San Antonio Spurs

Başlığımdan da belli ettiğim gibi Mahmuzluyuz, herkesin ilgisini çekecek Mahmut ne işi var Nba'de diyecek bir başlık oldu.
Amacım da buydu zaten herkesin görünce bu ne diye bakmalarını sağlamak:)

Mahmuz=Spurs

Mahmuz ne diye soranlar olabilir hemen cevaplayayım, çizmenin, potinin arkasına takılan ve binek hayvanlarını dürtüp hızlandırmaya yarayan demir veya çelik parça.

321260_200.jpg

images

Mahmuz olayı takımın ait olduğu eyalet olan Teksas'dan geldiğini anlamışsınıdır sanırım :)

Bazı isimler hakkında bir kaç şey söylemek sonra da takım hakkında düşüncelerimi bildirdikten sonra şampiyonluk yıllarımızdan fotoğraflar sunmak istiyorum sizlere...

Tarihi ; Takım 1967 yılında Dallas Chaparrals adı ile kurulmuş, 1970-1971 arası Texas Chaparrals adı ile devam etmiş, daha sonra 1971-1973 yılları arası ilk adını tekrar almıştır. En son olarak 1973 yılında San Antonio Spurs adını alarak, günümüze dek bu isimle devam etmiştir.1996 NBA Draft'inde Tim Duncan 'ı seçip ileride kazanacakları 4 NBA şampiyonluğuna zemin hazırlamışlardır.
Koç Greg Popovic;Kendisine 5 odun verseniz takımını konferans finaline çıkarabilecek yetenekte ve disipline sahip bir insan.Sahadaki duruşuyla sakallı ve sakalsız haliyle her zaman takdirimi ve sevgimi kazanan, eğer bir basketbol antrenörü olsaydım idölüm olacak tek kişidir kendileri.

3177842701.jpg

Tim Duncan; Bazı insanlar vardır, dışarıya karşı soğuk görülür, itici gelir hiç sevilmez ancak tanıyınca ne süper adamsın derler ya.Adamın hayatını okuduğumda yüzmeden buraya geliş serüvenini okuduğumda kendisinin aile yapısını okuduğumda kendisinin yüzündeki hırsı gördüğümde ve mücadelesini gördüğümde Kobe kimmiş yemişim Lebron'u dedirten tek insandır kendisi.Saygıyla eğiliyorum önünde.

images

David Robinson; Onu ben değil viki deki editörler anlatmış buraya kopyalıyorum...David Robinson 1987 yılında San Antonio Spurs tarafından 1. sırada draft edilmiştir.

NBA'in gelmiş geçmiş en iyi pivotlarından birisi olarak kabul edilmiştir.

Kariyeri boyunca sadece San Antonio Spurs'de forma giymiştir.

1999 ve 2003'de NBA şampiyonluğu kazanmıştır.

Onu, diğer NBA yıldızlarından ayıran müthiş bir rekoru vardır. Bu rekor quadruple double'dir. Yani bir maçta 4 istatistikte, 10 ve üzerini elde etmek. 17 Şubat 1994'de Detroit Pistons'a karşı 34 sayı, 10 ribaund, 10 asist ve 10 blok yaparak bunu gerçekleştirmiştir.

1992 Barcelona Olimpiyatlarında altın madalya kazanan Dream Team'in en önemli oyuncularındandır. Ayrıca 1988 Seul Olimpiyatlarında bronz ve 1996 Atlanta Olimpiyatlarında altın madalya kazanan takımlarında en önemli oyuncuları arasında idi

images

İkiz kuleleri anlamadan olmaz, onları anmışken Becky'ye de öpücük gönderiyorum ;)

Bu iki isim çok değerliydi benim için yazıyı çok uzatmamak adına oyuncuların hepsine girmeyeceğim bir kaç düşüncemi anlatacağım Spurs felsefesi hakkında.

sistem derken saha içindeki sistemlerden bahsetmiyorum aslında.Genel olarak kadro yapısına bakarsan Nba'de en az transfer yapan ve sasyonel işlere pek girmeyen bir kulubumuz var.
Her sene belli standartların altına hiç düşmüyor, Duncan dediğimiz sizce insan bence yaratık adamın etrafında olan 4 kişi ister istemez takımın bir parçası oluyor.
Belki hızlı oynamıyorlar, belki smaç yapmıyorlar ancak maç kazanıyorlar.Ve her maçta aynı ciddiyetle oynuyorlar.
Gelen giden rol oyuncuları olmuştur, fakat Spurs'un oyunu ve oyun disiplini hiç değişmemiştir.
Bunun sebebi Popovic ve Duncan'dır.
Ayrıca Nba'de bir çok takımın GM'si ve Sahibini görülür flaş açıklamalar yapar, bir anda dikkatler oraya çekilir vs olaylar olur.
Ben Spurs'un ne GM'sini tanıyorum ne de Sahibini(Adamı sadece kupa törenlerinde görüyorum) tanıyorum tek bildiğim basketbol oyununa konsantre olan oyuncular ve koç.

