Miami Heat

Chalmers'a da büyük katkısı olur bu transferin. umarım gerçekleşir, heleki sakatlığını normal bir şekilde atlatabilirse Big Shot baya keyifle izleriz maçları.

Ray işini merak ediyorum asıl.

Bu yaz sağlam hamleler gelir heralde. Çünkü bu hamleler için yeterli boşluk Miller&Jones'un emeklilikleri, Joel'in muhtemel "amnesty clause" olayıyla açılacaktır.

Ray için ise Kaan'ın dediği gibi parayı dert etmediği, Miami'ye dönmek istediği falan söyleniyordu. Ama Billups&Ray beraber olur mu, bilemicem. Eğer drafttan pivot işini istedikleri gibi halledebilirlerse belki, ama ben yine de ikisi beraber olmaz diye düşünüyorum.

Bu yaz sağlam hamleler gelir heralde. Çünkü bu hamleler için yeterli boşluk Miller&Jones'un emeklilikleri, Joel'in muhtemel "amnesty clause" olayıyla açılacaktır.

Ray için ise Kaan'ın dediği gibi parayı dert etmediği, Miami'ye dönmek istediği falan söyleniyordu. Ama Billups&Ray beraber olur mu, bilemicem. Eğer drafttan pivot işini istedikleri gibi halledebilirlerse belki, ama ben yine de ikisi beraber olmaz diye düşünüyorum.

aslında ikisiin birlikte alınmaması için bir sebep yok bence. İki pozisyondada Miami'nin kısmen eksiği var.

Ancak bu strateji dediğin gibi pivot işi beli oldukta sonra şekillenecektir. Draftı istedikleri gibi atlatırlarsa bu iki isim alınabilir gönül rahatlığı ile ki çok keyifli olur bizim adımıza.

Drafttan iyibir uzun almak farz durumda ama.

27.Arnett Moultrie -45.Justin Hamilton and Philly's Future First Pick

Kayıtsız,şartsız draft edeceğimiz Fab Melo 5 sıra önden Boston'a gidince takasa gitmek zorunda kaldık.Pat Riley, Bernard James[adam 27 yaşında yahu]-Festus Ezeli gibi isimlere güvenmediği için Philly'e takasa giriştik.Kısmen karlı çıktık sayılabilir.Zaten Melo gittikten sonra 27'den kimi alırsak alalım[pivot olarak] direk ilk 5'e koyamazdık.Şimdi elimizde Philly'nin gelecek 1. tur hakkı var.

Hamilton 2.12 boyunda ve 120 kilo ağırlığında gayet pota altını doldurabilen bir uzun.Birine benzetmek gerekirse bu Aaron Gray olabilir.Hızlı değil.Atlet kesinlikle değil ondan Miami'nin baş döndürücü temposunda 15 dk'yı geçen süreleri alması gayet sağlıksız olur.Onun dışında post oyunları iyi sayılır.Bire bir savunmada fena olmasada yardım savunmasına kesinlikle iyi denemez.Rebound'larda da iyi sayılmaz.Louisana State Tigars'da son sene istatistikleri şöyle : 13 sayı[%50 saha içi,%78 serbest atış],7.5 rebound,1.5 blok,1 asist,1 top çalma ve ortalama 30 dakika.

Dediğim gibi kesinlikle ilk 5 düşünmemek gerekiyor.Hatta takıma hiç katkıda vermeyebilir.Sonuçta Miami bu takası , bu draft'dan daha iyi draft olması beklenen 2013 draftında fazladan bir parça alabilmek için yaptı.

Bugün itibari ile hayal kırıklığı bir draft oldu zira hemen hemen hiç bir açığımızı biraz olsun kapamış değiliz. Gelecek adına draft hakkı almış olmamış hoş ancak onunda üst sıralarda olması olasılık dışı zaten.

Free Agent'lara yöneleceğiz artık, Uğur'un dediği gibi hem Ray hem Billups'ı almak işi zorlaştı zira mevcut cap'la birde uzun almak gerekecek.

Lewis'e sulanıyormuşuz sanırım, bir kaç kez görüşmeler, daha da görüşeceklermiş, anlaşma olabilirmiş. Ray Allen da hem bizle hem Celtics'le masaya oturacakmış.

Battier'nin kontratı devam etmiyor mu, Ray'i de istiyoruz. Biz ne yapıcaz, bu Lewis'i anlamadım ama Pat Reyiz'in işine de karışmıyayım. Belki son dönem oynadığımız 4 kısalı sistemi, sürekli oynayacağız.

Benchi derinleştirmek istiyoruz sanırım:)

Ray Allen işi eğer olursa,ödenecek miktar gerçekten çok komik olacak=3 milyon dolar yıllık.

Son kez yüzük takmak istiyor ve bu sebeple Heat'e gelmek istiyor.

Aynı şekilde Lewis'in de o yüklü kontratı bitti ve şu an paraya belki de hiç ihtiyacı yok:) Minimum veteran kontratla onu da alırsak çok iyi bir bench olabilir.

Belki bazılarına saçma gelecek, ama Ray Allen, Kidd, Nash gibi oyuncuların Miami'ye gitmek istemesini( isimleri öylesine söyledim, gitmek isteyen üst düzey veteranlar için diyorum) doğru bulmuyorum.

