Galatasaray SK Başkanı ve Yönetim Kurulu (2022-)

Hocam borç olmuş 3 milyar TL bir şekilde bir başkan yönetimi bu yetkiyi almsı gerekiyordu. Aylık 400 milyon faiz ödüyoruz diyor, şimdi baktım mayıs bilançosu 470 milyon zarar gösteriyor.
Türkiyede hangi kulübün böyle bir borcu ödeyecek kapasitesi var? Üstüne üstlük bir spor kulübü idare ediyorsunuz, her branşta transfer dönemi bunlar nasıl ödeniyor, çark nasıl dönüyor? Bu adamlar mı yaptı bu borcu? Tüm büyük kulüpler büyük borç batağında hiçbiri de sahip olduğu kaynakları böyle projeler dışında değerlendirmeden bu borcu ödeyemez. Bu yüzden dikkatle takip etmekten başka çare yok.

En başta buna oy veren o çapsız genç üyeler sorun zaten. Bihaberler dünyadan lise'den mezun olup alelacele üye yapılıyorlar. Ve işte sonuç Dursun yine başkan seçiliyor.
Yıllık 400 milyon tl faizin borcu da zaten 3 milyar tl olmaz. Ya faiz konusunda ya da borç konusunda yalan söylüyorlar.

En başta buna oy veren o çapsız genç üyeler sorun zaten. Bihaberler dünyadan lise'den mezun olup alelacele üye yapılıyorlar. Ve işte sonuç Dursun yine başkan seçiliyor.
Yıllık 400 milyon tl faizin borcu da zaten 3 milyar tl olmaz. Ya faiz konusunda ya da borç konusunda yalan söylüyorlar.
Hesap doğru 2.7 milyar yapılanma %15 faiz ile yapıldı, bu da 400 milyon civarı eder.Ama koyu olan faiz degiskenmis.Resmi %70 faiz olan yerde %15 lerce faiz olmayacaktır.Seneye ne kadar faiz ödeneceği belli mi bilmiyorum.Zaten öngörüleri tutsa bile projeler bitene kadar nu faizle bile borç zor çevrilir. Kaldiki Florya'da devlete ait araziyi satın alabilecekler mi?Zamanında Canaydın tv de Seyrantepeyi alacağız dedi,tapuyu almaya gittiklerinde fener ihaleyi iptal ettirmişti

Usta, peki bu yetki transferi etkiler mi? Onla bir alaka kurulabilir mi?

Biri aylık 400 milyon demiş, cevapta yıllık 400 milyon denmiş. İlki anormal bir faiz ödemesi olur ama ikincisi normal. Beşiktaşın borcu bizim bir buçuk katımızdan, FB'ninki iki katımızdan fazla.

Umarım yönetim hem bu taşınmazları iyi değerlendirir hem de ilerisi için güzel yerlere yatırım yapıp tesisleşmede de ileri gider. Muhtemelen transferde de bu sayede biraz açılacaklardır.

Usta, peki bu yetki transferi etkiler mi? Onla bir alaka kurulabilir mi?

Benim korkum şampiyon olmak için yıllar önce yaptığı gibi buraların gelirlerini kırdırıp belki sportif başarı getirecek ama ekonomik olarak getirisi olmayacak işler yapması.
O dönem çıkışı mümkün olmayan sözleşmeler verildi futbolculara. En çıkmaya yaklaştığmızda da sezon ortası olduğu için çıkamadık.
Türkiye ligi gelirleri bugün yine verilen sözleşmeleri döndüremez.
O yüzden itiraz ediyoruz Haris Seferovic Benfica'da 1 milyon avro alırken bizim 2,3 vermemiz hatadır. 1,2 milyon avro alan Dubois'ya 1,8 milyon avro, 1,6 milyon alan Oliveira'ya da 2,7 vermek hatadır.

Benim korkum şampiyon olmak için yıllar önce yaptığı gibi buraların gelirlerini kırdırıp belki sportif başarı getirecek ama ekonomik olarak getirisi olmayacak işler yapması.
O dönem çıkışı mümkün olmayan sözleşmeler verildi futbolculara. En çıkmaya yaklaştığmızda da sezon ortası olduğu için çıkamadık.
Türkiye ligi gelirleri bugün yine verilen sözleşmeleri döndüremez.
O yüzden itiraz ediyoruz Haris Seferovic Benfica'da 1 milyon avro alırken bizim 2,3 vermemiz hatadır. 1,2 milyon avro alan Dubois'ya 1,8 milyon avro, 1,6 milyon alan Oliveira'ya da 2,7 vermek hatadır.
Sizin gibi şöyle çok para verildi şöyle fazla oldu beceriksizlik denip duruyor Allah aşkına bizim kulübü Roma mı sandınız yoksa Benfica mi? Bizim Avrupa da ne ağırlımız kaldı ki siz bunlardan fazla para vermişiz diye yönetimi eleştiriyorsunuz!!
Peki Avrupa vitrininde var mıyız? Böyle A class oyuncuları başka türlü nasıl ikna edeceksin? Birde son sezonda ligde düşme korkusu yaşayıp 13.bitirmişsin soruyorum nasıl ikna edersiniz?

