Euroleague Fantasy Challenge 2022-2023

Bu sene daha sofistike bir şey yapmışlar güzel de olmuş. İngilizcem tam yeterli olmadığı için, google translete den bozma türkçe açıklama seçeneğiyle de kuralların en can alıcı yerlerini açıkçası tam anlayamadım. Örneği bir nedenle maçı ertelenmiş oyuncularla ilgili mesela iki durumdan söz ediyor: bir durumda oyuncu geçen haftalarda aldığı ortalama puanı getiriyor her ne kadar oynamamış olsa da. Diğer durumu, yani puan getirmediği durumu çözemedim.

Türkçe menüsü de vardı sanki.
Ben tüm kuralları okumadım daha ama bir yerlerde "oynamayan oyuncunun kredisinin düşeceği" hakkında bir şeylerden bahsedildiğini hatırlıyorum.. Zaten bahsetmişsin sende, kredi hesaplaması konusu muamma. Eski sistem güzeldi, kolayca hesaplıyorduk. hatta son senesinde kendileri de max kredi yükselmesi ve düşmesi için oyuncunun ne yapması gerektiğini tabloya eklemişlerdi. Geçen seneki sistem, belirsiz olsa da mantıklıydı, son 3 maç ağırlıklı olacak şekilde son 5 maça göre hesaplıyordu. Bakalım bu sene ne çıkacak karşımıza.

Kuralda yazan bir ipucuya göre diyor ki bize: T1 gününde maç yapacak oyuncuları ilk beşe al, T2 gününde maç yapacak oyuncuları yedeğe al; çünkü bu durumda T1 gününde kötü yapmış oyuncuyu yedeğe çekebilirsin ve T2 gününde oynamamış oyuncuyu ilk 5 e yerleştirip daha fazla puan alabilirsin. Buradan anladığım T1 gününde maç yapacak oyuncuları yedeğe almamak lazım. Çünkü ara dönemde ilk beşe adam alman için t1 gününde oynamamış olması gerek.

Buraya dikkat etmek, ama çok da takılmamak gerekiyor diye düşünüyorum. İlk 5 seçerken kim hangi gün oynayacak diye bakmaktan daha önemli kriterler var sonuçta. Ama yedekler için düşünülebilir.

Oyuncu analizine gelince: hemen hemen bu sene asvel, monaco, pana, zalgiris, milano, olimpiakos gibi takımlara transfer edilmiş ve takımda iyi rol alması beklenen amerikalı oyuncuları hiç tanımıyorum. Hazırlık maçlarının boxscore'larına da ulaşmak mümkün olmayınca kumar oynanabilir bu isimlerle.

Anadolu efes'in hazırlık maçlarını izlediğim için Petrusev'in iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum pivot bölgesinde. Olimpiyat elemelerinde izlediğim fontecchio'da laboral'de alba berlin'deki inişli çıkışlı performansının aksine çok iyi bir performans sergileyebilir. Genel olarak herkesin vezenkov, yabusele, lundberg gibi isimleri kadrolarına katacağı açık. Ucuz olarak da yunanistan milli takımında da iyi oynayan ve geçen sene oli ve pana da yavaş yavaş kemik kadroya girmeye aday olan Larenzekis ve kaselakis yedek kulübesinde yerini alır gibi duruyor.

Koç olarak da ilk hafta maccabi ve fenerin koçları djodevic ve Sfairopoulos 'un iyi tercih olduğu kanaatindeyim. Herkese başarılar.

Real de pota altı zenginliği, Laso nun her maç farklı bir düşünceyle hareket etmesi ve ilk maçın Efes ile olması sebebiyle Porier, Tavares, Yabusele, Petrosev gibi isimler hakkında tereddütlüyüm.

Tekrar hatırlatalım liglerin kodlarını.

GS Basket Klasik ligi : 233D383A
GS Basket H2H Ligi : 53AE8515

Şu anda katılım pek fazla değil. Klasik ligde 16,
H2H ligde 9 kişi var.