NUM PLAYER POS HT WT DOB FROM YRS
15 Matt Bonner C 6-10 240 04/05/1980 Florida 4
12 Bruce Bowen F 6-7 200 06/14/1971 Cal State Fullerton 12
21 Tim Duncan F-C 6-11 260 04/25/1976 Wake Forest 11
4 Michael Finley F-G 6-7 225 03/06/1973 Wisconsin 13
20 Manu Ginobili G 6-6 205 07/28/1977 Argentina 6
1 Malik Hairston G 6-6 220 02/23/1987 Oregon R
3 George Hill G 6-2 180 05/04/1986 IUPUI R
28 Ian Mahinmi C 6-11 230 11/05/1986 France 1
8 Roger Mason G 6-5 212 09/10/1980 Virginia 4
7 Fabricio Oberto C-F 6-10 245 03/21/1975 Argentina 3
9 Tony Parker G 6-2 180 05/17/1982 France 7
40 Kurt Thomas C-F 6-9 235 10/04/1972 Texas Christian 13
5 Ime Udoka F-G 6-5 220 08/09/1977 Portland State 4
11 Jacque Vaughn G 6-1 190 02/11/1975 Kansas 11

HEAD COACH
Gregg Popovich (College - Air Force Academy)

ASSISTANT COACHES
Mike Budenholzer (College - Pomona)
Don Newman (College - Idaho)
Brett Brown (College - Boston University)
Chip Engelland (College - Duke)
Chad Forcier (College - Seattle Pacific)

STRENGTH-AND-CONDITIONING COACH
Mike Brungardt (College - Central State (OH))

ATHLETIC TRAINER
Will Sevening (College - Wisconsin-LaCrosse)

ASSISTANT TRAINER
Chad Bergman (College - IUPUI)

Takım kadrosu ve teknik heyetle yazımın şimdilik noktalıyorum günler geçtikçe gerek performanslar gerekse 4 şampiyonluk hakkındaki resimleri de bu konu içeriğinde bulabileceksiniz malum saat geç olduğu için, araştırma bakımından yavaş kalıyorum uyku problemi dolasıyla :)

Takımım San Antonio Spurs'ü huzurlarınıza sunuyorum her türlü mağlubiyette çekinmeden yazabilirsiniz şu andaki durumumuzu ve son maç istatistiklerimizi de paylaşacağım birazdan...

T.Duncan 20.6

M.Ginobili 15.8

R.Mason 11.9

M.Finley 9.5

Rebounds
T.Duncan 10.4

M.Bonner 4.7

M.Ginobili 4.6

K.Thomas 4.3

M.Finley 3.5

Assists
T.Parker 6.6

T.Duncan 3.7

M.Ginobili 3.4

J.Vaughn 2.3

G.Hill 2.0

Bu akşam Boston'u sahasında 105-99 la geçti takımım.

İstatistikler ;M.Finley F 27:22 17
T.Duncan F 39:28 23
M.Bonner C 36:28 23
R.Mason G 30:36 11
T.Parker G 32:15 7
M.Ginobili 31:20 19
K.Thomas 18:41 6
G.Hill 16:11 7
M.Hairston 00:03
B.Bowen 06:34
F.Oberto 01:02 ...

Son olarak 2007 'de ki şampiyonluğumuzun resmini koyarken Eva yengemizle Tony abimizin ömür boyu mutluluklarını devam etmesini diliyorum :)

6136_0.jpg

6135_0.jpg

Re: Mahmutlu Değil Mahmuzluyuz...

Burak Barut' Alıntı:
Son olarak 2007 'de ki şampiyonluğumuzun resmini koyarken Eva yengemizle Tony abimizin ömür boyu mutluluklarını devam etmesini diliyorum :)

Yanılmıyorsam Arif Susam ın San Antonio şampiyonluk kutlamalarında söylediği laf dimi bu Burak? "diliyorum" un son 2 hecesi eko yapar ve direkt korg dan" Dün gece resmini ateşe attım" çalmaya başlar:=)

Burak Barut' Alıntı:
Başlığımdan da belli ettiğim gibi Mahmuzluyuz, herkesin ilgisini çekecek Mahmut ne işi var Nba'de diyecek bir başlık oldu.
Amacım da buydu zaten herkesin görünce bu ne diye bakmalarını sağlamak :) ...

