Mustafa Cengiz

Galatasaray basketboluna gönül vermiş insanlar bu ülkenin basketbolunda üzülmeyi en son hakedecek insanlardır belki de. Bu kadar basketbol bilen, emek harcayan, eminim birçok antrenörden de iyi donanıma sahip ve gönülden bağlı olan taraftara yapılan şu zulüm, küfürdür, hakarettir, ayıptır. Ayrıca koskoca Galatasaray'ın bütçesi 2 milyon OLAMAZ.

Ancak tv karşısında ''Bakın arkadaşlar'' demesi bilirsin.Neye bakalım,kime ..? Bakıyoruz da ne oluyor? Karagumruk 5.transferini yaptı. Trabzon transfer yaptı. Emin olun Fatih Hoca sessizce bekliyor. Bu donemde de transfer yapılmaz ise, bırakması an meselesi ben size söylim.

Bu kadro yapısı ile bu kadar eksik ve zayıf rotasyon ile puan farkı çok fazla değilse bu tamamen Fatih hoca sayesindedir. Başka hoca olsa çok daha geride olurduk. Şimdi üzerinize düşeni yapın 1 stoper, 1 8 numara, 1 kanat oyuncusu ve 1 forvet alın. Aynı zamanda yedek 6 ve sağ bek de şart. Zaten gidiciyiz diye transfer yapmazsanız büyük beddua alırsınız, yapmayın...

Fatih Terim: "Göksel başkanla oturup konuşurlarsa sevinirim, Visca da dahil olmak üzere farklı bir takım yapmak istiyorum."

Fatih Terim: "İrfan Can Kahveci, Henry Onyekuru ve Visca'yı istiyoruz."

Sizlere diyor!

Fatih Terim: "Taylan'a yapılanları Halil Umut Meler hiç olmasaydı VAR'a çağırsaydı. Aynı pozisyonda Muslera'nın ayağı kırıldı. Arda'ya yapılan kafa darbesi masum değil. Halil Hoca, ne biz ne yöneticimiz bir şey söylemiyoruz"

Son cümleden utandınız mı?

Galatasaray bir spor kulübüdür, kendisi tarihin en yetersiz, en vasıfsız başkanıdır. Futbol takımı fatih terim ve dursun ozbekin yaptığı transferler ile birkaç seneyi atlattı ama baskette o da olmadi. Bırak git artık, yapıştın koltuğa.

Galatasaray bir spor kulübüdür, kendisi tarihin en yetersiz, en vasıfsız başkanıdır. Futbol takımı fatih terim ve dursun ozbekin yaptığı transferler ile birkaç seneyi atlattı ama baskette o da olmadi. Bırak git artık, yapıştın koltuğa.
Seçim kararı alındı mi alındı valilik o dönem gs yönetimine zorluk çıkarmadı seçim için liseliler iç işleri bakanlığına gidip corona var secim yapilamaz diye itirazda bulunana kadar medya da corona var gs seçim olmaz haberlerini kim çıkarttı gecelim bu işleri yönetim başarısızdır doğru ama basketbolda corona nedeniyle gelir yok o nedenle de maaşlar ödenmiyor takimin durumu bundan kaynaklıdır tarihin en iyi koçu gelse takım en fazla 1 galibiyet fazla alırdı o kadar şubat ayında muhtemelen kongreye izin çıkacak 20 şubatta ki kongreye kadar durum budur

Seçim kararı alındı mi alındı valilik o dönem gs yönetimine zorluk çıkarmadı seçim için liseliler iç işleri bakanlığına gidip corona var secim yapilamaz diye itirazda bulunana kadar medya da corona var gs seçim olmaz haberlerini kim çıkarttı gecelim bu işleri yönetim başarısızdır doğru ama basketbolda corona nedeniyle gelir yok o nedenle de maaşlar ödenmiyor takimin durumu bundan kaynaklıdır tarihin en iyi koçu gelse takım en fazla 1 galibiyet fazla alırdı o kadar şubat ayında muhtemelen kongreye izin çıkacak 20 şubatta ki kongreye kadar durum budur

Maaşlarda ciddi bir sorun yok. Bu takımın bu halde olma sebebi maaşlar değil.

Seçim kararı neden yaz döneminde değil de, covidin en yoğun olduğu ve tüm toplantıların iptal edildiği, sınavların iptal edildiği dönemde yapıldı? Liseliler gitmişse nerde belgesi hocam? Kaynaginiz var mi?

Seçim kararı neden yaz döneminde değil de, covidin en yoğun olduğu ve tüm toplantıların iptal edildiği, sınavların iptal edildiği dönemde yapıldı? Liseliler gitmişse nerde belgesi hocam? Kaynaginiz var mi?

