklımıza bile gelmiyor belki. Dikkatler tamamen başka yere odaklandı, bir kıvılcım büyük bir yangına dönüştü saatler içerisinde.

Özet şudur: Türkü, Kürdü, Alevisi, Sünnisi, dindarı, ateisti, işçisi, köylüsüyle artık bu halk baskıya, zamma, yasaklara, polis şiddetine, özelleştirmelere tahammül edemiyor ve "YETER" diyor.

Olağanüstü bir süreç yaşıyoruz. 3-4 gün önce çoğumuzun derdi basketbolken şimdi aklımıza bile gelmiyor belki. Dikkatler tamamen başka yere odaklandı, bir kıvılcım büyük bir yangına dönüştü saatler içerisinde.

Özet şudur: Türkü, Kürdü, Alevisi, Sünnisi, dindarı, ateisti, işçisi, köylüsüyle artık bu halk baskıya, zamma, yasaklara, polis şiddetine, özelleştirmelere tahammül edemiyor ve "YETER" diyor.

Valla aklıma bile gelmiyor. Halk baskıya ve şiddete tepkisini gösterdi. Taksim Gezi Parkı, bu haliyle kalırsa eğer, bu tepkinin sembolü olacak ve eminim çok farklı bir halde olacak.

Ya ben Laik Atatürkçû genç değilim,ya da orada eylem yapmaya gelmeyîp kaos yaratmaya gelen TKP'li,BDP'li terörist ile beraber benim esnafimi maddi zarar uğratan ve bni gerektiğinde uykusuz kalarak koruyan polisimi yaralayanlar Laik Atatürkçü değil !!

Ya ben Laik Atatürkçû genç değilim,ya da orada eylem yapmaya gelmeyîp kaos yaratmaya gelen TKP'li,BDP'li terörist ile beraber benim esnafimi maddi zarar uğratan ve bni gerektiğinde uykusuz kalarak koruyan polisimi yaralayanlar Laik Atatürkçü değil !!

Kardeşim daha yaşın genç, biraz zaman geçsin yavaş yavaş durumu anlayacaksın. Sana bir önerim var (eğer yapmadıysan) oraya git, bazı insanlarla sohbet et, ne istiyorlar, ne yaşamışlar bir öğren mesela başlangıç olarak. Parkı gez, insanlara bak gözlem yap. En güzeli bence bu yöntem, duyduğuna değil de gözlemine inanmak en doğru oluyor.

Görüşüne saygı duyuyorum, yanlış diyemem. Ama sen de o insanları eğer dinlersen ve doğru gözlemlersen, sen de o insanların görüşlerine daha saygılı olacaksın bence. ;)