Euroleague Panorama #2

Haftanın Maçı: Maccabi Fox – Real Madrid

Haftanın Takımı: Olympiakos

Haftanın Oyuncusu: Vassilis Spanoulis

Sezona harika giren MVP’nin söyleyeceği son bir söz daha var.

Haftanın Koçu Giannis Sfairopoulos

Hafta içinde hem ligde Panathinaikos’u, hem de Efes’i 20’li farklara boğan Sfrairo, övgü dolu sözleri hakediyor.

Haftanın Olayı: Barcelona – Fenerbahçe maçının son 10 saniyesinde Barcelona oyuncuları, Fenerbahçe oyuncularına faul yapamadı.

Haftanın Sürprizi: Kızılyıldız

Skor Lideri: Keith Langford ve Austin Daye – 24 Sayı

Ribaund Lideri: Nick Calathes, Tyler Honeycutt ve Jankunas – 9 Ribaund

Listede şaşırtıcı bir isim var. Calathes aldığı 9 ribaundla haftanın en fazla ribaund alan 3 isminden biri olmayı başardı.

Asist Lideri: Nikos Zisis – 12 Asist

Trinchieri’nin ordusunun generali olan Zisis, Brose’nin Unics’e karşı yaptığı geri dönüşte ve maçın kazanılmasında en büyük pay sahiplerinden biriydi. 12 asistinin yanında ürettiği 14 sayı, takım halinde buldukları 89 sayının nerdeyse %40’ına denk geliyor ve bu inanılmaz bir istatistik olarak göze çarpıyor.

Blok Lideri: Alex Tyus – 4 Blok

Sahada kaldığı süre içerisinde hem hücumda, hem de savunmada boyalı alanda çok iyi bir enerji ortaya koydu. Tyus kenardayken sıkıntı yaşayan Galatasaray’ın Tyus’ın olmadığı bir yapıyı planlaması gerekirken, Tyus’ın yapmış olduğu 4 blok da izlenmeye değerdi.

Top Çalma Lideri: Alessandro Gentile – 4 Top Çalma

Haftanın En İyi “4 Kaybeden Oyuncu” Performansı:

Austin Daye – 24 Sayı, 8 Ribaund, 1 Asist, 2 Top Çalma, 7/12 FG
Demetris Nichols – 22 Sayı, 4 Ribaund, 2 Asist, 7/11 FG
Coty Clarke – 20 Sayı, 7 Ribaund, 2 Top Çalma, 7/11 FG
Cedi Osman – 22 Sayı, 6 Ribaund, 8/12 FG
En Çok Süre Alan Oyuncu: Keith Langford – 35.23

Gelelim haftanın en iyi beşine… Bu hafta hakkını yemek istemediğim 2 oyuncuyu, dikkat çekmeyen bir pivot performansının da olmamasıyla, pozisyon kayması yaparak Macvan’ı uzun olarak yazdım. Westermann’ı da yazmak istedim lakin olmadı. Benim içime sindi, umarım sizlerin de içine siner. Gelecek hafta görüşmek üzere!

Haftanın En İyi Beşi: Nikos Zisis – Vassilis Spanoulis – Marko Simonovic – Andrey Vorontsevich – Milan Macvan