Galatasaray SK Başkanı ve Yönetim Kurulu (2022-)

Futbolda iyi transferler yaptılar,özellikle Torreira ve Mertens transferlerinden sonra tamam dedim,güzel işler yapılıyor,mesela sağ beke alınan Dubois'in de çok etkili bir transfer olduğunu düşünüyorum,iyi şeyler yapılınca takdir etmek lazım,yönetim doğru hamlelerle beni mahçup etti,yanıldım,bu yönetimi seçenler doğru karar vermişler.

Hoca iyi olur,transfler yetersiz olur veya tam tersi. Ne zaman hepsi bir araya gelir, sampiyonlar liginde ceyrek finaller gelir.

Tesekkurler ve saygilar..En basindan beri bire bir biliyordum futbolda ne hedeflediginizi ve neler yapabileceginizi.Gercekten bir sinir koymadan Turkiye tarihinin en iyi 3 kadrosundan birini kurdunuz.Simdi soz Okan Hoca’da ve futbolcularda.
Gelecek sezondan itibaren basketbolda da herhangi bir sinirinizin olmayacagini biliyorum.
Sizle aklinca alay etmeye calisan,sizi bu kulube yakistirmayan dahili ve harici herkese en guzel cevabi verdiniz bu yaz.Artik gerisi saha icine kalmis.
Umarim bu sezonun sonunda bize yakisan kupalar gelir.
Tekrardan tesekkurler ve saygilar..

Galatasaray klubunde herkesin mazereti var tek kisinin yok. O da Okan Buruk. 1 kelime ne hakemi,ne baskasi yuzunden kotu oynadik yenildik vs deme hakki yok.Bu taraftara bu kadroyu kuran baskan,yonetime karsi isine bakacak,bu takimi ne yapip edip mazeretsiz yonetecek. Haklida , haksizda olsa TV karsisinda bahane soyleme hakki yok. Bu takim 3 tane art niyetli hakem getir herkesi yenmeli.Hakemide yenmeli.

Gecen sezon gelen yonetim, kismen genc oyuncularauzun vadeli yatirim yapacagiz dedi, forumda bazilari alkis kiyamet kopartti. Dusunce guzel ama uygulama cok kotu oldu. Sonucta alinanlarin bir kismi anca bedavaya kiralandi. Donemin yonetimi ve yillarin hocasi gittiler. Kimseden bir gram hesap soramadik.
Simdi gelen yonetim tersine bir yol izliyor, daha olgun oyuncular geliyor. Forumda bakiyorum gene ayni kisiler alkislarla destekliyor. Saskinlikla izliyorum gercekten. Eminim bu seferki yol tutarsa cogu ben demistim pesine dusecek.

Gecen seneki hamlelere alkis tutanlara laf soylenmis ve bunu begenen kisiler de olmus eyvallah :) E bu sezon da genc ama gelecegi oldugu dusunulen oyunculara yatirim yapildi.19 yasindaki Kazimcan Karatas,21 yasinda Mathias Ross,19 yasinda Yusuf Demir..Bunlarin yaninda futbol hayatinin en olgun donemlerini geciren Torreira,Oliveira,Icardi,Rashica,Dubois,Midtsjo gibi topcular alindi.Ayni zaman da tecrubesiyle ve kalitesiyle her bize katki verebilecek Mertens ve Mata gibi iki kaliteli ayak transfer edildi.Alkislamayalim da ne yapalim ? Yukaridaki mesaji yazan forum uyesinin Haziran ve Temmuz ayinda bu yonetim hakkinda tahmin ettiklerinin veya buraya yazdiklarinin su ana kadar gerceklesmemesi midir bu mesaj ?
Bence siz ben demistik yarisina giriyorsunuz.Su yapilan hamlelere alkis tutmayip ne yapsaydik ? Neyini elestireyim su transfer doneminin ? Sen once kendini elestir arkadasim bu kadar on yargili yaklasip sonunda buraya yazmak zorunda kaldigindan dolayi.Kimsenin kimsenin yazdigini yargilamaya haddi oldugunu sanmiyorum.Yok gecen sene alkis tutmuslar yok bilmem ne.
Sa na ne ?

