İspanya EuroBasket 2007 | 3-16 Eylül ...

EUROBASKET 2007 (3-16 Eylül)

Eurobasket 2007'ye sayılır günler kaldı. Bu yıl 35.'si düzenlecek olan ve ev sahipliğini İspanya'nın yapacağı Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan 15 takımın ardından 16. takım olabilmek adına 10 takım Eleme Turu'nda mücadele ediyor. Bu 10 takım içerisinde en iyi dereceyi alan takım A Grubu'nun dördüncü ve son takımı olarak turnuvaya katılmaya hak kazanan 16. takım olacak.

16 Ekim 2006 günü Madrid'de çekilen kura sonucu oluşan gruplar ve maç programı şu şekilde:

A GRUBU - Palacio Municipal de Deportes de Granada, Granada

Yunanistan
Rusya
Sırbistan
Eleme Grubu Birincisi

Maçlar:
03/09/2007 Qualifier - Yunanistan
03/09/2007 Sırbistan - Rusya
04/09/2007 Rusya - Qualifier
04/09/2007 Yunanistan - Sırbistan
05/09/2007 Qualifier - Sırbistan
05/09/2007 Rusyaa - Yunanistan

B GRUBU - Palacio Municipal de Deportes San Pablo, Sevilla

Hırvatistan
Letonya
Portekiz
İspanya

Maçlar:
03/09/2007 Portekizl - İspanya
03/09/2007 Letonya - Hırvatistan
04/09/2007 Hırvatistan - Portekiz
04/09/2007 İspanya - Letonya
05/09/2007 Portekiz - Letonya
05/09/2007 Hırvatistan - İspanya

C GRUBU - Palma Arena, Palma de Mallorca

Çek Cumhuriyeti
Almanya
Litvanya
Türkiye

Maçlar:
03/09/2007 Cek Cumhuriyeti- Almanya
03/09/2007 Türkiye - Litvanya
04/09/2007 Litvanya - Cek Cumhuriyeti
04/09/2007 Almanya - Türkiye
05/09/2007 Cek Cumhuriyeti - Türkiye
05/09/2007 Litvanya - Almanya

D GRUBU - Centro de Tecnificación de Alicante, Alicante

Fransa
Italya
Polonya
Slovenya

Maçlar:
03/09/2007 Poland - France
03/09/2007 Italy - Slovenia
04/09/2007 France - Italy
04/09/2007 Slovenia - Poland
05/09/2007 Poland - Italy
05/09/2007 Slovenia - France

İlk grup maçları tamamlandığında Çayrek Final'e yükselmek adına A ve B Grubu'nu ilk üç sırada tamamlayan altı takım, İkinci Tur'da E Grubu'nu; C ve D Grubu'nu ilk üç sırada tamamlayan altı takım ise F Grubu'nu oluşturacak. Takımlar karşı gruptan gelen üç takımla birer maç yaptıktan sonra her iki grupta ilk dört sırayı alan sekiz takım Çeyrek Final'de mücadele etme hakkı kazanacak.

İKİNCİ TUR - Madrid Arena, Madrid

Group E
07/09/2007 B3 - A1
07/09/2007 B2 - A2
07/09/2007 A3 - B1
09/09/2007 A1 - B2
09/09/2007 B3 - A3
09/09/2007 A2 - B1
11/09/2007 B1 - A1
11/09/2007 A2 - B3
11/09/2007 B2 - A3

Group F
08/09/2007 D3 - C1
08/09/2007 D2 - C2
08/09/2007 C3 - D1
10/09/2007 C1 - D2
10/09/2007 D3 - C3
10/09/2007 C2 - D1
12/09/2007 D1 - C1
12/09/2007 C2 - D3
12/09/2007 D2 - C3

ELEMİNASYON TURLARI: Palacio de Deportes de la Comunidad de Madrid, Madrid

Çeyrek Final:
QF1 13/09/2007 E1 - F4
QF2 13/09/2007 E2 - F3
QF3 14/09/2007 E3 - F2
QF4 14/09/2007 E4 - F1

5.'lik - 8.'lik Maçları:
CLR1 15/09/2007 QF1 (mağlubu) - QF3 (mağlubu)
CLR2 15/09/2007 QF2 (mağlubu) - QF4 (mağlubu)