Son düzenleme:
Sizin gibi şöyle çok para verildi şöyle fazla oldu beceriksizlik denip duruyor Allah aşkına bizim kulübü Roma mı sandınız yoksa Benfica mi? Bizim Avrupa da ne ağırlımız kaldı ki siz bunlardan fazla para vermişiz diye yönetimi eleştiriyorsunuz!!
Peki Avrupa vitrininde var mıyız? Böyle A class oyuncuları başka türlü nasıl ikna edeceksin? Birde son sezonda ligde düşme korkusu yaşayıp 13.bitirmişsin soruyorum nasıl ikna edersiniz?
Sonra spor kulübü GYO gibi yönetiliyor.
Arkadaş bu paraları çıkaracak bir ligin, mali yapın yok. Ne yurtdışı satışın var ne de sözüm ona 30 milyon taraftarından kazandığını bir para var.
Alma Dubois'yı, verme Seferovic'e 2.3 milyon Euro. Tamam seviyen iyi değil ama bu paralar verilmez.

Sonra spor kulübü GYO gibi yönetiliyor.
Arkadaş bu paraları çıkaracak bir ligin, mali yapın yok. Ne yurtdışı satışın var ne de sözüm ona 30 milyon taraftarından kazandığını bir para var.
Alma Dubois'yı, verme Seferovic'e 2.3 milyon Euro. Tamam seviyen iyi değil ama bu paralar verilmez.
Ben bu yönetimin ömrünü uzun görmüyorum futbol takımının başarısından bağımsız olarak muhtemelen eylul ayı içinde seçim kararı alırlar diye düşünüyorum

Orta vadede bakmak lazım gerek idari ve sportif yapılandırma gerek borç için yapılanların dönüşü 2-3 sene alır. Borçlar ciddi düzeyde alınır, mantıklı düzeyde iddialı planlı takımlar kurulursa doğruyu yaptılar deriz. Burası Galatasaray olur mu zor, borç bitse başkan adayları türer 10 liralık takımı 20 ye kurar yanlış adamları yandaşları doldurup 2-3 senede eskiye geri döneriz gibi duruyor camia yapısı.

Hileyle süresini 3 yıl uzatacağını sandığı baskın seçimin sezonunda da aynı hamleleri yapmış kulübü soktuğu borç batağından dolayı Avrupa kupalarından men cezası yemiştik. Mustafa Cengiz yönetimi geldi de UEFA ile yeniden oturup durumu kurtardı.
Ben bu şahsa ve yönetimine güvenmiyorum. Yönetim içinde seçilmiş ya da dışardan atanmış iş hayatlarında zor durumda olanlar kulüp üzerinden durumlarını kurtarmaya çalışıyor iddiası az buz bir iddia değildir.

Son düzenleme:
Arda Turan Manitaciligi fazlaymis...Barda Kavga etmis,ucakda gazeteci dovmus bunlarin hic biri beni baglamaz.

Yürüyemicek Halde Fener derbisine cikmasi,Giderken zamanin 12 dolarini kazandirmasi,Fenerbahce 2 katindan fazla teklif ettiginde kabul etmemesi beni baglar.

Medyanin Gazi ile Klube almayip ,Basaksehirde bos gecirdigi 2 seneyi bizle gecirseydi, yine cok guzel anilarla Sampiyonlukla veda edebilirdi.

TÜRK Futbolunda Avrupada Vizyon vede Cevre Sahibi en iyi olan 3 4 insandan biri Arda Turan bir digeride Fatih Hocamiz.

Fatih Hoca inzivadayken Ardayi Fener medyasinin Kaypakligina yem edip Klupten uzak tutmayalim.

Cenk Ergun Yerine Direktör yapmaliyiz.

Stadin ciminden ,Oyuncularin yedikleri ictiklerinden,Kamp Zamanlarinda bu takima dokunuslar yapabilcek nadir Profesyonellerden.

Hangimiz daha 18 19 yaşında aldığı maaşın 4 5 katına gelen bir teklifi geri çevirebilirdik? Çıktı televizyonda Aziz Yıldırım açık çek veriyorum ardaya dedi. Oturup konuşmadı bile. Hepimiz büyük Galatasaraylıyız ya; hangimiz bu klübe milyon eurolar kazandırdık? Arda Turanın kıymetini camia olarak bilmemiz lazım. Galatasaray sevgisinden başka gram menfaati olmadan şimdi bile çabalıyor adam. Bir gün kötü bir söz çıkmadı ağzından Galatasaray için. Kişisel hataları olabilir, hangimiz dört dörtlüğüz? Futbolcuğunda sahip çıkamadık, şimdi sahip çıkalım.