Euroleague Fantasy Challenge 2022-2023

Bunları yazdıktan sonra; De Colo + Vesely + Saras Jasikevicius 15 sayı önde şu anki kadromda. Benim planım De Colo + Vesely'den çıkıp Tavares + Walden almaktı. Demek ki ben bu oyundan anlamıyormuşum :D

Değiştirmeyi unuttuğum kadromda Clyburn de 20 oldu henüz ilk yarıda. Onu da çıkarmıştım kadromdan ama oyuncu hakkı yazmadığı için uyarı aldım fazla değişiklik yaptım diye kadromu eski haline çevirdi otomatik. Ben de salmıştım sonra yaparım diye.

Puanlar 110-130 arası bizim ligde bu hafta. 1 tane 140 yapan var sadece. Ben de 107.7 yapmışım. Eskiden puanların az mı çok mu olduğunu biliyorduk ama bu sene 80 alsak iyi mi kötü mü kestirmemiz biraz zaman alacak gibi. O yüzden bu bilgiyi vereyim dedim. Yani 140'ı saymazsak, 110-120 civarları benden üstte olan 8-9 takım var. Tabii ben 11.sırada olduğum için tepe takımların puanları oluyor yazdıklarım.
Ama benim bu hafta da hoşuma gitmedi şu yeni format. Şu arayüzü şu hale getirmeye gerek var mıydı bilemedim. Hiç zevk almıyorum. Oyunun mantığına hiç girmiyorum. En az 3-4 tane boş beleş adam almak zorundayız sırf yer dolsun diye.
Neyse zaman içerisinde her şeyin oturacağını umuyorum.

Koç konusunda Messina’yı alacaktım ama Pana da Baskonia’yı rahat geçer diye krediden tasarruf Pana koçunu alıp oyuncuya yer açtım. Pana maçı başa baş olacağı tuttu Baskonia’nın..

Tavares+Spissu mu yoksa Vesely+Jones ikilisi mi diye düşündüm. Vesely+Jones seçtim. Vesely hayal kırıklığı yarattı ama Jones iyi getirdi. Umarım Tavares 15'i geçemez bugün.

2 haftadır kadromda olan Nunnally'den çıktım Milano maçında 20 getirdi. LArkin sakat sakat oynuyor dedim çıktım 20 getirdi. Neyse bunlar olacaktır zaten.

Shengelia'yı tutturamamak yazık oldu. Bu haftanın da MVP'si olmaya aday. Umarım bugün Mirotic 35 filan yapabilir ama çok fazla oynamıyor maalesef. 20-25 dk bandında süre alıyor. Umarım Olympiacos zorlar Barcayı biraz da olsa Mirotic 30 dakika alır. Jasikevicius hep az oynatıro onu.

Bu ilk maçların sürprizi de bence Alba berlin'den Oscar Da Silva oldu. 26 PIR getirdi. Mehmet Yılmaz da her zaman olduğu gibi sürprizi yakalamış kadrosuna. Riskli oyuncularda başarılı kendisi.

Niye 15 i geçemesin abi ben Tavares aldım Vesely’den çıkıp :D Shengelia iki hafta üst üste iyi pir yapamaz diye almadım. Baron’dan yine kurtulamadık hakkımız doldu.

Muhammed kime niyet kime kısmet. Sende Tavares var tahminimce merak etme bir 20-25 yapacak ama ben 15 i geçmesin istiyorum yoksa Vesely aldığıma pişman edecek :)

ama seni memnun edeceğini düşünüyorum. Tavaresi ben de almayı çok istemiştim ama oyunun en pahalı pivotu. Yanına Spissu kalıyordu o da 1 PIR yaptı zaten. Vesely 9 PIR çok düşük. en az 15 bekliyordum. Shengelia şaşırttı beni de ama formda baya alınır yani.

Tavares'in şöyle bi avanajı var; o mevkide Avrupa'da rakibi yok. İnsanüstü bir fizik yapısına sahip olduğu için ölüsü bile 10 sayı 10 ribaunt yapıyor ister istemez. Vesely ise sadece önemli maçlarda 20-30 yapıyor. İstikrarı kötü. Tabii Fener de 2-3 senedir kötü olduğundan oyuncuların durumu çok belirsiz. Misal bende dün De Colo vardı ama 9 oyuncu rezilken 1 oyuncu 26 yapmış o da De Colo...