Mükemmele yakın bir transfer dönemi. Yönetim futbolda gerekeni yaptı. Şu yönetim dışında da böyle kadro kurabilecek başka bir yönetim de yoktu açıkçası

Avrupa'da olmadığımız bir sezonda gereksiz çok oyuncu alındı. Buna alkış falan tutmuyorum ben baştan söyleyeyim. Icardi'yi saha dışı nedeniyle sevmem ama saha içine bakacaksak da bu adamın son yılları düşünüldüğünden ne vereceği belli değil. Hadi çok iyi performans verdi diyelim Seferovic transferi gereksiz olmuş olacak. Bir sürü adam alıp hangisi tutarsa artık demek transfer becerisi değil. Halen sahaya koyacağımız 3 yerliyi tartışıyorsak büyük sıkıntı vardır. Şampiyonluk adayları arasında yerli kadrosu en zayıf ve alternatifsiz takımız. Yabancıların arkası yabancı yedeklerle doldurulurken Kerem ile Yunus var işte ne gerek var dendi o bölgeye oyuncu. Bir yerli sakatlığında cezasında takımın tüm dengesi bozulacak kıvamda. Hatta oyundan almanı bile zorlaştıran bir durum. İş bitirmeye alkış tutabilirim ama vizyon konusunda elimi yormam.

Futbol takımımız, Süper Lig'de altı haftada topladığı 13 puanla beşinci sırada bulunuyor. FB'nin bir maçı eksik. Kazanırsa altıncı sıraya düşüyoruz. Lig dışında maç yapmıyoruz. Ücret toplamı açıklandığı gibiyse geçen sezona göre çok büyük fark yok. Pozisyon pozisyon incelenecek olsa yapılmayan ve gereksiz yere yapılan transferler var ama genel olarak transfer politikası şampiyonluk şiarı sebebiyle kendi içinde gayet tutarlı.

İşe diğer taraftan bakarsak, bu yönetim zaten FB ve BJK'ya göre çok daha az borcu olan kulübümüzün batıyor olduğu, gayrimenkullerinin değerlendirilmemesi halinde bir daha düze çıkamayacağı söylemleriyle seçildi. İroniye gelin ki Dursun Özbek kasa kolaylığı yapıyorum diye diye Riva'dan ve Florya'dan gelecek paraları kırdıra kırdıra hareket ederken Nizip Lordu tarafından kendisine dur denmişti. Şimdi de cüzdan sallayarak gelmesi ilginç. Gören de adam kendi cebinden takım kuruyor zannedecek. Kaç sene adamın dağıttıklarını toparladık, şimdi de geldi ve taşınmazları değerlendirme iznini alınca transferler geldi. Seneler önce o izinler Ünal Aysal'a neden verilmedi? Neyse, bizim kongreye akıl sır ermez. Ben de artık keyif almaya bakıyorum.

Kadın Basketbol Takımı bence transfer sezonunu görece iyi bitirdi sayılır. Hedefi kestiremiyorum ama geçen seneki gibi olur diye tahmin ediyorum.

Kadın Futbol Takımı daha iyi bir yerde.

Erkek Basketbol Takımı'nın hedefleri ve kadrosu geçen yılki gibi, değişen bir şey yok.

Son düzenleme:
Bu lig için fazla harcama yapıldı zaten bize bir getirisi de yok ama kabul etmek lazım ki geçen yıldan sonra da taraftarı stada getirip modunu yükseltecek transferler ihtiyaç vardı. Seferovic rezalet bir transfer hem oyuncu hem maliyet olarak yani Weghorst varken Sefere gitmeyi aşamıyorum.
Yerli konusunda ki tutumu da çok doğru buluyorum, çok büyük bir yetenek olur transfer etmeye çalışırsın ama yabancı kuralı saçmalığı varken Anadolu takımlarının oyuncularına değerinin 2-3 katı para ödeyip almak saçmalık. Bunun yerine alt yapında ki oyuncularını denersin eğer geliştirebilirsen para da kazanırsın. Üstelik seneye yabancı kuralı kalkmasının çok yüksek ihtimal görüyorum bence Yusuf demir transferi falan da buna işaret. Sezon için kalkarsa bile şaşırmam ne de olsa muz cumhuriyeti.

Neyse ki Emin,Hamza,Metehan takımda tutuldu.Iyi değerlendirebilirlerse bu kadrodan çok şey öğrenebilirler.Bu arada başkan erkek basketbolun oyuncu bütçesini 3 milyon dolar civarı olarak açıklamış.

