Neler oynuyorsunuz ?

Oyun oynayan seven var mı ?

Ben bu aralar

max payne serisini baştan sona oynadım. 3 oyunu da.

Ac odyssey oynadım biraz da.

Pubg gibi rekabetçi oyunlardan sıkıldım. Singleplayer oyunlar oynuyorum.

Sadece ve sadece Turk Damasi oynarim. Gunumun 2-3 saatini toplamda aliyordur. Seviyorum damayi. Dama yenilgiyi asla kabul etmemek ve her ne durumda olursa olsun bir cikis yolunu bulmanin guzel bir ornegidir.

Basta Turkler sonra Araplar olmak uzere Turki Cumhuriyetleri ve daha sayamayacagim bir cok lokasyonda populasyonu surekli artmaktadir. Dunya da hergun yaklasik 100 milyon insanin Turk Damasi oynadigini dusunuyorum.

Reklam olmasin diye oynayabilecegimiz sitelerin ismini yazmiyorum ama malum siteye turk damasi online yazildiginda 3-5 site karsiniza cikacaktir.

Ben damayı severim ama satranca göre daha basit buluyorum. O yüzden çok oynamam. Site ismini merak ettim bir bakabilir miyim ? Reklam olsa kaç kişiyiz ki şurada zaten :-/

https://www.playok.com/en/turkishdama/ buradan oynuyorum. sinirsiz sayida kullanici ismi olusturabilirsiniz. Her seviyede oyuncu bulmak soz konusu.

Ayrica her turlu oyun var Satranc basta olmak uzere akliniza ne geliyorsa. Satrancta hamle sayisi damadan daha fazla ve muhtemeldir ki daha cok seviliyor bunun en buyuk sebeninin oyunun icinde Kral, Vezir, Sah, Piyon, At ve guncel yasamda ne varsa iceriyor olmasi :)

Ama damayi da kucumsemeyin lutfen. Ricam olsun :)

Son düzenleme:
Askerdeyken oynadım en çok satranç ve damayı.
Birde sonrasında oğlum merak sarınca onula oynadı ta ki beni enmeye başlayana kadar.
Sıkılıyorum ben, özellikle de karşımdaki çok düşününce. O yüzden tavla yı daha çok seviyorum.

Kendim oynadığım sadece clash of clans var telefon/tablette. Onun dışında çocuklarla tabu, kelime avı vs oynuyoruz :)

Pc'mde Fifa 2017 var başka bir oyun yok. Aslında oyun oynamayı da çok severim bir Gaming Pc'si alma hayalim var ancak dolar kurunun yükselmesiyle bilgisayar parçalarının 2 katına çıkması hayallerimi suya düşürdü. Eskisi gibi 3-4 seviyelerine inerse o zaman alabilirim. Yani iyi bir ekran kartı için böbrek satmak lazım eğer şimdi alırsam :)

Onun dışında satranç oynamayı çok severim küçüklüğümden beri. Şu sıralarda da 1-2 senedir canım sıkıldığımda Lichess sitesinden satranç oynuyorum. Gerginliğimi azaltıyor.

Mobilde ise World Conqueror 4 oynuyorum strateji oyunu.

Pc'mde Fifa 2017 var başka bir oyun yok. Aslında oyun oynamayı da çok severim bir Gaming Pc'si alma hayalim var ancak dolar kurunun yükselmesiyle bilgisayar parçalarının 2 katına çıkması hayallerimi suya düşürdü. Eskisi gibi 3-4 seviyelerine inerse o zaman alabilirim. Yani iyi bir ekran kartı için böbrek satmak lazım eğer şimdi alırsam :)

Onun dışında satranç oynamayı çok severim küçüklüğümden beri. Şu sıralarda da 1-2 senedir canım sıkıldığımda Lichess sitesinden satranç oynuyorum. Gerginliğimi azaltıyor.

Mobilde ise World Conqueror 4 oynuyorum strateji oyunu.

