2022-2023 Euroleague

Reali tebrik edyorum. Tarihe geçecek bir seriyi kazandılar ve 2-0’dan dönen ilk takım oldular. Büyük takım olmak yeri geldiğinde bu şekilde de maç kazanmaktır. Biz de yeri geldi Başakşehir’i döve döve yenerek şampiyon olduk. O gün o stattan Başakşehir’in kazanarak şampiyonluğunu ilan edemeyeceğini herhalde hepimiz biliyorduk.

Bugün Real’in kazanma şeklinden rahatsız olanlar o günkü Başakşehir maçını kazanma şeklimizden de rahatsızlar mı?

Seriye dönecek olursak; herkes bu noktayı kaçırıyor ama Partizan’ın seriyi 2-0’ a getirmesinde Tavares’in ilk iki maçta neredeyse hiç oynamamsının da önemli payı vardı. Yedeği Poirier de hiç oynamadı bu arada.

Punter’ın 2. maç sonu savurduğu 3 yumruğu ben saydım. Punter 2 maç ceza aldıysa suçlu Punter dışında kimse değil.

Son düzenleme:
Yalnız arkadaşlar bizim futbol takımı Icardi, Torreira, Nelsson çıkınca nasıl vasata dönüşürse, Partizan da Punter ve Lessort olmadan çok büyük güç kaybediyor. Punter üzerine kurulmuş bir takımdan bahsediyoruz. En önemli silahlarını diskalifiye ettikten sonra Belgrad deplasmanında kazandılar demek adaletli bir yaklaşım değil. Önemli olan Partizan’ı deplasmanda tam kadro yenebilmek. Partizan İspanya’da iki kez tokatlayarak bunu başardı fakat Madrid bunu yapamayacağını çok iyi bildiğinden her zamanki gibi işi saha dışına taşıdı, kahpelikle vs masabaşı oyunlarıyla F4 yaptılar. İçlerine sindirebiliyorlarsa kutlasınlar. Bu arada Punter’a 2 maç ceza veriyorsan, Yabusele’yi spordan men edeceksin.

Yalnız arkadaşlar bizim futbol takımı Icardi, Torreira, Nelsson çıkınca nasıl vasata dönüşürse, Partizan da Punter ve Lessort olmadan çok büyük güç kaybediyor. Punter üzerine kurulmuş bir takımdan bahsediyoruz. En önemli silahlarını diskalifiye ettikten sonra Belgrad deplasmanında kazandılar demek adaletli bir yaklaşım değil. Önemli olan Partizan’ı deplasmanda tam kadro yenebilmek. Partizan İspanya’da iki kez tokatlayarak bunu başardı fakat Madrid bunu yapamayacağını çok iyi bildiğinden her zamanki gibi işi saha dışına taşıdı, kahpelikle vs masabaşı oyunlarıyla F4 yaptılar. İçlerine sindirebiliyorlarsa kutlasınlar. Bu arada Punter’a 2 maç ceza veriyorsan, Yabusele’yi spordan men edeceksin.
Abi Real Madrid’in ikinci macta yaptiklari zaten sporun etigine yakismayan isler.Ama Punter da aldigi cezayi hak etti yani.Bos yere 2 mac ceza vermediler ki.Ha Real Madridli oyunculardan bircoguna daha ceza verilmeliydi diyorsan o konuda ben de kesinlikle ayni fikirdeyim.

Abi Real Madrid’in ikinci macta yaptiklari zaten sporun etigine yakismayan isler.Ama Punter da aldigi cezayi hak etti yani.Bos yere 2 mac ceza vermediler ki.Ha Real Madridli oyunculardan bircoguna daha ceza verilmeliydi diyorsan o konuda ben de kesinlikle ayni fikirdeyim.
Olayları başlatan Llull hiçbir şey almadı mesela. Diğer yandan adam öldürmeye teşebbüs eden Yabusele ile deplasmanda takım arkadaşlarını korumak için nefsi müdafaaya çalışan Punter bir tutulamaz bence. Punter’a 1 maç verseler neyse, 2 maç vermeleri resmen Madrid’in
seriyi evine döndürme hamlesi.

