Kabul edilemez etiket : Amatör Şube

G

Guest

Misafir
G.Saray SK Resmi Sitesine girildiğinde, G.Saray SK Resmi Dergisi alındığında futbol dışındaki branşlar için AMATÖR denilmekte. Bu AMATÖR etiketini kim, ne zaman yapıştırdı ben bilmiyorum ama G.Saray dışında da basketbola "Amatör Şube" etiketini yapıştıranı görmedim.

Avrupa Ligi'nde Final-Four oynamış, Avrupa'da kupa kazanmış bir takımın olduğu memlekette basketbol Amatör müdür ? Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapmış, Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak olan bir ülkede basketbolun AMATÖR olması mümkün müdür ? NBA'ya oyuncu gönderen yerde AMATÖRlükten söz etmek ciddiye alınır mı ? Amatör ne demektir önce bunun bir tarifini yapmalı herkes.

Gerek Fenerbahçe, gerekse de Beşiktaş Resmi sitelerinde bile futbol dışındaki hiçbir şubeye AMATÖR denilmezken G.Saray'da ki yetkililer kendilerinde bu yakıştırmayı yapma gücünü nerden almışlar ? Genel anlamda bilinen amatörlük kavramı bir işi karşılık beklemeden,özetle zevkine yapmak demektir ve G.Saray SK'da da bu tanıma en yakın olanlar yönetim kurullarında ki insanlardır.

Bu iş her ne kadar detay olsa da önemli. Ne Türkiye'de, ne de G.Saray'da basketbol amatör falan değil. Yetkili kurumların futbol dışındaki şubelere kendi kendine etiketler yapıştırıp, önemsiz,basit,sıradan anlamlar yükleme çabasıyla Amatör diyerek kendi yetersizlikleri meşru gösterme çabalarını görmek artık sıktı. Ha amatör denmese ne değişirdi ? Değişip değişmemesi önemsiz, amatör olmayan bir yere amatör denemez.

Ne zamandır yazıcam bugüne kısmet oldu. Bu saçmalık biran evvel bitmeli...

Ya ne diyeyim offf offf...bu adamlar futboluda amatör yönetiyor düşünebiliyomusunuz marka olmuş etiket olmuş bir takım almanyada 50 bin seyirci topluyor hala 2.sınıf bir romen plesanı alamıyorlar ve bu klüb 100 yılda sadece futbolda şampiyonluk hedefi belirliyor ama buna rağmen bütün ağırlık futboldayken bile futbolun hali içler acısı mantiken basketbol voleybol ve diğerleri zaten bitmiş...

YÖNETİM İSTİFA TARAFTARA SAHİP ÇIK!!!

bu halimize bide profesyonel dersek daha da komedi olur bence...basketçi formasını atıyor taraftara maç sonunda ordan bi teknik sorumlu geri istiyor..sebep:başka forma yok.....amatör bile fazla bence...

basketbol NBA (Amerikan Profesyonel basketbol Ligi) dışındaki bütün ülkelerde ve bütün liglerde amatör kabul edilmektedir. bunun alınan kupalarla, başarıyla, başarısızlıkla veya yönetici basiretsizliğiyle bi alaksı yok.

ultras341' Alıntı:
basketbol NBA (Amerikan Profesyonel basketbol Ligi) dışındaki bütün ülkelerde ve bütün liglerde amatör kabul edilmektedir. bunun alınan kupalarla, başarıyla, başarısızlıkla veya yönetici basiretsizliğiyle bi alaksı yok.

Kabul edilir demek yanlış aslında. 'Denir' desek daha doğru. NBA'in açılımında da 'profesyonel' kelimesi yoktur. National Basketball Association. Türkçe'de profesyonel lig falan deniyor ama aslında yok öyle birşey. Ha tabi sapına kadar profesyonel o ayrı.
Galatasaray'ın basketbol şubesi de profesyonel aslında. Yani basketbol oynayan oyuncular basketboldan para kazanıyorsa sadece o zaten profesyoneldir. Amatör sadece ismi kalmış ki ona takılmamak lazım. Adı amatör diye amatörce yönetilir diye birşey geçerli olmaz.

Yaw kusura bakmayın ama şubeyi bok götürüyo yok ismi amatör müymüş değil miymiş buna takılmak anlamsız. Şube adam gibi olsun da varsın web sitesinde amtör oğlu amatör şube yazılsın hiç farketmez.

ozzy' Alıntı:
Yaw kusura bakmayın ama şubeyi bok götürüyo yok ismi amatör müymüş değil miymiş buna takılmak anlamsız. Şube adam gibi olsun da varsın web sitesinde amtör oğlu amatör şube yazılsın hiç farketmez.

walla tam aklimdan gecenleri yazmissin!

yani sanki tüm problemleri astik bir tek bu kaldi...

js12' Alıntı:
ultras341' Alıntı:

Kabul edilir demek yanlış aslında. 'Denir' desek daha doğru. NBA'in açılımında da 'profesyonel' kelimesi yoktur. National Basketball Association. Türkçe'de profesyonel lig falan deniyor ama aslında yok öyle birşey. Ha tabi sapına kadar profesyonel o ayrı.
Galatasaray'ın basketbol şubesi de profesyonel aslında. Yani basketbol oynayan oyuncular basketboldan para kazanıyorsa sadece o zaten profesyoneldir. Amatör sadece ismi kalmış ki ona takılmamak lazım. Adı amatör diye amatörce yönetilir diye birşey geçerli olmaz.

