Teknik Kadro = Koç + ?

Milli takımın avrupa şampiyonluğundaki başarısızlığı ortada.Herkes yekpare ağır Tanjevic e yüklenmekte.Peki teknik kadro sadece koçtanmı oluşuyor arkadaşlar.
Hiç dikkat ettinizmi Tanjevicin arkasındaki isimlere.Orhun ENE ve Harun ERDENAY dışındaki isimler dikkatinizi çektimi hiç.Yada ekranda gözünüze çarptımı.
Aziz BEKİR le beraber geçen sene Galatasarayda Murat ÖZYER in arkasındaki isimlerdi bunlar.
Geçen sene çokça kendi aramızda tartışmaya yol açan bu insanlar ne işe yarar milli takımdada kendisini gösterdi bana göre.Gerçekten bilmiyorum 10 kişi nasıl bir katkısı oluyor takıma.
Galatasarayımızda geçen sene maçlarda en ufak bir etkilerini görmedim aynı şekilde milli takımdada.
Benim göremediğim yada bilmediğim birşey varsa söylerseniz sevinirim.
Saygılar.

Katılmıyorum maçlarda oldukça etkililer kenardan yapılacak destekleri veeriyorlar.Bunun yanı sıra toplantıda yapıyorlardır.Bu denli acımasız olmamak gerekir.Ayrıca bu kastetiğiniz sadece baskette değil,futbolda da karşılaştığımız bir durum.

Hocam sana şöyle bir örnek verirsem çok daha iyi anlayacağını umut ediyorum.Senle bir şirkette beraber çalışıyoruz.Sen şirketin müdürüsün, ben senin yardımcınım ve işçilerimiz var.Bir ihale alacağız ihaleye ne kadar ücretle gireceğimiz, üretim kapasitemizin ne olduğu, kaç çalışanımız var ve onların yapabilecekleri en üst limit nedir bu kritlerleri göz önünde bulundurmamız gerekiyor.İhaleye ben gidersem seni temsilen gitmiş olurum, sen gidersen zaten şirketin yönetim hakkı sana verilmiş.Şirketin sahibi sana demiş ki al herşeyiyle senin işçini seç şunu seç bunu seç.Sen, kesinlikle işine karışan bir müdür yardımcısı istemezsin çünkü işine karıştığımı düşündüğün anda senin yerine geçmeye çalışacağımı düşünür başka oyunlara yeltenirsin.Ben de bunları bilecek kadar kişilikli bir insansam böyle bir duruma yeltenmem.Sonuçta genel müdür sensin, benim fikrimi sorduğun yerlerde beyan edebilirim.Aksi takdirde seni es geçmiş gibi bir durum olur bu da üst kısım dediğimiz yani yönetim kısmının çatışması iş gücü kapasitesine olumsuz yansır.Bunu da ne sen ne ben yaşamak istemeyeceğimiz için herkes işine bakar.
Umarım anlaşılmıştır biraz daha iyi.Ben Orhun Ene ile değil ama Harun Erdenay ile görüştüm ve şunu çok iyi biliyorum, Orhun Ene de FMV Işıkspor ile çok büyük işlere imza attı ve genç milli takımdaki tecrübesi de pozitif yanı.Onların sistemleri çok daha farklıydı.Onlar yönetseydi kesin olarak durum bundan iyi olurdu diyemeyeceğim çünkü işler karışabilirdi de.Ama federasyon onlara bu görevi verdi.Onlardan birinin yönetmesini isteseydi o coach olurdu zaten.Dolayısıyla onlara el attırılmadı çok fazla, daha doğrusu onlar el atmadı başarısızlığa neden olmamak için..Sevgiler..

Mahmut Usrol' Alıntı:
Milli takımın avrupa şampiyonluğundaki başarısızlığı ortada.Herkes yekpare ağır Tanjevic e yüklenmekte.Peki teknik kadro sadece koçtanmı oluşuyor arkadaşlar.
Hiç dikkat ettinizmi Tanjevicin arkasındaki isimlere.Orhun ENE ve Harun ERDENAY dışındaki isimler dikkatinizi çektimi hiç.Yada ekranda gözünüze çarptımı.
Aziz BEKİR le beraber geçen sene Galatasarayda Murat ÖZYER in arkasındaki isimlerdi bunlar.
Geçen sene çokça kendi aramızda tartışmaya yol açan bu insanlar ne işe yarar milli takımdada kendisini gösterdi bana göre.Gerçekten bilmiyorum 10 kişi nasıl bir katkısı oluyor takıma.
Galatasarayımızda geçen sene maçlarda en ufak bir etkilerini görmedim aynı şekilde milli takımdada.
Saygılar.

nihat iziçi tanısan bukadar ağır bir konu açmazdın
orhun ene kaç yıldır alt yapılarda kaç şampiyona oynamış şuan 1.ligde takımın başında
aziz bekir alt yapı milli takımlarında sürekli vardı
orhun ene menejerde önce bu takım için bir ağbey bence iyi düşün

Arda Öztürk' Alıntı:
[quote="Mahmut Usrol":5c817]Milli takımın avrupa şampiyonluğundaki başarısızlığı ortada.Herkes yekpare ağır Tanjevic e yüklenmekte.Peki teknik kadro sadece koçtanmı oluşuyor arkadaşlar.
Saygılar.

nihat iziçi tanısan bukadar ağır bir konu açmazdın
orhun ene kaç yıldır alt yapılarda kaç şampiyona oynamış şuan 1.ligde takımın başında
aziz bekir alt yapı milli takımlarında sürekli vardı
orhun ene menejerde önce bu takım için bir ağbey bence iyi düşün[/quote:5c817]

kimse kusura bakmasın ama yardımcı antrenörün sahadaki görevi koçun stratejisine katkıda bulunmaktır.bizim yardımcılar ise maçı izliyor...takım seri yiyor.tanjevic bunalmış.orhun ise hocayı uyaracağına ellerini başına kenetlemiş yeri seyrediyor.yardımcı antrenörün görevi o anda başlıyor.kenarda orhun'u o halde gören basketbolcu toparlanabilir mi?bu kadar saçma bir teknik yönetim olur mu...bana göre orhun ve harun saha dışında iyi olabilir ama saha içinde kesinlikle mangalcı rolündeler.israilli yardımcı antrenörler ile baş antrenörün iletişimi görmediniz sanırım.adamlar 3 beyin düşünüyor.biz ise bir bunalmış beyin ve 2 mangalcı ile hareket ediyoruz

Arkadaşlarım,Kardeşlerim öncelikle yazılanları doğru okuyalım lütfen.Bir "dışındaki" sözcüğünün ifadeye kattığı anlamı düşünelim :)

deniz sen bunu televizyondan göremezsn bunun soyunma odası antrmanı hatta maçta göremediğin okadar şey varki.biz en kolayını yapıp buradan sallıyoruz

Re,

Haklısınız ben o dışındaki kısmına dikkat etmemişim.Tek söyleyebileceğim herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı, tabi elverdiği kadarıyla.. ;)