Mustafa Cengiz

D.Ö adlı eski başkanın(!) bu anlaşmayı da Galatasaray için olabilecek en yüksek zararla çıkması için sözleşmede akla mantığa aykırı uygulamaları gözü kapalı kabul etmiştir. Bunu da başkanlık kozu olarak kullanmıştır. Adım gibi eminim. Genel Kuruldakilerin D.Ö sevgisi şimdi anlaşıldı.

Yazıklar olsun. Lise Galasataray'ın kanserli hücresidir. Bağımsızlık için kemoterapi şarttır.

Bu anlaşma ile 550 milyon lira daha borçluyuz, hayırlı uğurlu olsun.

D.Ö adlı eski başkanın(!) bu anlaşmayı da Galatasaray için olabilecek en yüksek zararla çıkması için sözleşmede akla mantığa aykırı uygulamaları gözü kapalı kabul etmiştir. Bunu da başkanlık kozu olarak kullanmıştır. Adım gibi eminim. Genel Kuruldakilerin D.Ö sevgisi şimdi anlaşıldı.

Yazıklar olsun. Lise Galasataray'ın kanserli hücresidir. Bağımsızlık için kemoterapi şarttır.

Bu anlaşma ile 550 milyon lira daha borçluyuz, hayırlı uğurlu olsun.

O halde Dursun Özbek ve onu ibra edenler ihraç edilmelidir!

Abicim bunları kendi şahsi hesaplarınızdan paylaşsanız yaaa.
Ne saçma işler yapıyorsunuz yahu 😏

Ekli dosyalar

• IMG_20191005_210534.jpg
    IMG_20191005_210534.jpg
    140.8 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20191005_210537.jpg
    IMG_20191005_210537.jpg
    204.6 KB · Görüntüleme: 5
Yönetim seçime gidiyor.
Süleyman Rodop: "Yapılacak seçim sonrası. Galatasaray’da liseci zihniyet ya tamamen tarihin tozlu raflarına kalkacak
yada Galatasaray liseci zihniyetin hegemonyasında kalacak. Buna kulüp üyesi 8.200 kişi karar verecek.."

Kulüp başkanı Divan Kurulu'na katılmıyor. Bu yanlış. Aynı günün akşamı GSTV'den camiaya hitap edeceğini açıklıyor. Bu daha da yanlış. Sayın başkan! Bu kulüp sizin şahıs şirketiniz değil. Başkan kulübün Divan'ı ile itişmez. Bu tutum camianın bütünlüğüne zarar verir. Yapmayın bunu.
(via@Iskeletor1976)

Mustafa Cengiz'in divan kurulu toplantısına katılmaması büyük skandal! İyi günde gidip kendini alkışlatmayı biliyorsun. Ama zor zamanda kaçmak Galatasaray Başkanına yakışmaz. Bugüne kadar liselilere karşı sizi destekliyordum ama seçim kararı aldırırlar diye korkup divana gitmemek ile bizi de hayal kırıklığına uğrattınız. Yazıklar olsun!

Başkan bey diyor ki ben kısa sürede 2 seçime girip 2 seçimden de zaferle ayrıldım.İlk seçimi Dursun Özbek'e tepki oyları sayesinde kazandı,ikinci seçimide Dursun Özbek seçilmesin diye ona verilen oylarla kazandı.Normal şartlarda 300 oyu bulamaz Mustafa başkan.Tek alkışlanacak olayı mayısta seçime gideceğim deyip sözünü tutmasıdır.

Borç kapattık,kâr elde ettik diyor.Dursun Özbek'in kurduğu kadro ve getirdiği Fatih Terim'le yaşanan şampiyonluklar ve sonucunda şampiyonlar liginden gelen para olunca Mustafa başkan başarılı gözüktü.

Amatör şubelerde daha az zarar ediyoruz lafları var,maaşlar ödeniyor sözleri ..Hedefsiz takım kurup borcu herkes azaltır.Başarı nerede ? Lafa gelince Galatasaray her branşta zirve falan filan ..

Galatasaray taraftarının Mustafa Cengiz hayranlığını da anlamış değilim.Ama bugün biz onu eleştirince bize küfür edenler yarın sakın istifa demesinler,madem bugün alkış tutuyorsunuz hep tutun.Layık olduğunuz yönetimle layık olduğunuz günleri göreceksiniz,hem de bütün branşlarda

İkinci kez seçildiği ilk günden beri hep karşıyım hep karşı olacağım.

