Mustafa Cengiz

Şu yapılanı savunan galatasaraylı değildir çok net. Resmen lisecilerin intikamı bu. Yok yanlış transfermiş, basketbolmuş hemen hikaye uydurmalar başlanmış. Yanlış transfere göre başkan indirilseydi bi tane başkan kalmazdı o görevde. Hepsinde transfer hataları var ki gayet normal olur bunlar. Bu tamamen liseci zihniyetin bizden olursa ne yaparsa yapsın kabul ederiz liseli olmayan başkanı da istemeyiz mesajıdır. Bu mesajı kabul etmememiz lazım.

Biz taraftarız. Biz liseli lisesize bakmayız. Biz başarı isteriz. Kadın basketbol takımımızın euroleague finalinde Fb yi yenip şampiyon olmasını isteriz. Şimdiki gibi eurocup ın vasat takımlarına elenmesini değil. Şampiyonlar liginde Real Madrid'in dizlerinin titremesini isteriz. Schalke gibi Almanya ligi 14. süyle berabere kaldığımız için şükretmemizi istemeyiz. Daha bunlar gibi onlarca şey sayabilirim. Eğer siz gerçek Galatasaray taraftarıysanız böyle şeyler zorunuza gider.

Hainler maalesef içimizde bizim. Dışardan galataarayın başarızlığını kimsenin istemesine gerek yok. Şu şampiyonluk savaşının ortasında takımı seçim atmosferine çeken ve bunu savunan şerefsizler galatasaralıyım diyorsa suratlarına tükürürüm onların. Taraftar da gerekeni yapacaktır emin olun. Bu darbenin arka planında elbettte fatih terim’i indirmek yatıyor. Hala yeniden gelişini ve takımı şampiyon yapışını sindiremedi liseciler. Bunu yapanlar takımın şampiyonluğu, başarısı umrumuzda değil yeter ki kontrol bizde, bizden birinde olsun diyor. Daha çok olaylar çıkar bu karardan sonra bu iş burda bitmez. Bakalım şampiyonluk giderse bu 386 hain ne kadar mutlu olacak. Şuna bak milyonlarca taraftarı olan kulübün başkanına 386 kişi darbe yapıp indiriyor. Böyle bir sistem olamaz.

Büyük umutlarla başkanlığa gelmesini destekledim. Umduğum hiçbir şeyi yapmadı. Üstüne bazı süreçleri çirkinleştirdi. Ama bu demek değil ki 3-5 tane çıkarcının hesabına yenik düşmesini isteyeyim. Bugün bu kongrede yapılanlar utançtan fazlası değil.

Dursun Özbek değil, Ali gelir, Veli gelir. Lise tarafından kullanılır, sonra dursun gibi kenara atılır. Hala isim sorgulama kısmında kalmış insanlar. Adam sana açık açık Galatasaray bizim umrumuzda değil, bize karşı olanı indiririz demişler. Ne basketbolu, ne voleybolu allah aşkına.

Defol git Mustafa, inşeAllah bir daha buralarda görünmezsiniz!

Bu kadar rezil, ezik ve beceriksiz bir başkan Dursun bile olmamıştı. Ne basketbolda ne futbolda ne de diğer branşlarda bu kulübün yöneticisi olmaya layık değildiniz ve nihayetinde o nefret ettiğim bunak ordusu sizi oradan itti!

1 tane forvet, 1 tane pivot alamayan adam ve yalanlarla şöyle böyle yaptık diyen adam olarak dimağımda kalacaksınız. Şükür kurtulduk. Artık şu kulübe Ünal kalibresinde lider ve basiretli adamlar gelsin ama umudum yok, Dursun yine aday olur.

İki yıl görev süreleri varken, Fatih Terim ile imza törenini "mali genel kurul öncesi şık olmaz" diye erteleyen Cengiz yönetimi ibra edilmedi.
Olağanüstü seçimden 8 gün önce Oktay Mahmuti ile sözleşme yapıp, kulübü 1,2 milyon USD yükümlülük altına sokan Özbek ibra edildi.

Büyük umutlarla başkanlığa gelmesini destekledim. Umduğum hiçbir şeyi yapmadı. Üstüne bazı süreçleri çirkinleştirdi. Ama bu demek değil ki 3-5 tane çıkarcının hesabına yenik düşmesini isteyeyim. Bugün bu kongrede yapılanlar utançtan fazlası değil.

