Öneriler/Eleştiriler

Erdal'dan izin almadan açtım o yüzden affola ancak böyle bir konunun gerekli olduğunu düşünüyorum. Röportajlar için öneri ve eleştirilerimizi tek konudan yazarsak daha iyi olur gibime geliyor ama yinede gerekli görülmez ise silebilirsiniz..

Benim konuk önerilerimin iki tanesi şu anda aramızda olmadığı için yeni bir kaç isim daha önermek istiyorum.

Şamil Turançiftçi, Doğan Sağlam ve Ferhat Yeşiltaş gibi insanları konuk olarak görmek isterim, bu isimlerin Galatasaray ile ilgili bilgilerinin yerinde olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca konsept ile ilgili de bir önerim olacak. Röportaj için konuk olan kişi bir hafta sonraki konuğu kendisi seçebilir, bu gerekli mi bilmiyorum ama naçizane bir öneri. :)

Kesinlikle sorun yok Barış
Biz her türlü fikire ve düşünceye saygılıyız ve açıgız.Burda tartışılarak çogunlugun istedigiyle yenilikler ve degişiklikler yapabiliriz.

merak ile bekliyoruz...

Bazı arkadaşların gözünden kaçıyor bu yeni bölüm. Eski yerine alınmasını isteyenler var gördüğüm kadarıyla. Benim için sorun değil, ama röportajların derli toplu olması açısından ayrı bölüm olması iyi oldu. Ama ilgi azalacaksa bunun kararını Erdal verecektir. Herkesin artık Aile Toplantısı diye bir bölümden haberdar olduğunu düşündüğüm için böyle kalmalı. Yine de sizler bilirsiniz.

Yada bir fikirde ben sunayım sizlere

O haftaki röpörtaj başlıgı mola bölümünde olsun diger hafta yeni bir başlık açılınca bu bölüme atarız hem arşiv görevi görür hemde düzen saglanmış olur.

?

Erdal Icelli' Alıntı:
Yada bir fikirde ben sunayım sizlere

O haftaki röpörtaj başlıgı mola bölümünde olsun diger hafta yeni bir başlık açılınca bu bölüme atarız hem arşiv görevi görür hemde düzen saglanmış olur.

?

Mantıklı...

Uygulamaya koy hemen. :)

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Bir Röportaj tahmini kaç gün sürüyor.Yani konusu açılıp röportaj yayınlanana kadar tahmini kaç gün geçiyor.
bunda röportaj yapılan kişinin uygun olduğu vakit,röportajı düzenleyenlerin uygun olduğu vakit ve tabii ki soru alma süresi etkili.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Bir Röportaj tahmini kaç gün sürüyor.Yani konusu açılıp röportaj yayınlanana kadar tahmini kaç gün geçiyor.

Soru alımı bittikten sonra 1-2 günde sorular hazırlanıp üyeye gönderiliyor.Üyeler müsait olduğunda cevaplayıp yolluyor.(Sonuçta herkesin bir işi.okulu vb var)
Gelen cevaplarda düzenlenip(yazı biçimi,noktalama,resim seçimi,röportaj şablonu)foruma konuluyor.

Hepsi tahminen röportaj soru alımı bittikten sonra en geç 1 hafta içinde yayınlanıyor.

Barış Şişman' Alıntı:
Erdal, konuk olanın konusu bir haftalığına sabitlense ve arkalara gitme gibi bir sorun olmasa nasıl olur?

Öyle yapıldı başka öneriniz varsa dinleyelim :)

Röportaj Yapılacak Konukları Biz Seçsek olmaz mı ? Mesela Siz önümüzdeki 4 hafta röportaj yapmayı düşündüğünüz isimleri anket'e açın en çok oy alandan,en az oy alana doğru sırayla yapılsın röportajlar,ayrıca mesela ben röportaj'ı hazırlayanlarlada röportaj yapılmasını istiyorum,mesela yiğit pazar'lada birileri röportaj yapsın :)

Bu görüşünü konuşup tartışacağız
teşekkürler

Aile Toplantısı 12. Hafta Konuğu: Onur BALCI

onur balcı'nın düşüncelerine sağlık.. güzel olmuş..

ayrıca.. sorularımı neden sorulmadığını öğrenmek istemem anlayışla karşılanır umarım..? sorularım röportajı düzenleyen kişilerin süzgecinden mi geçemedi, yoksa yeni röportaj teklifini fotoğraf koymama şartımın kabul görmemesinden dolayı reddetmemle mi bir ilgisi var..? muhatabı biraz hassas konular olduğundan cevap vermek istememişse anlayışla karşılarım tabii ki o başka.. birileri merakımı gidersin bir zahmet..

Re: Aile Toplantısı 12. Hafta Konuğu: Onur BALCI

Can Bulubay' Alıntı:
onur balcı'nın düşüncelerine sağlık.. güzel olmuş..

ayrıca.. sorularımı neden sorulmadığını öğrenmek istemem anlayışla karşılanır umarım..? sorularım röportajı düzenleyen kişilerin süzgecinden mi geçemedi, yoksa yeni röportaj teklifini fotoğraf koymama şartımın kabul görmemesinden dolayı reddetmemle mi bir ilgisi var..? muhatabı biraz hassas konular olduğundan cevap vermek istememişse anlayışla karşılarım tabii ki o başka.. birileri merakımı gidersin bir zahmet..

