EL | GALATASARAY 82-58 Vici Aistes Kaunas

Re: EL/Galatasaray Medical Park - Vici Aistes Kaunas

İstikrarsız bir takım. İlk maçta Spartak'ı yendiler. İkinci maçta daha zayıf bir takıma karşı 20 sayı farkla kaybettiler. Ne olacağı belli olmaz ama zor bir maç bizim açımızdan.

Futboldaki Türkiye Kupası maçıyla çakışıyor.

Kısacası taraftarsız oynayacak takım.

Umarım kazanırız, gruptaki sıralamamız çok önemli.

Üst tarafta Gazanfer'de belirtmiş futbol maçıyla çakışıyor maçımız. Salondaki toplamda 50 kişiden biri olacağız ancak gönül daha dolu olmasını istiyor tabii.

Spartak'a karşı aldığımız mağlubiyetin ardından galibiyet daha şart bir hal aldı haliyle. Gruptaki sıralamanın nasıl önemli olduğunu geçen sene gördük. Sürpriz mağlubiyetler yaşamamalıyız sahamızda.

Gülşah sakatlığından dolayı olmayacak kadroda. Onun yokluğunda Ceyda'nın kenardan daha çok süre bulmasını bekliyorum. Tuğba'nın savunmadaki enerjisini, Ceyda'nın hücumdaki yaratıcılığı ile birleştirirsek önemli bir yapı oluşturabileceğimizi düşünüyorum kısa rotasyonunda. Yabancı oyuncularımızın hafta sonu oynadıkları lig maçında skora etkilerini bu maçta da sürdüreceğini umut ediyorum. Özellikle Seimone Augustus'un şut performansının devam etmesi önemli.

Takımımıza sonsuz başarılar.

Çok aradayım futbol maçıyla ama sanırım tercihim bu maçtan yana olucak benimde.

Bu maçtayım . Servet'i izleyeceğime Yasemen'i izlerim daha iyi kesinlikle.

Bizde son tercihimizi bu maçtan yana kullandık. Salonda tahmini 15 kişi oluruz takımla bütünleşiriz =)

Maça gidemeyeceğim ama ezmeyin bu kadar bizi:) Servet mervet yakışık almıyor:)) Ben Kartal'dan geldiğimden o saatte eve dönmek konusundaki alternatiflerim daha rahat olduğundan mecidiyeköy'ü seçtim biraz. Umarım takım ritmini bulmaya devam eder. Sonuçta Spartak'ı yenmiş ama bir sonraki maçında yenilmiş, dengesiz bir takımla oynayacağız.

Numaralı bileti düştü elime 2 tane. Planlar 180 derece dönmüş oldu. Rota Mecidiyeköy akşam :D

Gerçekten hem kupa maçının hem de bu maçın çakışması talihsizlik oldu bizim açımızdan.Bu maça gelirsek,aslında oyuncularımızın kendilerini gösterme açısından iyi bir fırsat olacak. Ancak bizim sıkıntımız playmaker pozisyonunda. Doneka Hodges'in bana göre Galatasaray'da oynayabilecek düzeyde olmaması,Işıl'ın istikrarsız performansı bizi kötü etkiliyor. Sanırım Hodges'in Bulgar pasaportu var,(Onun yerine Avrupalı başka bir oyuncuyla anlaşabiliriz) Currie ile de ara transfer döneminde yollarımızı ayırıp,2 tane kaliteli yabancı ile anlaşabilirsek Galatasaray daha iyi yerlere gelecektir.Ancak bizim yerli oyuncu bazında daha iyi hamleler yapmamız gerekir. Son yıllarda Yasemen dışında dişe dokunur bir oyuncu çıkaramadık. Oysa ki Türk bayan basketbolunun lokomotifi olan Galatasaray'ın alt yapısının daha da iyi çalışması gerekir.Sanırım Ceyhun hoca zaman zaman altyapımızdan çıkan ve çıkacak oyunculara, skor olarak üstünlüğümüzü kabul ettirdiğimiz maçlarda gerekli süreyi verecektir.