Dursun Özbek değil, Ali gelir, Veli gelir. Lise tarafından kullanılır, sonra dursun gibi kenara atılır. Hala isim sorgulama kısmında kalmış insanlar. Adam sana açık açık Galatasaray bizim umrumuzda değil, bize karşı olanı indiririz demişler. Ne basketbolu, ne voleybolu allah aşkına.
Evet işin en rahatsız edici kısmı da bu. Liseci zihniyet bana dokunmaya çalışanı yakarım, istediğimi başkanlıktan indiririm mesajını veriyor. Bu çok can sıkıcı. Normalde hiçbir Galatasaray başkanına liseli ya da değil diye bakmam ama liseci zihniyetten çok rahatsızım hep söylediğim gibi. Bu zihniyetin hegamonyası kulübün üzerinden elini çekmediği sürece Galatasarayda işler çok zor. Hep söylediğim gibi Galatasarayda bir devrim gerekiyor. Özellikle de üye alımı ve tüzük konularında.

Ben oy kullanacak olsam her şeyden bağımsız ikisini de ibra etmem ama liseli olanın ibra edilip diğerinin edilmemesi çok rahatsız edici. Normalde Ozan Korkut'u beğenirim ama liseci zihniyetin güdümünde kalacaksa başkan olmasına soğuk bakarım. Büyük ihtimalle de kalabilir. Bu süreçte kulübün ihtiyacı olan şey liseci zihniyetin güdümünde kalmayacak güçlü bir başkan figürü. Böyle bir isim Galatasarayın şu anki şartlarında çıkabilir mi pek sanmıyorum.

Bu arada Gs tarihinde Ali Sami Yen, Metin Oktay'dan sonra Fatih Terim gelir. Fatih Terim kendi gitmediği sürece kimse onu oradan gönderemez. Buna taraftar izin vermez. Biz ligin bitimine 6 hafta kala teknik direktör değiştirdik şampiyon olduk. Devre arasında yönetim değiştirdik şampiyonluklar yaşadık. Gs her zaman zorluklardan başarı çıkarmıştır. O konuda kimse korkmasın.

Evet işin en rahatsız edici kısmı da bu. Liseci zihniyet bana dokunmaya çalışanı yakarım, istediğimi başkanlıktan indiririm mesajını veriyor. Bu çok can sıkıcı. Normalde hiçbir Galatasaray başkanına liseli ya da değil diye bakmam ama liseci zihniyetten çok rahatsızım hep söylediğim gibi. Bu zihniyetin hegamonyası kulübün üzerinden elini çekmediği sürece Galatasarayda işler çok zor. Hep söylediğim gibi Galatasarayda bir devrim gerekiyor. Özellikle de üye alımı ve tüzük konularında.

Ben oy kullanacak olsam her şeyden bağımsız ikisini de ibra etmem ama liseli olanın ibra edilip diğerinin edilmemesi çok rahatsız edici. Normalde Ozan Korkut'u beğenirim ama liseci zihniyetin güdümünde kalacaksa başkan olmasına soğuk bakarım. Büyük ihtimalle de kalabilir. Bu süreçte kulübün ihtiyacı olan şey liseci zihniyetin güdümünde kalmayacak güçlü bir başkan figürü. Böyle bir isim Galatasarayın şu anki şartlarında çıkabilir mi pek sanmıyorum.

Gerek Mahmuti döneminden başlayan yönetememe sürecinde, transfer problemleri ona rağmen nispeten kabul edilebilir yarışma içinde kemerlerin sıkılma durumu bunlar bir başkanı başarısız yapar. İktidar ile ilişkisini sürekli gözümüze sokması da rahatsız edici ama bunlar gel gelelim daha rezil başkanların olduğu noktada ibrasızlık sebebi değil. Galatasaray Lisesi'nden çıkmış bir başkan adayının (çıkarılmış aslında burda daha doğru bir kelime) lisenin izni olmadan hareket etmesi pek olası değil. Sorun burda, üye diye alınmadı diyenlerin çoğunun Galatasaraylı bile olmaması aslında.