Ben geçen sene toplamıştım bir tane Gtx 1070 li sistem iyi ki o zaman toplamışım. Fiyatlar öyle uçtu ki inanılmaz. Şu dönemde oyuncu bilgisayarı toplanmaz. Gerçi bu gidişle hiç toplanmaz ya neyse.

Bu arada Ac toparlanma sürecinde ama AC'likle alakası kalmamış oyunun. Odyssey'i beğendim uzun süre sonra. Black Flag'i de beğenmiştim.

Ben geçen sene toplamıştım bir tane Gtx 1070 li sistem iyi ki o zaman toplamışım. Fiyatlar öyle uçtu ki inanılmaz. Şu dönemde oyuncu bilgisayarı toplanmaz. Gerçi bu gidişle hiç toplanmaz ya neyse.

Bu arada Ac toparlanma sürecinde ama AC'likle alakası kalmamış oyunun. Odyssey'i beğendim uzun süre sonra. Black Flag'i de beğenmiştim.
Artık piyango çıkarsa anca alırız, istediğim bilgisayarlar 15-20 bin Tl arası çünkü. Keşke geçen sene toplasaydım. O zaman da fiyatlar daha da düşer diye almamıştım nereden bileyim dolar yükselecek :(

Ac serisini pek oynamadım. Ancak ilk çıkan Revelations ve Origins'i baya oynamıştım. Gerçekten çok iyi oyunlar özellikle grafik yönünden.

Artık piyango çıkarsa anca alırız, istediğim bilgisayarlar 15-20 bin Tl arası çünkü. Keşke geçen sene toplasaydım. O zaman da fiyatlar daha da düşer diye almamıştım nereden bileyim dolar yükselecek :(

Ac serisini pek oynamadım. Ancak ilk çıkan Revelations ve Origins'i baya oynamıştım. Gerçekten çok iyi oyunlar özellikle grafik yönünden.

Şu fiyatlara akıl karı değil. Bir tane ps4 almıştım 2018 martında ps4 pro o zaman bana teknosa fiyatı 1.800 e mal olmuştu 9 ayda iki katına çıktı onun bile fiyatı. Bu arada ps4 mantıklı oyun oynamak için.

AC 2 baya iyidir. Ezio ve Desmond vardı. Sonra senelerce unity olsun diğerleri olsun batırdılar. Ardından Origins ile döndüler eh işte dedi millet ama odyssey epey beğenildi.

Yenilerden ps4 oyunları geldi onları oynadım god of war 4 ve Red Dead Redemption 2 özelikle RDR 2 başka çıta. God of war yılın oyunu seçildi onun da aksiyonu vuruş hissi çok tatmin edici. Seneye muhtemelen 2019 da yine bir ps özel oyunu The Last of Us 2 gelecek ki en çok onu bekliyorum.

Deli gibi FM 2019 oynuyorum bu ara. CM 01-02 den beri oynuyorum bu oyunu. Futbolun globalleşmesi ile artık bir oyuncu bulsanız bile seneye hemen büyük bir takım transfer etmiş oluyor. Benim için bu sene Lautaro Martinez oldu. Seneye de olmasa bir kaç sene sonra da Lincoln olacak. Flamengo'nun genç santraforu, oyundaki gibiyse Fenomeno Ronaldo gibi bir santrafor. Bir de artık oyunu çözdüm gibi bir şey. Galatasaray ile 4 sezon sonra Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadım. İlk sene biraz da şansla yarı final oynamıştım. Oyunu çözdüm galiba :). Gerçi her detayla uğraşan bir adamım hiçbir zaman sürekli devama tıklayıp oynayan oyunculardan olmadım. O yüzden fm oynarken çok sıkıldığım oluyor. Özellikle bu sene eklenen detaylarla iyice kafayı yormanız gerekiyor özellikle antrenman ve taktik kısmında.

PS4'te de Spider-Man bayağı iyi oyundu. Batman Arkham serisinden bile daha iyi olmuş diyebilirim. New York sokaklarında Örümcek Adam'lık yapmak çok güzel bir duygu :). Hikayesi de gayet güzel. Sony buradan güzel bir seri çıkartabilir. Batman serisinin başarısı ortada.