Samsun Basketbol: 73 - GALATASARAY: 83

Re: Samsun Basketbol - GALATASARAY

Sahi bu maç aklımızdan çıktı. Maçı GSTV verecek. ayrıca Sports Tv'de verecek sanırım.

Samsun Basket'in yerli oyuncuları ( Gülşah, Nazlı, Ebru, Deniz ve Ebru) 3 aydır paralarını alamadıkları için hafta içi antrenmanlara (en azından birine) çıkmamışlar. Maçta oynayıp oynamayacakları belli değil. Büyük ihtimalle oynayacaklardır ve genelde böyle durumlarda daha hırslı oynar oyuncular.

Sezon başı 2 turnuvada da rahat yenmiştik onları. Lige de 5 mağlubiyetle başladılar ama kötü fixtürleri vardı. Son 2 haftadır galip geliyorlar ve ivme yakalamış durumdalar. Takımımız ise hafta içi yükske tempo maç oynadığından (en azından oyunun içinde bölüm bölüm) biraz yorgun olacaktır başta Seimone olmak üzere. Kazanırsak çok iyi olur.

Sühan Cem' Alıntı:
Sahi bu maç aklımızdan çıktı. Maçı GSTV verecek. ayrıca Sports Tv'de verecek sanırım.

Samsun Basket'in yerli oyuncuları ( Gülşah, Nazlı, Ebru, Deniz ve Ebru) 3 aydır paralarını alamadıkları için hafta içi antrenmanlara (en azından birine) çıkmamışlar. Maçta oynayıp oynamayacakları belli değil. Büyük ihtimalle oynayacaklardır ve genelde böyle durumlarda daha hırslı oynar oyuncular.

Sezon başı 2 turnuvada da rahat yenmiştik onları. Lige de 5 mağlubiyetle başladılar ama kötü fixtürleri vardı. Son 2 haftadır galip geliyorlar ve ivme yakalamış durumdalar. Takımımız ise hafta içi yükske tempo maç oynadığından (en azından oyunun içinde bölüm bölüm) biraz yorgun olacaktır başta Seimone olmak üzere. Kazanırsak çok iyi olur.
avrupa maçından dolayı bir yorgunlukta beklesem takımdan rahatça alabileceğimiz bir maç olur umarım.

Neden artık canlı yayın için konu açılmıyor?

Semih, maçın başlamasına daha var.

Dünkü Aliağa maçında açılmamasının sebebi; yöneticilerin ya çalışıyor ya da Sami Yen´e veda için yollarda olmasıydı.

Onur Yavuz' Alıntı:
Semih, maçın başlamasına daha var.

Dünkü Aliağa maçında açılmamasının sebebi; yöneticilerin ya çalışıyor ya da Sami Yen´e veda için yollarda olmasıydı.

hirsizsın.Koltuğu çalmışsın hirsiz :)

Ameliyat olmasam son 2 senede olduğu gibi yine gidecektim maça ama bu sefer bir talihsizlik oldu GS TV'den takip ettim. Bugün takımı beğendim açıkçası özellikle Hodges çok iyi oynadı. Bugün Samsunspor'un futbol maçı olmasa salonda daha farklı bir atmosfer olurdu. Son iki deplasmanda taraftar desteğiyle yenmişlerdi bizi. Yinede taraftar vardı ama Şirinler olduğu gibi gelirdi futbol maçı olmasaydı.

Koş koş basketbolu oynatan, top sektirmeden sadece paslarla sayı bulan takımın başındaki koç hemen istifa etmelidir!

Ayrıca maç kafa kafaya giderken veya rakip öne geçtiğinde sürekli mesaj atanlar biz farkı açmaya başlayınca neden mesaj atmayı kestiler çok merak ediyorum.

Saygılar.

