2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Bu sen de gördük ki, yerli rotasyonu olmadan ilerlemek mümkün değil. Bütün isyan edenlerin haklı isyanı, bu kadar kaliteli ve fayda sağlayacak yerli oyuncu var iken ve seçim de olmuşken neden erken davranılmadı. Elbette yeni yerlilerimiz müthiş işler yapabilir, bizleri utandırabilirler fakat herkesin beklentileri gibi bir kaç transfer yapılsaydı ümidimiz şu andan fazla olurdu. Ellerinden geleni yapacaklardan ama ellerinden fazlası gelmeyebilir. Yabancı transferlerinde ise herkesin bir bildiği vardır yoksa neden Floyd alınsın derim... Beklemek lazım, ümidi kırmamak lazım, ayrıca iyi 2 yabancı lazım :)

Yerli konusunda ''geçen seneden daha iyi katkı alacağız'' kıyasıyla gideceksek zaten işimiz yaş. Bizim kıstasımız bu olmamalı. Yunus Sonsırma sallıyorum Rıdvan'dan iyi olabilir. Mahir de Ege'den fazla katkı verebilir , tamam. Fakat takımın hedefleri için bir kıstas oluşturmak lazım. Bu bağlamda insanlar isyan ediyor zaten. 1 > 0 mantığı ile yorumlamak yanlış.

20220629_203724.jpg
Yeni sezon hazırlık çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Galatasaray Nef, Darüşşafaka alt yapısında yetişen ve son olarak Aliağa Petkimspor’da forma giyen Sinan Sağlam ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı. Yeni transferimiz Sinan Sağlam’a sarı kırmızı renklere hoş geldin diyor, parçalı formamız altında sağlık ve başarı dolu sezonlar diliyoruz.

Kağıt uzerinde en zayıf halka Sinan Sağlam. Umarım başarılı olur. En son anlaştığımız oyuncu, bir oyuncu için paraya kıyıp Erkan Yılmaz'ı alsaydık taraftara camiaya rakiplere mesaj vermiş olurduk.

Hedefimiz ligde ve cl’de final diyorsan ona göre adım atacaksın. Gerisi yalan söylemek ve hayal satmaktır. Bu da Erden Timur’a eksi yazar. Çünkü kurulan bu kadroyla bu hedefler olmaz. Seneye de eurolige gitmek gibi bir hedefimiz olduğu söylendi bu bütçeyle bu yapılanmayla o da olmaz.

erden Timur seçim dönemi anlatıyordu dursun Başkan bu rakamları az buldu biz eurolige gittiğimiz sezon 10 demiştik 13 harcamıştık dedi. Bütçe artacak ben de artıracam dursun Başkan da ilave yapacak cümlelerin karşılığı bu değil. Kimse aptal değil sonuçta. Hatta dursun Başkan birden artıralım kafasında ama biz bunu doğru bulmuyoruz diyorsan bunun hakkını vermelisin. Bütçe bir anda 8-9 olmaz belki ama o kadar konuşup mangalda kül bırakmıyorsan en azından 5 milyon dolar oyuncu bütçesini koyacaksın ki konuştukların anlamlı olsun.

ben şimdiden söylüyorum çok özel yabancılar gelmediği takdirde bu takım ligde final hedefini kesinlikle tutturamaz. CL’de final işi de öyle kolay değil. Sözün özü bahsedilen hedeflerle aynı ciddiyette davranılmadığını düşünüyorum. Bu da ciddi bir eksi benim için.
Agzina saglik kardesim, herkes ister az koyup cok almayi ama papaz her zaman pilav yemez, bir de ne kadar ekmek o kadar kofte.

Ekli dosyayı görüntüle 1700
Yeni sezon hazırlık çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Galatasaray Nef, Darüşşafaka alt yapısında yetişen ve son olarak Aliağa Petkimspor’da forma giyen Sinan Sağlam ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı. Yeni transferimiz Sinan Sağlam’a sarı kırmızı renklere hoş geldin diyor, parçalı formamız altında sağlık ve başarı dolu sezonlar diliyoruz.