Gecen seneki hamlelere alkis tutanlara laf soylenmis ve bunu begenen kisiler de olmus eyvallah :) E bu sezon da genc ama gelecegi oldugu dusunulen oyunculara yatirim yapildi.19 yasindaki Kazimcan Karatas,21 yasinda Mathias Ross,19 yasinda Yusuf Demir..Bunlarin yaninda futbol hayatinin en olgun donemlerini geciren Torreira,Oliveira,Icardi,Rashica,Dubois,Midtsjo gibi topcular alindi.Ayni zaman da tecrubesiyle ve kalitesiyle her bize katki verebilecek Mertens ve Mata gibi iki kaliteli ayak transfer edildi.Alkislamayalim da ne yapalim ? Yukaridaki mesaji yazan forum uyesinin Haziran ve Temmuz ayinda bu yonetim hakkinda tahmin ettiklerinin veya buraya yazdiklarinin su ana kadar gerceklesmemesi midir bu mesaj ?
Bence siz ben demistik yarisina giriyorsunuz.Su yapilan hamlelere alkis tutmayip ne yapsaydik ? Neyini elestireyim su transfer doneminin ? Sen once kendini elestir arkadasim bu kadar on yargili yaklasip sonunda buraya yazmak zorunda kaldigindan dolayi.Kimsenin kimsenin yazdigini yargilamaya haddi oldugunu sanmiyorum.Yok gecen sene alkis tutmuslar yok bilmem ne.
Sa na ne ?

Cok uzatmadan soyleyeyim. Alkis vs derken asil demek istedigim geri planda kalmis haklisin. Asil konu gecen seneki yanlis transfer politikasiydi, olusturulan kadroya 3 sene bekleyin ve sabredin dediler. Cok sukur bir senede cozduk yanlisi.
Ben her ic saha macina gidiyorum, gs yenilince eve donusumu iyi bilirsiniz, bunu mu isteyecegim yapmayin lutfen. Sana ne bana ne ile forum mantigi olmaz. Bu sezon basari gelsin tabi, kim getirirse getirsin artik. Malum denize dusen yilana sarilir hesabi eski baskana sarildik.

Geçen sene ki plan ya da transferlerin yanlış olduğuna hiç katılmıyorum. Açıkçası sene başı transferlerinde o dönemki yönetime hiç kızmıyorum. Hala da alkışlıyorum.

Geçen sene hatayı yapan hoca oldu. Bu kadroya 1-2 tane tecrübe ve kalite ekmesi yapılması elzemdi ama yapmamayı tercih etti. Sonunda da takım psikolojik olarak dağıldı. sonrasında zaten başkan ve yönetimi de dağıldı.

Mevcut yönetime gelince; Dursun Özbek pek sevilen birisi değil. Ha keza bende sevmem. Ama bu demek değil ki doğru bir şey yapığında hakkını vermeyelim. Şu ana kadar bir önceki hatalarından ders almış ve ona göre bir yönetim sergiliyor. Hem kendisi hem içinde bulunan yönetim.

Transfer sezonu içinse tek kelime ile mükemmel geçirdiler. Böyle devam ederler umarım.

Geçen sene ki plan ya da transferlerin yanlış olduğuna hiç katılmıyorum. Açıkçası sene başı transferlerinde o dönemki yönetime hiç kızmıyorum. Hala da alkışlıyorum.

Geçen sene hatayı yapan hoca oldu. Bu kadroya 1-2 tane tecrübe ve kalite ekmesi yapılması elzemdi ama yapmamayı tercih etti. Sonunda da takım psikolojik olarak dağıldı. sonrasında zaten başkan ve yönetimi de dağıldı.

Mevcut yönetime gelince; Dursun Özbek pek sevilen birisi değil. Ha keza bende sevmem. Ama bu demek değil ki doğru bir şey yapığında hakkını vermeyelim. Şu ana kadar bir önceki hatalarından ders almış ve ona göre bir yönetim sergiliyor. Hem kendisi hem içinde bulunan yönetim.

Transfer sezonu içinse tek kelime ile mükemmel geçirdiler. Böyle devam ederler umarım.

Kaan hocam bende sana bir konuda katılmıyorum. Hocaya dediğiniz şekilde tecrübeli oyuncuları da devre arasında sözü verilmişti ama sonradan gönderildi. Ki bence tecrübeli oyuncu transferinede gerek yoktu. Muslera Babel Arda Feghouli Anholt gibi isimler varken tecrübeli transfere de gerek yoktu. Hocanın bence hatası 6 numarada Taylan a güvenmesi ve forvette kararsız kalmasaydı. Ama Fatih hoca döneminde ki başarısızlığın asıl nedeni hakem hataları ve yönetimin arkasında durmamasıydı. Avrupayı dize getiren hoca ligte hakem katliamına tutuldu. Malesef 6 hafta ceza yedi. Sonrasında da zaten gönderildi...