Sühan Cem' Alıntı:
Özür dilemen lazımdı derken hatalı düşündüğünü kabul etmen lazımdı anlamında dedim. kimden özür dileyeceksin canım :)

Ama gördüğüm kadarı ile kabul etmiyorsun hatalı düşündüğünü. Açıkcası basketbol bilgin konusund aşüpheler yaşıyorum. Ha takım ek katkı verecek şutörler bulmalı desen anlayacağım. Kadronda Sylvia Seimone varken tabii ki onlara göre bir akışkanlık sğalayacaksın onları aktif hale getireceksin. Kaldı ki benim mesajı iyi okursan ben diyorum ki içeri girdik Burada sayıları Syliva ile bulmadık ama gene onu kullandık. Çünkü rakip onu kontrol etmek istediğinde içeride bir adamımız hep yalnzı kaldı. Melisa ve (sayı atamasada) Bahar'ın bulduğu pozisyonlar böyle pozisyonalrdır. Bugün takım taktik anlamında çok güzel işler yaptı. Hızlı paslaşmalar oldu. Önde rakip baskı yaptığınd ahızlı çıkabildik ve 3-4 pasta sayıya da ulaşabildik. Ki GS'ın önemli sorunalrındandı baskı yediğin de ne yapacağı. 3. periyotun başında oyunun başabaş gelemsinin iki sebebi var top kayıpları ve içeriden oynamamız oynadığımzıdada syliva'yı topla buluşturamamızdı.

Ben sonuç olarak bugün oynana oyunu beğendim. Takım vites arttırmadan hafta içi yorgunluğun bilerek ve çarşamba günkü maçı düşünerek kontrollü, hızlı pas alışverişi ile oynadı. İçeriyede çok güzel adam soktuk. Bunlar geçen sene görmediğimiz işlerdi.

Hatali düsündügüme inanmiyorum abi, inansam kabul ederim acik acik ille de ben hakli olacagim derdinde olan biri degilim. Ha Basketbol bilgime laf etmissin :) Ben zaten hic bir zaman Basketbol dehasi oldugumu, cok bildigimi iddia etmedim, ve hic bir zaman da derinlere girmedim Basketbolda bildigim kadar konustum hep. Bu konuda da yine öyle davrandigima inaniyorum. Ama anlatamiyorum demek istedigimi.

Yine de bu konuyla ilgili tüm mesajlarin icin tesekkür etmek istiyorum Sühan abi, yaklasimindan dolayi.

Valla maça gidesim gelmiyor bayan maçlarına şurdaki eğlenceyi kaçırırım diye :) maçtan sonra geldiğimde siliniyorlar zaten o yüzden anında okumam lazım :)

Deniz Baskın' Alıntı:
Valla maça gidesim gelmiyor bayan maçlarına şurdaki eğlenceyi kaçırırım diye :) maçtan sonra geldiğimde siliniyorlar zaten o yüzden anında okumam lazım :)

Sen zaten gelmez oldun Basket maçlarına. Salı günü bakacağım, bakalım varmısın yokmusun. Eğer olmazsan afişe edeceğim seni siteye. Dün maç öncesi buluşmaya da gelmedin zaten:)

Salih, abicim sorun senin ne düşündüğün düşünmediğin değil. Sen cımbızla kötü bir şeyler arıyor gibisin. Sorun bu. Sen biliyormusun biz Samsun'da ilk kez galip geldik. Yıllardır o salonda galibiyeti geçtim beraberliğimiz bile yok (biraz abartayım dedim) :) Yani takım o deplasmanda 8 sayı önde sen sekizsayı önde olmamızı analz ederken kötü bir şeyler arıyorsun nasıl eleştiririm diye. Tabii ki bu siteye karamsarlarda lazım iyimserlerde. Ama karamsar olmak demek her durumdan şer bulmak demek dğeil. Ben iyimserim ama iyimerim diye tecavüze uğamış pollyanna gibi yaşasın 4 kişi tecavüz etti 7 de olabilirdi allah korusun demiyorum. Olanı olduğu gibi yorumlamak lazım. Bence takım hırssız oynadı. Mücadele etmedi. Çünkü o kadar iyi ve akışkan oynadıkki mücadeleye gerek kalmaıd. Ha maç bitti neden mücadele etmediğimizi konuşabiliriz neden bu kadar sayı yediğimizi de konuşabiliriz. Ama neden Sylvia ve Seimone'dan oynadğımızı tartışmak gereksiz. Basketbol böyledir bir nevi kural gibidir.