Gerek Mahmuti döneminden başlayan yönetememe sürecinde, transfer problemleri ona rağmen nispeten kabul edilebilir yarışma içinde kemerlerin sıkılma durumu bunlar bir başkanı başarısız yapar. İktidar ile ilişkisini sürekli gözümüze sokması da rahatsız edici ama bunlar gel gelelim daha rezil başkanların olduğu noktada ibrasızlık sebebi değil. Galatasaray Lisesi'nden çıkmış bir başkan adayının (çıkarılmış aslında burda daha doğru bir kelime) lisenin izni olmadan hareket etmesi pek olası değil. Sorun burda, üye diye alınmadı diyenlerin çoğunun Galatasaraylı bile olmaması aslında.
Mustafa Cengiz çok başarısız. İkinci kez seçilmemeliydi de zaten bunu hep söyledim. Mustafa Cengiz Galatasaray başkanı olmamalı bu çok net ama liseci zihniyetin işaret ettiği onların güdümünden çıkamayacak bir aday da başkan olmamalı. Ozan Korkut'un söylemlerini mantıklı buluyorum, son seçimde de adaylar arasında en makbulünün o olduğunu iddia etmiştim. Fakat işin can alıcı kısmı da şu ki sürekli sevgili abilerim, sevgili ablalarım diyip lise günlerine atıfta bulunan ve oldukça genç bir aday olan Ozan Korkut sanki liseci zihniyetin güdümünden çıkamayabilir gibi geliyor. Vizyonunu beğensem de biraz toy kalabilir başkanlık için. Yine de adayları görmek lazım tabi ki. Çıkan adaylar arasında yine Ozan Korkut en makbul aday olarak görünebilir. Benim için son dönemin en başarılı başkanı Ünal Aysal ama onun da bir daha Galatasaray ile uğraşacağını düşünmüyorum.

Seçim olması durumunda bu seçimde ya da belki gelecek seçimlerde Adnan Polat'tan bir hamle bekliyorum.

Forum iki kısma ayrılmış; bi taraf doğruydu diyor diğer taraf yanlış diyor. İki taraf da haklı bence. Evet doğruydu, çünkü inanılmaz kötü ve vasat altı bir yönetim.
Yanlış tarafı da şuydu, doğru olan şey gayriihtiyari olarak yapıldı. Yani doğru olduğu için değil, biat kültürünün darbesiyle yapıldı. O yüzden ben de ne tepki vereceğimi bilmiyorum. Her zaman ki Galatasaray sıradışılığı yine ilke imza attı.
Bu karar bu dönemde alınmamalıydı kısmına pek katılamıyorum. Çünkü kim gelirse gelsin bu takımın gerçek sahibi ve oyuncuların babası, baba figürü Fatih Terim. Mevcut başkan ve yönetimin zaten zerre katkısı yoktu takıma. O yüzden pek etkileneceğini düşünmüyorum. Zaten negatiflik bizim besin kaynağımız oldu yıllardır.

Ben normal şartlarda ibra edilme konusuna takılmıyorum. Hatta Cengiz ben de Adnan Polatı ibra etmedim demisti. Normal sartlarda ibrasizlik tarihte ilk kez oluyormus gibi davranmaya gerek yok. Ama su var yarin obur gun liseli olmayan bir baskan adayinin onu kapanir bu gidisle. Kulupte iyice tekduze adam asmaca oynanir. Yanlis olan kisim bu.

Mustafa Cengiz ve yetersiz yönetimi kesinlikle bulundukları yeri hak etmiyordu. Ömer Cansever, Mahmut Recevik gibi bilgisiz, vasıfsız adamlar yönetici statüsü aldı. Ömer Cansever hiç anlamadığı basketbol şubesine gelip rezil etti. Bütün bunlara rağmen Galatasaray başkanlık makamı çoluk çocuğun oyuncağı olamaz. Yaşanan tamamen budur.

Kur ortalaması 3.50 olduğu dönemde 427 M€ zarar eden, UEFA’dan men yiyen ve sportif başarısı olmayan D.Özbek ibra edildi.

Kur ortalaması 6.00 olduğu dönemde kâr eden, UEFA’dan men yetirtmeyen ve şampiyonluk yaşayan M. Cengiz ibra edilmedi.

Çünkü Dursun Özbek liseli, Mustafa Cengiz liseli değil.

Mustafa Cengiz’i bende görmek istemem başkanlık koltuğunda. Ama bu seçimle olmalı. Böyle mide bulandırıcı şekilde asla olmaz...