Röpörtaj soruları yolladığı zaman sizinle konuşulmamıştı daha lütfen bazı şeylerin altında art niyet aramayın,biz sizin kararlarınıza saygı duyuyoruz ancak sorduğunuz soru atlanmış ve herkesin sordugu soruları sorma gibi bir lüksümüz yok röpörtaj bütünlügü sağlanmak adına yapılmış bir es geçmede olabilir

merak ettiğiniz soruyu özel mesaj yoluyla Onur ağabeye yollarsanız cevap alacağınızdan eminim.

Umarım verdiğim cevap tatmin etmiştir ayrıca bundan sonra birden fazla soru sorarsanız kesinlikle kimseyi kırmama adına en az bir sorunuzu sorarız

iyi.. bundan sonra bold şekilde "siz bu soruları sorarken vakit harcıyosunuz muhatabına önem veriyosunuz ama bunları yayınlamak bizim tatlı canımızın keyfine kalmıştır yani eheh" gibi bir uyarı koyun da madem soruları es geçilmiş mal gibi hissetmesin kendilerini röportajı okurken..

feci tatmin oldum çok teşekkürler.. az kalmıştı yani nerdeyse..

bi dahakine 78 soru sorayım da 1 tanesi garanti olsun..

Siz bilirsiniz

yanlız konuyu başka işlerle bağdaştırmayın lütfen gerçekten üzüldüm böyle düşündüğünüz için emin olun telafi edeceğiz kimseyi kırmak yada takmamak gibi niyetimiz yok soruları ben hazırladım diğer arkadaşlar Uğur ve Yiğit ile alakası yok bunu da biliniz soru sormazsanız bizimde yaptığımız işin bir anlamı olmaz başka röpörtajlarda görüşmek üzere...

Öncelikle Erdal, eleştiri geliyorsa hepimize geliyordur kardeşim. ;) Can Bulubay; eleştirinizde haklı olabilirsiniz; ama röportaj teklifimizi neden açıkladınız, anlamadım. Sonra, fotoğraf yayınlanmayacak deyince, siz teklifi reddetmiş olmadınız, biz sizle röportaj yapmaktan vazgeçtik. Röportajda bizim için fotoğraf olmazsa olmaz. Sizi görmek değil amacımız, sizi tanıtmaktı. Neyse, her şeyde bir hayır vardır. Ayrıca, eleştiriniz için teşekkür ederiz.

Ayrıca, bu sayfadaki ilk iletiye cevap vermediğimin altını çiziyorum. Nasıl bir ithamdır, anlamadım.

merakım vardı, yazdım, merakımı giderdim.. garip olan ne ki..? kabul ettim, şart sundum, mümkün değil dediniz, çav dedim işte.. ee..?

o ilk ileti de ilk andaki soruma verilen "soruları biz seçeriz, her soru sorulacak diye bir şey yok" tadındaki çirkin ve ayıp cevaba idi..

her şey herkese uyacak diye birşey yok sonuçta.. benden size başarılar, iyi röportajlar iyi dilekler falan filan işte.. bitti gitti çav..

Can Bulubay' Alıntı:
merakım vardı, yazdım, merakımı giderdim.. garip olan ne ki..? kabul ettim, şart sundum, mümkün değil dediniz, çav dedim işte.. ee..?

o ilk ileti de ilk andaki soruma verilen "soruları biz seçeriz, her soru sorulacak diye bir şey yok" tadındaki çirkin ve ayıp cevaba idi..

her şey herkese uyacak diye birşey yok sonuçta.. benden size başarılar, iyi röportajlar iyi dilekler falan filan işte.. bitti gitti çav..

Yaptığımız iş gerçekten kolay bir iş değil keşke içinde sizde olsaydınız ve görseydiniz Onur Balcı röpörtajın da çok fazla soru iletildi bize özel mesajla olsun yada röpörtaj konusunda 30-40 soru vardı elimizde bunların hepsini sormak hep cevaplayanı hemde okuyanı sıkar diye düşündüğümüzden biraz daha minimanize ettik.

Beni üzen şey alakası olmayan bir konuyla bağdaştırmanız oldu biz sizin düşüncelerinize saygı duyuyoruz herkes kabul edecek diye bir kuralda yok.
Bir tane soru sormuşsunuz onuda röpörtaj içinde yerleştiremedik ondan dolayı soramadık keşke 2-3 tane sorunuz olsaydı kesinlikle bir tanesi sorulurdu cünkü genellikle kimseyi kırmamak adına sorulan sorulardan bir tanesini iletiyoruz umarım yanlış anlaşılmalar giderilmiştir biz yeterince açık ve net şekilde açıkladığımızı düşünüyorum.Başka bir röpörtajda telafi ederiz tabiki soru sorarsanız ayrıca iletilmeyen sorunuzu onur abiye ö.mesaj yoluyla yolarsanız cevabınıda alırsınız

çav...