Vasatın biraz altında bile şut soksa epey faydalı oyuncu bence ama hic şutu yok gelişmiyor da nedense öyle tembel bir insana da benzemiyor ama olmayınca olmuyor herhalde

Yani Afyon'dayken bi potansiyel olarak görürdüm ama Aliağa sezonu çok kötü geçti. Eğer çalışkan bir profili varsa ümidi koruyorum bir şeyler çıkacağına dair ama aksi durumda takımda ömrü çok uzun olmaz.

Yerli konusunda ''geçen seneden daha iyi katkı alacağız'' kıyasıyla gideceksek zaten işimiz yaş. Bizim kıstasımız bu olmamalı. Yunus Sonsırma sallıyorum Rıdvan'dan iyi olabilir. Mahir de Ege'den fazla katkı verebilir , tamam. Fakat takımın hedefleri için bir kıstas oluşturmak lazım. Bu bağlamda insanlar isyan ediyor zaten. 1 > 0 mantığı ile yorumlamak yanlış.
Maalesef bizim kıstasımız bu değil ama yetki sahipleri öyle istiyor. Siz biz olsak bir futbolcu eksik alır onun ücreti ile basketbola yatırım yapardık. Bu bir vizyon meselesi, Erdem Timur’un desteği olmasa bence bunlarda olmaz. Keşke herkes bizler gibi düşünse ve şampiyon olduğumuz sene gibi bir kadromuz olsa

Maalesef bizim kıstasımız bu değil ama yetki sahipleri öyle istiyor. Siz biz olsak bir futbolcu eksik alır onun ücreti ile basketbola yatırım yapardık. Bu bir vizyon meselesi, Erdem Timur’un desteği olmasa bence bunlarda olmaz. Keşke herkes bizler gibi düşünse ve şampiyon olduğumuz sene gibi bir kadromuz olsa

anlatmak istenilende aslında tamamen bu maalesef bütçe bu onun üzerinden değerlendirme yapıyoruz hepimiz aslında hersene hem Avrupa’da hem ligde şampiyon olmasada oraya oynayacak kadro olmasını istiyor son 30 senedir 2 sene harici ne Efes’ten ne Ülker’den daha kaliteli kadro karamadık o 2 senede gene onlar daha yüksek bütçelerle daha kaliteli isimlerden oluşuyordu şampiyon olduğumuz ve elimizden şampiyonluğun çalındığı sezon dahil hangi kadromuzun yerli oyuncularının katkısı olduğu sezon oldu Orhun ene den sonra birazda Sinan Güler hangi yerli olduğu takımın önemli oyuncusu oldu ben hatırlamıyorum eleştirileri yaparken bazı gerçekleri es geçmeyelim eleştiren herkes kadar hepimiz bu takımın bu camia nın aslında bu seviyelerde değil çok daha üst seviyelerde olması gerektiğini biliyoruz ama olmuyor işte

Sinan’a ek olarak ; Huseyin Besok, Cuneyt Erden, Cenk Akyol , Ersin Dagli ( Dudley), Ender Arslan ve Furkan Aldemir son basarili donemlerden bir cirpida aklima gelenler, hatta buna Kerem Gonlum de eklenebilir. Ozellikle bu yabanci formatinda lig icin yerli cok onemli, ben eminim ki; Larkin sirf bu yuzden en az 500k fazla aliyor, Wilbekin’e buyout odeniyor.