Yarı Final:
SF1 15/09/2007 QF1 - QF3
SF2 15/09/2007 QF2 - QF4

7.'lik - 8.'lik Maçı:
16/09/2007 CLR1 (mağlubu) - CLR2 (mağlubu)

5.'lik - 6.'lık Maçı:
16/09/2007 CLR1 - CLR2

3.'lük - 4.'lük Maçı:
16/09/2007 SF1 (mağlubu) - SF2 (mağlubu)

Final:
16/09/2007 SF1 - SF2

Büyük gün çattı geldi.Serkan'ın sakatlanıp kadrodan çıkarılması,Kerem'in kadroda olmayışı,hazırlık maçlarında gösterdiğimiz performansın çok iyi olmaması,grubumuzun zor olması ...bu faktörler birbirinden olumsuz.Gecen sene sporcularımızın gösterdiği yürekli oyunu tekrarlamaları tek dileğimiz.Hidayet'in antremanlara başlaması,Memo'nun hazırlık maçlarında iyi performansı bunlar da iyi faktörler .Başarılar 12 DEV ADAM!Olimpiyatlara gideriz umarım.

Basketbol Milli takımımızın da yer aldığı 2007 Avrupa Basketbol Şampiyonası 3-16 Eylül arasında İspanya'da oynanacak. Şampiyonanın resmi yayıncısı NTV, Türkiye maçları başta olmak üzere turnuvayı canlı yayınla evlere taşıyacak.

Türkiye?nin Litvanya ile oynayacağı ilk maç Pazartesi 21:30?da NTV?den canlı yayınlanacak. Grubumuzdaki diğer maç ÇEK C.-ALMANYA maçı ise 19:00?da.

Turnuvanın iddialı ekipler arasında bulunan Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Litvanya ve Almanya?nın da yer aldığı C Grubu?nda mücadele edecek.

A Grubu'nda Rusya, Sırbistan ve Yunanistan, B Grubu'nda Portekiz, Letonya, Hırvatistan ve İspanya, D Grubu'nda ise Polonya, İtalya, Slovenya ve Fransa mücadele edecek.

Türkiye, 4 Eylül'de Almanya, 5 Eylül'de ise Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya gelecek.

4 Eylül Salı
19:00 LİTVANYA-ÇEK CUMHURİYETİ (C)
21:30 TÜRKİYE?ALMANYA (C)
00:00 İTALYA-FRANSA (B)

5 Eylül Çarşamba
19:00 LİTVANYA-ALMANYA CANLI (C)
21:30 TÜRKİYE - ÇEK CUMHURİYETİ (C)

ben tahminlerimi guruptaki puan durumuna göre yazacam
a grubu:yunanistan,sırbistan,rusya
b grubu:ispanya,hırvatistan,letonya
c grubu:türkiye,litvanya,almanya
d grubu:italya,fransa,slovenya
bu sıralamalarla çıkar diyorum

Litvanya'yı geçeriz diyorsun he Arda .İnşallah diyorum ben de .Ben de bu gruptan 2.olarak çıkacağımızı düşünüyorum.Çek Cumhuriyet'i de bir sürpriz yapmaz heralde değil mi?

demekle olmuyor ama keşke açılışı çeklerle yapsaydık diyorum ortama alışmak açısından iyi olabilirdi diye düşünüyorum
bu arada litvanya maçında maçı onların değil bizim performansımız belirleyecek bu fikrime katılmayanlar olabilir ben böyle düşünüyüorum çünkü gerçketen çok önemli silahlarımız var.mehmet,hidayet,ersan gibi 3 tane önemli silahımız var ayrıca hidayet şutlarla değilde içerden oynarsa maç başına 20 atar kanımca

E2 niye maç vermiyor ya :( Diğer gruplardan da maç izlerdik. Ayrıca İbrahim değil de Ersan ilk beş başlamalı.Çok uzun ve güçlü oluruz o pozisyonda.Ama açık sölemem gerekirse Litvanyayı pek yeneceğimizi ihtimal vermiyorum.Jasikevichus lu kadroyu hiç yenemedik ve güçlü geldi yeşil beyazlılar buraya.Siskauskas'a dikkat etmeliyiz.Takımın şuan bir numaralı starı bence.

bizim grup ve çaprazımız herkezin birbirini yenebilecek takımlar. iki grupta da 2'şer galibiyet şart. aslında bu galibiyet sayısı tehlikeli. çünkü ilk 2'ye giremezsek büyük bir mucize olmazsa çeyrek finalde ispanya ya da yunanistan galacak ki ikisinide ancak madalya iddiası olan bir maçta yenebiliriz, ondan evvel geçemeyiz.

