Euroleague | Halcon 86-59 GALATASARAY

Re: Euroleague | Halcon - Galatasaray MP (17 Kasım 20:30)

Kendi evimizde mutlaka kazanmamız gereken bir maç deplasmanda oynayacağımız her maç zor olacak gibi gözüküyo Spartak ın dışarda aldığı 2 mağlubiyeti göz önünde bulundurursak bu yüzden rakip kim olursa olsun kendi evimizde kazanmamız lazım

BJK maçındaki hücum istatistiklerine bakınca kolay alacağımız bir maç gibi gelmiyor. Fowles bile pota altı oynamasına rağmen %30larla oynamış

Halcon cok ama cok guclu takim, bana göre grubumuzun en iyi kadrosuna sahipler 3 macinida kazanmislar ve cok atesli seyircileri var, rahat kazaniriz cumlesi nerden cikiyorsa artik :?

Eger kazanirsak muazam olacak ama hucumdaki perfonmansimiz boyle devam ederse deplasmanlarda kazanmak zor.

Halcon ilk 3 maçında Tarbes Kaunas ve Prag ı maglup etmiş bu üç takımdan ikisini zaten bizde yenmiştik o yüzden karamsar olmaya gerek yok takımımız açısından düşündürücü olan noktalardan biri bu maçta ribaund sorunu olabilir çünkü rakip takımın Erika De Souza ve Sancho Lyttle gibi etkili uzunları var Fowles ı bu maç zorlayabilirler ayrıca bu yıl Euroleague te gördüğümüz durumlardan biride deplasmanda maç kazanmanın rakip kim olursa olsun zor olduğu ancak yenebilme ihtimalimizin var olduğunu düşünüyorum ve kazanırsak grup liderliği adına çok önemli bir adım atmış oluruz

Çok zor maç. Özellikle Bahar ve Melisa'nın vereceği katkı çok önemli.

Arkadaşlar, Euroleague'in en zor grubundayız ve bu maçta en formda ekibin karşısındayız. İspanya'da 8-0 ile liderler, grupta da 3-0 ile. Çok değerli oyuncuları var, zor bir maç olacak. Liderliğin herhangi bir önemi yok, o yüzden keşke UMMC veya Ros Casares'in grubunda olsaydık da onlara iç-dış iki maçı gözden çıkarıp diğer her maça favori biz çıksaydık. Önemli olan galibiyet sayıları olduğu için, grup zorlaşıyor. Lider bile çıksak 3'ten fazla mağlubiyet alabileceğimiz için (şahsi görüşümdür, daha iyi olur inşallah da ben yanılırım) bir önemi olmayacak.

Spartak maçındaki hataya düşmeyeceğim, kazanırız-kazanamayız sorun değil. Önce takımın karakterini görmek istiyorum, eğer başaramayıp yenilirsek de erkek takımının Efes'e kaybettiği gibi doğruları yaparak kaybedelim.

cok degerli oyuncuları var demıssın,bana ausgustus ve fowles dan daha degerli oyuncu söyleyebılcek mısın.eger bu kalıtelı kadromuzla daha once esamesi okunmamıs halconu da yenemıyorsak ne dıyım.

Yeni bir kural var da 2'ye 2 mi maç yapılacak? Sylvia'nın karşısında de Souza ile Lyttle olacak. Bizim yerli kadromuzu Avrupa Şampiyonası'na katılmak için ön eleme oynayan Türk Milli Takımı'nın oyuncuları oluştururken, onlarda Dünya 3.'sü İspanya Milli Takımı'nın oyuncuları olacak. Augustus %100'yle mi oynuyor? Hodges ile Campbell'dan çok mu katkı alıyoruz?

Esamesi okunmamış dediğin Halcon iki sene öncenin finalisti. Biz uzun yıllar sonra bir sezon oynayabildik Euroleague'de.

tamam kardes sakın ol,yenecez biz merak etme;)bizde 2 sene once kupa kazandık yani;)

Yok eğer bilgi sahibi değilsen, fikir sahibi olmak zorunda değilsin. Yanıltıcı yorumlarla kafa bulandırmanıza gerek yok. Biri çıkıyor Euroleague'nin en kolay grubundayız diyor, öteki esamesi okunmamış Halcon diyor. Sonra Spartak karşısında maç kaybedince en suçsuz insanlara ceza kesiliyor. Önce bir ne olduğumuzu bilip sonra yorum yapalım.

Aras'ın dediklerine katılıyorum.Geçen ekşi sözlük yazarının intihar girişimi sonrası bahsi geçen yazarın iletisinin altına yapılan yorumalrı eleştirmiştim. Eğer senin için önemli bir hadise değilse yapma kardeşim yorumunu demiştim. Aynı durum aslında bir nevi. İlla her şey hakkında oyurm yapmak zorunda değilisiniz. Bunu burada hemen hemen her başlığa yorum yapan biri olarak yazıyorum. Ama bilgimin olmadığı konular hakkında yorum yapmadığıma dikkat ederseniz göreceksiniz. Mesela izlemediğim maçalr için sırf istatistiklere bakıp maçın oyuncusu anketine de katılmıyorum. Ya da Amerikan Futbolu hakkında da konuşmuyorum.

