Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin ikinci haftasında Galatasaray Odeabank, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda konuk ettiği Orduspor’u seyircisiz maçta 75-47’lik sonuçla mağlup etti.

Ev sahibi ekip Galatasaray Odeabank karşılaşmaya Nuria Martinez – Queralt Casas – Bahar Öztürk – Bahar Çağlar – Kelsey Bone beşiyle girerken Orduspor ise Miray Şahin – Ayşe Dilek Akıncı – Megan Frazee – Chantelle Handy – Iva Perovanovic beşiyle maça başladı. İlk dakikalarda Galatasaray Odeabank potaya giderek ve topu boyalı alanda uzunlara indirerek etkili olmaya çalışırken Nuria Martinez ve Bahar Öztürk’ün dışarıdan isabetler bulmasıyla skor üretti. Konuk Orduspor ise uzun oyuncuları üzerinden skor üretince ilk yedi dakika Galatasaray Odeabank’ın 14-10 üstünlüğüyle geçildi. Geri kalan sürede kısaların dripling üstü şutlarıyla sayılar bulan ev sahibi ekip ilk çeyreği 20-12 önde kapattı.

İkinci çeyreğe konuk Orduspor pota altından bulduğu isabetlerle giriş yaparken Galatasaray Odeabank buna karşılık Jelena Dubljevic’in hücumda sorumluluk alıp skoru üretmesiyle farkı korudu ve 15. dakikayı 26-18 önde geçti. Devrenin geri kalan bölümünde savunma baskısını arttıran ev sahibi ekip rakibinin hücumda yavaşlatırken, hücumda ise Orduspor’un denediği alan savunmasına karşı topu iyi çevirerek bulduğu atışları yüzdeli soktu ve farkı açarak devreye 36-22 önde girdi.

Galatasaray Odeabank üçüncü çeyreğe de topa yaptığı yüksek baskıyla başlarken ilk 5 dakikada Orduspor’a sayı atma şansı tanımadı. Bununla birlikte Queralt Casas ve Kelsey Bone’un hızlı hücumda bulduğu isabetlerle birlikte farkı açmaya devam eden sarı-kırmızılılar 25. dakikayı 47-22 önde geçti. Çeyreğin ikinci bölümünde ise Orduspor dışarıdan üst üste iki isabet bularak skor üretmeye başlarken Galatasaray Odeabank Bahar Çağlar’ın yakın ve orta mesafe isabetleriyle farkı kırudu ve bu bölümü 56-33 önde geçti.

Son çeyreğin başında Galatasaray Odeabank farkı 30 sayı civarına kadar çekti. Bench oyuncularının oyunda olduğu bölümde Sarı – Kırmızılılar İnci Güçlü üzerinden hücumlarını şekillendirdi. Karşılaşma 75-47 Galatasaray Odeabank’ın üstünlüğüyle sonuçlandı.

Basın Toplantısı

Ekrem Memnun: Bizim açımızdan iyi bir galibiyet oldu. Çok iyi savunma yaptık. Onları kötü atışlara zorladık ama 15 hücum ribaundu verdik. Bu çok fazla. Oyunumuzda geliştirmemiz gereken bir parametre. Bu süreçte sakatlarımız, eksiklerimiz var. Alınan galibiyetler önemli. Oyunumuz günden güne gelişiyor.

İnci Güçlü: Bizim için iyi bir galibiyet oldu. Güzel bir karşılaşmaydı. İlk iç saha maçından galibiyetle ayrıldık. Rakip takımı da gösterdikleri mücadeleden ötürü tebrik ediyorum.

Alper Durur: Öncelikle Galatasaray Odeabank’ı tebrik ediyorum.Bizden daha iyi durumdaydılar, hak ederek kazandılar. Bir konuda yöneticilerimizden daha fazla anlayış bekliyorum. İnsanlar büyük emekler veriyor, bunun karşılığını almak istiyorlar. Atamalar yapılırken daha fazla dikkat edilmesi lazım. Bu konuda biraz daha hassasiyet bekliyorum. Takımların aldığı cezalardan dolayı rakip takımların zor durumda kalmaması gerekiyor. Eşim ve çocuklarım buraya kadar geldiler ancak karşılaşmayı seyredemediler. Galatasaray Odeabank’ın aldığı cezadan ötürü biz neden mağdur oluyoruz? Yetkililerin bu konuyu çözmeleri gerekiyor. Açıkçası daha fazla önemsenmeyi bekliyoruz.

Aysu Keskin: Zor bir maçtı. Biz elimizden geleni yaptık.Çarşamba günü önemli bir maçımız var. Ona hazırlanacağız. Galatasaray Odeabank’ı tebrik ediyorum.

Galatasaray Odeabank – Orduspor Maçının İstatistikleri

GALATASARAY ODEABANK

Nuria Martinez 8 sayı – 5 ribaund – 1 asist,
Kelsey Bone 12 sayı – 7 ribaund – 1 asist,
Ayşegül Günay 5 sayı – 3 ribaund – 3 asist,
Queralt Casas 12 sayı – 2 ribaund – 3 asist,
Deniz Çolakoğlu 1 asist,
İnci Güçlü 2 ribaund,
Jelena Dubljevic 14 sayı – 5 ribaund – 3 asist,
Bahar Öztürk 9 sayı – 3 ribaund – 1 asist,
Bahar Çağlar 15 sayı – 3 ribaund

ORDUSPOR

Tanya White 3 sayı – 1 ribaund – 2 asist,
Ayşe Dilek Akıncı 4 ribaund,
Saynur Tozlu 2 sayı – 3 ribaund – 1 asist,
Miray Şahin 6 sayı – 3 ribaund,
Chantelle Handy 8 sayı – 6 ribaund,
Iva Perovanovic 8 sayı – 5 ribaund,
Aysu Keskin 8 sayı – 3 ribaund – 2 asist,
Megan Frazee 12 sayı – 6 ribaund – 1 asist

Galatasaray Odeabank – Orduspor Maçından Kareler

  • Oradaydık

    Tarihte bugün... 5 Mayıs 2014, Galatasaray ezici farkla lig şampiyonu! …
  • Kızgınız

    Başarısızlık mümkündür, fakat vizyonsuzluk değil; hele ki Galatasaray'da! …
  • Basketbol Sadece Sahada Oynanmıyor!

    Hayri Pekergin'in kaptanımız Nevriye Yılmaz hakkındaki asılsız ithamlarla dolu yazısını kı…
Yoruma kapalı.

İlginizi Çekebilir

Özel Röportaj | Efe Güven

Antrenörlük hayatınız nasıl başladı? Galatasaray ile yollarınız nasıl kesişti? Antrenörlük…