Mustafa Cengiz

Gece 02.14'te çalışıyoruz şeklinde haber servis edeceğinize, şu topçu uçakta ya da şuanda imza attık gibi neticelenmiş bilgi versenize!

17.haftadan bugüne 35 gün geçti, şurada kalmış 4 gün ve siz hala çalışıyoruz diyorsunuz; bu ne ki 5 haftadır 1 tane adam getiremiyorsunuz, hiç sıkılmıyor musunuz, ya yine mi transfer yine mi aynı şeyler...

Başakşehir bile 2 tane forveti mevcut olmasına rağmen, 2 tane daha getirdi ve bunu öyle 100 takla atarak ve gece yarısı mesaileri servis ederek de yapmadı ancak siz koca Galatasaray idarecileri; komik, aciz ve zavallı bir şekilde yapamadığınız transferler için, "bakın hala çalışıyoruz" diyorsunuz, lan dönem bitti, imza attıracak zaman kalmadı, lig bitecek, Avrupa maçı geldi...

Dursun'un kurduğu kadronun üzerine ne koydun;
Ndiaye'yi 16 milyona dolara sattın,
Şampiyonlar liginden 40 milyon euro,
Lig şampiyonluğu 100 milyon lira,
Gomis 6 milyon dolar,
Rodriguez 11 milyon dolar,
Ozan 11 milyon dolara sattın.

1 yılda 100 milyon doların üstünde para gelmiş ancak ne futbolda adam aldın ne de basketbolda düzgün takım kurdunuz.

Son düzenleme:
Şu sosyal medya sorumlusu kimse baya küfür yiyor ama doymuyor. Hiç değilse salak saçma cümleler yazmadan at şu rezaleti de millet daha az çıldırsın. Ne farkı var şimdi şu cümlenin, Beşiktaş hesabının attığı “Güneş’imiz” saçmalığından, komikliğinden.

Mustafa Cengiz: Dün gece 4'e kadar toplantı yaptık. Bugüne kadar neredeydik? Bende bilmiyorum...

Biz bileceğiz dimi sayın başkan?

Hanımı kendisi ile konuşmuyormuş. Kadınını bile forvet almayarak bizim gibi bezdirmiş.

Gece 4'lere kadar çalışmışlar. Sanarsınız, beyimize gün içinde oyuncu talebi iletildi; 5 haftadır 1 tane adam alamamış...

Devre arasında Inter başkanı ile kahve içtiği esnada dünyanın sayılı 10 numaralarından biri olan Sneijder'i transfer eden ve herkesin rüyalarını süsleyen Drogba'yı Galatasaray'a getiren Ünal Aysal Başkanın arkasından havlayanların, 6 aydır bir forvet almayı beceremeyen şebelekleri savunması doğaldır.
Aynı Ünal Aysal 2014'te Pandev ve Dzemaili gibi sadece Ztk maçlarında oynayan topçuları aldırdı.

Isim olarak ikiside kötü oyuncu degildi ama bizde tutmadi....burda vurgulanmak istenen is bitiricilik..
2014'te koca bir yaz dönemi transfer yapamadı gitti son gün aceleyle bu 2 vasatı almıştı Aysal. İsim olarak de yetersizlerdi çünkü o sene herkes Balotelli, Campbell gibi isimler bekliyordu. Kurduğu takım Galatasaray'a ŞL tarihinin en kötü performansını yaşatmıştı (1 puan) Ayrıca ekonomik olarak buhrana girmemizdeki en büyük sebeplerden biridir kendisi.

2014'te koca bir yaz dönemi transfer yapamadı gitti son gün aceleyle bu 2 vasatı almıştı Aysal. İsim olarak de yetersizlerdi çünkü o sene herkes Balotelli, Campbell gibi isimler bekliyordu. Kurduğu takım Galatasaray'a ŞL tarihinin en kötü performansını yaşatmıştı (1 puan) Ayrıca ekonomik olarak buhrana girmemizdeki en büyük sebeplerden biridir kendisi.
Ünal Aysal peygamber değildi elbet hataları oldu lâkin dibe vurmuş takımı ayağa kaldırdı tüm engellere rağmen. 8. bitiren takım zirveye çıktı, ŞL'de Real-Juve'li gruptan çıktı. Basketbolda da en büyük yatırımı kendisi yaptı. 24 yıl sonra şampiyonluk geldi. Sizin bakış açınızdaki zihniyet hep kötü tarafları görür. Adam şikecilere şikeci derken en büyük tepkiyi içimizdeki hainlerden gördü, herkesin domaldığı hükümete tek başına dik durdu. O yabancı sınırı da bize inat geldi. İyi hatırlıyorum Tarık Çamdal için bizim takoz taraftar ortalığı yıkıyordu o zaman. Alınınca Aysal kötü oldu.

O sebeple Ünal Aysal dendiğinde o kadar başarı varken olaya direkt "Pandev, Tarık, Dzemaili" diyerek giren güruha D.Yarsuvat, D.Özbek, M.Cengiz gibi çapulcular müstahaktır. Büyük başkanlarınızla mutluluklar..

Ayrıca Aysal ne bir gün para yok diye ağladı, ne taraftara yalan söyledi, ne de dik duruşundan taviz verdi. Günahıyla sevabıyla Galatasaray'a yakışan bir başkandı. Aksini iddia edenin kuyruk acısı vardır.

Kaldı 3 gün...

Bugün de yaprak kıpırdamadı.
Korkum, 1 tane dahi topçu alamayacaklar çünkü bu saatten sonra hangi takım, satacağı oyuncusunun yerine birini bulabilir şayet forvet hattında alternatifli kadroları yoksa!