Ne diyeyim ki sana, öyle ya da böyle baktırdın NBA başlığına : )

Eser Atalay' Alıntı:
[quote="Burak Barut":3bu9l07x]
Son olarak 2007 'de ki şampiyonluğumuzun resmini koyarken Eva yengemizle Tony abimizin ömür boyu mutluluklarını devam etmesini diliyorum : )

Yanılmıyorsam Arif Susam ın San Antonio şampiyonluk kutlamalarında söylediği laf dimi bu Burak? "diliyorum" un son 2 hecesi eko yapar ve direkt korg dan" Dün gece resmini ateşe attım" çalmaya başlar:=)[/quote:3bu9l07x]

Abi Arif Susam'ı tanımıyorum, kendi düşüncemdi : )
Dizisinde vurulmuştum kendisine : )

Onur Yavuz' Alıntı:
Ne diyeyim ki sana, öyle ya da böyle baktırdın NBA başlığına : )

Onur Abi ne büyük şeref seni Nba topicinde görmek günün süprizi bu oldu açıkcası bana sana haber vermemiştim, şaşırttın beni :p

Kerem SEÇER' Alıntı:
İsimden kaybediyor yahu : )

Kerem Abi, mahmuzla ilgili daha dikkat çekici konu başlığı bulamadım :p San Antoniolularda nasıl bulmuşlarsa nereden akıllarına gelmişlerse : )

Alperen Kaplan' Alıntı:
Burak Abi çok hoş bir başlık olmuş... :)

Sağolasın Alperencim, Detroit konusunun olduğu yerde ezeli düşmanının konusu olmasa olmazdı :)

Takım bu gece maçı sanırım yolculuk yapıyordur yarın New Jersey ile deplasmanda karşılaşacak.Türkiye saatiyle 00.30 da başlayacak mücadele.

O kadar emek vermişin Burak, oldukçada güzel olmuş :) başarılarının devamını diliyorum :)

Eren Aydın' Alıntı:
O kadar emek vermişin Burak, oldukçada güzel olmuş :) başarılarının devamını diliyorum :)

Sağolasın Eren kardeşim seni de bekliyorum sık sık konumuza :)
Hidayet'i alırsak SAS lı olacağım dediğini çok iyi hatırlıyorum :)

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Eren Aydın":2xal9z4f]O kadar emek vermişin Burak, oldukçada güzel olmuş :) başarılarının devamını diliyorum :)

Sağolasın Eren kardeşim seni de bekliyorum sık sık konumuza :)
Hidayet'i alırsak SAS lı olacağım dediğini çok iyi hatırlıyorum :)[/quote:2xal9z4f]
Emin olabilirsin Burak Hidayet konusunda.Bir alın Hedo'yu her gün Sas'ın sorunlaru üzerine kafa yormayan fenerli olsun :p

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
Spurs , Salmons ve Miller'la İlgileniyor

Spurs yönetimi , Kings'li oyuncular John Salmons ve Brad Miller'la ilgilendiklerini duyurdu . Takas etmek için girişimlerde bulunacak Spurs yönetimi , Sacremento'nun Horry ile ilgilenip ilgilenmediğini merak ettiğini açıkladı . İlgilenmeleri halinde Horry'le yeniden anlaşılacak ve Sacto'ya yollanacak .
Horry ile takas sonrası yollarını ayırabilecek olan Kings , bu sayede bu 2 oyuncunun kontratlarının yükünden kurtulacak .

Ayrıca takasa Micheal Finley'in de dahil olabileceği belirtildi.

Eğer bu takas gerçekleşirse, batı finali kesin diyorum, Lakers'ı elersek şampiyonluk kesin diyorum.
Bekliyordum bir şeyler gerçekten mutlu oldum :)
Umarım bu transfer gerçekleşir.

Burak Abi bu takas bence çok zor. Eğer böyle bir takas olursa pakete Ginobili' nin de eklenmesi gerekir. Yoksa olacağını tahmin etmiyorum. Kontratları dengeleyemezler.

Bu arada açılış yazısı çok güzel olmuş, tebrikler :)

Salonumuzu da şöyle göstereyim üstten üstten : )

Takımımızın Silver Dancer larını da tanıtmak istersin ancak yöneticiler tarafından silinme olasılığı yüksek :)O yüzden sadece link veriyorum : )

http://www.nba.com/spurs/dance/

15 kişiden oluyor ablalarımız...İsimleri ve resimleri bu linkte mevcut ayrıca wallpaper bölümünde hepsinin toplu halde resimleri var, bir çok kişinin wallpaper yapacağını düşünüyorum...

Gelelim bizim fırlamaya : )
Its name is Coyote...

coyote_230_070910.jpg

Gördüğünüz gibi çirkin birşey :p

http://www.nba.com/spurs/mascot/coyotes_den.html

Merak edenler buradan da bakabilir.