30 Eylüle fazla vakit kalmadı. Sizde geç kalmadan girin lütfen. Draft için email yolladıklarım da maili onaylarlarsa sevinirim daha ona göre draft yapıcaz.

Bu sene tabi takım sayısı az olduğu için ligdeki takım sayıları da azaldı.

Tekrar hatırlatalım liglerin kodlarını.

GS Basket Klasik ligi : 233D383A
GS Basket H2H Ligi : 53AE8515

Şu anda katılım pek fazla değil. Klasik ligde 16,
H2H ligde 9 kişi var.

30 Eylüle fazla vakit kalmadı. Sizde geç kalmadan girin lütfen. Draft için email yolladıklarım da maili onaylarlarsa sevinirim daha ona göre draft yapıcaz.

Bu sene tabi takım sayısı az olduğu için ligdeki takım sayıları da azaldı.
Draft olayı nedir tam olarak. Katılmak için size mail adresini mi göndermemiz gerekiyor?

Draft olayı nedir tam olarak. Katılmak için size mail adresini mi göndermemiz gerekiyor?

Valla ben de tam çözemedim ama mail yolluyorum herkese. Herkes maili onaylayınca ben de takımları onaylıycam. Sonra draft olacak. Sonra takas filan sanırım var ama ondan emin değilim. Zamanla çözeriz herhalde.

İsterseniz mailinizi yazın mail yollayayım size de.

Draft olayını hala tam çözemedim ama gönderdiğim maillerden bazıları onaylandı ve lige katılımları gerçekleşti. Mehmet Yılmaz, @Ümit Berk @Muhammed Selçuk @Eyüp Özkaya lige katılmış gözüküyorlar.
Daha önce mail yollayıp ya mailin ulaşmadığı ya da onaylamayanlar ise @Furkan Dillice , @Anıl Demirbas , @Ayhan Bozdeniz ve @Hakan Türk .

Eğer 2. yazdıklarıma mail gelmemişse bir daha mail atabilirim. Onlarda lige katılınca drafta hazır olacağız sanırım.

Hakan beyin söylediğine göre ve katılan diğerlerinin de yaptıkları sanırım: Gelen kodu kopyalayıp oyun sayfasındaki draft bölümündeki bir seçmeye katıl kutucuğunu işaretledikten sonra açılan yere yapıştırmak gerekiyor. Ondan sonra lige katılımınız gerçekleşecektir.

Katılamayanlara yeniden kod gönderdim. Umarım maillerini doğru yazmışımdır.

Üyelikleride yeniden mi açıyoruz. Ben mevcut mail adresini girmeme rağmen kullanıcı bulunamadı uyarısı veriyor.

Ben katıldım ama sıkıntı var mı ? Yani katılamama gibi bir durumum var mı ? Katılmış olarak göründüğüm ligleri yazabilir misin abi ?

Üyelikleride yeniden mi açıyoruz. Ben mevcut mail adresini girmeme rağmen kullanıcı bulunamadı uyarısı veriyor.

Eski euroleague fantasy sayfasından girmeyeceksiniz onu diyorsanız eğer.

Yeni adres bu. Buradan kayıt olacaksınız.

Selamlar herkese tekrar,

Draft için herkes onayladı ben de takımları onayladım. Draft yapabiliriz artık. Yalnız drafttaki oyuncuları sanırım ben atıyorum yine takımlara. Onu nasıl yapacagız anlamadım?

Benim seçmem hepsini doğru olmaz fazla. Yani isterseniz tek tek seçeyim adil olmaya çalışırım ama yine herkesin istediği kadro olmuyor.

En mantıklısı sıradan en pahalıdan, en ucuza kadar oyuncuları seçeyim bütün takımlara dağıtayım. Öyle olursa daha mantıklı olur.

