Ünal Aysal

Seçilen yönetim eğer amatör şubelere yatırıma devam etmezse veya bunu yükseltmeye çalışmazsa benim için tamamen hayal kırıklığı olur..

Yeni gelecek Başkandan önce, sanırım eski başkan yaratmamzı gerek. Başkanın gideceği yok gibi. Gitmemek için her türlü kolpoyu yapmaya yeminliler.

Ya bizim fikirlerimizi seçimde bize karşı kullanıyorlar,Ben bunu yıllardır basketbolla ilgili her platformda söylüyorum,şube özerk olmalı diye şimdi Ünal bey çıkıp bunu yapacağım diyor.Açıkça söylüyorum YALANsöylüyorlar bunlar seçim vaadi yapamazlar.Sebebide Ünal beyin patronu İnan bey (KIRAÇ) buna izin vermez,sayın Aysal bu kulübe başkan olursa kulübü o mu yönetecek kimi kandırıyorlar listesinde İnan beyin 3 tane adamı var vakıfta yönetim kurulu üyesi bu isimler.Bence bu kulübe başkanlık yapacak kişi kimseye gebe olmamalı.

Sevgili Mithat, söylediğine katılıyorum. Başkanın kimseye gebeliği olmamalı!
Sormak istediğim şu!
Seçim olacak mı? mahkeme çıkışında Adnan Polat 'Seçim yapılmayacak ki zaten!' demiş. Nedir son durum?
Bu arada şu kulüp yönetimini mahkeme kapılarına kadar götüren her bir kesime sevgilerimi yolluyorum.

Ya bizim fikirlerimizi seçimde bize karşı kullanıyorlar,Ben bunu yıllardır basketbolla ilgili her platformda söylüyorum,şube özerk olmalı diye şimdi Ünal bey çıkıp bunu yapacağım diyor.Açıkça söylüyorum YALANsöylüyorlar bunlar seçim vaadi yapamazlar.Sebebide Ünal beyin patronu İnan bey (KIRAÇ) buna izin vermez,sayın Aysal bu kulübe başkan olursa kulübü o mu yönetecek kimi kandırıyorlar listesinde İnan beyin 3 tane adamı var vakıfta yönetim kurulu üyesi bu isimler.Bence bu kulübe başkanlık yapacak kişi kimseye gebe olmamalı.
Kim olmalı peki başkan, abi? Öyle bir aday yoksa iye öyle bir aday çıkmıyor?

Birde Mehmet Helvacı Twitter'da seçilemezsem anlaştığım isimleri yeni yönetime sunarım, kabul ederlerse ederler demiş.

Yahu buradada bir yanlış anlaşılma var.Şayet Helvacı birileri ile anlaşmışsa bile bu sadeceoyuncular bazında yapılan anlaşmalardır.Oyuncunun kulupleri ile bir anlaşma yok. Helvacı bu isimleri sunsa bile yine pazarlıklar yapılacak kulüp ile anlaşılamazsa bu anlaşmaların zaten bir anlamı olmayacak.

Ben bize hakaret edenlerin programına bağlanıp açıklama yapan insanların başkan olmasına karşıyım.Turgay Kıran'ın bize yakışır bir listesininde, başkanlık vasfınında olduğunu düşünmüyorum.

İnan Kıraç New York ihalesini kazanırsa zaten ne burada vakit geçirmeye nede kulüple uğraşmaya vakti olur.Kaldıki 4 milyar dolarlık yatırımı yöneten, 22 şirket sahibi bir insanın birininin kuklası olacağına inanmıyorum. Ünal Aysal katıldığı tüm programlardaki açıklamaları, hazırladığı listenin çoğu ve katılmayıp tepki koyduğu kişi ve programlarla geçer not alan tek başkan adayıdır.

Aysal: "Futbol disinda en önemli spor dalimiz Basketbol. Camia olarak güclenmemiz gerekiyor. Amatör subeleri bir cati altinda toplayip basari icin profesyonel yöntemler uygulanmali."

TRTsporda az önce söyledi.

baskan adaylarindan ikisini gecmisten cok yakinen taniyor biliyoruz..sayin KIran a kalsa pires ucakta sayin helvaciya kalda ribery geri donecek..yonetiminde bulunduklari donemlerde daha bir cok basarisizlik..
Unal Aysal ise bukadar basarisiz iki rakibe karsi tabiki avantajli..cunku sicili daha kirlenmemis..
baskan adaylarini bir kisiyi dolayli yollardan olsada hicbitini tanimam etmem..her galatasaraylimin bildigi kadar biliyorum..ama uc adayida sole goz onune getirsem durusuyla hareketiyle konusmalariyla tavirlariyla bir kisi lider olarak one cikiyor oda unal aysal..