Miami karşısında rakip bulamadan şampiyon oldu, diğer takımlar ne hamle yaparsa yapsın gelecek senenin de en büyük favorisi. Nash, Allen, Kidd vb isimlerin yüzük almak için bu kadar basite kaçmalarındansa, atıyorum, Lakers gibi takımı yeniden canlandıracak bir favoriye gitmeleri daha doğru olur. Bence Miami'de yaşayacakları şampiyonluk yerine Lakers, Knicks, Dallas vb zirveye oynayan ve biraz kan değişikliğine ihtiyacı olan takımlarla mücadele etmeleri daha değerli olacaktır.

Bunlar benim düşüncem tabii, ayrıca her ne kadar doğru bulmasam da, Kidd ya da Nash'in(kontrat imkanları veya gitme ihtimalleri nedir bilmiyorum) Wade ve Lebron ikilisiyle beraber yapacaklarını de çoğu kişi gibi merak ediyorum :)

Nash'in gitmek istemesi normal. Adam şampiyonluk istiyor. Kidd'de bir yüzük daha katmak istiyor. Miami karşısında rakip mi yoktu yoksa bir şekilde o rakiplerin oluşması engellendi mi? Sezon başı Lakers'ın o takası gerçekleştirmesi durumunda acaba bu sezon böyle yaşanır mıydı?

Ray Allen Miami Heat'te, 3 sene için 11 MD karşılığında.

Bizim adımıza çok iyi bir hamle oldu. Lewis'in de yakın olduğuna dair söylentiler. Camby'nin de peşindeymişiz. Play-Off'larda falan sağlam verim aldığımız 4 kısalı sistemi yıl içinde yine deneyeceğiz, buna uygun bir yapı hazırlanıyor. Lewis bu sistemin benzerini Orlando'da oynamıştı. Burda kritik nokta Camby, eğer Camby'i alırsak sıkıntı kalmaz.

318892_10151013048298944_133882079_n.jpg

Olabilir ben 11 MD diye okumuştum, bazı yerlerde de 9 MD olarak yazıyor.

Camby ve Lewis'in de Miami'ye gayet yakın olduklarını tekrar söyliyelim. İkisinin de yakın zamanda imzalaması bekleniyormuş. Eğer bu iki oyuncu da gelirse, çok güzel bir Off-Season geçirmiş olacağız..

Camby olursa aslında 2 yıldır ihtiyacını çektiğimiz defansta agresif uzun eksiğimiz kapanır. Tabi Camby'nın 38 yaşında olduğunuda unutmamak gerek bir yandan.

İçinde hala oynama enerjisi ve yeteneği var ancak bunları max. seviyede sergilemek için kendini zorladığı anda sakatlıklarından biri nüksediyor.

Lewis'i her ne olursa olsun istemem o konuda yorum yapamıyorum.

Veee son olarak Ray Allen transferi ile çok çok değişik bir takım olma yoluna girdik, çok heyecan verici bir transfer benim gözümde.

Camby olursa aslında 2 yıldır ihtiyacını çektiğimiz defansta agresif uzun eksiğimiz kapanır. Tabi Camby'nın 38 yaşında olduğunuda unutmamak gerek bir yandan.

İçinde hala oynama enerjisi ve yeteneği var ancak bunları max. seviyede sergilemek için kendini zorladığı anda sakatlıklarından biri nüksediyor.
Hocam Joel Anthony, işin hücum kısmında beklentilerin hep çok altında kalsa da bahsettiğiniz "defansta agresif uzun" tanımına uyuyor bence. Camby transferi gerçekleşirse bunu Anthony yerine hücumda biraz daha etkili, en azından tamamen riske edilmeyecek, arada orta mesafe sokacak bir uzun transferi olarak görmek gerekiyor bence.

Hocam Joel Anthony, işin hücum kısmında beklentilerin hep çok altında kalsa da bahsettiğiniz "defansta agresif uzun" tanımına uyuyor bence. Camby transferi gerçekleşirse bunu Anthony yerine hücumda biraz daha etkili, en azından tamamen riske edilmeyecek, arada orta mesafe sokacak bir uzun transferi olarak görmek gerekiyor bence.

Bir de olayın şu yönü var; Joel her ne kadar gayretli olsa, agresif olsa da fiziki olarak sıkıntı yaşayabilen bir oyuncu. Camby boy ve fizik anlamında bizim istediğimizi daha iyi yapabilecek, rakip uzunlar için daha önemli caydırıcı olabilecek bir adam. Her ne kadar artık 38 yaşına gelmiş olsa da, Camby'nin bunu yapabileceği 15-20 dakikalara ihtiyacımız var.

Rashard Lewis Miami'de.

Ray Allen'dan sonra Lewis'i de aldık. 2 sene için 2.8 MD alacakmış sanırım. Bizim adımıza çok iyi bir transfer daha oldu, önemli bir parça daha kazanmış olduk. Geçen sene yer yer denediğimiz 4 kısalı sisteme, Orlando'dan alışık olan ve kullanabileceğimiz Lewis iyi bir hamle oldu.

Camby işi sanırım yattı veya yatmak üzere. Veteran minimumu zaten kabul etmiyordu. Knicks'ten teklif gelmiş, oraya gitmesi muhtemelmiş. Bizim adımıza gelse çok klas bir hamle olurdu. Şimdi ne yapacağız, bekleyip görmek lazım. Oden da yazılıyordu, belki ona döneriz.