Kırkpınar ve Yağlı Güreşler

Favori başpehlivanınız kim ?

• İsmail Balaban

Oy: 0 0.0%
  • Cengizhan Şimşek

• Mustafa Taş

• İsmail Koç

• Yusufcan Zeybek

• Hüseyin Gümüşalan

• Mehmet Yeşil Yeşil

• Ertuğrul Dağdeviren

• Kullanılan toplam oy
    2
5 - 6 - 7 Temmuz tarihlerinde 658.Kırkpınar güreşleri var,Dmax verecek.İzleyin derim.Kırkpınar'ın başka bir ruhu var.Ben imkan oldukça bütün güreşleri izliyorum ama Kırkpınar'ın yeri ayrı.Eskisi gibi Trt vermiyor Türk'ün Ata sporunu malesef,bu tepki çeken konulardan biri.

Sırasıyla en önemli 3 güreş
1 - Kırkpınar ( Edirne )
2 - Elmalı ( Antalya )
3 - Kurtdereli ( Balıkesir )

Son düzenleme:
Ben de pek sevmem ama bir gelenek arkadaslar. 1000 yili devirmis olmasi muhtemel bir gelenek hem de! Taktir edersiniz ki 40 yil once internet yoktu, 60 yil once bilgisayar yoktu 100 yil once televizyon, 150 yil once fotograf makinasi ve daha yazamayacagim bugun olupta o gunlerde olmayan icatlar yoktu.

Yani ne demek istiyorum. Gecmisin bir eglencesi bir ozlemi oldugu icin tebessumle karsiliyorum sadece.

Önümüzdeki hafta Cumartesi ve Pazar saat 12:30'da yayın olacak Dmax'te,bence ilk kez izleyen çoğu kişi hayran kalacak,tanısanız seversiniz aslında diye moda bir söz varya yağlı güreş içinde bu böyle.

Bence dünya üzerindeki en ağır ve en yiğitçe sporlardan biri.Çoğu zaman 40 derece güneşin altında saatlerce güreş tutuyorlar.

Bu Kırkpınar'a gelince bu işlerin ciğerini bilirim.Ali Gürbüz favori daha doğrusu en popüler isim ama son yıllara damga vuran isim Orhan Okulu.Ali Gürbüz 1.96 boyunda 130 kilo civarı Orhan Okulu 1.78 kilosu 103 civarı ama Ali Gürbüz'ü defalarca yendi.Güreşin güzel yanı bu işte dev gibi adamları ufak tefek adamlar yenebiliyor.Bir diğer favoride İsmail Balaban,fizik olarak o da çok iri değil Orhan Okulu ebatlarında.Neyse yazmaya devam etsem sayfalarca tutar yürüyedur Yörük Orhan Okulu

Hayda Bre pehlivanlar

Ali Gürbüz bu sezon çok iyi durumda yinede kura şansı çok önemli.Finale kadar İsmail Balaban veya Orhan Okulu ile güreşmezse bence çok avantajlı olur.

Orhan Okulu hayranıyım ama o alamazsa İsmail Balaban alsın isterim,Ali Gürbüz'ün kazanmasını istemem

Gelenek değişmedi yine kazanmasını istediklerim kaybediyor kaybetsin istediklerim kazanıyor.

Orhan Okulu hep aynı taktikle güreşiyor artık farklı oyunlar denemeli.Finali İsmail Balaban ve Orhan Okulu yapsaydı daha heyecanlı bir final izlerdik.

Şimdi sırada Balıkesir Kurtdere güreşleri var,Kırkpınar'ın rövanşı olabilecek büyüklükte bir güreş organizasyonu eylül ayındada elmalı güreşleri var

Son düzenleme:
Ali Gurbuz degil de Nilay Hanim sasirtti beni :) Genelde kadinlar bu tarz sporlari itici bulur hatta erkeklerin bir kismi bile oyle bulur. Nilay Hanimin ilgisine bilgisine sasirmadim desem yalan olur.

Tek TV'li donemlerde birakin Guresi, artistik patinaji bile kacirmazdik. Ne zaman ki secenekler ve imkanlar artti bazi seyler cok hizli degisti.

Babam dedesinle tanisik oldugundan cok seviyor Ali Gurbuz’u. Bende sayesinde 5 yildir takip ediyorum. Ama haklisiniz tabi erkekler bile cok asiri ilgi gostermiyor Ata sporumuza. :)

Ismail Balaban bu sene kotu idi. Elendi. Orhan Okulu gecen yil sampiyon olmustu. Ali Gurbuz 1 yildir cok iyi calisti ve sonuna kadar haketti. :)

Bu hafta sonu Elmalı güreşleri var.Tarihi Kırkpınar'dan bile eski,bu yıl 667.si yapılacak.Elmalı güreşleri için Türk'ün ilk er meydanı deniliyor.Yayın cumartesi 13:30 'dan Pazar 10:30 'dan itibaren Dmax'te.