Ya da sizin bir öneriniz varsa söyleyin?

Bence sıradan en pahalıdan sıradaki takıma dagıtmak en mantıklısı gibi geldi. Başka çare yok.

Mesela en pahalı 3 oyuncu Micic,Tavares,Milutinov.

İlk sırada benim takım var Micici ben alıcam, 2. sırada Carcosa takımı var @Ümit Berk 'in ona Tavaresi vericem, 3. takım İstanbul Kings @Eyüp Özkaya sanırım ona da Milutinovu vericem. Sıralama bu şekilde giderse daha mantıklı oluyor.

9 tane takım var bütün oyuncuları bir şekilde paylaşıcaz.

Bu arada bana güvenebilirsiniz draft konusunda kimseyi kayırmam :), Sadece seçimi nasıl yapıcaz onu bulmamız lazım. 9 kişinin aynı anda haberleşmesi mümkün değil şu anda o yüzden en mantıklısı en pahalı kişiyi sıradaki takıma atamak bence.

Görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Selamlar herkese tekrar,

Draft için herkes onayladı ben de takımları onayladım. Draft yapabiliriz artık. Yalnız drafttaki oyuncuları sanırım ben atıyorum yine takımlara. Onu nasıl yapacagız anlamadım?

Benim seçmem hepsini doğru olmaz fazla. Yani isterseniz tek tek seçeyim adil olmaya çalışırım ama yine herkesin istediği kadro olmuyor.

En mantıklısı sıradan en pahalıdan, en ucuza kadar oyuncuları seçeyim bütün takımlara dağıtayım. Öyle olursa daha mantıklı olur.

Ya da sizin bir öneriniz varsa söyleyin?

Bence sıradan en pahalıdan sıradaki takıma dagıtmak en mantıklısı gibi geldi. Başka çare yok.

Mesela en pahalı 3 oyuncu Micic,Tavares,Milutinov.

İlk sırada benim takım var Micici ben alıcam, 2. sırada Carcosa takımı var @Ümit Berk 'in ona Tavaresi vericem, 3. takım İstanbul Kings @Eyüp Özkaya sanırım ona da Milutinovu vericem. Sıralama bu şekilde giderse daha mantıklı oluyor.

9 tane takım var bütün oyuncuları bir şekilde paylaşıcaz.

Bu arada bana güvenebilirsiniz draft konusunda kimseyi kayırmam :), Sadece seçimi nasıl yapıcaz onu bulmamız lazım. 9 kişinin aynı anda haberleşmesi mümkün değil şu anda o yüzden en mantıklısı en pahalı kişiyi sıradaki takıma atamak bence.

Görüşlerinizi bekliyorum.

Bi grup oluşturalım bence herkes oyuncularını draft sırasına göre kendisi seçsin.

Bi grup oluşturalım bence herkes oyuncularını draft sırasına göre kendisi seçsin.

Whatsapp grubu gibi birşey mi? ama 9 kişinin de aynı anda aktif olması lazım. Koordine etmek çok zor olur bence onu. Herkesin işi gücü var. Bu arada kimin 1. seçeceğini isterseniz evde kura çekebilirim. 9 kişinin ismini bir torbaya atar oradan çekebilirim. 1. sıra oradan belli olur. Yoksa kendim en iyi kadroyu kursam Tavares-Clyburn-James- De Colo filan aynı kadroya koyabilirim ki hiç te adil olmuyor. Öyle birşey yapmam tabiki de.

Yani soyle ekte gorunen manyak bir kadro kurdurabilirim isteyene ama tabi adil olmaz hicbir sekilde. Ben dagitacagim icin oyunculari secimleri adil sekilde yapmak ta yarar var. Ayni anda konusabilsek bir sekilde super olur ama 9 kisi ile zor bence.

Ekli dosyalar

• 20210920_120733.jpg
    20210920_120733.jpg
    3.2 MB · Görüntüleme: 6