2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Açıkçası mevcut kadro yapımızda Cook'u tercih etmezdim. Eğer topa yön verebilen ve ciddi süreler alabilecek Berk, Kenan, Kartal gibi bir yerlimiz olsaydı Cook'u havada kapardım.

Günümüzde ne kadar çok topa yön verebilen oyuncuyu kadroda tutarsan o kadar iş yapıyorsun. Ancak şuan takımda Bost ve Ennis dışında topa yön verebilen tek oyuncumuz Yunus Emre ki onu da 10 dakikadan fazla sahaya atmamak gerek

Açıkçası mevcut kadro yapımızda Cook'u tercih etmezdim. Eğer topa yön verebilen ve ciddi süreler alabilecek Berk, Kenan, Kartal gibi bir yerlimiz olsaydı Cook'u havada kapardım.

Günümüzde ne kadar çok topa yön verebilen oyuncuyu kadroda tutarsan o kadar iş yapıyorsun. Ancak şuan takımda Bost ve Ennis dışında topa yön verebilen tek oyuncumuz Yunus Emre ki onu da 10 dakikadan fazla sahaya atmamak gerek

Yunus da o konuda hesapa katılamayacak kadar vasat (altı) en az bir tane daha topa yön veren oyuncu daha lazım mümkün olduğunca uzunundan .6 yabancı olacaksa ben hem özellikleri ihtiyaca uygun forvet fiziğinde bir kisa daha bulunabileceğinden pek emin değilim muhtemelen bir guard daha alacağız.Su Hamburg'daki elaman güzel olurdu ama bize düşmez herhalde daha El'deki görece fakir takımlar pek hamle yapmadı bir kısmının koçu belli değil ya da yeni belli oldu vs.

Transferleri açıklayacağız dediklerinden beri her gün ismini bildiğimiz bir ismi açıkladılar ve galiba bildiklerimiz bitti. Bakalım bugün açıklama gelecek mi?
Beklentimiz çok yükseldiği için biraz yere çakıldı ama hedef playoff yarı finali. Malesef Efes ve Fb ye gücümüz bu sezonda yetmeyecek üstelik wilbekinin gelmesiyle iki takımda 6 yabancı ile oynayacak.

Overpaid ve overrated yerli kadro yerine guclu bir yabanci 5 tercih ederim.
Denge önemli bence, 7 kişiyle maç sezon bitmiyor. Bütçe olsa da Darius Thompson'u alamıyoruz 300 binden 400-500 bine çıkınca daha iyi yabancı alacağının garantisi yok. Tabi ki bütçe arttıkça havuz genişliyor ama.

Yerli de belli bir havuz var burdan alabildiğin her oyuncu iyi kötü az da olsa katkı veriyor. Bahçeşehir Kartal Muhammed Erkan Berkay Oğuz çoğu Avrupa kupası dahil maçlarda yerli ağırlıklı oynayabildi dinlendirebildiler takımı.
Overpaid overrated yabancı da yerli de var. Elgin Cook'u almak için ekstra bütçe ayırmaya gerek yok.
Kısaca geçen sezon Sadık geldi hem de bonservis ödeyerek bu sezon bir tane kaliteli yerli alamadık. Bir oyuncu olsun almaliydik bana kalırsa.

Asıl Efes-Fener seviyesi için bizim istediğimiz yerliler vasat kalıyor buna rağmen final serisinde yerli farkı etkili oldu.

Son düzenleme:
Bu Dylan Ennis Kanarya adalarını çok seviyor anlaşılan sezon ne zaman bitti adam oradan ayrılmıyor.Cikis parası almak için taktik falan değilse kalma şansı varsa kesin kalir gibi duruyor

Denge önemli bence, 7 kişiyle maç sezon bitmiyor. Bütçe olsa da Darius Thompson'u alamıyoruz 300 binden 400-500 bine çıkınca daha iyi yabancı alacağının garantisi yok. Tabi ki bütçe arttıkça havuz genişliyor ama.

Yerli de belli bir havuz var burdan alabildiğin her oyuncu iyi kötü az da olsa katkı veriyor. Bahçeşehir Kartal Muhammed Erkan Berkay Oğuz çoğu Avrupa kupası dahil maçlarda yerli ağırlıklı oynayabildi dinlendirebildiler takımı.
Overpaid overrated yabancı da yerli de var. Elgin Cook'u almak için ekstra bütçe ayırmaya gerek yok.
Kısaca geçen sezon Sadık geldi hem de bonservis ödeyerek bu sezon bir tane kaliteli yerli alamadık. Bir oyuncu olsun almaliydik bana kalırsa.

Asıl Efes-Fener seviyesi için bizim istediğimiz yerliler vasat kalıyor buna rağmen final serisinde yerli farklı etkili oldu.

Bütçe sağlam olsa Zalgiris,Asvel, Kızılyıldız"a düşecek gruptan EL oyuncusu da çıkartma şansın olur aslında her oyuncu parayı tercih etmez belki de Zalgiris 400 veriyorken sen 550-600 verebilirsen kabul edecekler de çıkar.Sezon sonunda atıp tutulinca böyle 1-2 hamle gelir belki demişti bir tarafım öyle 5-6 milyon dolara da gerek yok 3,5-4 milyon dolar başlangıç bütçe ile bile 2 oyuncu için falan mümkün bu