'Efes PİLSEN Tarih Oluyor'

Birleşmek ister misiniz? konusu vardı kilitlendi erkek basketbol takımı bölümünde. Burdan yazayım düşüncelerimi...

Bundan 2 sene öncesine kadar Telekom yada Efesle birleşmeye evet harika olur derdim ama geçen sene ve bu sene görüyüroz ki tek başımaza da biz şampiyonluğa oynayacak kadro kurabiliriz. Bütçemizi şuan 1 milyon euro arttırsak mesela şampiyonluk yarışında Fb Ülker ve Efes kadar ismimiz geçerdi. Ya da Shumpert türk statüsünde oynasa ve 4 numaraya iyi bir yabancı alabilseydik.

Kısacası demek istediğim şudur; kendi olanaklarımızla çabalayıp 4 senede gelecek bir şampiyonluğu, hazır bir takımla birleşerek hemen gelecek bir şampiyonluğa tercih ederim ben.

Berkan Çatal' Alıntı:
Birleşmek ister misiniz? konusu vardı kilitlendi erkek basketbol takımı bölümünde. Burdan yazayım düşüncelerimi...

Bundan 2 sene öncesine kadar Telekom yada Efesle birleşmeye evet harika olur derdim ama geçen sene ve bu sene görüyüroz ki tek başımaza da biz şampiyonluğa oynayacak kadro kurabiliriz. Bütçemizi şuan 1 milyon euro arttırsak mesela şampiyonluk yarışında Fb Ülker ve Efes kadar ismimiz geçerdi. Ya da Shumpert türk statüsünde oynasa ve 4 numaraya iyi bir yabancı alabilseydik.

Kısacası demek istediğim şudur; kendi olanaklarımızla çabalayıp 4 senede gelecek bir şampiyonluğu, hazır bir takımla birleşerek hemen gelecek bir şampiyonluğa tercih ederim ben.
burda önemli olan bence efes'in euro league hakkı olması yani adamlar şampiyon olmasa bile euro league'ye gidiyor(galiba 5 yıllık hakları vardı).fb'nin ülkerle birleşmesinin en büyük artısı bu oldu.

Yalnız amblemide değiştirmek zorunda.Değiştirmekte öyle iki noktayı virgül yapmaktan öte çağrıştırıcı nitelikte olmayacak.Değişikliği sunacaklar ve yetkili makamdan onaylanması gerekecek.

Efes yıllardır reklamını yapabilmek için basketbolun içindeydi.Böylelikle normalde yasak olan alkol reklamını delebiliyorlardı.Tuborg'ta aynı faliyette bulundu ama onlar Efes kadar tutunamadı.Eee şimdi bu reklam amacıda elinden alındığı taktirde niye Efes devam etsin ki.Hani sahibi olarak düşünsem ben çekilir iyi bir avrupa takımı ile birleşirdim bahsedildiği gibi.

Gazete televizyonların genel yayın yönetmenlerine 3-5 bir şey verirdim her hafta bizden bahsedin diye oldu bitti.Adam basket aşığı ise bilemem ama iş amacından saptıktan sonra her yıl boşa giden 15-20 milyon avrodan bahsedecekler.Saçma.

Yerlileri bize gelsin de gerisi önemli değil. :) Şaka bir yana bu zihniyet nedir böyle ya? Sen git Hizbullah'ı dışarı çıkar yasayla Efes Pilsen'i,basketbolun tarihi en köklü klüplerinden birini kapat.

Efes Pilsen birleşip kimseye para vermez. Zaten ismini kullanamadığı için böyle haberler yer alıyor, ismini vermeden 10 küsür milyon dolar para mı harcayacak?

- Basketbolu seviyor iseler isimleriyle (Efes Basket mesela) devam ederler.

- Yurtdışına açılırlar.

Valla Efes'in durumu da umrumda değil. Geçen aylarda o kadar küfrettik, basketbolu seven adamlar seyircinin gelmesini engellemezler. Beter olsunlar, umrumda değiller açıkçası.

Kerem Seçer' Alıntı:
Efes Pilsen birleşip kimseye para vermez. Zaten ismini kullanamadığı için böyle haberler yer alıyor, ismini vermeden 10 küsür milyon dolar para mı harcayacak?

- Yurtdışına açılırlar.

Valla Efes'in durumu da umrumda değil. Geçen aylarda o kadar küfrettik, basketbolu seven adamlar seyircinin gelmesini engellemezler. Beter olsunlar, umrumda değiller açıkçası.
bak ben olayı bilmiyorum.bizim efesle olan maçıda kaçırdım.bizim seyircilerin girmesini mi engelledirler?

Beni birleşme falan ilgilendirmiyor da bir çok festival ve organizasyon isimleri ve sponsorlukları tehlikede..Efes Pilsen Basketbol takımı'nın da kapatılma ihtimali,Ülke basketboluna yapılan bir ihanettir..

Kapatsalar niye kapattınız demem . Aramızda senelik 20 milyon euro ortaya koyabilecek bir basketbolsever var mı ? ( o kadar paramız olduğunu düşünelim ) Kimse koymayacağına göre bu adamlar da bedavaya koymaz bence.

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
Efes in;
kanun çıkarsa yurtdışına çıkacağı
Cibona Zagreble birleşeceği haberleri vardı
basında belki böyle bir gelişme yaşanabilir....
adamlar gider hırvatistan basketbolunu kalkındırır kaybeden ülke basketbolu olur.

Kerem Seçer' Alıntı:

- Yurtdışına açılırlar.