Mithat abi benim de bir sorum olacak müsadenle.. Bu 3 aday içinde peki hangisi başkan olmalı ve niçin ? Yönetim açısından tabiki benden kat kat bilgilisin o yüzden merak ediyorum, çünkü bakılınca diğer 2 adayın listesi şahsen beni hiç tatmin etmedi. Mehmet Helvacı'yı saymıyorum zaten yaptıkları ortada birkaç ay öncesinde. Daha çok merak ettiğim Turgay Kıran - Ünal Aysal arasındaki rekabetteki düşüncelerin abi...

3 aday da beni tatmin etmiyor. Amiyane tabirle bu adayların Abdurrahman Çelebisi Ünal Aysaldır. Özellikle KanalTürk'ten gelen program teklifini geri çevirirken kullandığı ifadeler kendisine karşı daha ılıman yaklaşılmasını sağladı. Gene de pek içime sinmiyor şu an için. ALi DÜrüst Albayrak Öztürk ve Haznedaroğlu gibi her an alınmaya kırılmaya meyilli adamlarla takımı ve kulübü yönetmek zor olacaktır. Seçime kadar Ünal Aysal'ı görrümüyüm bilmem ama en geç seçimlerde Basketbol başta olmak üzere amatör şubelere ağırlık vermesini isteyeceğim baskıcı bir şekilde.

Orhan Ayhan'ın programında da oldukça iyi konuştu zaten. Toköz'ün "Başkan ne olursa olsun Lucescu'yu ikna etmelidir" sözü de doğruydu. Çünkü önümüzdeki sene bu seneki takımdan hangi oyuncu kalırsa kalsın, taraftar ona karşı art niyetli oalcaktır. O art niyeti ancak Lucescu kırar. Luce bu adamı tutuyorsa bir bildiği vardır diyecek bir taraftara sahibiz. Takımda durgun sulara ancak onunla çıkar. Gerets veya Terim başa gelse, taraftarın bir kısmı gene de bu futbolculara karşı farklı düşünmeye devam eder çünkü.

Ünal Aysal yönetimi seçilirse Ali Dürüst bir işe yarasın bir zahmet Fatih Terimi ikan etsin.İlk hedef bence o olmalı.Şampiyonluk yerli oyunculardan geçer her zaman.Bizim yerli oyuncularıda Fatih hocadan daha iyi oynatacak dünya da başka hoca yok bence.Birde florya da disiplini en iyi sağlayacak adamdır.

Üstelik uzun süre milli takımda çalıştı,genç m.takımlardaki futbolcu havuzunada çok iyi hakimdir.GS deki ikinci döneminden de ders aldığını düşünüyorum açıkçası.Fatih hoca olmazsa da geriye Lucescu kalıyor zaten.Diğer hocalar bence mecera olur.

TRTspordaki programı izledim öncelikle sunucu Orhan Ayhan çok iyi sorular sordu. LigTV'deki programdan 5 kat daha iyi ve daha net anlaşılır cevaplar verdi Aysal, sorulan sorular da gayet açıktı.

Amatör branşlar hakkında söylediklerini bir önceki sayfada yazdım.
Arda konusunda; "Arda takımdan ayrılacaksa bu mutlu şekilde olmalı, şuan öyle bir durum yok. Hiçbir şekilde Arda'yı yollamak gibi bir düşüncem yok ama Arda gönül koymuşsa, gitmeyi istiyorsa da önünde bir engel olmayız." dedi.

Transferler konusunda; "4-5 tane takımda lokomotif görevini üstlenecek yabancı oyuncu getireceğiz fakat bizim önceliğimiz ve en önemli olay Teknik Adam ile anlaşmaktır. Her geçen gün şartlar değişiyor, yeni teklifler alıyor istediğimiz kişiler; geçen her zaman Galatasaray'ın alehine." dedi.

Orhan Ayhan Gerets'i sorması üzerine; "Sadece Gerets değil gündemimizde olan başka yabancı ve yerli teknik adamlar da var" dedi.
Luce ve Terim sorulduğunda özellikle Luce için; "Kendisine vefa borcumuz var. Birgün bunu ödememiz lazım." gibisinden bir açıklama yaptı. Yılmaz Toköz de "Başkan olacak kişi mutlaka bir yolunu bulup Lucescu'yu ikna edip takımın başına getirmelidir." dedi. Luce için daha ılımlı yorumlar yapıldı yani.

Kurumsallaşmadan ve altyapının öneminden falan da bahsetti Aysal.

Açıkçası, Ünal Aysal için bu kadar umutlu olunması beni şaşırtıyor.

Listesinde Celal Gürcan, Refik Arkan varken forumlarda böylesine övgüler yapılması çok garibime gitti. Kişisel düşünürsem, beni liseli olmadığım için kulübün kapısından içeri sokmak istemeyecek adamlara üye olsam destek vermem mümkün olmazdı. Kulübün de en büyük sıkıntısının mevcut tüzük kaynaklı kongre yapısı ve bu yapıdan kaynaklanan yönetimsel bozukluklar olduğunu düşündüğümden; bana göre Galatasaray'ın çözülmesi gereken en büyük problemi, aidatlarını bile kendi yatırmayan, Fenerbahçeli ya da Beşiktaşlı olan, sporla alakası olmayıp seçimden seçime oy atmaya gelen üyelerin bu kulübe üye olmasıdır. Ne zaman düzgün bir kongre yapısına kavuşuruz, o zaman kulüp daha geniş vizyonla, profesyonellerinin liyakatle seçildiği bir konuma kavuşur. Üç aday da bu yönde ışık veriyor mu? Hayır. Bu düzen değişecek mi, ona da hayır. O zaman umutlu olmaya da, şu aday gelirse çok iyi olur demeye gerek yok.

Ne demek müsade sevgili kardeşim,ben Ünal beyi açıkça başkan olarak görmek istemiyorum,sebebi açıkça yazayım.
1-Daha önce hiç yöneticili yapmaması vede yedek üyeliği bile olmaması.

2-Daha seçim olmadan 3 üyesinin istifa etmesi,yani kendi yönetiminde bile bir uyum olmaması.

3-Listesinde ki üyelerin bu kulübe daha önce yaptığı hizmetlerin karanlık olması.

4-Kendisinin ne basın üzerinde nede federasyon üzerinde ağırlığı olmaması.

5- Kendisi gölge başkan olması yaptığı söylenen listeyi kendisine yazılıp verilmesi.

Bu listenin kulüp kongre tabanına hitap etmemesi.

Ben açıkça Turgay beyi destekliyorum,hem listesi daha tabana yakın hem bu işleri bilen kişiler hemde her branştaki federasyonlara ağırlığını hissettirecek kişiler.Yukarıda arkadaşın biri hala pires konusunda kalmış,varsa yoksa bu konuyla salvo yapıyorlar,o konuda da Turgay bey daha ne yapsın ben antlaştım buyrun isterseniz alın demiş dönemin futbol sorumluları istememiş.

Şimdi Turgay bey hem avrupa futboluna çok hakim hemde amatör branşlara öncelik tanıyacak bir oluşuma vede programa sahip,futbolda ki baş danışmanı vede yakın arkadaşı mösyö Arsen WENGER kulüp yapılanmasında da çok önemli projeleri var.

Ben bu yüzden kendisinim sonuna kadar yanında vede destekçisi olucam, yanlışları kendimce dile getirecem.

Her başkanlık seçiminde fasülyeden aday olan Turgay Kıran mı başarılı olacak da Aysal olamayacak? Eskiden yöneticilik yapmamış demek doğru bir eleştiri midir? Eskiden yöneticilik yapmamış ama bu konuda oldukça tecrübeli Ali Dürüst listesinde. Adnan Öztürk keza. Turgay Kıran yöneticilik yaptığı dönemde ne gibi bir iyi işe imza atmıştır mesela? Trömsöye elenirsek ülkeyi terk ederizden başka? Adnan Öztürk Ribery gibi bir oyuncuyu bulup getirmiştir mesela, Ali Dürüst Terim'li dönemde yöneticilik yapıyordu falan. Tabi yine sizin tercihinizdir Turgay Kıran saygı duyarım ama ben siz gibi düşünmüyorum.

Gerçi seçimin olacağı bile muamma da olursa ortada olan 3 adaydan fersah fersah güçlüsü olarak Ünal Aysal'ı görüyorum ben ve seçim olursa muhtemelen o kazanacaktır diye düşünüyorum.

Öncelikle benle konuşurken uslubuna özen göstermelisin,Turgay bey kaç seçime katılmış daha önce fasulye tarzı amiyane laflarla cevap veriyorsun,ben kongre üyesi olduğumda sen daha doğmamıştın kardeşim,o yüzden önce saygı.Senin Ali beyin bu kulüp için ne yapmış,ne zaman kensinden destek isteseler hep kaçmış biri,Adnan ÖZTÜRK ne yapmış riberyi omu getirmiş 8 ay yöneticilik yapmış,sonra oda kaçmış,bizi geçen seçimde destek için ikna etti sonra ne yaptı,niye kendisi aday olmadı,hangi vaadlerle hangi çıkarlarla yöneticiliği kabul etti.Albayrağı asil üye yazan Ünal bey liste divana giderken aponun yedek olduğunu bile bilmiyordu.Sen bu kulübün başkanının sırf ünvan için başkasının kuklası olmasını nasıl hazım ediyorsun.Şuan 3 aday var içlerinde liste olarakta iş yapacak adam sayısı olarakta en iyisi Turgay KIRAN bu benim görüşüm beni bağlar,sen farklı düşünebilirsin ama onu düzgün bir şekilde dile getirmelisin,hakaret edemezsin.Bu kulübün kongre dinamiklerini bilmek lazım.

Yazımda şahsınıza karşı bir üslup bozukluğu göremedim ben. Kongre üyesi olup olmamanız da açıkçası beni ilgilendirmiyor Turgay Kıran'ı ilgilendirir. Neyse konu o değil. Keşke sen doğmamışken ile başlayan yaş muhabbeti yerine Turgay Kıran'ın yaptıklarından bahsetseydiniz. En son katıldığı seçimde 60 oy almayı başarmış, bu seçimde geçer biraz. Onun dışında yazınıza verecek başka bir cevap bulamadım. Zaten sayın Turgay Kıran'da projelerini anlattığı basın toplantıları(?), bilgilendirme toplantıları(?) ile bu iş için ne kadar hazır olduğunu gösteriyor. Seçim olur ve o günü görür ölmez sağ kalırsak yine burada olurum daha somut bir şekilde tartışırız olacakları.

Seçimde ben o seçimde de yanındaydım buna rağmen kendisine kırgınlığımdan Özhan abiye oy verdim bunu da açıkça dile getirdim. Şu ana kadar hiç bir basın toplantısı yapmamış bununda sebebi daha seçim olacağı belli değilken ve de kulübün şu an başkanı varken neden basına konuşsun. Ben Anan POLAT seçildiğinde rahmetliyi çok ararsınız dedim, forum bana karşı oldu sonra hepsi hak verdi. Şimdi Ünal AYSAL başkan olursa Polat´ı mumla arasaınız.

Abi sen inatla istifa diyorsun ama Ali Dürüst'ünde Albayrak'ında istifa edeceğini düşünmüyorum.Gelen sinyallerde istafa olmayacağı hatta senin dediğin gibi 12 liseli 3 lisesiz gibi bir oran olduğu için lise fanatiklerinden Celal Gürcan ile Albayrak'ın yerlerinin değiştirileceği konuşuluyor.Bunun yanı sıra adam gideceği her yere Dürüst ile gidiyor nasıl bir ayrılık anlamadım ben.

Kendisinin bir tecrübesizliği vardır doğru ancak listesindeki isimlerin son derece etkili ve tecrübeli isimler olduğunu düşünüyorum Ünal Aysal'ın.Bence bu eksiğini kapayacak bir liste kurmuş durumda.O listeyi bir arada tutmayı başarırsa zaten başkanlığı hak etmiş demektir.Birde dediğim gibi 71 yaşındaki,22 şirket sahibi,inanılmaz bir serveti yöneten birirnin İnan Kıraç'tan veya her hangi birinden emir alacağını hiç zannetmiyorum.

Yanlış anlaşılmasın benim adayım her zaman için Haluk Ulusoy'du hatta Fatih Terim'in adı geçtiğinde daha bir mutlu oldum.Onlar olmadı kötünün iyisine yönelmek durmunda kaldım. Benim için bu 3lü içinden en iyisi Ünal Aysal.