Tarihler 5 Kasım 2015’i gösterdiğinde bir haber düştü basketbol sayfalarına: Ekrem Memnun milli takımdaki görevini bıraktı. Evet, bir kulüp başkanının “Bir antrenör ya sadece Milli Takımı ya da kendi kulüp takımını çalıştırmalı” açıklaması ile Federasyon Başkanının bu kulüp başkanına destek vermesinin ardından Ekrem Hoca Galatasaray’ı değil milli takımı bıraktı. Dimdik durdu bu insanların karşısında. Milli takım kariyerini değil, gönül verdiği renkleri seçti. Peki biz Ekrem Hoca’ya ne kadar destek olabildik bu insanların karşısında?

Ekrem Hoca’nın milli takım yerine Galatasaray’ı seçmesi çok zorlarına gitti bazılarının. “Eyvah, yine başarılı olacak” korkusuyla yanıp tutuşlar sezonun başında. Henüz sezonun 6.haftasında oynanan Fenerbahçe derbisinde Lynetta Kizer skandalıyla iş başına oturdular. Amaç pek tabii ki Ekrem Hoca’yı ve takımı yıpratmaktı. Bileğimizin hakkıyla kazandığımız maçta hükmen mağlup ilan edildik. Başkandan gelen “Sen Kimsin Harun” açıklamasının hiçbir etkisi olamazdı TBF’ye, Harun Erdenay’a. Çünkü Harun Erdenay, Turgay Demirel yönetiminin devamı anlamına gelen bir isim. Hani şu kadın basketbol final serilerinde hakemleriyle gündeme gelen federasyonun başkanı olan Turgay Demirel… Saf Galatasaray kompleksiyle yanıp tutuşan Turgay Demirel.

Sözün özü, Kizer’ı bir daha ligde kullanamadık. Ne Avrupa pasaportuyla ne de ABD pasaportuyla oynamasına izin vermediler. Pota altındaki en güçlü silahımızı kaybettik. Zaten dar kadroyla hem ligi hem Avrupa’yı götürmek zorunda olan Ekrem Memnun’un işi daha da zorlaştı, ama Ekrem Hoca yılmadı, devam etti Galatasaray için çalışmaya. İpekçi’de 30 taraftarın önünde Harun Erdenay’ın hakemleri ince ince doğrarken yönetim sahip çıkmadı bu takıma, Ekrem Hoca’ya…

Fenerbahçe’nin, kendi evinde sürpriz Schio mağlubiyetiyle çeyrek finalde Ekaterinburg ile eşleştik. Ekrem Hoca yine bırakmadı mücadeleyi, Ekaterinburg’dan maç almayı başardı elindeki kadroyu iyi kullanarak. Ama yetmedi, 2 sene önce şampiyonu olduğumuz turnuvaya çeyrek finalde veda ettik.

Kadınlar Basketbol Ligi çeyrek final serisinde Kayseri’de oynanan AGÜ maçında çekilen bir fotoğraf karesi çok etkiledi beni. Koç, benchte yalnız başına oturuyordu. İşte Ekrem Memnun’un bu sezonki özeti o fotoğraf karesi. Mücadelende yeteri kadar destek olamadık sana koç.

Umarım gelecek sezon da takımın başında olur Ekrem Hoca. Yoruldun, sıkıldın, bunaldın biliyoruz ama sana söz yine baharlar gelecek Ekrem Hocam. İMPARATOR EKREM MEMNUN!

Doğan Malkoç

 

  • MADALYA AŞKINA

    Ekrem Memnun, kadın basketboluna adım attığından beri her zaman savunmanın varlığına inanm…
  • Oradaydık

    Tarihte bugün... 5 Mayıs 2014, Galatasaray ezici farkla lig şampiyonu! …
  • Basketbol Sadece Sahada Oynanmıyor!

    Hayri Pekergin'in kaptanımız Nevriye Yılmaz hakkındaki asılsız ithamlarla dolu yazısını kı…
Yoruma kapalı.

İlginizi Çekebilir

Taraftarın Gözünden-Detroit Pistons

1) Gökberk Öncelikle röportaj teklifimi kabul ettiğin için teşekkür ederim. Açıkçası 2004 …