Divan kuruluna katılmayan,kulüp televizyonuna çıkıp ben taraftara sesleneceğim diyen büyük başkan Mart ayında mali açıdan da ibra edilmeyecek gibisin.Taraftarın gözünde süslü laflarla kahraman olmak yerine keşke amatör şubelerde tarihi bir atılım yaparak kahraman olsaydın.

Basketbol, Voleybol ve diğer branşlarda başarı ve borçsuzluk beraber mümkün değil. Mustafa Cengiz yönetimi başarılı mı sorusu ise çok detaylı bir cevap ister. Başarı ve başarısızlık nedir?

Bence basketbol şubelerinde yapılan doğrudur. Ne yazık ki camia içinde bu branşlara destek verecek birileri yok. Vaktinde Ülker'in, Doğuş'un ve Beko'nun hatta Murat Ülker'in şahsi servetinden Fenerbahçe'ye verdiği paraları vermek için o kulübün taraftarı olmak gerekiyor. Hatırlar mısınız bilmem Nihat Özdemir ve Ferit Şahenk kulübe bağış yapıp almışlardı Musa Sow'u.

Peki biz de bu tip birileri var mı? Yok. Olabilecekler de kulübün kapısından sokulmuyor. Kulübe lise mezunu rakip takım taraftarı üye olabiliyor lakin bu tip kulübe maddi katkısı olabilecek insanlar üye olamıyor.

Kulüp her zamankinden karışık. Dursun gibi iktidara yanaşıp kendine çıkar sağlama peşinde olanlar var. Fatih Altaylı'nın basın sözcülüğünü yaptığı ama amaçları ne belli olmayan Süren'in grubu var, Mehmet Helvacı tipi aman kulüp bizim olsun da ne olursa olsun diyen bir güruh var, 70'lerin, 80'lerin dinamiklerinin devam ettiğini zanneden bir başka grup var ve en önemlisi kulübü menfaat kapısı yapmış ceplerini doldurun bir grup var.

Galatasaray'ın iyi yönetilme ihtimali yok çünkü dernekler kanununda olmayan bir idari ibra saçmalığı var.

Galiba son 3 yılda Galatasaray'a dair heyecan duyduğum 2 şey oldu.

1. si Dursun Özbek'in seçim kararı alması ve seçimi kaybetmesi
2. si 2019 Mart ayında Mustafa Cengiz yönetiminin ibra edilmemesi

Dursun Özbek'li ve Mustafa Cengiz'li yıllarda beni Galatasaray'a bağlayan bağlar koptu.

Mustafa Cengiz'in seçim kaybedip kongre salonunu erkenden terk edeceği bir günü görmek isterim.

Ama daha önce görülecek şeyler var çünkü arkasında muhteşem bir taraftar desteği var,Mustafa Cengiz'i eleştirince hemen size küfreden kitleler var,başkan o kitlelerin gözünde kahraman,biz ise eleştirince hain oluyoruz.

Ah şu zaman dedikleri ...

Zaman kimin haklı kimin haksız olduğunu gösterecek

Kadıköy'de FB'yi Mustafa Cengiz döneminde yenersek hiç şaşırmayacağım,zamanın ruhu Mustafa Cengiz gibi kişilerden yana,bu hayatın her alanında böyle.Mustafa Cengiz çok şanslı birisi,yıllar sonra FB'yi Kadıköy'de yenersek tarihe geçecek,böyle bir olayda gelse gelse Mustafa Cengiz dönemine denk gelir.Sonrasında olacakları tahmin etmek zor değil her gün farklı bir spor kanalında röportajlar,fıkralar,ata sözleri ..

Belli medya kuruluşlarında sürekli övülüyor Mustafa başkan,onunla kim polemiğe girse o tv kanallarında Cengiz destekleniyor polemiğe girdiği kişi kötüleniyor,bunları görüyoruz.

Oysa Galatasaray'ın bir tüzüğü var,bu tüzüğe göre ibra edilmedi ve seçime gidilmesi gerekirdi,ibra kararı doğru veya yanlış o ayrı konu ama ortada bir tüzük var,ibra edilseydi sorun olmayacaktı edilmeyince sorun oluyor.