Tavares'in şöyle bi avanajı var; o mevkide Avrupa'da rakibi yok. İnsanüstü bir fizik yapısına sahip olduğu için ölüsü bile 10 sayı 10 ribaunt yapıyor ister istemez. Vesely ise sadece önemli maçlarda 20-30 yapıyor. İstikrarı kötü. Tabii Fener de 2-3 senedir kötü olduğundan oyuncuların durumu çok belirsiz. Misal bende dün De Colo vardı ama 9 oyuncu rezilken 1 oyuncu 26 yapmış o da De Colo...
Tavares ile ilgili şöyle bir sıkıntı var, bir maç 30 dk süre alıyor, bir maç 18..
bazı maçlarda sadece 3-5 top kullanıyor.. ben Real madrid den oyuncu almaya çekiniyorum.

İkinci part maçları perşembe-cuma oynanacak dimi ? Benim aklımda hep perşembe son diye kalmış, iyice beynim yandı. Tavares'ten beklediğim katkı gelmedi ama ilk parttaki kadromu bozmayıp ; çift maç haftasının ikinci yarısına da aynı kadroyla gireceğim. Çok iyi sonuçlar getireceğine inanıyorum.
İlk partta 111.2 toplamışım. Tabii Pana'nın gidip Baskonia çöpüne maç kaybedeceği tutmasaydı 120'lerde getirecekti koç tercihim, oradan gol yedik.

İkinci part maçları perşembe-cuma oynanacak dimi ? Benim aklımda hep perşembe son diye kalmış, iyice beynim yandı. Tavares'ten beklediğim katkı gelmedi ama ilk parttaki kadromu bozmayıp ; çift maç haftasının ikinci yarısına da aynı kadroyla gireceğim. Çok iyi sonuçlar getireceğine inanıyorum.
İlk partta 111.2 toplamışım. Tabii Pana'nın gidip Baskonia çöpüne maç kaybedeceği tutmasaydı 120'lerde getirecekti koç tercihim, oradan gol yedik.
Perşembe Cuma evet Muhammed.

Petrusev'den bi kurtulamadım. İlk hafta ekmeğini yedim ama sonraki haftalar çıksam da yerine alacak bir uzun bulamıyorum 9-10 kredilik.

İstersen Lessort, Enoch, Antetekounmpo alabilirsin. Çok güvenilir değil ama Petrusevi geçebilirler belki.

Üçüne de baktım ama güvenilir değiller :D Zaten asıl sıkıntı Ergin Hocanın son maçta Petrusev'i kızağa çekmesi. Yoksa Petrusev'in 15-20 dk civarı süre alacağını bilsem çıkmam. İlginç bir değişiklik yaptım. Olympiakos'un Zalgiris'i farklı yeneceğine eminim ama 3/3 ile sezona giriş yapan Asvel'i tercih edip koç kredisinden yer açıp; Petrusev-Pleiss değişikliği yaptım. Maccabi sürpriz yapabilir Asvel'e ama bakalım nasip kısmet..

Üçüne de baktım ama güvenilir değiller :D Zaten asıl sıkıntı Ergin Hocanın son maçta Petrusev'i kızağa çekmesi. Yoksa Petrusev'in 15-20 dk civarı süre alacağını bilsem çıkmam. İlginç bir değişiklik yaptım. Olympiakos'un Zalgiris'i farklı yeneceğine eminim ama 3/3 ile sezona giriş yapan Asvel'i tercih edip koç kredisinden yer açıp; Petrusev-Pleiss değişikliği yaptım. Maccabi sürpriz yapabilir Asvel'e ama bakalım nasip kısmet..

Senin PARKER'a güvencin bende sezon başından beri vardı ama dün son saniye üçlüğü olmasa -15lik tokat yiyorduk ki -10da kaldı o bitmiş maçın üçlüğü sayesinde:giggle: