Garry Rodrigues

49036ed70cb04f509e3d6aa6b6654aab.jpeg

Yeni transferimiz Garry Rodrigues'in imza töreni Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Medya Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törene Sportif Aş Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu da katıldı.

İmza töreni öncesi konuşan Levent Nazifoğlu, "Değerli bir oyuncumuzla birlikteyiz. Onu almak için oldukça zorlandık. O da çok gayret gösterdi; kendisine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Sözlerine mutlu olduğunu söyleyerek başlayan Rodrigues, "Çok önemli ve büyük bir kulüp için ter dökeceğim. Benim için önemli bir fırsat. En iyi olmak için mücadele vereceğim" dedikten sonra kendisini 2021'e kadar sarı kırmızı formaya bağlayan imzayı attı.
İmza törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yeni transferimizin cevapları şu şekilde:
"ÖNEMLİ OLAN EN İYİ HİZMETİ VEREBİLMEK"
Hazır olduğumu söyleyebilirim. PAOK'taki durumumdan ötürü 21 gündür idman yapmıyorum. Yine de hocamın vereceği karar. 11'de mi olacağım yoksa sonradan mı oyuna girerim bilmiyorum. Önemli olan ne zaman oynarsam oynayayım takımıma en iyi hizmeti verebilmek...
"TÜRKİYE LİGİ HAKKINDA BİLGİM VAR"
Burada daha önce oynamış oyunculardan bilgiler aldım. Türkiye'nin zor, sert ve takım kalitesinin yüksek olduğu bir lig olduğunu biliyorum. Buna göre hazırlanacağım. Önemli olan bu forma altında keyif alarak oynamak ve takımıma hizmet etmek.
"ÇOK İYİ KARŞILANDIM"
Dün ilk antrenmanıma çıktım. Tüm arkadaşlarım en iyi şekilde karşıladılar. Ambiyans ve atmosfer çok iyi. Çok iyi ve tecrübeli takım arkadaşlarım var. Seviye atlamış gibi hissediyorum. Son senelere bakıldığında sol açıkta oynayan bir oyuncuyum ama takımın ve hocamın ihtiyaçları doğrultusunda sağ açıkta da oynayabilirim...
"HEDEF ŞAMPİYON OLMAK"
Daha önce Bulgaristan'da şampiyonluğa oynayan bir takımda yer aldım. Şu anda Türkiye’nin en iyi takımına geldim. Hepimizin hedefi şampiyon olmak. Ben de bu hedefler doğrultusunda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.

Ön direğe yerden, sert kestiği ortalardan oldukça ekmek yeriz. Mariano ile daha iyi anlaşmaya başladıkça daha iyi olacaktır.

Saygılar.

Büyük bir alkışı hak ediyor son zamanlardaki performansı ile.

Gösterdiği gelişim muazzam olan oyuncu..İlk geldiğindeki performansın sürekli üstüne koyan bir oyuncu oldu..İşte scout transferleri yaparsanız bu tarz oyuncuları kadroya katabiliriz..Özellikle Fransa ligini takip edip oradan bu tarz oyunculara yönelmek lazım..Örnek verecek olursak bu sezon dikkatimi çeken oyuncular Jonathan Bamba ve Adrien Thomasson

Gösterdiği gelişim muazzam olan oyuncu..İlk geldiğindeki performansın sürekli üstüne koyan bir oyuncu oldu..İşte scout transferleri yaparsanız bu tarz oyuncuları kadroya katabiliriz..Özellikle Fransa ligini takip edip oradan bu tarz oyunculara yönelmek lazım..Örnek verecek olursak bu sezon dikkatimi çeken oyuncular Jonathan Bamba ve Adrien Thomasson

Bamba artık scout transferi olmaz bu saatten sonra.

Bamba artık scout transferi olmaz bu saatten sonra.

Tabi gerçek anlamda scout transferi olmaz doğru söylüyorsunuz zaten Garry de scout transferi sayılmaz ama asıl demek istediğim bu işi yapanlardan oyuncuları bulmaları gerekiyor..Umarım menajerlerin önerilerinden ziyade bu scout ekibinin önerilerini dikkate alır teknik heyet..

En önemlisi; adam işini keyif alarak yapıyor. İstiyor, kaytarmıyor, mücadele ediyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Değerini bulursa ki 20 milyon euro ve üzeridir satılması lazım.

2017-2018 şampiyonluğu baş mimarlarından. Heralde son yıllarda yaptığımız en profesyonel transfer oldu. Ucuza aldık ve şu anda piyasası ciddi anlamda arttı. Keşke böyle transferler yapıp her anlamdan kazançlı çıksak.

9 gol 10 asist. 19 gole direk katkisi var. Payi cok buyuk sampiyonlukta. Tudor yedek birakmasaydi. Cok daha fazla olabilirdi gol sayisi.

Uzun yıllardır böyle kanat gelmedi belki de. Bir anda hızlanmasıyla rakip sadece arkasından bakabiliyor. Sadece hıza sahip olmadığını da kanıtlıyor, kendini geliştirmeye devam ederse süper bir silah.

Öyle de devam etmiş. Son anlarda rakibiyle slalom yaparak dans edişi süperdi. Gösterdiği gelişim inanılmaz, Bruma falan halt etmiş.

Aldığı ceza kendine getirir ve futbolu özler umarım. Son maçlarda dökülüyordu.

10 milyon dolara satmışız. Bunun %20'si Paok'a gidecek. Yani bize 8 milyon gibi bir para kalıyor. Kendisini iyi hatırlayacağım. Ucuz bir rakama geldi, geçen sezon şampiyonlukta büyük pay sahibi olmuştu. Para kazandırarak gitti. Yolu açık olsun Speedy.

PAOK 250 bin € bonservis bedeli karşılığında aldığı Rodrigues'ten 5 milyon € civarı kâr etmiş oldu. (3.5 milyon bonservis, 1.8 de satıştan pay)