Tamika CatchinGS

Bayan Basketbol takımımız dünyanın sayılı oyuncularından biri olan Tamika Catchings' i kadrosuna kattı. Tamika Catchings 21 Temmuz 1979 New Jersey doğumlu ve geçen sene WNBA' de Indiana Fever takımında Katie Douglas ile final oynadı. Basketbol tarihinde bugüne kadar tek Quintuple Double istatistiğine sahip (25 sayı, 18 ribaund, 11 asist, 10 top çalma, 10 blok) Tamika bu özelliği ile de tarihe geçmiş bir oyuncu. 1.85 boyundaki yeni oyuncumuz Forvet pozisyonunda görev yapıyor.

University of Tennessee'de 15.1 sayı, 8.6 ribaund ortalamalarıyla oynayan Catchings'in, akademik başarıları da dikkat çekiyor. Spor yönetimi okuyan Catchings, dönemindekilerden bir dönem önce okulu bitiriken, son senesinin son döneminde 4.00 not ortalaması yakalamış.

2001'de Indiana Fever tarafından 3. sıradan draft edilen Catchings, sakatlığından dolayı ilk sezonunda oynayamadıktan sonra, ertesi sezon en iyi çaylak seçildiği gibi, MVP ve en iyi savunmacı oylamalarında da ikinci oldu. Catchings, 2000 sayı, 1000 ribaund, 400 asist ve 300 top çalmaya en çabuk ulaşan oyuncu olarak da dikkat çekiyor. Ayrıca kendisinin 2005, 2006 ve 2009 yıllarında en iyi savunmacı ödülleri bulunuyor. Catchings'in WNBA kariyer ortalamaları ise 16,5 sayı, 7,7 ribaund, 3,6 asist ve 2,6 top çalma.

Beş defa All-star olan ve yılın takımına seçilen Catchings, ayrıca WNBA Oyuncular Birliği'nin de başkanı durumunda. Kendisinin aynı zamanda iki olimpiyat altın madalyası da bulunuyor.

Catchings Avrupa'da da Spartak Moscow ve Lotos forması giydi. Lotos formasıyla geçen yıl üç Euroleague maçına da Fenerbahçe'ye karşı çıkmıştı. Catchings Kore'de de bir sezon forma giymişti.

Eski NBA oyuncusu Harvey Catchings'in kızı olan yeni transferimizin, kızkardeşi Tauja da WNBA'de draft edilmiş bir basketbolcu. Doğuştan duyma kaybı bulunan Catchings, işitme cihazı kullanıyor. Yeni transferimizin "Catching the Stars" isimli risk grubundaki gençlere akademik ve sportif konularda destek vermek amacıyla kurduğu bir derneği de bulunuyor.

Yeni oyuncumuz hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.catchin24.com/ adlı web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Re: Tamika Catchings Galatasaray' da

Hayırlı olsun, bilgiler için teşekkürler Önder abi.

Sorunun yıldız isim eksikliği değil içerisinde bulunulan durum olduğunu hepimiz biliyoruz. Transfere ihtiyacımız yok, tek gereken içimizi temizlemek. Bu şartlar altında da Tamika Catchings şüphesiz ki harika bir isim ama sorunun net çözümü olmadığı da kesin. Ekaterinburg maçının ardından gereken hamle yapılsın, ondan sonrasına bakalım hep beraber. Bizim diyebileceğimiz bir takımla.

Çok heyecan verici bir transfer. Tanıyan arkadaşlardan yorum bekliyorum.
3 numara mı oynuyor?

bu ne be Bravo yönetime teşekkürler bu sene şampiyon olamazsak tamamıyle hocadan bulurum suçu demedi demeyim.
Hayırlı ve Uğurlu Olsun.

Önder abi ben özel mesaj da demiştim dimi size yoksa tamika catchings mi diye?nasıl bildim ama :p

bence wnba'nin le bron james'ini aldık muhteşem ötesi bir transfer :)

Kazasız belasız en az 2 kupa kaldırarak bir sezon geçirmesi dileğiyle hayırlı uğurlu olsun inşallah!!!

