Galatasaray SK Başkanı ve Yönetim Kurulu (2022-)

İcardi ve Torreira’yı bu sene transfer edeceğimizi rüyamda görsem inanmazdım.

Başka bir yönetimle bu kadronun yarısı kurulmazdı. Zaten diğer adaylar da kuramayacaklarını açıkça söylüyorlardı. Torrentin tazminatını ödeyecek güç yoktu adamlarda

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı , Dursun Özbek'in ve yönetiminin cimriliği yüzünden sezonun ilk ayında emekliliği gelmiş bir pivotla oynadı. Sonraki 2 ay pivotsuz oynadı. Şimdi de oyun kurucusuz ve lidersiz kalmış durumda. Ayrıca düşük bütçeli takımın bile maaşları ödenemiyor. Koç Andreas Pistiolis'in yüzüne utanmadan nasıl bakabiliyorlar acaba?

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı , Dursun Özbek'in ve yönetiminin cimriliği yüzünden sezonun ilk ayında emekliliği gelmiş bir pivotla oynadı. Sonraki 2 ay pivotsuz oynadı. Şimdi de oyun kurucusuz ve lidersiz kalmış durumda. Ayrıca düşük bütçeli takımın bile maaşları ödenemiyor. Koç Andreas Pistiolis'in yüzüne utanmadan nasıl bakabiliyorlar acaba?
Yanlıs itham etme ...
Sezon Başı simdiki bütce az degilmi diye Erden beye soruyor Dursun Baskan bütceyi arttiralim
Erden Timur dogru yapılanma şekli olmaz başkanim diye kabul etmiyor.

Bu Erden beyin kendi agızından açıklamasi

Taner Aşkın'ın bugüne kadar Galatasaray'a ne faydası olmuştu ki bugünde olsun? Ancak iyi giden bir şeye çomak soksun.
Erden Timur kadar Galatasaray hizmet etmişliğin yok.
Ancak manipülasyon yap. Başka bir şey yapma sakın!

Taner Aşkın'ın bugüne kadar Galatasaray'a ne faydası olmuştu ki bugünde olsun? Ancak iyi giden bir şeye çomak soksun.
Erden Timur kadar Galatasaray hizmet etmişliğin yok.
Ancak manipülasyon yap. Başka bir şey yapma sakın!

Yazik cidden.

Erden Timur olsam dayanamazdim valla.

Hem kulübe 30 Milyon dolar verceksin hemde böyle 100 lira verirken eli titreyen insanlardan böyle yorumlar alicaksin.

Erkek basketbol takımı formalarının tercihen tişört formunda acilen Galatasaray Store'a taşınması gerekiyor. Halktan ifadeyle evladiyelik bir forma tasarımı var fakat takım 4 aydır resmi maçlar üzerinden parkedeyken formalar halen ulaşılabilir durumda değil.

Ortalıkta dolaşan “bütçe düşecek” söylentisi nedir Allah aşkına? Bu ne utanmazlıktır! Amatör branşlar en son ne zaman profesyonelce yönetildi, en son ne zaman GS ismine yakışır bir bütçe ayrıldı ki; şimdi bütçe düşürme yoluna gidiyor beyefendiler? Spora düşman zihniyetleriniz ne kadar anlamamakta ısrar etse ya da anlamamazlıktan gelse de; Galatasaray ismi, yer aldığı her branşta zirveye oynamak zorundadır. Camiayı vasatlığa alıştırmaya çalışan beceriksizlerin elinde oyuncak olmamalıdır. Burda yapılması gereken şey; bütçe düşürmek yerine beceriksizleri görevden uzaklaştırmak olmalıdır.

Bulundukları liglerde şampiyonluğa oynamak, en üst sıra için mücadele etmek varken; vasatlığa alıştırılmış, mütevazi anadolu takımları gibi takılan erkek basketbol, kadın basketbol, kadın voleybol, erkek voleybol şubeleri bir an önce kendilerine gereken değeri verecek yönetimlerle buluşmalıdır. Sadece futbolda başarı hedefleyip diğer branşları görmezden gelen zihniyet en büyük düşmanımızdır.

