2019-2020 Galatasaray Futbol Takımı

Dün herkes çok iyi oynadı. Muslera, Donk ve Onyekuru ile biri öyle bir ön plana çıktı ki beni ve eminim bir çok kişiyi şaşırttı.
O isim Seri..
Sene başından beri ilk kez kusursuza yakın mükemmel bir maç oynadı.
Bence maçın adamıydı.
İnşAllah böyle oynamaya devam eder 🙏

7 maçlık galibiyet serisi rekor mu acaba? Dün tvde Ersin Düzen bununla ilgili bir şey söylemişti sanırım.

Traihin en büyük serisi olduğunu düşünmek abesle iştigal olur. 7 maç ne ki? Bu sezonun rekorudur olsa olsa. Fenerbahçe ve Trabzon'un şampiyonluk için çekiştiği tartışmalı 2010-11 sezonunu hatırlayın. Fb 17/17 ile 16/17 yapan Trabzonspor'u geçmişti 2.yarıda. Sanırım ilk yarının son haftasıyla beraber 18/18'lik seriydi ama rekor olarak hatırlamıyorum onu da. Muhtemelen anadolu takımlarının mütevazi olduğu en az 40-50 yıl öncesine aittir rekor. Ama asıl mesele şu ki Fener bizi kaç maçtır yenemiyor evinde ya da toplamda bilgisi olan varsa yeşillendirsin. Biz de bununla baskı kurmaya başlayalım artık:D EE keser döner sap döner , gün gelir devran döner demişler;)Onlar da galibiyet serisinin hemen başında bu hesabı yapmaya başlayıp biz beraberlikleri alınca "evinde yenilmezlik serisi" gibi ezik bir başarıya döndürdüler işi. "Koskoca(!)" bir kulüp evinde bize yenilmemekle övünüyordu. bizim yapacağımız ancak deplasmanda veya tüm maçlarda yenilmezlik serisi olmalı. Bizim gibi büyük kulüplere ancak böyle serilerle övünmek düşer:cool:

Traihin en büyük serisi olduğunu düşünmek abesle iştigal olur. 7 maç ne ki? Bu sezonun rekorudur olsa olsa. Fenerbahçe ve Trabzon'un şampiyonluk için çekiştiği tartışmalı 2010-11 sezonunu hatırlayın. Fb 17/17 ile 16/17 yapan Trabzonspor'u geçmişti 2.yarıda. Sanırım ilk yarının son haftasıyla beraber 18/18'lik seriydi ama rekor olarak hatırlamıyorum onu da. Muhtemelen anadolu takımlarının mütevazi olduğu en az 40-50 yıl öncesine aittir rekor. Ama asıl mesele şu ki Fener bizi kaç maçtır yenemiyor evinde ya da toplamda bilgisi olan varsa yeşillendirsin. Biz de bununla baskı kurmaya başlayalım artık:D EE keser döner sap döner , gün gelir devran döner demişler;)Onlar da galibiyet serisinin hemen başında bu hesabı yapmaya başlayıp biz beraberlikleri alınca "evinde yenilmezlik serisi" gibi ezik bir başarıya döndürdüler işi. "Koskoca(!)" bir kulüp evinde bize yenilmemekle övünüyordu. bizim yapacağımız ancak deplasmanda veya tüm maçlarda yenilmezlik serisi olmalı. Bizim gibi büyük kulüplere ancak böyle serilerle övünmek düşer:cool:
Galibiyet serisi rekoru 13 maç ile Beşiktaş'a aitmiş. (1959-1960 sezonu) Fenerbahçe'nin 2010-11 sezonuda bahsedilen 17/17 maçlık serisi, galibiyet serisi değil, yenilmezlik serisi... 27. haftasında Bursa ile berabere kalmışlar. Yani 16 galibiyet 1 beraberlik...

Fenerbahçe bizi evinde en son 2016'da, Beşiktaş'ı 2017'de yenmiş. Son oynanan 15 derbide 1 galibiyetleri varmış.