Abi basketbol takımı umrunda olmayabilir ama 130bin insana ulaşan basketbol okulları var. Tabiki yanlış düşünüyorsun diye yazmıyorum ama bu vesile ile o okullarında etkileneceğini belirtmek istiyorum. Son 5-6 yılda altyapıdan gelen önemli yetenekleri yok ama yinede bu kadar çocuğu basketbolla tanıştırıyorlar ücretsiz olarak.

Efes için yeni isim önerileri:

Efes Basket,

Efes Gençlik,

Efes Lions,

Efes thunder:)

Efes Bulls:)

Efes Crocidiles:)

Efes Bobcats:)

ve benzeri,şimdilik bu kadar....

Cihat Aldanmaz' Alıntı:
bak ben olayı bilmiyorum.bizim efesle olan maçıda kaçırdım.bizim seyircilerin girmesini mi engelledirler?
Hayır yanılmıyorsam Galatasaray tarafının biletlerini 60 TL yapmışlardı(tabi doğal olarak bizim taraftarın gitmesini bir nevi engellemeye çalıştılar ama sağolsun ultraslanla kaçak girdim maça :) ).

Bende efes pilsen kapanırsa ülke basketbolunun olumsuz etkilenebileceğini düşünüyorum.Efes'i hiç sevmesem de kapanmasını istemem.Gerçekten altyapılarında binlerce basketbolcu yetiştiren bir takım,bu ülke basketbolu için çok önemli bir durum.Eğer ki kapanırsa umarım Galatasaray'ımız da olumsuz etklilenmez.Zaten mevcut en iyi yerlileri fbülker,efes ve biz toplamış durumdayız.Bir anda ligde dengler değişebilir eğer Efes'in yerlileri serbest kalırsa.Eğer öyle bir durum gerçekleşirse umarım en iyi şekilde değerlendiririz oluşacak fırsatı.Neyse bunları konuşmak için daha erken ama oluşabilecek her duruma karşı hazırlıklı olmalıyız.

Efes Pilsen, basketbolun atar damarıdır, biletleri pahallı yaptılar gıcığız gibisinden yaklaşımlar, bu meselede sığdır arkadaşlar...

Efes Pilsen, bir tarihtir ve şimdi tarih oluyor, profesyonel takımından, alt yapısına kadar her şeyiyle, basketbola hizmet etmektedir.

Böyle bir camia, basketboldan el çektirilmeye çalışılıyor, buna sessiz kalmak, buna tepkisiz kalmak, bir Galatasaray'lı ya yakışmaz....

Gelin hep beraber 'Rakibime dokunma' diyelim....

SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELECEK!

Efes'in durum bu noktaya geldiğinde bir içki firması gibi lanse edilmesi hiç hoş değil bence. İktidar burada yanlış düşünüyor. Kaldı ki bu Carlsberg denen şey içki değil mi? Carlsberg diyince aklınıza ilk gelen şey ne? Peki bu ingilizler alkolün reklamının yapılmasını ne zaman yasakladı?

Bir dünya hayal ediyorum. Kimsenin kimsenin zevklerine beğenilerine akrışmadığı. kimsenin, kimsenin hürriyetlerini sınırlamadığı baskı yapmadığı başkasının hakalrına tecavüz etmeden yaşadığı sınırlarını insanların hayal gücünün belirlediği. Devlette olmasın. Kediler köpekler gibi olalım. Siz hiç başka ülkeye geçen kediden pasaport sorulduğunu gördünüzmü? Veya başka bir ülkeye giden kedinin mal mal ortalıkta dolaşıp diğer hem cinsleri ile anlaşamadığını? İnsanoğlunun ruhunda mazoşimz var sanırım. Kendine sınır koymaya bayılıyor. Tüm sınırlar bitince insanın kendine koyduğu sınırlar başlıyor. Ondan sonrada stres demeyi ihmal etmiyor. Her türlü yasağa karşı olduğum gibi bu yasağada karşıyım. Benimle maç seyredenlerin bielcğei bir hayalim var. Maçımı seyrederken biramı içmek tezahuratımı yapmak kadeh tokuşturmak istiyorum slaonalrda stadalrda. (Formula da yaptım en azından) :)

Efes Pilsen şimdi adını Efes yaparsa bişi dğeişecekmi? Zaten ben bakkala gittimmi Efes Pilsen ver demiyorum ki "ordan 2 efes versene" diyorum. İşte laf olsun torba dolsun diye böyle kuralalr koyarsan onalrı delmekte her zaman kolay oalcaktır. Bu arada BJK bu hafta kimle oynuyor desem %95'iniz bana Efes'le diyeceksiniz belki %5'iniz Efes Pilsen ile der. Yani Efes Pilsen adını Efes yaptırsa hiç bişi değişmez. Davetiye verdiği adamları da maçta EFES PİLSEN!!! diye bağırttırır. E ne olur o zaman? Efes Pilsen diye bağırdıkları için salona gelenleri mi tutuklayacaklar:))

Efesin kapatılması ülke basketbolunun 20 yıl geriye gitmesi demektir. Nasıl ki birkaç yıl önceye kadar avrupada "türkiye-futbol-istanbul"" dendiğinde akla galatasaray geliyorsa,baskette de efes pilsen gelir. Neyse bunu geçelim.
Efes burada ne yapıcak hiç bilmiyorum. Zaten enfes bir tarihi ve reklamı var efesin. Efes basket ve benzeri bir adla sadece türkiye değil tüm dünya zaten tanır. Hani pilseni çok kullanmak istiyorlarsa, thy gibi euroleague'in isim hakkını alabilirler. Hani bu ligde tofaşın bir anda kendini kapatmasını hatırlıyorum,lig çok tatsızlaşmıştı(rivers-griffin of of) umarım efes kapamaz ve ülke basketboluna katkı vermeye devam eder.