Küçük kardeşlerimizde düşünülmüş,
jrjammers0809_csoon.jpg

Bu otobüse bakmanızı da öneriyorum parası olan bunu kiralayabilir ; )

http://www.nba.com/spurs/gamenight/spursrv.html

Son olarak, Duncan'ın hayat felsefesiyle ilgili bir yorum buldum onu da koymak istiyorum.

Duncan kendi hayat felsefesini şöyle açıklıyor: ?Hiçbir zaman havalı gözükmeye çalışmadım. Böyle şeyler yapmaya çalıştığımda kendimi küçük düşürdüğümü hissediyorum. Şu yaşıma kadar öğrendim ki eğer çok yüksekten uçup ayaklarınızı yere basmazsanız ya da durum kötüleştiğinde bunalıma girecek hale girerseniz yine de kendinizi bir şekilde dengede tutmak zorundasınız. Ben bunu yapmaya rahat olmaya çalışıyorum. Benim için son moda giyinmek önemli değil. Kıyafetimin rahat olması önemli. Olduğu kişiden daha farklı görünmeye çalışmak ve bunun nasıl bir duygu olduğunu hissetmek istemiyorum. Benim istediğim tek şey görevimi yapıp üretken bir oyuncu olmak. Bazı insanların benim için fazla sakin ve tepkisiz demesi umurumda değil aslında bu tür sözleri kendim için bir iltifat olarak kabul ediyorum. David Robinson bana bir lider ve kazanan olma yolunda çok şey öğretti. Ama aynı zamanda bunları yaparken gururumu ve onurumu korumam gerektiğini öğrendim.?
NBA? de ne değişirse değişsin. Belki de değişmeyen az şeylerden biri Tim Duncan?ın sakin tavırları,efendiliği, oyun stili ve double double ları olacaktır.

Burak;

Spurs hakkında güzel bilgiler vermişsin kardeşim ellerine sağlık. :)
Spurs itici bir takım değil zaten.

Henry-Parker dostluğundan bahsetmemişsin sanırım.
Henry'nin yeri ayrıdır bende. =)

44w2064pzf9lh5j9k3eo.jpg

Nets'i deplasmanda 108-93 yenerken,
Tim Duncan, tüm mvp adaylarına öpücük gönderdi ;)

27 sayı 9 ribaund 8 asist 4 blok ;)

Polat Bonner ise 22 sayıyla oynamış :)

Batıda Denver ile Spurs arasında müthiş bir mücadele var 2. lik için.Denver 36-17 ile 3. sırada,Spurs 35-16 ile 2. sırada.Denver 8 maçlık deplasman serisinde şuanda 5/4 ile gidiyor.Spurs e ise formda yada formsuz denilemiyor.Çünkü ne yapacağı belli olmayan bir takım.Kazanması zor denilen maçları kazanıyorlar.(Örneğin Boston deplasmanındaki galibiyet)Bazen ise ilginç yenilgiler alabiliyorlar.(Örneğin dün geceki Bosh suz Raptors yenilgisi)

Bakalım batıda 2. kim olacak.Denver mı?Spurs mü?

Bende artık Spurs ün bütün maçlarını takip edeceğim.Yenilmesi için tabii. :)

Dünkü maça şaşırmadım değil, takım çok yorgundu malum takımın yaş durumu belli.
Ukic ilginç oyununu sanırım kimse beklemiyordu :)
Denver yenilgisi en ilginç yenilgimizdi, tüm oyuncuları dinlendirmişti Popovic hoca.
Bakalım Popvic'in play off hesapları yaptığını düşünüyorum.Ona göre bir yerde bitireceğiz büyük olasılıkla.
4.lük yarıyorsa 4 bile bitirebiliriz.

Bilgisayarda ki sorundan dolayı takımla pek ilgilenemedim.
Deplasman turnemiz sona erdi.
Detroit ve Wİzards'ı yenerek güzel bitirdik 8 maçlık doğu serisini.

Spurs'a Drew Gooden Takviyesi

San Antonio Spurs, pota altında yaşadığı sıkıntı üzerine serbest kalan Drew Gooden ile sezon sonuna kadar kontrat imzaladı.

Yaklaşık $1.5milyon kazanacak olan Gooden, son olarak Sacramento Kings organizasyonunda yer almış ve bir maç oynadıktan sonra serbest bırakılmıştı. NBA'e adım attığı gün önemli bir yıldız olması beklenen Gooden, forma giydiği takımlarda kendisinden beklenen patlamayı gerçekleştirememişti.

28 yaşındaki Gooden ile eski takımı Cleveland Cavaliers'da yakından ilgileniyordu.

Basketbolseverler