Bir liseli darbesi bence. Yanlış yanlışla düzeltilmez, hatta daha büyük yanlışlar doğurur.
Cengiz gitmeliydi ama böyle değil. En kötü yönetim bile darbe ile gönderilmemeli.
GS Lisesi'nin varlığı belki bizi Aziz Yıldırım, Ali Koç gibi adamların yönetmesinden koruyor ama yetkilerin bu kadar fazla olması da endişe verici.

Yıllar önce çok saçma bir yerde Riva konusunda Aysal'a yetki verilmedi. Adam istifa etti gitti ve kulübün can yeleği olan Riva, Dursun Özbek gibi bisikletimi emanet etmeyeceğim bir kifayetsizin tasarrufunda yok pahasına gitti.

Dursun Özbek onca saçmalığına rağmen liseli korumasında orada uzun süre durdu. Adamı güç bela indirdik şimdi de garip bir zamanda Mustafa Cengiz'e savaş açtılar. Halbuki adam yanlış yaparken muhalefet edilse hem yapıcı olunur hem de kulübe katkı sağlanırdı.

Şunu da söyleyeyim ki ben genel olarak taraftarı da çok farklı görmüyorum. Basiretsiz yönetimler geliyor ve kulübü taraftarın gazını alacak şekilde yönetiyorlar. Taraftar Tudor diye bastırdı, kariyerinde orta derece bir kulüp olarak sadece 2-3 aylığına PAOK'u çalıştırmış adam geldi. Halbuki bu kulübe ya kendini ispatlamış ya da potansiyelini göstermiş hoca gelmelidir. Yoksa Aziz Yıldırım'ın FB'ye gol atanları kulübe kazandırma saçmalığı gibi bir garabet ortaya çıkıyor. Sonra Tudor gitti ve yine taraftar ve medya gazıyla Terim geldi. Benim kulüpten pek ümidim yok açıkçası. Umarım Terim veya Ataman gibi bir başkan gelir de bir taşla iki kuş vurmuş oluruz.

Rijkaard da geldi bu kulube, mancini de, prandelli de. Bu is tamamen hocalik vasfi ve sinerjiyle alakalidir. Ben tudorun iyi hoca oldugunu dusunuyorum ama sinerji tutmadi. Burda suc Tudoru istemekten cok taraftarin agziyla is yapmakta bana kalirsa.

Dursun Özbek hakkında "bisikletimi emanet etmem" türevi laflara katılmıyorum. Adam zengin bir iş adamı sonuçta.

Bu adam Galatasaray'a kayyum atanması için getirildi. Riva ve Florya devlete peşkeş çekildi. Duygun Yarsuvat ve Faruk Süren bu operasyonda en aktif rolleri oynamıştır. Baktılar borçlar ödeniyor kulüp düzlüğe çıkıyor, kendilerine verilen görevleri yerine getirdiler.

Yoksa genel kuruldaki delegeler Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz dönemleri arasındaki farkı anlamayacak insanlar değiller.

Tek kelime ile hainler...

Bu kulüpteki derin dinamitler olduğu sürece faşizm nihayetlenmez!

Dünya'nın her asrında ve bölgesinde olduğu gibi spor sektöründe de bu necis zihniyet güçlü bir şekilde idame ediyor! Ne bu adam ne de evvel ki 2 adam da zerre benim takip ettiğim takımın yöneticileri olamaz, ne beceri ne de vaad olarak da hayallerimden çok beriler ancak şu adam sadece mektep kavmiyetçiliği nedeniyle fosiller ordusundan darbe yedi!

"El kaldır"arak bir kulubün ve tepesindeki yöneticinin istikbali ile ilgili nasıl gerçek ve geçerli karar alınabilir; şu sistemde ne kadar eblehçe bir iz'an var. Adam hele düne kadar şunu yaptım, bunu yaptım dedi; bence yapamadı da, 24 saat evvel Terim ile sarihan resmi imza töreni, anlaştığımız topçular ve sair söylemler 1 dakikalık oylama ile çöpe gitti! Bu kadar kolay olabilir mi?

Tarih akıyor, değer ve kültürler değişiyor, ilke ve kurallar güncelleniyor lâkin şu kabileci kafa ve erozyonik zihniyet mübadele etmiyor!

Salt liseli değil diye şu adam şutlandı; iğrenç, zalimce, ilkelce, gayr-ı adilce ve faşistçe...