İsmail Balaban bir aksillik olmazsa başpehlivan olacak.

Onun dışında en güçlü aday Hüseyin Gümüşalan,bu sezon çok formda.

Mustafa Taş - Balaban eşleşmesi bekliyorum,aynı kulüpteler,Taş onun çırağı,eşleşmeleri Balaban'a avantaj sağlayacak.

Bunun dışında birazda Cengizhan Şimşeğin şansı var,diğerlerine ihtimal vermiyorum

İsmail Balaban bir aksillik olmazsa başpehlivan olacak.

Onun dışında en güçlü aday Hüseyin Gümüşalan,bu sezon çok formda.

Mustafa Taş - Balaban eşleşmesi bekliyorum,aynı kulüpteler,Taş onun çırağı,eşleşmeleri Balaban'a avantaj sağlayacak.

Bunun dışında birazda Cengizhan Şimşeğin şansı var,diğerlerine ihtimal vermiyorum

Özellikle Hüseyin Gümüşalan çok dikkat çekti bugün. Süprizlerle dolu bir gün oldu. Son 8 de daha önce başpehlivan olmuş 2 isim kaldı. Yeni jenerasyon baya büyük iş yaptı. Benim İsmail Balaban'dan ziyade favorilerim Hüseyin Gümüşalan ve Ertuğrul Dağdeviren. Bakalım şampiyon kim olacak 😀

Bugünün beni mest eden güzel 2 hareketi 👇

Benim için en kötü Kırkpınar bu oldu,zaten cumartesi günü sadece 3. turu seyretmiştim orada da desteklediğim Orhan Okulu kaybetti,pazar günü ise hiç izlemeyip gece tekrarlarını izledim.Favoriler kaybettikçe seyir zevki düştü,Ali,Orhan ve İsmail Gs - Fb - Bjk üçlüsü gibi,onların rekabeti olmayınca keyifte azalıyor.

Gelecek yıl hiç izlemeyeceğim.Herşey her sene daha da kötüye gittiğine göre gelecek yıl daha da zevksiz olacak çünkü benim için.

Bu Cumartesi - Pazar Kurtdere güreşleri var,Kırkpınar'ın rövanşı,organizasyon olarak Kırkpınar'ın bile ötesinde olduğu söyleniyor,yayın yine Trt Spor'da olacakmış.Umarım şu yenilerden biri kazanmaz.

Dileğim Yağlı güreşin üç büyüğünden birinin ( Ali,İsmail,Orhan'ın ) kazanması

Yine favoriler kaybettiler https://www.trtspor.com.tr/haber/di...lide-baspehlivan-yusuf-can-zeybek-260138.html

Bundan sonra üç büyük güreşte İsmail Balaban ve Orhan Okulu 1.lik göremezler,ne yaparlarsa yapsınlar olmuyor ama Ali Gürbüz fizik avantajından dolayı 1.likler alabilir,Orhan ve İsmail gibi güce değilde atikliğe dayalı güreşi olanların kariyerleri erken düşüşe geçiyor malesef.

Yakında Elmalı güreşleri var bu seferde Mustafa Taş 1. olur veya Ali Gürbüz.

Yine favoriler kaybettiler https://www.trtspor.com.tr/haber/di...lide-baspehlivan-yusuf-can-zeybek-260138.html

Bundan sonra üç büyük güreşte İsmail Balaban ve Orhan Okulu 1.lik göremezler,ne yaparlarsa yapsınlar olmuyor ama Ali Gürbüz fizik avantajından dolayı 1.likler alabilir,Orhan ve İsmail gibi güce değilde atikliğe dayalı güreşi olanların kariyerleri erken düşüşe geçiyor malesef.

Yakında Elmalı güreşleri var bu seferde Mustafa Taş 1. olur veya Ali Gürbüz.
Dediğim gibi Elmalı'yı Ali Gürbüz kazanmış,güreşleri izlememiştim,iyiki izlememişim

İsmail Balaban'ın eski halinden eser yok,eski Balaban'ı özletiyor

Seneye rekabet Ali Gürbüz ve gençler arasında olur ( Yusufcan Zeybek,Cengizhan,Mustafa Taş )

Artık Orhan Okulu ve İsmail Balaban'a Kırkpınar ve Elmalı nasip olmaz