Bence bugün mudafada cok iyi oynamalıyız özellikle Jasikevichus u durmamız lazım gökce abiye katılıyorum ersan ilk 5 de baslamalı

ALmanya 83- Çek Cumhuriyeti: 78
Başlarda çok sıkıcı geçsede sonlarda müthiş mücadele oldu. Nowitzki uçurdu Alman Milli takımını. 35 sayı 11 rib. Fakat ne kadar tek başına sürükleyebilecek merak ediyorum.

Beğenmedigimiz Mithat'da oldukça iyi katkı yaptı 18 sayıyla. Okulaja 13 sayı 11 rib. ile Arda'nın yüzünü kara çıkarmadı ;)

Burak geç bunları.Sorun çok var.MAçtan sonra ayrıntılı yazacam.ama en büyük sorunumuz büyük oyuncumuz yok.Dikkat edin yıldız demiyorum büyük oyuncumuz yok.Jasikevicusta yok,Siskauskas'ta yok.Olmayınca herkes dışarıdan üçlük sallar.Kenar yönetimde nese ...

Şimdi İspanya'da bizi temsil eden Milli takımımıza teşekkür ederim.Ama kendi görüşlerimide sölemem lazım.Bir Türk vatandaşı olarak.

Öncelikle kenar yönetim zayıf.Tanjevic'i hiçbir zaman beğenmedim.Çok bilmişlik yapıyor.Semih iyi oynuyor ne çıkarıyorsun.Her şeyin bir zamanı var ona göre hareket ediyor.Oyuncuları özgür bırakmıyor.

Guardımız yok.Yada şöyle diyim Jasikevicus'un çeyreği kadar guardımız yok.Hiçbir oyuncumuz "guard" görevini yapmıyor biraz Engin o kadar.Kerem olsa çok farklı olmazdı ama yine de en iyisi o.Ama Tanjevic almadı şimdi onu sorgulamak yanlış olur.Ama anlaşılan o ki 2010 yılına kadar çok ızdırap çektircek guardlarımız bize. :)

Pota altında çok gayretliyiz ama bitiremiyoruz pozisyonları.Mehmet filan palavra.Nba de bile sırtı dönük oynamıyor o ki Avrupa basketbolu çok sert.Kolay sayı bulamıyoruz pota altında.Ama Litvanya aksine çok rahat girdi bizim boyalı alanımıza.Tabi guard faktörüde burada öne çıkıyor...

Saha da liderimiz yok.Bir Jasi yok.Kimse olamaz bu kadroda.O olgunluğa sahip değiller.Yetenek var bizimkilerde ama liderlik vasfı yok.Böyle maçları bu yüzden alamayız.Benim beklediğim bir mağlubiyetti.

Aslında anlatılacak çok şey var ama bu kadro Almanyayı da Çek Cumhuriyetini de yenecek güçte.Hemde rahat.

Hayırlısı...

mehmet okura bak sen.. sözde nba yıldızı olacak. yanından geçen oyunculara müdahale etmeye bile çalışmadı, 2 cm yanından geçen pasları sadece izlemekle kaldı. savunması kadar hücumu da rezil. ender, kerem, ermal gibi yürekli oyuncularla bu takım ancak bir yerlere gelebilir. yoksa işimiz çok zor..

Maçı izlerken ne kadar üzüldüm hiç sormayın. NBA de havalarından gecilmeyen Mehmet ve Hidayet; NBA de yavaslıgı ve savunmasının zayıflıgı nedeniyle tutunamayan Sarunas' ın tırnagı olamıyorlar.

