2018-2019 Spor Toto Süper Lig

Ts, Bjk hatta Fb bile şampiyon olsun ama bu hükümet destekli proje takım olmasın. Tarihi, taraftarı olmayan tamamen siyasi desteklerle ayakta tutulan bir takım başarılı olsa Türk futboluna ne katkı verir? Bunlar değil miydi geçen sene şampiyon olmak için Avrupa maçlarında yedek kadroyla çıkan? Türk futbolunda antipatiklik konusunda Fb'yi geçmeyi başardı Başak.

Bu sene maalesef şampiyon olmamızı olası görmüyorum. Puanlar eşit olsa bile onlar favoriyken bir de 6 puan önümüzde olmaları işi iyice zora soktu. Bizim yönetim de şampiyon olamayacaklarını anladığı için forvet almıyor herhalde...

Ts, Bjk hatta Fb bile şampiyon olsun ama bu hükümet destekli proje takım olmasın. Tarihi, taraftarı olmayan tamamen siyasi desteklerle ayakta tutulan bir takım başarılı olsa Türk futboluna ne katkı verir? Bunlar değil miydi geçen sene şampiyon olmak için Avrupa maçlarında yedek kadroyla çıkan? Türk futbolunda antipatiklik konusunda Fb'yi geçmeyi başardı Başak.

Bu sene maalesef şampiyon olmamızı olası görmüyorum. Puanlar eşit olsa bile onlar favoriyken bir de 6 puan önümüzde olmaları işi iyice zora soktu. Bizim yönetim de şampiyon olamayacaklarını anladığı için forvet almıyor herhalde...

Hem devlet destekli hemde sadece pas üzerine oyunu olan bir takım bugün Trabzonsporlu oyuncular pas yollarını kesince hiçbir şey yapamadılar bocaladılar.Pek beklentim olmasa da yönetim iki tane iyi forvet getirirse şampiyonluğun en büyük favorisiyiz ki bunlar daha Fb ve Bjk ile oynayacaklar.

Trabzonun sağ bek bölgesinde sahayı mı ıslatmışlar napmışlarsa ikidir kaydılar ikincide de salak saçma gol yediler Arda tosunundan çalım yiyip. Ne uyuz bi şanstır bu Başakşehir geçmiş yıllardaki fener balı gibi.

Arda için çok şey söylenir, hiçbir zaman bizim takımda görmek istemem ama kalitesi tartışılmaz..

Başakşehir için düşüncelerim aynı, + Kasımpaşa ve Akhisar ı da eklerim bu listeye.
Senden farklı düşündüğüm tek nokta, ligde, büyükler dışında bir tkımın şampiyonluk için tek şansı Fenerbahçe ile yarışıyor olmasıdır, başk atürlü kesinlikle rakibi şampiyon olur. Ama bu sene işler farklı, Başakşehir in farklı bir statüsü var..

Bi ihtimal sürpriz dedim genelde kısır olan kısır giden maçlar bazen ikinci yarı tuhaf geçebiliyor diye de ne fener ne Bursa atacak gibi durmuyor. Bi parmak bal çalıp puan kayıplarına devam eder fener bu haliyle.

Ne diyim ki ya çok tuhaf bi takım olup çıktılar 😂 Ciddi ciddi Türk futbol tarihinde bir ilke tanıklık etmeye doğru gidiyoruz. Yüce İmparator Ersun Yanal da fayda etmedi. Bu arada antu linki atmışlar da bu forumda yazılan tek bir cümle ordaki yüzlerce sayfadan daha mantıklı ve ahlaklı. O taraftara her şey müstahak gibi duruyor 😄

Hatayspor akbilspora 4 attı bugün bizim beceriksizler forvet alsa şampiyon oluruz ama yönetim korkutuyor beni.Akbilsporun pastan başka oyunu yok pas yollarını kestimi dağılıyorlar Sivasspor maçı Trabzon maçının başı ve bugünkü Hatay maçı buna örnek.

fenerlilerin forumu antu'yu okuyorum skrtel'in net kırmızılık pozisyonuna bile ağlayıp küfür ediyor bu kadar şerefsiz bir topluluk görmedim ben ya. Tamam her takımın içlerinde vardır bu tür taraftarlar ama böyle toplu bir şekilde şerefsiz olan bir taraftar yok herkeste bir Galatasaray kompleksi var. GS'yi yenip şampiyonluktan edelim küme düşmeye razıyım diyen malları bile gördü bu gözler...

fenerlilerin çok övdüğü yere göğe sığdıramadığı ersun yanal an itibariyle ümraniyespor denilen 2. lig takımına gol bile atamadan elenmek üzere.. :D

Bu adamlar en son ne zaman 3 puan kazandı ? Berbatın da berbatının da berbatını yaşıyorlar ve her hafta daha da batıyorlar. Başakşehirin şampiyon Fenerbahçe’nin küme düştüğü futbol tarihinin en ilginç sezonu yaşanabilir. Sir Ersun Yanal da çare olmadı. İşin kötü tarafı bu öyle bir şey ki aşamadığın her hafta 2 misli katlanarak çığ gibi büyüyor. Bu psikolojik eziklik de oyunculara sirayet etmiş gibi çıkmıyor üzerlerinden. Ali Koç bir kaç ayda Aziz’i bile özletti Fenerlilere 😄

Yalnız anlamadığım bir şey var. Bu akşam Göztepe maçında penaltı pozisyonu için var odasından haber gelirken o esnada biz 3.bölgede atak yapıyorduk. O sırada hakem vardan haber var diye oyunu durdurdu ve izleyip penaltıya hükmetti. Velevki biz hakem oyunu durdurmadan 30 saniye önce golü bulsaydık ne olacaktı? Bu konu sene başında bein fc programlarında da konuşuldu ve bi çözümü yokmuş. Kuralın defosuna bakar mısınız, akıllara zarar..

Yalnız anlamadığım bir şey var. Bu akşam Göztepe maçında penaltı pozisyonu için var odasından haber gelirken o esnada biz 3.bölgede atak yapıyorduk. O sırada hakem vardan haber var diye oyunu durdurdu ve izleyip penaltıya hükmetti. Velevki biz hakem oyunu durdurmadan 30 saniye önce golü bulsaydık ne olacaktı? Bu konu sene başında bein fc programlarında da konuşuldu ve bi çözümü yokmuş. Kuralın defosuna bakar mısınız, akıllara zarar..
O pozisyon benim de dikkatimi çekti. Eğer bir kuşku varsa saniyesinde bakacaksın 30 saniye geçiyor sonra bakmaya çalışıyorlar. O esnada hızlı bir atakla gol bulsak ve VAR'a gidilse oradan da "penaltı değilmiş" kararı çıksa ne olacak? Gol geçerli mi sayılacak? Geçerli sayılırsa bu sefer de defans biz VAR için itiraz ettik o yüzden yedik derse ne olacak? Bu VAR sistemi gerçekten defolu bir sistem. Hani voleybol, tenis maçlarında işe yarayabiliyor çünkü hücumlar kısa sürüyor ve hücumdan sonra karar veriliyor. Ama futbolda oyun devam ederken yaptıkları için artniyet arayabiliyoruz.