Genç Bayan Milli takımı Balkan şampiyonu

Önder Ç.

0
Yönetici
Antrenörümüz Ayhan Avcı yönetimindeki Genç Bayan Milli takımı Bulgaristanda balkan şampiyonu oldu. Başta Ayhan Avcı olmak üzere tüm sporcuları kutluyoruz. Takımda Galatasarayda sadece Yasemin Saylar bulunuyor,kendisi zaten şu anda A takımla da maçlara çıkıyor.

Türkiye-Makedonya: 83-46
Türkiye-Arnavutluk: 76-55
Türkiye-Bulgaristan: 78-75
Türkiye-Sırbistan: 65-60 (final)

29 Haziran - 8 Temmuzda Sırbistanda Avrupa şampiyonası olacak.

Genç Milli Bayan Takımının antrenörü Ayhan Avcı da alınan şampiyonluğun büyük bir başarı olduğunu ifade ederek, "Balkan Şampiyonası'nda iki ya da üç zayıf takım vardı. Bunların dışındaki takımlar gerçekten güçlü ekipler. Ben özellikle Romanya takımını çok beğendim. Bunun dışında Bulgaristan ve Sırbistan da çok güçlü ekipler. Burada harika bir iş yaptık. Gerek eksik oyuncular ve yeterli çalışma yapamadan buraya gelmemiz, gerekse benim bu jenerasyonda ilk defa çalışıyor olmama rağmen sahada mücadele eden oyuncularım çok önemli bir iş başardılar. Buraya gelirken, turnuvayı tanışma fırsatı olarak düşünmüştük, ancak bu tanışmayı şampiyon olarak gerçekleştirmek hepimizi çok sevindirdi. Avrupa Şampiyonası'na kadar önümüzde uzun bir zaman var. Bu süre zarfında takıma katılacak oyuncular ve yapacağımız uzun kamp çalışmaları ile Avrupa Şampiyonası'ndan da istedğimiz sonuçla ayrılacağımızı düşünüyorum. Takım olarak 4 gündür kazanıyoruz. Bu takım ışık veriyor ve ben Avrupa Şampiyonası'nda ilk 4 ve belki de madalya şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum. Katılacağımız Avrupa Şampiyonası'nda daha önce yapılamayanı başaracağımıza inanıyorum" diye konuştu.