Bizde feneri dört maçtır evimizde yenemiyoruz üstelik son iki yılın şampiyonu olmamıza rağmen. Fb nin üzerinde yıllardır şampiyon olamama stresi bizimde onları yenememe stresimiz maçları inanılmaz gergin ve sert hale getiriyordu bunu bilenlerde yıllarca bu maçlara en eyyamcı hakemlerini atadılar. Bu sezon ise Fb hiç olmadığı kadar gergindi biz ise geçen yıl son zamanların derbilerde ki en net hakem hatasıyla galibiyeti kaçırmış takım olmamıza rağmen tüm kadro resmen o maçı sanki kazanmışız kadar rahat çıktılar maça ve şampiyonluk yarışında beklentinin azalmış olmasıda bence bu rahatlığı tetikledi son olarakda maça cesur bir hakem atayınca eze eze kazandık.İkinci yarı daha erken bir gol bulsaydık belkide tarihi bir farka gidebilirdik. Ama aslan payını hocaya vermek lazım müthiş hazırlamış takımı.Bence son üç yılın en iyi deplesman maçını oynadık. Şampiyonluk şansı olarak bu özgüven ve forma rağmen ts ve başakşehirin gerisindeyiz.Ama şu önümüzde ki bir ayı kayıpsız atlatırsak işler değişir çünkü tsnin 5 maçını dört tanesi deplesman en az 4-5 puan kaybederler.

Ben bu "yenilmemezlik serisi" kavramına hiç inanmadım. Büyük takımların galibiyet serisi olur. Derbide kaybetmemek başarı değildir. Ama sırf karşı tarafın elindeki argüman bitsin, ağzı kapansın diye galip gelmeyi istiyordum. Nihayet kazandık. Emeği geçenlere tebrikler.

Yalnız Muslera'nın Fb maçında Ekici'nin ve dünde Ramos'un frikiklerini çıkarması inanılmazdı.
Muslera dan daha tehlikeli bir kaleci varsa o da şampiyonluk modunu açmış Muslera'dır.
Allah nazardan ve sakatlıktan korusun maşAllah 🙏

Ekli dosyalar

• IMG_20200302_115040.jpg
    IMG_20200302_115040.jpg
    522.7 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:
Çok kolay ve basit bir penaltı yaptık. Aslında hareket topaydı ve Seri de topu alamayacağını anlayınca ayağını son anda çekebildiği kadar çekmiş ama pozisyon var'a gittiğinde penaltı çıkacağı belliydi. Ayrıca hakem penaltı atılırken penaltı noktası hizasında topa dönünce ceza alanını ihlal eden Sivassporlu futbolcuları da kaçırdı. Penaltının tekrar edilmesi gerekiyordu.

Ligin çok üzerinde, CL için kurulmuş bir kadroyla oynuyoruz. Hoca artık bir zahmet takımda asıl aksayan oyuncunun Mariano olduğunu anlasın artık. Nagatomo filan önünde Babel oynadığından aksıyordu, Mariano'ysa önünde kim oynarsa oynasın defansta hep açık veriyor ve inanılmaz temposuz. Bu Linnes ne etti Fatih Hoca'ya anlamak güç!

Pozisyon bence penaltı. Benim takımıma aynı pozisyon olsa penaltı beklerdim tamamen Seri'nin hatası o şekilde risk almasını gerektirecek bir durum yoktu. İlk yarı Sivasın fişini çekmemiz lazımdı. İkinci yarıda alabilirdik maçı ama olmadı 9da 9 yapmak istemenin hırsı ile iki puan bıraktık ama olsun kredimiz olan bir maçtı. Bunun dışında deli gibi başlayan bir Sivasa karşı yenik duruma düşmüş olmamıza rağmen oyun planına sadık kalıyoruz artık ne oynadığımızı biliyoruz.Falcao eğer sakatlanmazsa ilerleyen haftalarda fizik olarak daha hazır hala geleceğini düşünürsek şov yapacak gibi acayip bir oyun bilgisi var adamda. Son olarak da Hoca'nın 6 numarada Seri mi yoksa Lemina mı kararını iyi vermesi lazım. Bence Seriyi 6 da kullanmak lazım önünde lemina ve Ömer in olması onu çok daha rahat pasörlüğünü konuşturmasını sağlar hemde takımın önde baskısının kalitesi artar.