Kongre kararına en çok itiraz edenler kongre isteyenlerdi. Fatih Altaylı şu dakikalarda başladı yine yönetime sallamaya. Bunların bir karın ağrısı var ve yakın veya uzak bir zamanda ortaya çıkar. Benim tahminim Florya'nın geri alınması sonrası oranın üzerinden rant peşine düşecekler. Dursun adlı şahsın yaptıklarına bu kadar tepki vermediler. Adam Riva ve Florya'yı 1.5 milyar dolar getireceğiz diye proje satarak kongrede yetki aldı sonra o 1.5 milyar dolar kuş oldu. Hatta Emlak'tan para alıp şişirme bonservislerle futbolcu aldı. Süfyan'a kariyeri boyunca bonservis ödeyen tek kulübüz.

Devlet ile anlaştı yönetim en azından alınan araziler değerli yerler bir şartla alındı bu araziler bu arazilerin ranta açılmaması spor amaclı kullanılması bu arazileri yemek istiyorlar muhtemelen ama anlaşmaya göre devlet anında geri alabiliyor bu arazileri amacı dışında kullanımında muhtemelen bizim liseliler bu arazilere gözünü dikti öyle tahmin ediyorum

Başkanım suratın bembeyaz olmuş. Ne gerek var bu kadar inat etmeye? Üzüyorsun.

Gerçekten insan kulübü geçtim kendi sağlığını düşünür ama inat ediyor. Allah kendisine sağlık sıhhat versin.

Açıklamalarından anladığım transfer yok. Ancak oyuncu satarsak ya da sponsor ile olur. Eee bunu da 2 yıldır beceremedikleri net görüldüğü için transfer beklemiyorum. İnşAllah yanılırım da olur tabiki.

Bu kadro ile devam edersek kimse şampiyonluk beklemesin. Allah Fatih hocanın yardımcısı olsun inşAllah 🤲

Kulubün durumu ortadaydı sen zaten bu vaatler ile geldin. Yine ülke kaynaklı bir sorun olan görevini yaptığın zaman övülmeye ihtiyacı burada da ortaya çıktı ko aparsın seni. Basın toplantısında yarım saat içinde kendi kendini yalanladı adaylık konusunda. Basketbola zaten girilmedi.İrfan cana 3 teklif edilmiş Göksel Gümüşdağ'ın yerinde olsam irfan+Visca ya 50 isterdim dalga geçer gibi yaptığı teklifine bak, bu adamlar gerçekten transfer yapmayı bilmiyorlar. Falcao transferi taraftara kitlendi ko aparsın seni. Transfer ile şampiyon olunmuyor ama şampiyonluk olasılığının en çok artıran şey iyi ve eksiksiz bir kadro kurmaktır. Bu dönemde transfer falan beklemiyoruz Onyekuru gelirse öpüp başımıza koyalım. Tarihin en gördüğü en vasat yönetimsiniz, en ufak bir ağırlığınız yok ko aparsın sizi.

Basketbolda borçları kapattığı için kendisine teşekkür edilmeli. Basketbol yönetimi ve verdiği önem konusunda ise ciddi eleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir kulübün gelir açısından dezavantajlı branşının borçlarını kapatmak evet başarıdır ancak burası Galatasaray, burada "borçsuz bir şube bırakmak" büyük bir başarı olarak lanse edilemez. Bu yıl takımımız adeta tokat manyağı oldu, Danimarka takımından fark yedi. Mustafa başkan yahut yönetim kurulundakiler bunları görüyor mu, sanmıyorum. Biz burada Galatasaraylı basketbolseverler olarak sinir hastası olmak istemiyoruz.

Biz, bu kulübün taraftarları olarak her branşta başarı görmek istiyoruz. En azından kafaya oynayacak, saçma sapan takımlara yenilgiler almayacak bir takım izlemek istiyoruz. Avrupa'da başarı görmek istiyoruz. Son 3 senede ne futbolda ne de basketbolda (voleybol çok takip etmiyorum) uluslararası bir başarımız yok. Futbolun sahanın çok dışında oynandığı annemizin liginde şampiyon olmak da bana başarı gibi gelmiyor. Kuruluş gayesi Türk olmayan takımları yenmek olan bir camiayız, şu anki uluslararası durumumuz kuruluş amacımızla gayet zıt.

Tek dileğim, Mustafa Cengiz'in ardından gelecek yönetimin Galatasaray isminin ağırlığını her branşta koyabilecek bir yönetim olması. Hayalim var, beklentim yok.