Domenec Torrent

İspanyol teknik adama Galatasaray kariyerinde başarılar diliyoruz. Yabancı hocalar için Türkiye ilk etapta zorlayıcı olabilir. Umarız ki; ülkedeki futbol iklimini ve işleyen dinamikleri çabuk kavrar ve uzun süredir özlemini çektiğimiz güzel oyunu bize izlettirir. Mayısta seçime gidilir zaten muhtemelen. Sonrası gidişata göre şekillenir.
 
Performansına göre sezon sonunda gelecek hocanın yardımcısı olarak devam eder ya da teknik direktör olarak kalır. CV'si çok zayıf bir hoca. Futbolu 27 yaşında bıraktıktan sonra Girona'da filan çalışmış, 2007'de 45 yaşındayken Guardiola B takımda yardımcısı yapınca, onunla birlikte zamanla A Takım yardımcı antrenörü olmuş. New York City macerası başarısız, Flamengo kariyeri de kısa süreli ve soru işareti. Umarım başarılı olur, hocamız hoş gelmiş.
 
Basinda yazdığına göre beş yardımcısı ile birlikte 1,5 yıllık toplam maliyeti 1.5 milyon €.Bu şartlarda oldukça iyi sayılır, bir de başarılı olursa tadından yenmez.Tabi yazılan rakamlar doğru ise
 
Basinda yazdığına göre beş yardımcısı ile birlikte 1,5 yıllık toplam maliyeti 1.5 milyon €.Bu şartlarda oldukça iyi sayılır, bir de başarılı olursa tadından yenmez.Tabi yazılan rakamlar doğru ise
Başarısız olursa da ne kadar ekmek o kadar köfte mi diyeceğiz:))? Galatasaray camiası daha ciddi yönetilmeli. bir yardımcı antrenör getirmişler garip paylaşımları olan üstüne 24 saat içinde de kovmuşlar tepki görünce. Galatasaray ciddiyetsiz adamların başkanlık yaptığı acemi çavuşların takıldığı bir camia haline geldi maalesef. Bu başkanın da en kısa zamanda görevi bırakması gerekiyor.
 
Şunu anlamıyorum ; çok iyi hocayı getirsek , en az 5 milyon euro ister. O gelse ne olacak , avrupada başarı bu yabancı sınırı , türk futbolcu kalitesi ve döviz maliyeti ile hayal. Sırf Türkiye şampiyonluğu için hocaya bu kadar çok para verilmesine karşıyım. Ha bi derval , feldkamp bulunabilir ve uzun vadeli ekol oluşturulursa o ayrı.
Fener mecbur daha doğrusu ali koç mecbur seneye şampiyon olmak için çok iyi hoca ve çok para vermeye , ki şampiyonluk genede garanti değil. Bu takımla onlarda olamazlar.
Takım kadrosuna baktığımızda en iyi kadro sene başı beşiktaştay dı ama anlayamadığım şekilde dağıldılar , acaba avrupa mı agır geldi.

Bizim yeni hocayı hiç bilmiyorum , ama bu kadro ile çok şey yapacağını düşünmüyorum.
 

Üst