Olayları başlatan Llull hiçbir şey almadı mesela. Diğer yandan adam öldürmeye teşebbüs eden Yabusele ile deplasmanda takım arkadaşlarını korumak için nefsi müdafaaya çalışan Punter bir tutulamaz bence. Punter’a 1 maç verseler neyse, 2 maç vermeleri resmen Madrid’in
seriyi evine döndürme hamlesi.
O konuda ben de ayni fikirdeyim.Llull tertemiz siyrildi.Real Madrid’e orada bir ayricalik tanindigi tartisilmaz zaten.

Partizan takımı bu seride öyle şeyler yaşattı ki taraftarlarına kolay kolay kendilerine gelemeyeceklerdir. 5 maçlık serinin kısa özeti ise Punter bitmiş olan seriyi çok güzel sattı.

Real Madrid ülkesinde kralın takımı olduğu için, uluslararası karşılaşmalarda ise ispanyol lobisi desteğiyle sürekli istediğini alıyor bir şekilde. Öyle şaibeli final, yarı finallerine denk geldim ki; bende antipati oluşturdular açıkçası. Önemli olan çok kupa kazanmak değil, hak ederek kazanmak. O nedenle saygı duymuyorum hiç. En büyük söylemlerine
falan da hiç katılmıyorum. Tabii ki bu benim fikrim, herkesin düşüncesine saygı duyuyorum.

Son düzenleme:
Obradovic şampiyonluk yolunun böylesine açık olduğu bir sezonda Euroleague'i kazanamamışken zannetmiyorum ki bir daha Euroleague şampiyonluğu görebilsin. 2011'de Panathinaikos'ta kazandığı şampiyonluğun ardından antrenörlüğü günden güne irtifa kaybediyor kabul edelim ki.

Sezona fecaat başlangıcın ardından Top 8'de Madrid'deki ikinci maçın son 2 dakikasına girilirken -Mike Batiste'in işaret ettiği gibi- potansiyel Olympiakos finali kafalarda oynanmaya başlamıştı. Serinin sonunda ise geriye sadece Partizan taraftarının, Grobari'nin tribün performansı kaldı sezona dair.

Real Madrid ilk defa mı bunu yapıyor ? 1-2 sene önce Ataman'lı Efes prime döneminde herkesi tokat manyağı yaparken; tam kadro Efes'e karşı 20-30 farklar yiyip 2-0 geriye düşmüşken, seriyi son maçın son saniyelerinde elinden kaçırmadı mı Madrid ? Efes eksik miydi , yoo. Yani bunlar tesadüf değil gibi pek. 2-0 geri düştüğün maçı son maça getiriyorsun ve 18 fark yemene rağmen veteran denen oyuncularınla F4'e gidiyorsun. Vallahi bilimin açıklayamayacağı birkaç mevzudan biri.
Ha eklemeyi unuttum : Bunu yaparken senin başında sıradan bir koç ve rakibinde Avrupa'nın gelmiş geçmiş en iyisi Obradovic efsanesi var.

Son düzenleme:
Spor böyle hikayeleri seviyor. Barca da CL kazandığında Chelsea deplasmanından skandal hakem kararlarıyla çıkmıştı. Kupayı kazanırlar Partizan maçı konuşulur.

Yarin Final Four basliyor.

Top 8’de bile hic sans vermedigim Monaco umarim sampiyon olur.Ama sanki Real Madrid-Barcelona macinin galibi kupayi evine goturur gibi geliyor.

Real'de Yabusele yok, Deck de sakattı en son. Laso da yok ki şapkadan tavşan çıkartsın. Rahat bir Barca galibiyeti bekliyorum.

Oly'de Monaco'yu öyle ya da böyle yener.

Finalde çekişme olur, Barca kazanır