100. yılda tüm branşlarda şampiyonluk vaadiyle göreve gelip kadın-erkek futbol ve kadın basketbol şubesi hariç bütün branşlarda kulübün dibi boylamasına sebep olan dursun özbek yönetimi de; yapılan sitemlerde, edilen küfürlerde, "hesap sorulmalı" temalı kalıplarda muhatap olarak alınmalıdır. bu şubeleri sadece şube yöneticileri değil pek tabii başkanlar da yönetiyor. o şube yöneticileri oraya koyan da başkan, bütçeyi arttırıp indiren de başkan. bana basketbol dışı yan branşlarda konuşmak düşmez, pek bilgi sahibi birisi değilim. hakim olduğum erkek basketbol üzerine yazayım; sene başından beri yaşanmayan rezillik kalmadı. sene başı aldığın oyunculardan biri sezon ortası basketbolu bıraktı biri adam akıllı maça çıkamadı birini play off yolunda direk rakibin olan karşıyaka'ya gönderdin falan. bu gönderdiğin oyuncuların yerine aldığın yabancıların bir kısmı gideni arattı bir kismi ilaç gibi geldi (sadece ristic bence ama bir kısmı diyelim yine biz, iyimser olalım) öyle böyle +10 yabancı transferi yapıldı. sonuç, hala transfere ihtiyacımız var. daha dizilen rezil kepaze yerli rotasyonuna falan girmiyorum bile, aldığın en eli yüzü düzgün yerli guardı da yine play off yolunda direk rakibin olan bahçeşehir'e gönderdin. inanılmaz ya cidden. küme düşme korkusunu haftalardır iliklerimize kadar yaşıyoruz. maaş problemleri ayyuka çıkmış, şubeye yakın insanlar menajer paralarını ödeyin diye yönetimi uyarıyor falan. depremin hayrı olmaz ama yaşanan depremden sonra 1 aylık -senin icin- hayırlı bir ara girmiş, o arada da hiçbir çözüm bulmamışsın, radikal bir adım yada değişim olmamış. 100. yılda her branşta şampiyonluk vaadini yerine getirememişsin bide üstüne taraftara utanmadan düşme korkusu yasatmissin. şimdi de önümüzdeki sezon bütçe düşecek iddiaları dönüyor. daha ne kadar düşecek? ne yapmaya çalışıyorsunuz sevgili Dursun Özbek ve yönetici arkadaşları? zamanında futbolda batırdığınızda Avrupa'dan kupa getirip sizi kurtaran şubeye vefa borcunuz yok mu? o kupanın hatrına üvey evlat muamelesi çekmeyin şu şubeye, o kupanın hatrına gereken kıymeti gösterin bari. en azından maaşlar gününde yatsın. yemin ederim ayıptır.

Bu sene futbolda şampiyon olalım yeter. Mali durumu düzeltmeden basketbola voleybola milyonları saçmak şu ortamda gereksiz. Florya bitip borçlar bitince amatör şubeler de şaha kalkar.

o zaman her branşta şampiyonluk sözü verilmeyecek. ben her başkan adayından "Galatasaray'ın yeri Euroleague'dir" sözünü duyup seçildikten sonra Galatasaray'ı ligde kalmaya oynatmasından sıkıldım artık. düzgünce çıkıp "yan branşlara projeler bitene kadar bütçe ayrılmayacak, ekonomik olarak düzlüğe çıkana kadar şubeler kendi yağında kavrulacak" desen zaten insanlar beklentisini ona göre belirler. şubeye sponsor olan adam 3. sezonda Euroleague hedefimiz var diyordu, seneye 3. sezon ve bütçenin düşeceği konuşuluyor. e söz verme o zaman? yada beklentiye sokma? futbolda şampiyon olalım projeler bitsin düzlüğe çıkalım sonra amatör şubeler uçar gibi bir savunma olamaz. bu savunmayı kabul eden taraftara da her şey müstehaktır kusura bakmayın.

Sezonun basketbol formasını son maçta küçük bir kardeşimizin üzerinde görmek tebessüm ettirdi. İlk adım başarıyla atılmışken; geçmişte estetik arayışı üzerinden çok sıcak olmadığım halde kolej liginin tişört formaları ya da düz tişört adımı atılırsa bizler de yeniden ağırlık çalışmak zorunda kalmayız. :)

Ülke ekonomisi pek parlak değil orta vadede düzelmesi zor deprem ve seçim nedeniyle daha da zorlanması olası. Kur istikrarlı gider mi bilmiyoruz. Velhasıl projeler hayata geçip paraya dönüştüğünde ancak amatör branşlarda sınıf atlayabiliriz. Erkek basketbol için fena para harcanmadı aynı şeyleri yazmayalım. 4m euro bütçe yeterli Telekom Karşıyaka Bursa bile bu bütçenin üzerinde değil.