Lavrinovic ve Songaila bizim pota altını kevgire cevirdiler. Kleiza Hidayet' i ezdi gecti. Siena' lı Keukenas Saras ile beraber bizim guard ları perisan etti.

Gelecek sezon Fenerbahce' nin basında olacak Tanjevic, butun sezon FB taraftarlarına sac bas yolduracaktır. Onlar adına üzülüyorum. Galatasaray' daki Halil Üner vakasını yasayacaklar.

Ersan Ilyasova bu oyunuyla Barcelona' da 2 hafta dayanamaz ve direk postalanır. Sıfır fundamental ile bu seviyelere gelmesi bile buyuk mucize. Cok yukarıdan cıkardıgı uzun mesafe sutları girerse ne ala.

Bir surpriz olmazsa ki ben Turk Milli Takımı' ndan herseyi bekliyorum artık, Almanya ve Cek Cumhuriyeti' ni yener grupta 2. olarak üst tura yükseliriz ama hedef maclarımız bunlar olmamalı.

Tutturmusuz bir 2010 safsatasını gidiyoruz; sampiyonanın duzenlendigi ulkenin milli takımı sampiyon olacak diye bir kaide mi var ki? O zaman insanlar neden Ispanya' ya gidiyorlar? Direk versinler Ispanyollara kupayı bitsin gitsin. Hedef 2010 bilmemne hikaye, 2007 de hedef olmalıydı. Bu ne ya hersey 2010 a endexlenmis gidiyor. Bu Hakan' ın ne isi var takımda ? Koca Turk Milletiyle dalga geciyorsunuz. Yazıklar olsun ....

Milli Takıma Türk hoca gerekli. Dilimize anlamayan, insanımızı tanımayan hocadan bize hayır gelmez.

Re:

Arda EZER' Alıntı:
Maçı izlerken ne kadar üzüldüm hiç sormayın. NBA de havalarından gecilmeyen Mehmet ve Hidayet; NBA de yavaslıgı ve savunmasının zayıflıgı nedeniyle tutunamayan Sarunas' ın tırnagı olamıyorlar.

Lavrinovic ve Songaila bizim pota altını kevgire cevirdiler. Kleiza Hidayet' i ezdi gecti. Siena' lı Keukenas Saras ile beraber bizim guard ları perisan etti.

Gelecek sezon Fenerbahce' nin basında olacak Tanjevic, butun sezon FB taraftarlarına sac bas yolduracaktır. Onlar adına üzülüyorum. Galatasaray' daki Halil Üner vakasını yasayacaklar.

Ersan Ilyasova bu oyunuyla Barcelona' da 2 hafta dayanamaz ve direk postalanır. Sıfır fundamental ile bu seviyelere gelmesi bile buyuk mucize. Cok yukarıdan cıkardıgı uzun mesafe sutları girerse ne ala.

Bir surpriz olmazsa ki ben Turk Milli Takımı' ndan herseyi bekliyorum artık, Almanya ve Cek Cumhuriyeti' ni yener grupta 2. olarak üst tura yükseliriz ama hedef maclarımız bunlar olmamalı.

Tutturmusuz bir 2010 safsatasını gidiyoruz; sampiyonanın duzenlendigi ulkenin milli takımı sampiyon olacak diye bir kaide mi var ki? O zaman insanlar neden Ispanya' ya gidiyorlar? Direk versinler Ispanyollara kupayı bitsin gitsin. Hedef 2010 bilmemne hikaye, 2007 de hedef olmalıydı. Bu ne ya hersey 2010 a endexlenmis gidiyor. Bu Hakan' ın ne isi var takımda ? Koca Turk Milletiyle dalga geciyorsunuz. Yazıklar olsun ....

Milli Takıma Türk hoca gerekli. Dilimize anlamayan, insanımızı tanımayan hocadan bize hayır gelmez.
Abi olur mu ? Murat Didin,Aydın Örs,Ergin Ataman,Erman Kunter bunlarla Milli takım yürür mü? Yabancı antrenör en iyisidir.Herşeyi onlar bilir. ( yada bildiğini sanırlar) Tanjevic'in kıymetini bilmek lazım.Baksana 2010 u düşünüyor.Koltuk sağlam 2010'a kadar galiba.Helal.

Acınacak haldeyiz....