Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası (Antalya)

Şu an devam etmekte olan turnuvada gruptan 2g 1m alarak alarak 2. olup Çeyrek finale yükseldik. Çeyrek finaldeki rakibimiz Tofaş maç şuanda devam ediyor ve maçta 3. çeyrek itibariyle 46-41 öndeyiz. Yarı finale şu an için Efes Pilsen ve Pınar Ksk çıktı. Bizimki 3. maç. Çeyrek finalin son maçı Fb-Bjk arasında.

Bu arada bayanlarda da sabah Samsun Basketi yenip yarı finale yükseldik.

turnuvayı tbf.org.tr sitesindeki üst menüden Altyapı Faaliyetleri/İstatistikler Başlığı altından. + altyapıbasket.com sitesinden takip edebilirsiniz.
tbl.org.tr üzerinden ise maçları canlı takip edebilirsiniz.

Re: Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonası (Antalya)

Diğer konu gibi bunu da Genel yapıyorum. Genç oyuncularımızın performanslarını göz önünde tutmak lazım.

Re: Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonası (Antalya)

Altyapılarda bu sene fena gitmiyoruz basketbolda inşallah devamı gelir.

Gençlerde Göksenin ve Muhammed yıldızlardada Burak Eşlik ve Barış Erbil iyi performans gösteriyorlar.

Az önce sonuçlanan maçta Yıldızlarımız Tofaşı 76-66 yenerek Yarı Final'e yükseldiler.

Takımımızdan Burak Eşlik (21s 4r 6a), Barış Erbil (18s 3r 3a), Burak Emin Uğur ise (6s 11r 1a) lik performanslarıyla galibiyetin mimarlarından oldular.

Takımımıza başarılar diliyorum.

Yarı finalde Pınar Ksk veya Fb-Bjk eşleşmesinden Bjk gelirse final için büyük şansımızın olduğunu düşünüyorum.

Eğer Efes Pilsen gelirse şansımızın olmadığını düşünüyorum. Çok iyi oyuncuları var ve turnuvayı şampiyon bitireceklerine inanıyorum.

İnşallah Efes Pilsen-Galatasaray finali olur.

Transfer başlığında bahsedilen guard bu takımımızda mı oynuyor?

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
Transfer başlığında bahsedilen guard bu takımımızda mı oynuyor?

98 doğumlu çocuğu diyorsan bu takımda oynamıyor o çocuk. Henüz minik takımda olması lazım. 98 doğumluların kategorisi minik takım bu yıl.

Halil İbrahim' Alıntı:
2007?de Sarı-Kırmızılı kulübün altyapısına giren 1998 doğumlu Can Erturgay, gösterdiği performansla tüm üst yaş kategorilerini zorlamaya başladı. 2009?da Bahçelievler Cup turnuvasında en skorer ikinci oyuncu ödülünü alan Can, Junior League All Star 2010?da ise en iyi guard seçildi. Minik sporcunun gelişimini yakından takip eden antrenörleri, Can?ın gelecekte büyük bir yıldız olacağı konusunda hemfikir.

Daha 12 yaşındaymış bu arkadaş ;)

Yarı finalin son maçında Bjk Fb yi 81-71 yenerek yarı finale çıktı. Bugünkü sonuçların ardından yarı final eşleşmeleri büyük bir ihtimalle şu şekilde olacaktır.

Galatasaray-Pınar Ksk
Efes Pilsen-Bjk

Ben Ksk yi rahat geçeceğimizi düşünüyorum. Finalde'de tahminim Efes Pilsen olacaktır. Efes'i İstanbul şampiyonasında yenmiştik. Bir kez daha yenebiliriz.

71-68 Mağlup olduk.Aslanlarımızın canı sağolsun.

En skorer 2 oyuncumuz ;

Burak Eslik 25 sayı 5 ribaunt 4 asist,
Berkan Akgul 12 sayı 4 ribaunt 2 asist,

ile oynadılar...