2 Gram utanmaları kalmamış. Çok düşük bütçe verdikleri, maaşları uzun süre ödemedikleri ve hiçbir zaman içten desteklemedikleri Andreas Pistiolis'i kovmaları mide bulandırıcı. Siz " Ligi 8. bitirelim, play-off'ta ortalama 25 sayı fark yiyerek elenelim ve Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde iddaalı olmayalım ama takım bize fazla masraf çıkarmasın." diye düşünsenizde milyonlarca Galatasaray taraftarı Galatasaray Basketbol Takımı'nı ligde şampiyon ve Avrupa'da önce kupa kazanan sonra da Eurolegue oynayan bir takım olarak görmek istiyor. Bunu yapamayacaksınız bırakın yapabilecekler Galatasaray'ı yönetsin.

Son düzenleme:
2 Gram utanmaları kalmamış. Çok düşük bütçe verdikleri, maaşları uzun süre ödemedikleri ve hiçbir zaman içten desteklemedikleri Andreas Pistiolis'i kovmaları mide bulandırıcı. Siz " Ligi 8. bitirelim, play-off'ta ortalama 25 sayı fark yiyerek elenelim ve Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde iddaalı olmayalım ama takım bize fazla masraf çıkarmasın." diye düşünsenizde milyonlarca Galatasaray taraftarı ve ben Galatasaray Basketbol Takımı'nı ligde şampiyon ve Avrupa'da önce kupa kazanan sonra da Eurolegue oynayan bir takım olarak görmek istiyor. Bunu yapamayacaksınız bırakın yapabilecekler Galatasaray'ı yönetsin.
biraz abartmiyormusun? Maaslar uzun süre ödenmese gider FIBAya sikayet ederdi oyuncular önceki dönemlerde oldugu gibi.
Bundan önce sanki Galatasarayin bütceci hep cok yüksekmiste bu yönetim gelince düsürdü gibi bir seyler yazmissin.
Senin dedigin gibi bi düsünceli olsaydi bu senenin bütcesini gecen seneye göre cogaltmazlardi.
Oyuncu transferinde hatalar, kadro planlamasindaki hatalar vesaire vesaire bunlari zaten hepimiz elestiriyoruz.

Ama yok 2 gram utanmalari yok, mide bulandirici felan ayip oluyor bence. Bu arada bunu yapabilecekler Galatasarayi yönetsin yazmissin bunu yapabilecek kisiler önce bi Basketbol takimina sahip ciksin da sponsor olsun ozaman derler adama

biraz abartmiyormusun? Maaslar uzun süre ödenmese gider FIBAya sikayet ederdi oyuncular önceki dönemlerde oldugu gibi.
Bundan önce sanki Galatasarayin bütceci hep cok yüksekmiste bu yönetim gelince düsürdü gibi bir seyler yazmissin.
Senin dedigin gibi bi düsünceli olsaydi bu senenin bütcesini gecen seneye göre cogaltmazlardi.
Oyuncu transferinde hatalar, kadro planlamasindaki hatalar vesaire vesaire bunlari zaten hepimiz elestiriyoruz.

Ama yok 2 gram utanmalari yok, mide bulandirici felan ayip oluyor bence. Bu arada bunu yapabilecekler Galatasarayi yönetsin yazmissin bunu yapabilecek kisiler önce bi Basketbol takimina sahip ciksin da sponsor olsun ozaman derler adama

Abartmıyorum. Dursun Özbek ve Yönetimi "Küçük olsun, benim olsun ve masraf çıkarmasın" anlayışıyla devam ediyor. Galatasaray Basketbol Takımı'nın bütçe artırdığı falan da yok. Kelly Blackshear ve Dee Bost'a ödenen bonservisleri düşersen bütçemiz geçen sezonun bütçesinin neredeyse gerisine düşüyor.

Abartmıyorum. Dursun Özbek ve Yönetimi "Küçük olsun, benim olsun ve masraf çıkarmasın" anlayışıyla devam ediyor. Galatasaray Basketbol Takımı'nın bütçe artırdığı falan da yok. Kelly Blackshear ve Dee Bost'a ödenen bonservisleri düşersen bütçemiz geçen sezonun bütçesinin neredeyse gerisine düşüyor.
Kulüp kendi cebinden bütceyi bir yere kadar yükseltebilir. Burda ana etken sponsor, Galatasarayli zengin is adamlari malesef sponsor olmuyor veya basketbola para vermek istemiyorlar. Yabanci firmalar zaten Türkiyeye giris yapmak istemiyorlar su siyasi ve ekonomik konjüktürde.

Bende bir taraftar olarak istersim 10milyon euro 15milyon euro bütcemiz olsun.

Kelly kim?