Of of of.Süper bir yıldız daha.Çoğu kişinin tahmin edebileceği gibi Tamika oldu.Çok iyi bir oyuncu,bunun yanında iyi bir lider ayrı zamanda.

Katie'yle beraber oynamaları da büyük avantaj.

Bu sene nedense çok önemli değil de,seneye Seimone,Katie,Tamika ve Sophia'lı bir takımı hayal ediyorum...

Muhteşem gerçekten.Hayırlı olsun kulübümüze.

Hayirli olsun.

Tamika'nin Avrupa vatandasligi var mi? Aksi takdirde Jia'dan Euroleague'de faydalanamayacagimiz anlami cikar bu transferden.

Yahu bayan takımının transferlerini kim yapıyorsa erkek takımına da bir el atsın lütfen, lütfen, lütfen...

Katie ve Young gibi yıldızlarımız varken aynı bölgelerin oyuncusu (3 ve 4 oynuyor) Tamika'yı almak bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası. Üstelik de takımın en pahalı oyunucusudur sanırım. Keşke 1 numara için ayrılsaydı bu para. Leuchenka'yı da sayarsak Jia, Young, Katie, Tamika gibi 5 yıldızımız var ama oyun kurucumuz yok.

Yine de oyuncu bazında mükemmel transfer. Fakat takımın sorunlarına çare olabileceğini düşünmüyorum. (Bireysel oynarsak olabilir ama :))

Belki gerçek dışı olabilir ama ben Tamika'nın da gelmesiyle zaman zaman çok kısa bir beşle sahada yer alacağımızı düşünüyorum.

Takım hızlı basketbol oynamayı seviyor zaten.Nilay-Esra&Tuğba-Katie-Tamika-Sophia beşini de görebiliriz sık sık sahada.

Bunun dışında da tam tersi durumda çok uzun takım oluruz gerçekten.Tamika 3'te Sophia'dan daha yararlı oynar zaten,çünkü şutu da iyi Tamika'nın.

Bakalım bekleyip görelim ama bana bu transferle sanki gelecek senenin tohumları atılıyor gibi geldi.

Sophia'yı eğer vatandaşlığa geçirebilirsek Seimone-Katie-Tamika-Sophia-Leuchanka seneye Euroleague'i sallar gerçekten.

Vavvvvv. :shock:
Sabah sabah haberi okumak stresli sınav öncesi çok iyi geldi.
Transferi yapanların ellerine sağlık,güzel oldu bu.

Bu transferle birlikte Eurolegau`de iyi bir yere gelmemiz lazım.Bu kadar yıldızlardan sonra ligde şampiyon olamazsak tek sorumlu Z.K`dir.
Bir şey sorcam Eurolegau`de oynayabiliyor mu Tamika ?

Avrupa Pasaportu vardır umarım :) Çok iyi transfer, Bayan Basketbol takımımızın yabancıları muhteşem gerçekten.
Tamika'nın gelmesiyle ligde ilk 5; Nilay - Ketie - Tamika - Sophia - Yasemin şeklinde olur sanırım.

Emre ELMALIDEREOĞLU' Alıntı:
Avrupa Pasaportu vardır umarım :) Çok iyi transfer, Bayan Basketbol takımımızın yabancıları muhteşem gerçekten.
Tamika'nın gelmesiyle ligde ilk 5; Nilay - Ketie - Tamika - Sophia - Yasemin şeklinde olur sanırım.

Işıl ve Augustus geldiğinde inanılmaz bir takım olacağız.Şimdiden söyleyebilirim ki seneye Eurolegau şampiyonluğuna oynayacağız. 8)

Ve kim bilir belki kupayı alacağız.

İlkleri biz yaparız.
Tarihi biz yazarız..!