Bu arada kafalarda soru işareti kalmasın diye söylüyorum, Mücadele etmememizin sebebi Spartak maçının yorgunluğu kadar Çarşambaya dinç girmek istememizinde etkisi var. Ama maç babaşa geldiği her an takım o mücadeleyi koyup farkı açtık.

Sühan bey İzmitteydim malesef gelemedim maça. Ama her türlü geleceğim Salı günü yok yazılamam artık devamsızlık hakkım doldu :)

Spartak Moskova karşısında gösterdiği performansının ardından bugün üçüncü periyotta geriye düştüğümüz anda ortaya çıkan Doneeka Hodges, galibiyetin en önemli mimarıdır. Oyunda olduğu vakit yükselttiği tempo ile kolay sayılara gitmesini sağlıyor takımın. Kazandığı güven ile önemli katkılar veriyor gerçekten. Işıl?ın alternatifinin oluşması da önemi daha da arttırıyor kuşkusuz.

Genel tabloya bakarsak bugün, hücumda doğrulara gittiğimizi söyleyebilirim. Özellikle ilk yarıda Sylvia Fowles % Seimone Augustus ikilisini buluşturduğumuz yerler, sayı potansiyellerini gösterebilecekleri noktalar. Nitekim ilk yarıda bu ikiliden 28 sayılık katkı aldı takımımız. Hücumda Doneeka?nın da takıma katılması ile beraber daha üretken bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Sete set hücumda Sylvia ve Seimone gibi iki silahımız varken şimdi hızlı hücumlarda Doneeka ile sürpriz sayılara da gidebiliyor takımımız. Bu da takımın sayı yollarını arttırıyor doğal olarak.

Savunmada bugün iyi olduğumuzu söyleyemem. 73 sayı yenilmemesi gereken bir limit ancak karşılaşmanın hem fizik hem de mental anlamda oldukça zorlu geçen Spartak maçının ardından olması ve son periyotun tamamen oyun konsantrasyonundan uzak oynanması eleştirimi de hafifletiyor. Her ne olursa olsun takım istediğinde iyi savunma yapabileceğini her maç belli bölümlerde gösteriyor. Bu bölümleri oyunun geneline daha fazla yaymamız gereği açık.

Maçın ilk periyotunda sakatlık geçirdiği dizini tutarak kenara gelen Işıl çok korkuttu bizleri ancak oyuna devam etti neyse ki belirtelim bunu da.

Takımımıza galibiyet için tebrikler, hafta içi Kaunas maçında da aynı yükselişi bekliyorum oyuncularımızdan.

Bana göre çok kritik bir deplasmandı,kazasız atlattık çok iyi oldu.Tebrikler kızlar.
Takım kazanınca konulara pek ilgi olmaması şaşırtıcı doğrusu.Kaybedince nedense herkes gelip kin kusmasını biliyor.

Mert Demirtepe' Alıntı:
Bana göre çok kritik bir deplasmandı,kazasız atlattık çok iyi oldu.Tebrikler kızlar.
Takım kazanınca konulara pek ilgi olmaması şaşırtıcı doğrusu.Kaybedince nedense herkes gelip kin kusmasını biliyor.

Sevgili Mert,buna neden şaşırdın ki ? Bundan 2 ay önce Oktay Mahmudi'ye bile sallayanlar vardı ? Alış bunlara.

Tebrikler kızlar..
Yalnız maç sonunda Işıl taraftara 3lü çektirirken Augustusun soyunma odasına giderken bu 3lüye katılması da güzeldi
SEVİYORUZ seni :D

Unutmadan söliyim Galibiyette bence Baharın katkısı çok büyük.3.periyotta tam samsun bizi yakalarken yaptığı savunma mücadele aldığı ribaundlar ve bulduğu sayılarla çok fayda sağladı takıma.