Ünal Aysal bu taraftara hayalin ötesinde hediyede bulunmuştur. Hata ve kibir de vardı çünkü her varlığın fıtratında olduğu gibi ancak Melo, Drogba, Hamit, Burak, Selçuk, Ulfaluji, Elmanderleri sadece TV'da iç çekerek izler ya da fotomaç maşetleriyle tahayyüllere dalardık.

Ünal bu adamları kulübe kazandırdı, büyük ekonomik kayıplar yaşattığı gibi ancak eğer siz bir futbolcu üreticisi ya da ihracaatçı değilseniz, bu sonuçların peydası mümkündür!

Her seçimde belki aday olur diye umutlanırım. Arkadaşların düşünce ve değerlendirmeleri kişiseldir, aynı benim olduğu gibi ancak ben adamın adamlığından, idareciliğinden, liderliğinden, asilliğinden, varoş Azize tek yanıt verebilen olmasından ve başarılarından memnundum. Bu saatten sonra Dursun, Cengiz, Ozan gibi vasıfsızlardan başkası aday olmaz...

Hele transfersizliğin hesabını dahi soramayan bir üye kitlesi var. Bugün vallahi bu adamı recm'ederler dedim ancak nerde...

Devre arasında Inter başkanı ile kahve içtiği esnada dünyanın sayılı 10 numaralarından biri olan Sneijder'i transfer eden ve herkesin rüyalarını süsleyen Drogba'yı Galatasaray'a getiren Ünal Aysal Başkanın arkasından havlayanların, 6 aydır bir forvet almayı beceremeyen şebelekleri savunması doğaldır.

2014 sezonun başında basketbol takımının paralarını ödemeyen, üstüne son gün 2 tane oyuncuya astronomik paralar verip başımıza bela eden, üstüne yıllarca başımızdan atamadığımız Tarık Çamdal skandalına imza atan birinin eleştirilmesi gayet doğaldır. Lütfen kullandığınız kelimelere dikkat edin. Bu yönetimi de savunmuyoruz, Dursun yönetimini de, Aysal yönetimini de.

2014 sezonun başında basketbol takımının paralarını ödemeyen, üstüne son gün 2 tane oyuncuya astronomik paralar verip başımıza bela eden, üstüne yıllarca başımızdan atamadığımız Tarık Çamdal skandalına imza atan birinin eleştirilmesi gayet doğaldır. Lütfen kullandığınız kelimelere dikkat edin. Bu yönetimi de savunmuyoruz, Dursun yönetimini de, Aysal yönetimini de.

Tarik Camdallari sayarken Selcuk Inanla uzatilan sözlesmeleri söylerken, bisi hatirlatmakta fayda var....tam o sene yabanci siniri kisitlamasi gelmisti...ve bu kisitlamanin en az 3-4 yil devam edecegini söylemislerdi o yüzden elindeki yerlileri kaybetmemek icin böyle bi yönteme basvurulmustu

Burda bahsettiğim şey Tarık ya da Selçuk mevzusu değil Ünal Aysal benim babamın oğlu değil, babam değil. İstediğimizi eleştirme hakkımız var herkesin de aynı şekilde. Dursun Özbek'in son döneminde getirdiği oyunculara bakıldığında yaklaşık 40 milyon euroluk satış olmuş ki bu da tarihin en yüksek bonservis gelirlerinin geldiği sezonlardan biri demektir bu nasıl onu Efsane başkan yapmıyorsa başkasının da icraatleri değerlendirilir.

Burda benim takıldığım konu havlama muhabbeti Aysal'ın hiçbir icraati de beğenilmeyebilir kimseye bu şekilde hakaret etme hakkınız yok. Yoksa her başkanın günahı da sevabı da var ama Galatasaray hak ettiği gibi yönetilmiyor herkes buna odaklansa daha sağlıklı olur.

Anlamadığım bir şey var.
Madem biz böyle herkese 7 8 10 milyon euro teklif ediyoruz.
Neden Ozan'dan sonra bu paraları verip oyuncuyu 2.yarıya yetiştirmedik.
Aklım hafsalam almıyor!

Eleştirmede sorun yok. Sadece eleştirirken adil olmak gerekiyor. Onca başarıyı hiçe sayıp vay efendim Tarık, vay efendim borç diye kestirip atılamaz. Diğer vasıfsızlarla Ünal Aysal aynı kefeye hiç koyulamaz. Aysal benim de akrabam değil lâkin herkese hakkını teslim etmek gerekiyor. Öte yandan böyle bir düzende özellikle bizim ülkemizde istikrarlı başarı yakalayabilecek bir Allah'ın kulu var mıdır orası da ayrı konu. Herkesin malûmudur ki burada gelenek; biri yukarı tırmandığında diğerlerinin de oraya çıkması değil, maalesef yukarı çıkanı aşağı çekmeye çalışmaktır.

Karım benimle konuşmuyor
Uyumuyoruz
Çok çalışıyoruz
Hastaneye düştük
Eve gitmiyoruz

Bunların hiçbiri bizi ilgilendirmiyor, babamın oğlu değilsiniz. Karının seninle konuşup konuşmamasını da hiçbir taraftarın merak ettiğini düşünmüyorum. Eli ayağı tutan bir forvet transfer edin ve bu işi yapabilecek birine bırakıp güzellikle yeniden bir seçime gidin.

7 aydır forvet alamıyoruz. 7 aydır karınız sizinle konuşmuyorsa oturun bi düşünün. 7 aydır uyumuyor olma ihtimaliniz yok. 7 aydır çok çalışıyor olabilirsiniz. 7 aydır hastanede de yatmıyorsunuz. 7 aydır eve gitmiyorsanız karınız sizinle konuşmamakta haklı olabilir.

Neticede karınızla barışmak istiyorsanız, istifa edin.