STSL 9.Hafta | Kayserispor 2 - Galatasaray 4

Son 3 resmi maçta 3 galibiyet güzel oldu, moral oldu. Tebrikler...

İlk yarıda 2-0'dan sonra biraz daha ciddiyetli oynamalıydık. 2-2 geriye düşüp heyecanlanmak zorunda kalmazdık. Rakip çok eksikken ve ligde kötü giderken daha farklı kazanmalı ve bu kadar kötü kontralar yememeliydik. Bunda büyük ölçüde sene başındaki kötü kadro planlamamızın etkisi olduğunu düşünüyorum. En az 1-2 tane daha direkt 11'de oynayabilecek kaliteli Türk oyuncumuz olmalıydı. Bu sayede en azından Eboue gibi gerçek bir sağ beki oynatabilirdik. Resmen beksiz oynadık. Sabri'nin kanadına atılan tüm toplar pozisyon oldu neredeyse... Yediğimiz iki gol de bu kanattan gelen toplar sayesinde oldu(penaltı dahil)

Devre arasında umuyorum 1-2 tane direkt 11 oynayabilecek Türk oyuncu alınır. Emre güzel oynadı. 3. golümüzde topu çok iyi sakladı. Sneijder de iyiydi. 3 maçtır gol atıyor. Umarım ciddi değildir sakatlığı.

Şimdi önümüzde Konyaspor maçı var. Ciddiyetten uzaklaşmazsak haftaya net bir galibiyet alacağımızı düşünüyorum. Fenerbahce de Bursa deplasmanına gidiyor. Son 3 maçında galibiyet alan Bursa umuyorum haftaya fenere puan kaybettirir. Biz de Kadıköy'e daha umutlu gideriz. Fenerbahcenin fikstürü artık zorlaşmaya başlayacak. Bundan sonraki 4 maçı Bursa(D)-Galatasaray-Antalya(D)-Beşiktaş. Bu 4 maçtan 12 puanla çıkmalarının çok zor olduğunu düşünüyorum.

Allah yardımcımız olsun!

Kek denilen maclari kazanmamiz lazim. 2005/06 da hep kazanmistik. Ayrica her sene oldugu gibi Demiroren ve hakemlere karsi da savas verecegiz. Fener 2000/01 sezonundan beri hep kollaniyor ama boyle bir adam gormedim ben daha.

Kazanmak güzel iyide oynadık önümüzde çok kritik Konya-Fener-Sivas-Kasımpaşa maçlarında 10 puan falan almamız lazım ki toparlayalım durumu.

Belki yeri burası değil ama devre arasında bu takıma ciddi bir yerli operasyonu şart son 10 yılda falan ben formda bir yerli oyuncuyu bonservis verip aldığımızı hatırlamıyorum Burak Yılmaz dışında.

Ve bu takımın ciddi ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.Ligde Ceyhun-Emre-Engin giriyor sonradan oyuna hepsi aynı bölge oyuncuları.

Yerli bir stoper bulunmalı tercihim Serdar Taşçı 4 milyon Euro'ya Spartak'a gitti ama daha hiç oynayamamış.Olmazsa İbrahim Toraman'a bile razıyım ucuz olacağını düşündüğüm için.

İyi bir kanat oyuncusu gerekiyor bence Erkan Zengin alınabilir.

Ve bence bir kaleci ihtiyacımız var Sinan Bolat olabilir Portoya gitti hiç oynamamış bu sezon.En azından iyi bir yerli kaleciyi bazı iç sahada anadolu takımlarıyla oynadığımız maçlarda oynatabiliriz bu yabancı sınırlamasında elimizi inanılmaz rahatlatır.

Şu yazdığım 3 oyuncuyu almak Galatasaray için hiçbirşey olsa gerek çok pahalı olacaklarını da sanmıyorum maksat hocanın kullanabileceği oyuncular olsun Hakan Balta sakatlanınca tüm takımın yerleri oynamasın.

Kazanmak güzel iyide oynadık önümüzde çok kritik Konya-Fener-Sivas-Kasımpaşa maçlarında 10 puan falan almamız lazım ki toparlayalım durumu.

Belki yeri burası değil ama devre arasında bu takıma ciddi bir yerli operasyonu şart son 10 yılda falan ben formda bir yerli oyuncuyu bonservis verip aldığımızı hatırlamıyorum Burak Yılmaz dışında.

Ve bu takımın ciddi ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.Ligde Ceyhun-Emre-Engin giriyor sonradan oyuna hepsi aynı bölge oyuncuları.

Yerli bir stoper bulunmalı tercihim Serdar Taşçı 4 milyon Euro'ya Spartak'a gitti ama daha hiç oynayamamış.Olmazsa İbrahim Toraman'a bile razıyım ucuz olacağını düşündüğüm için.

İyi bir kanat oyuncusu gerekiyor bence Erkan Zengin alınabilir.

Ve bence bir kaleci ihtiyacımız var Sinan Bolat olabilir Portoya gitti hiç oynamamış bu sezon.En azından iyi bir yerli kaleciyi bazı iç sahada anadolu takımlarıyla oynadığımız maçlarda oynatabiliriz bu yabancı sınırlamasında elimizi inanılmaz rahatlatır.

Şu yazdığım 3 oyuncuyu almak Galatasaray için hiçbirşey olsa gerek çok pahalı olacaklarını da sanmıyorum maksat hocanın kullanabileceği oyuncular olsun Hakan Balta sakatlanınca tüm takımın yerleri oynamasın.

Benim kaleci olarak onerim Elazığ'da forma giyen Zulkuf olacak. Savunma icinde Taşçı'ya ek olarak Serdar Aziz ve Toraman. Keşke Ömer Toprak olsa ama. Ayrica sag bek icinde Rize'nin sağ peki Koray ile Kayseri'den Salih ile Bursa'dan Şener onerilerim olur. Yerli hücum oyunculari icinde Emrah Başsan, Muhammed Demir ve Sefa Yılmaz. Ama dediğiniz gibi muhakkak 3 4 yerli ismi kadromuza katmamiz gerekiyor...