Efsane başkanımız Faruk Süren'in açıklamalarının altına imzamı atarım,M.Cengiz'in futboldan başka projesi yok diyor https://www.haberturk.com/faruk-sur...bir-baskan-sozde-bir-yonetim-var-2588024-spor

Kadıköy'de FB'yi Mustafa Cengiz döneminde yenersek hiç şaşırmayacağım,zamanın ruhu Mustafa Cengiz gibi kişilerden yana,bu hayatın her alanında böyle.Mustafa Cengiz çok şanslı birisi,yıllar sonra FB'yi Kadıköy'de yenersek tarihe geçecek,böyle bir olayda gelse gelse Mustafa Cengiz dönemine denk gelir.Sonrasında olacakları tahmin etmek zor değil her gün farklı bir spor kanalında röportajlar,fıkralar,ata sözleri ..

Belli medya kuruluşlarında sürekli övülüyor Mustafa başkan,onunla kim polemiğe girse o tv kanallarında Cengiz destekleniyor polemiğe girdiği kişi kötüleniyor,bunları görüyoruz.

Oysa Galatasaray'ın bir tüzüğü var,bu tüzüğe göre ibra edilmedi ve seçime gidilmesi gerekirdi,ibra kararı doğru veya yanlış o ayrı konu ama ortada bir tüzük var,ibra edilseydi sorun olmayacaktı edilmeyince sorun oluyor.

Efsane başkanımız Faruk Süren'in açıklamalarının altına imzamı atarım,M.Cengiz'in futboldan başka projesi yok diyor https://www.haberturk.com/faruk-sur...bir-baskan-sozde-bir-yonetim-var-2588024-spor
Ve öyle de oldu..

Beğenelim beğenmeyelim ki ben de çok eleştiriyorum ( özellikle bazı alakasız demeçleri yüzünden ) yeri gelince ama bu adam tam bir idareci. İdareci derken insan idaresinden bahsediyorum. Altında çalışana, rakip yöneticiye veya devlet yetkililerine nerede nasıl davranması gerektiğini çok iyi biliyor ve hepsini idare ediyor. Adamın yeteneği bu. Zaten cv'sine baktığın zaman kazandığı bürokrasi tecrübesi bunu gösteriyor. En son arda krizini o kadar güzel yönetti ki bir kriz ancak bu kadar hasarsız yönetilirdi. Hem Fatih Terim'e bu kulubün başkanının kendisi olduğunu hatırlattı hem de bunu yaparken hocayı kırmadı, incitici laflar etmedi. Ve sonuçta dediğini yaptırdı. Ağırlığını hissettirdi. Şimdi bu olayda Mustafa Cengiz yerine Ünal Aysal'ın başkan olduğunu bir düşünsenize. Beyin fırtınası yapalım, ne olurdu nasıl sonuçlanırdı sizce ? Bu arda olayı demeçler üzerinden iyice büyürdü, iki taraf da iyice gerilirdi. En son Ünal başkan Galatasaray'ın başkanı varken başka kimse konuşamaz falan derdi ve hocayı kovardı, iş oraya kadar giderdi. Geçmişte yaptı çünkü. Sonra da dört beş sene toparlayamazdık kendimizi. İşte Mustafa Cengiz idareci tavrını ortaya koydu ve Galatasaray başkanlık makamının itibarını zedelemeden bu krizi aştı. İşte yöneticilerin görevi bu zaten, kriz yönetmek. Yoksa kovmak en kolay iş. Sonra devletle de aramızı düzeltti bu adam. Bu da onun için büyük bir artı. Florya'yı geri aldı, yeni tesislerin yapımı için yakında başlanacağını duyurdu. Bunlar çok önemli işler. Sonra aziz yıldırım, mahmut uslu, fikret orman gibi fair play katili, çirkef yönetici tipiden de değil, gayet medeni, efendi bir adam.

Sözün kısası büyük bir şansla oturduğu Galatasaray başkanlık koltuğunda şu ana kadar bana göre artıları eksilerinden fazla. Eğer basketbol ve voleybol bütçelerini de artırabilirse o zaman uzun uzun yıllar daha bu makamda kalır.