Üner: "Kazanmak için savasacagiz"

Galatasaray Antrenörü Halil Üner, Fenerbahçe maçını kazanmak için savas¸acaklarını söyledi.

Derbi maç öncesi Basketbol Federasyonu'nun internet sitesine açıklamalarda bulunan Üner, yılın ilk büyük maçında rakiplerini yenmek için sonuna kadar savas¸acaklarını bildirdi.

Fenerbahçe'nin ligde Galatasaray'dan daha iyi bir durumda oldug?unu vurgulayan antrenör Üner, ''Rakibimiz bize göre daha erken takım olabildi. Biz de yeni yeni takım oluyoruz. Bu maç bizim ve taraftarlarımız için çok önemli. Bu maçı kazanmak için elimizden gelen hers¸eyi yapacag?ız. Galatasaray ve Fenerbahçe, hangi katagoride olurlarsa olsunlar tatlı bir rekabet içindedirler. Önemli olan bu rekabeti centilmenlik sınırları içinde tutabilmek. Bu rekabet Türk sporunun gelis¸mesi için büyük katkı sag?lıyor'' diye konus¸tu.

Üner, 2 gün önce ABD'den getirdikleri oyuncular Justin Rowe ve James Williams ikilisinin deneme sürecinin sürdüg?ünü de hatırlatarak, ''Kararımızı 1-2 gün içinde açıklayacag?ız. Bizim için hangisinin daha faydalı olacag?ına inanırsak onu takımda tutacag?ız. Umarım takım için dog?ru kararı verebiliriz'' dedi.

---

üner, aydin örs'e karsi "bu savasi" kazanirsa ayni zamanda güven ve baya bir kredi kazanir.

kazanmak icin inanmak lazim, hem hocanin hemde oyuncularimizin inandigina zerre kadar suphem yok.

Acıkcası bu mac Halil ÜNER in macı . Kazanırsak kendisine güven de saglamıs olur . Karsındaki hoca da Avrupa capında bir isim ama Halil Bey de kendini ispatlamak zorunda. Kadro olarak Fenerbahce daha agır basıyor gibi gorunebilir ama bizim en buyuk eksigimiz olan 5 numarada Fenerbahce nin de eksikligi var . En azından bunu aleyhimize kullanamayacaklar ...

İzleyelim ve görelim .

Bu saatten sonra ne olursa olsun iki yabancıdan biri alınacaktır sanırım.İkisinide izlememiş olsamda Justin Rowe'un daha yakın olduğunu düşünüyorum ben.

mrsiç'i tutarsak yeneriz bu fener'i. benim önerim sürekli savunmacısının değiştirilmesi, maç boyunca sırayla üç adamla filan boğuşması. yedek ne kadar kısa varsa kullanılsın gerekiyorsa. umut tınay'a, ismet'e sadece bu iş verilsin mesela. bir de mrsiç'in dirseklerini ilk hücumlarından itibaren göstermek lazım, adamın dirsekleri bizim ligde "russell elbows" kadar meşhur ne de olsa.

Mrsiç'e savunma yapacam derken diğerlerini boşlamamk lazım. FB takım olarak dışarıdan iyi şut atan bir takım. Bence Mrsiç'e kafayı fazla takmamak lazım. Adam kendine oynuyor 50 sayı atsa bile takımı galip gelemeyebilir. Ben ilk 5 imizin FB den iyi olduğunu düşünüyorum. FB nin maerikalıları da bizimkilerden iyi değil. Eğer ki türk oyuncularımız biraz katkı yaparsa FB yi yenmememiz için hiçbir neden yok.

Ya benim en büyük korkum mrsic ve ayrıca seyrettiğim 2 maçtada ron johnson cok iyi oyuncu gözükmesine rağmen ilk yarı oynuyo ikinci yarı inanılmaz yoruluyo ve bjk macında sakatlanması tam bi komedi zaten ee 3 bin dolarlık yabancı öyle olur özhan bey...ve bu adamın ikinci yarı mrsici savunması bana zor geliyo bu durumda umuta büyük iş düşüyor..ve hucumda boddickera..hadi boddickerrrrrrrrrrrrrrrrr