Maicon Pereira Roque

Galatasaray Sportif AŞ, profesyonel futbolcu Maicon ile anlaşmaya varıldığını KAP'a bildirdi.

Galatasaray Sportif AŞ'nin KAP'a gönderdiği bildirim şu şekilde:

Profesyonel futbolcu Maicon Pereira Roque ve kulübü Sao Paulo FC ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski kulübüne 7.000.000 EUR net tutarında transfer bedeli ödenecektir.

Ayrıca, bonuslara istinaden maksimum 1.000.000 Euro (net) olmak üzere, Kulübümüzün 2018-2019 ve 2021-2022 sezonları arasında UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşamasına katılmaya hak kazandığı her bir dönem için 250.000 Euro net Kulübümüzün 2018-2019 ve 2021-2022 sezonları arasında UEFA Avrupa Ligi grup aşamasına katılmaya hak kazandığı her bir dönem için 250.000 Euro net Futbolcunun forma giyeceği yirmi beşinci resmi müsabakaya (TFF Süper Lig ve UEFA müsabakaları) istinaden 250.000 Euro net Futbolcunun forma giyeceği ellinci resmi müsabakaya (TFF Süper Lig ve UEFA müsabakaları) istinaden 250.000 Euro net

Futbolcunun kendisiyle de 2017-2018 futbol sezonundan başlamak üzere 4 futbol sezonu için aşağıdaki şartlarda anlaşılmıştır.

2017-2018 sezonu için 2.200.000 EUR net sabit transfer ücreti

2018-2019 sezonu için 2.200.000 EUR net sabit transfer ücreti

2019-2020 sezonu için 2.200.000 EUR net sabit transfer ücreti

2020-2021 sezonu için 2.200.000 EUR net sabit transfer ücreti

Buna ek olarak Futbolcuya takımın futbolcunun fiilen oynadığı TFF Süper Lig ve UEFA müsabakalarında alacağı her bir puan için 4.000 EUR prim ödeyecektir.
Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Son düzenleme:
7 milyon € verildi bu adama yazık günah. Bu parayı basketbola yatırsak, erkek takımımız Eurocup, kadın takımımız Euroleague şampiyonu olur.

İlk maçı değil. Bu adam oynanan bir ligden geldi. En fazla gelmeden 1-2 maç kaçırmıştır o da transfer olacak sakatlanmasın diye. Defans lideri falan olamaz Chedjou'nun Brezilyalısı. Bize Popescu gerekiyor lakin ısrarla bunlar böyle tipler alıyor.
Belli olmaz takım oturursa ki sanmıyorum bir oturma olacağını düzelme olur. Yanına adam gerekiyor mutlaka.

Serdar Aziz bundan daya iyidir. Bu kadar ağır defans mı olur?

16 uzatma dakikalı 16. şampiyonluk sonrasında futbol takip etmeyen ve millî takım ile avrupa maçları (onlarıda çok dikkatli izlemedim) dışında maç izlemeyen biriyim. Östersund maçını izledim ve fikrim şu: Bir ropörtajda "Brezilya'da lakabım defansın tanrısı" dedi. Östersund maçındaki hâli ile herhalde işleri kullarına bırakmaktan temel görevlerini unutmuş tanrı efendi...

16 uzatma dakikalı 16. şampiyonluk sonrasında futbol takip etmeyen ve millî takım ile avrupa maçları (onlarıda çok dikkatli izlemedim) dışında maç izlemeyen biriyim. Östersund maçını izledim ve fikrim şu: Bir ropörtajda "Brezilya'da lakabım defansın tanrısı" dedi. Östersund maçındaki hâli ile herhalde işleri kullarına bırakmaktan temel görevlerini unutmuş tanrı efendi...

Maicon Pereria zamanında Portodan 12 milyon euro bonservisle Brezilyaya giden bir isim..Daha ilk maçında gömmek nasıl bir anlayıştır..Üstelik orta saha bu haldeyken bu adama yüklenilmesi de ayrı bir olay..O sahada üstelik orta sahadan Selçuk varken Ramos geçsin defansa bundan farksız olmaz..

Hem hazırlık maçı hemde Ostersund maçında bu adamın aradığımız kan olmadığı belli oldu.Sonuçta hepimiz futbolu sıkı takip ederiz.Bir futbolcu kumaşını belli eder. O boyuna rağmen kendisinden 10 cm kısalardan hava topu alamıyor ve çok kolay çalım yiyor.1-2 maçtan belli olmaz diyorsunuz ama adam devam eden Brezilya liginden geldi.Öyle yada böyle, Bir Ujfalusi,bir Popescu' nun tek bacağı etmez.En fazla Servet Çetin olur takımda. Çok güzel komisyon yemişler bu adam üzerinden.Tek belli olan o.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hem hazırlık maçı hemde Ostersund maçında bu adamın aradığımız kan olmadığı belli oldu.Sonuçta hepimiz futbolu sıkı takip ederiz.Bir futbolcu kumaşını belli eder. O boyuna rağmen kendisinden 10 cm kısalardan hava topu alamıyor ve çok kolay çalım yiyor.1-2 maçtan belli olmaz diyorsunuz ama adam devam eden Brezilya liginden geldi.Öyle yada böyle, Bir Ujfalusi,bir Popescu' nun tek bacağı etmez.En fazla Servet Çetin olur takımda. Çok güzel komisyon yemişler bu adam üzerinden.Tek belli olan o.

Tek maçtan belki de tek pozisyondan böyle bir çıkarım mı yaptınız? Adam geleli 10 gün oldu, mental olarak alıştı-alışmadı, orta sahanın hali ortada iken Servet Çetin ile karşılaştırılması yanlıştır ve komiktir..Bu takımdaki orta saha sorununu halletmediği sürece ne defanstan ne de beklerden istediğimiz sonucu alamayız..Dediğim gibi Ramos gelse aynı durumları görürüz..

Maicon Pereria zamanında Portodan 12 milyon euro bonservisle Brezilyaya giden bir isim..Daha ilk maçında gömmek nasıl bir anlayıştır..Üstelik orta saha bu haldeyken bu adama yüklenilmesi de ayrı bir olay..O sahada üstelik orta sahadan Selçuk varken Ramos geçsin defansa bundan farksız olmaz..
Ben zaten futbolu takip eden biri olmadığımı başta belirttim ve bu yüzden de yorumum elbetteki tek maç üzerinden olacak. Sadece transfer edilen oyuncular hakkında bir kaç ropörtaj (ulusal ve uluslar arası basından) okudum. "Gömmek" doğru bir tabir mi emin değilim ama eğer bir futbocunun lakabı fırtına ise hızlı koşmasını; Maradona ise kolay top kaybetmemesini ve adam eksiltmesini; Hagi ise oyun zekâsının zirvede olmasını ya da Raul'se dokunduğu topun gol olmasınını beklerim. Bu oyuncunun lakabı ise kendisinin sözleri ile "defansın tanrısı", o zaman kendisini tek maçta gömdürmeyecek.
Benim tek maçta gördüğüm ve geçen sezon ie birlikte yormlayanlardan dinlediğim kadarı ile bizim takıma futbolu biraz bilen, ayağı top yapan ve yerden 20-25 cm havalanan herhangi bir stoper iş yapar aslında. Adamın mevkisi zaten stoper; geleni stop ettirsin yeter.

Son anda gönderemedik, gönderseydik halimiz ne olurdu şimdi çok meraktayım.

doğru takım için çok iyi stoper ama terim gibi defansı önde kurmaya çalışan hocaların da isteyeceği en son tip ağır savunmacılardan biri.