Oyuncak Kampanyası-Onlar hiç çocuk OLMADI!

j0za05.jpg

Onlar benim çocuklarım,
Kayıtlı 19,devam eden 18 öğrencim var.Bunlardan 6sı erkek,12si kız.

Gülümser 1.sınıf ,7 yaşında
Yiğit 2.sınıf ,8 yaşında
Canan 2. sınıf , 8 yaşında
Nurullah 2.sınıf ,8 yaşında
Kezban 2.sınıf, 8 yaşında
Aysun 3.sınıf,9 yaşında
Nurcan 3. sınıf , 9 yaşında
Enise 3. sınıf , 9 yaşında
Nazlı 3. sınıf, 9 yaşında
Uğurcan 3.sınıf ,9 yaşında
Esra 4. sınıf, 10 yaşında
Gülcan 4. sınıf ,10 yaşında
Damla 4.sınıf ,10 yaşında
Sultan 5.sınıf ,11 yaşında
Yunus 5.sınıf,12 yaşında
Yeter 5.sınıf 12 yaşında
Yasin 5.sınıf ,13 yaşında
Umut 5.sınıf ,14 yaşında

Kızlarım için bebek,erkeklerim için araba olabilir.Bunların haricinde peluş oyuncaklar,zeka oyunları vs olabilir.
Size kalmış yani.
Ama şunu bilmenizi isterim ki onların bugüne kadar hiç oyuncakları olmamış,kırık hortumlar,sopalar,konserve kutularıyla oynuyorlar.
Kağıt uçaklarla aylarca oynadıklarını söylesem durumu anlatmaya yeter herhalde.

Umarım dilediğiniz gerçekleşir. Ben de etrafıma sorarım, olmadı satın alırım. Nasıl ulaştırabiliriz? Kargo olacaktır büyük ihtimal. Adresi sonra alırız zaten.

Abla teşekkür ederim resim için kardeşlerimizi görmüş olduk. Söz verdiğimiz gibi elimizden geleni yapmaya çalışacağız...

Öndercim az evvel fıratla görüştük o anlattı görüştüğünüzü.
ptt kargoyla göndermeniz en uygunu benim için.

Toygarlı Köyü Soğuksu Pazarı Mevkii No:50/B 37620 CİDE

bu adres bana en yakın ptt şubesinin adresi.üzerine ağaçbükü i.ö.o diye yazarsanız. bana ulaşacaktır.
Sağolsun şimdiden tüm ilgilenenler.

MSN´de de belirttiğim gibi elimden geleni yapmaya hazırım. İsterseniz, kargoyla direk oyuncak gönderebilirim, dilerseniz belirlenecek bir hesaba havale çıkarıp oyuncakların İstanbul´dan toptan alınmasına katkıda bulunabilirim.

Bir yanda hiç oyuncağı olmamış çocukları, bir yanda yeğene aldığım oyuncakların üç gün içinde hurdaya çıktığını düşününce içim burkuluyor.

Teşekkür ediyorum ilgilenen herkese,
Çocuklardan çok ben hevesliyim bu oyuncakların gelmesine.
Sizlere yavrularımın oyuncaklarla fotoğraflarını çekip gönderirim.Gözlerindeki ışıltıya şahit olun diye.

EsraUzun' Alıntı:
Sizlere yavrularımın oyuncaklarla fotoğraflarını çekip gönderirim.Gözlerindeki ışıltıya şahit olun diye.
Sevgili Esra,
Bu gibi durumları bizzat yaşamış biri olarak bazı düşüncelerimi bir başka yazımda paylaşacağım.
Ama şu aşamada Ş.Urfa Boydere Köyü'nde bir okulun yenilemesini yaptırmış bir aile olarak orada yaşadıklarımı ömrümce unutmayacak biri olarak birkaç şey söyleyeceğim sana.
Bu organizasyona katkı yapacak ve bu paylaşımlarımı bilgine sunacağım kardeşim.
Sevgiler.

Savaş Eskigülek' Alıntı:
EsraUzun' Alıntı:
Sevgili Esra,
Bu gibi durumları bizzat yaşamış biri olarak bazı düşüncelerimi bir başka yazımda paylaşacağım.
Ama şu aşamada Ş.Urfa Boydere Köyü'nde bir okulun yenilemesini yaptırmış bir aile olarak orada yaşadıklarımı ömrümce unutmayacak biri olarak birkaç şey söyleyeceğim sana.
Bu organizasyona katkı yapacak ve bu paylaşımlarımı bilgine sunacağım kardeşim.
Sevgiler.
Savaş Abi,
paylaşımlarınız beni çok mutlu eder.
Teşekkür ederim ilginiz için.

Arkadaşlar son detayları aktarayım sizlere.Kampanyamız 16 Mart tarihinde son buluyor.öğrenci sayısı ve cinsiyetler birinci sayfada yer alıyor,oradan bakabilirsiniz.

*oyuncaklar kesinlikle ikinci el olacak,
*oyuncakların herhangi bir markayı yada imajı çağrıştırmamasına dikkat edeceğiz.
*olabldiğince düz oyuncaklar seçmeye çalışacağız.

şimdiden herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

bu arada oyuncaklar bireysel olarak ptt kargo ile gönderilecek.

AĞAÇBÜKÜ İ.Ö.O
Toygarlı Köyü Soğuksu Pazarı Mevkii No:50/B 37620 CİDE /KASTAMONU

adres budur.

Barış Bey ile randevulaştık, bu hafta bir paket yapacağız Esra. :D
Sonra da dağıtımı yapmak için Barışla gelmeyi düşünüyoruz okulunuza.
Tabi uygun olursa!

Niyetli olan arkadaşlara tavsiye, elinizi çabuk tutun. Ha deyince bulunmuyor ikinci el oyuncak.

Bugün baktığım ikinci farklı mekandan da ümidimi kesmeye başlamıştım. Artık sıfır oyuncak alıp, birkaç gün oynadıktan sonra, kazayla kırılmasa da ikinci el oyuncak izlenimi vermek için bir iki ufak yerini kırarak ikinci el diye göndermeyi düşünmeye başlamıştım. : )

Neyse ki çabalar boşa gitmedi, bulduğum oyuncakları belirtilen adrese kargoyla gönderdim.

Abi nerden buldun? Bir türlü ikinci el oyuncak bulunmuyor, eğer bir kaç güne kadar daha bulamazsam sıfır alacağım, hem oyuncak oyuncaktır.

Sıfır oyuncak daha da mutlu eder.. :p

Opera durağında eskiden İtfaiye Meydanı olarak bilinen, sonrasında adı Hergelen Meydanı olarak değiştirilen yerden buldum Barış.

Bu arada arayış içerisinde olan arkadaşlar için ufak bir hatırlatma; erkek çocuklara ağırlık verirseniz iyi olur (sadece bir tane araba bulabildim), gerçi kız erkek öğrenci sayısı biraz dengesiz.