Yerli rotasyonu demisken biraz konudan sapmak gibi olacak ama 13-14 rotasyonumuz geldi aklıma, pozisyon sırasıyla:
Ender Arslan-Engin Atsur
Sinan Güler
Cenk Akyol
Ersin Dağlı
Furkan Aldemir.
Yani eskilere tanıklık edemedim belki eskileri izleyenler abartı olarak görebilir ama bana göre Türk basketbol tarihinin en iyi yerli rotasyonu net budur. Yakınına ucundan yada çeyreğinden bile yaklaşabilen olmadi. Şu rotasyonda sahaya atarken elinin titreyecegi bir kişi bile yok. Belki Atsür dersin o da bir önceki yıl fener maçında dizleri kaybetti diye yani o kadar lükssün. Bu adamlara as oyunda yer verip bu adamlarla başarıya kosuyorduk. Cidden bir daha bu kadar sağlam ve dominant bir yerli rotasyonu ne zaman kurarız bilmiyorum. Ya işte şu rotasyonu izleyen adam şimdikilere ekmek vermek istemiyor da şartlar ortada naparsın..

Yerli rotasyonu demisken biraz konudan sapmak gibi olacak ama 13-14 rotasyonumuz geldi aklıma, pozisyon sırasıyla:
Ender Arslan-Engin Atsur
Sinan Güler
Cenk Akyol
Ersin Dağlı
Furkan Aldemir.
Yani eskilere tanıklık edemedim belki eskileri izleyenler abartı olarak görebilir ama bana göre Türk basketbol tarihinin en iyi yerli rotasyonu net budur. Yakınına ucundan yada çeyreğinden bile yaklaşabilen olmadi. Şu rotasyonda sahaya atarken elinin titreyecegi bir kişi bile yok. Belki Atsür dersin o da bir önceki yıl fener maçında dizleri kaybetti diye yani o kadar lükssün. Bu adamlara as oyunda yer verip bu adamlarla başarıya kosuyorduk. Cidden bir daha bu kadar sağlam ve dominant bir yerli rotasyonu ne zaman kurarız bilmiyorum. Ya işte şu rotasyonu izleyen adam şimdikilere ekmek vermek istemiyor da şartlar ortada naparsın..
Saydığın oyuncuların ayrı ayrı iyi sezonları oldu bizde ama dediğin sezon sadece ender birazda savunmada Furkan katkı verdi hocam yanlış hatırlamıyorsamda Galatasaray basketbol tarihinin en çok para harcadığı sezondu

Saydığın oyuncuların ayrı ayrı iyi sezonları oldu bizde ama dediğin sezon sadece ender birazda savunmada Furkan katkı verdi hocam yanlış hatırlamıyorsamda Galatasaray basketbol tarihinin en çok para harcadığı sezondu

Hocam o seneki Fenerbahçe serisinde özellikle Furkan'ın Sinan'ın ve Ender'in ana oyuna sağladığı katkıdan çok beslendik. Fenerin o kadrosuna karşı bu oyuncuların verdiği katkılarla karşılık veriyorduk. Tabii fener serisi örnek aynı durum Euroleague için de geçerli. Cenk 12-13'e göre daha sönük kalmıştı o sezon ama Ersin falan da iyiydi. Engin zaten çok süre almıyordu yanlış hatirlamiyorsam. Velhasıl yabancılarımız iyiydi ve yerlilerimizde onları çok iyi tamamlıyordu. Bir daha bu kadar uyumlu yerli-yabanci rotasyonu ne zaman kurulur hiç bilmiyorum..

Hocam o seneki Fenerbahçe serisinde özellikle Furkan'ın Sinan'ın ve Ender'in ana oyuna sağladığı katkıdan çok beslendik. Fenerin o kadrosuna karşı bu oyuncuların verdiği katkılarla karşılık veriyorduk. Tabii fener serisi örnek aynı durum Euroleague için de geçerli. Cenk 12-13'e göre daha sönük kalmıştı o sezon ama Ersin falan da iyiydi. Engin zaten çok süre almıyordu yanlış hatirlamiyorsam. Velhasıl yabancılarımız iyiydi ve yerlilerimizde onları çok iyi tamamlıyordu. Bir daha bu kadar uyumlu yerli-yabanci rotasyonu ne zaman kurulur hiç bilmiyorum..
Başarı Başarı Başarı diyen Ünal Aysal gibi bir başkanımız daha olursa anca olur gibi