Bir yorum yapacaksanız bunun bir katma değeri olmalı. Tabii ki yeneriz yeniliriz gibi yorumalrda olabilir. içimden geldi yeneceğiz bir yorumdur. Ama bilmediğimiz bir rakip hakkında yorum yapmak hoş değil. Halcon takımı hakkında bilgi sahibi değilsek güçlü takım demek de kolay takım demek de havada kalır. Benim şahsen takımın şu anki durumu oyunu hakkında bilgim yok. Futbol gibi dğeil rakiplerimizi izleyemiyoruz. aramızda varmı acaba Halcon2un nasıl bir basketbol oynadığını bilen? Benim tek bildiğim İspanya ligi gibi güçlü bir ligde 8/8 ile başlaması. Ama bu 8 takım kolay rakiplermiydi bilmiyorum. Hızlımı oynarlar set hücumumu yaparlar bilmiyorum.

Maç hakkında, sonuç anlamında bir düşüncem yok. Tabii ki GS'ın olduğu yerde ilk hedef galibiyettir başka da hedef olmaz. Bütün isteiğim Ceyhun hocanın hızlı paslaşmaya yönelik oyununu takımın her gün biraz daha özümsemesi. Doğru şutu bulana kadar paslaşmaya devam etmeli. Topu içeri aktarma girişimleri esnası boş şutu bulan şutörlerimizin cezayı kesebilmesi. Beşiktaş maçındaki yüzdelere bakarsak bu cezalandırmalar çok etkisiz kalmış. Bahar'ın da daha aktif olamsını istiyorum. Pota altını Fowles'a çok bırakıyor biraz rahatlığı var o anlamda. Bir nev'i 3,5 numara oynar gibi sahada. Onun pota altına girişleri yeri geldiğinde onu savunan oyuncuyu sahanın farklı yerlerine götürmesi Fowles'in çok işine yarar. Bu sene sezon başı bir iki maç dışında Bahar'ı durağajn görüyorum saha içinde. Bahar çok önemli bir oyuncumuz. Umarım bu maç onun maçı olur. Simeone için henüz erken, yavaş yavaş gelecektir kendine.

Halconu deplasmanda oynadiklari euroleague macinda izledim prag ile oynuyorlarda eurosports2 canli yayinliyordu maci, Halconun en buyuk zafi cok hucum ribaundu veriyorlar ama en buyuk artisi pota altindaki ustunlugu ayrica cok iyi ispanyol oyunculari var, ismini hatirlmiyorum ama cok genc 193 boyundaki inanilmaz potanseyeli gaurdlari var o boyla gaurd olmak herkesin harci degil.
Kisa sacli uzun boylu bir ispanyol gaurd :) ismini bilen varsa yazsin

Rakibimizde El?de 3 maçta Alba Torrens 16 sayı,Sancho Lyttle 8,3 rib , S.Dominguez 4 asist ortalamasıyla oynamakta

Rakibimizin Kadrosu ;
4 Anke De Mondt
5 Belinda Snell
6 Silvia Dominguez
7 Alba Torrens
8 Isabel Sanchez
9 Amaya Gastaminza
10 Marta Xargay
11 Laura Gil
12 Anna Montañana
14 Erika De Souza
15 Sancho Lyttle
21 Sandra Martínez

Aha Alba torrensmis ismi :)
193 boyunda mevkisi gaurd 21 yasinda suan halconda sayi lideri cok ama cok dikkat etmemiz lazim o boyla ferarri kadar hizli, Isil cok zorlanacak, ikisi arasinda 26 santim fark var :roll:

Maç İspanya saatine göre 20:30'da, TSİ 21:30* olması lazım.

*İspanya ile aramızda 2 saat yok mu? :)

Öncelikle Galatasaray'ın grubu o kadar zorlu bir grup değil. Halcon ve Spartak Moskova iyi takımlar,ancak Moskova'nın şu anki form durumu ortada.Galatasaray, Prag,Tarbes ve Kaunas'ı dışarda da yenebilecek güce sahip.Belki Spartak Moskova'ya dışarda 26 sayı farkla yenilmeseydik, Halcon'la grup liderliği için çekişebilirdik. Ancak yine de bu ihtimal var,muhtemelen Spartak dışarda bir maç daha kaybedebilir,önemli olan bizim dışarda galip gelebilmemiz ve Halcon'la olan averajımız.Ancak yine söylemeliyimki,Hodges,Campbell ve Currie Galatasaray'da oynayacak yeterlilikte oyuncular değil. Devre arasında Catchings ve iyi bir playmakerla güçlendirilmiş kadrosuyla Galatasaray iyi işler yapacaktır.

Erol Hakbilen' Alıntı:
Halconu deplasmanda oynadiklari euroleague macinda izledim prag ile oynuyorlarda eurosports2 canli yayinliyordu maci, Halconun en buyuk zafi cok hucum ribaundu veriyorlar ama en buyuk artisi pota altindaki ustunlugu ayrica cok iyi ispanyol oyunculari var, ismini hatirlmiyorum ama cok genc 193 boyundaki inanilmaz potanseyeli gaurdlari var o boyla gaurd olmak herkesin harci degil.
Kisa sacli uzun boylu bir ispanyol gaurd :) ismini bilen varsa yazsin

Alba Torrens. Yaşı da genç daha. Biz de bekliyoruz Işıl'dan beri İstanbul kulüplerinin EL seviyesinde oyuncu çıkarmasını hala.

Ayrıca, Xargay, Gastaminza, Gil gibi altyapı seviyelerinde milli olmuş başka genç oyuncuları da var. Hiç fena temel atmıyorlar.