Harika.. Müspet bir noktaya gelebilmek için meseleyi bu açıyla değerlendirmek bir zorunluluk olmak zorunda. Kağıt üzerinde takılıp kalarak bir yere varılmaz. Bu amatörlük seneler önce adı konmuş,kağıt üzerinde kalmış.

Bakınız, G.Saray'la benzer BJK,FB,KSK,Göz-Göz gib kulüplerin internet sitelerinin hiçbirisinde futbol dışındaki şubeler AMATÖR başlığı altında toplanılmamış, bugünün değerlendirmesini yaptığımızda da zaten bu şekilde toplamanın bu şubeleri AMATÖR statüsünde olduğu için değil, küçümsemek,önemsiz göstermek amacıyla yapıldığı çok net.

Barcelona'nın basketbol takımı için AMATÖR denildiğini duyan oldu mu? R.Madrid'in bizim basketbol AMATÖR dediğini gören oldu mu ? Kendisine değer vermeyene kimse değer vermez. Sen şubeni amatör diyip küçümseyeceksin, olsa da olur olmasa da havası basacaksın sonra sponsor bulamıyoruz diye ağlayacaksın, bilmemnerden para gelmedi diye bahane üreteceksin.

Bu şubelere amatör demek belli bir zihniyetin ürünü. Bu zihniyet zaten şube farkı gözetmeksizin 3 senedir başa bela.

ben diğer klüplerin sitelerine bakmadım veya barcanın veya madridin sitesinde de ne yazdıgını bilmiyorum ama burdaki amatör sube kavramını niye amatör diye gectiğini vurguladım. zaten benim için amatör veya profesyonel yazmadsı da cok önemli degil. keske profesyonel futbol takımımızda amatör ruha sahip olsa. zaten avrupadaki onca basarıyı, kupaları 4 sene sampiyonlukları hep bu amatör ruhla kazanmadık mı? fatih terim fenerin teklif ettiği serveti geri çevirdikten sonra "demek ki ben hala profesyonel olamamışım" demedi mi? ben bizim sitede de amatör etiketinin bi küçümseme olarak yazıldığını sanmıyorum ama bu şubelere olan ilgisiliğe verdiğin tepkide (zaten bu tepkiyi vermeyen yok) sonuna kadar yanındayım.

"Avrupa Ligi'nde Final-Four oynamış, Avrupa'da kupa kazanmış bir takımın olduğu memlekette basketbol Amatör müdür ? Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapmış, Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak olan bir ülkede basketbolun AMATÖR olması mümkün müdür ? NBA'ya oyuncu gönderen yerde AMATÖRlükten söz etmek ciddiye alınır mı "? diye olaya girilmiş ama;

gerçekten bu söylenenler çok komik.yönetimi hepimiz haklı olarak eleştiriyoruz ama bu amatörlükte onların hiçbir etkisi yok.yani demek istediğim, futbol dışındaki branşlara önem verilmediği için amatör deniyor gibi yanılgıya düşmek çok yanlış olur.amatör kelimesi burada sadece kağıt üzerinde kalmış resmi bir formalitedir.
haaa yani demek ki neymiş bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmuyor. yaptığımız eleştiriler galatasaray'a mesafe aldırmalı.lütfen...

slm

abi bence yönetim siteyi hazırlayanlar ayip etmiş.TAMAM AMATÖR KELİMESİDE YANLIŞ AMA GS.ORG DA BASKETBOL VOLEYBOL SUTOPU VB LAR GİBİ BRANŞLAR Bİ KÖŞEDE ATILMIŞ SADECE FORMALİTE İCABI YAPILMIŞ HİÇ Bİ DEĞERİ YOK BEN DUVA EDİYORUM BASKETBOL LİNKİNİN ÜSTÜNE TIKLAYABİLİYOSUN SİTEDE YA ODA OLMASAYDI SADE İSMİ YAZSAYDI NOLURDU?????????????
yanlış bence bu akıştırma topic i açan arkadaş eyvallah ufak ama önemli bi sorun.Bence yönetimin üstünde bu sene basketbol adına azda olsa baskı olmasaydı şu an yabancısız oynardık.Bu amatör yakıştırması bence yönetimin basketbola verdiği gerçek değer YAZIK

Haydi yönetimi anlıyorum ama şu an bu ülkede çıkan en kaliteli ve içerikli kulüp dergisi olan Galatasaray dergisinin de bu sıfatı kullanması ve de her sayımızda amatör branşlara yer veriyoruz deyip 2 sayfa ayırmaları gerçekten üzücü.