2010 Teknosa Türkiye Kupası (Adana)

• Konbuyu başlatan Erdal Can İçelli
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E

Erdal Can İçelli

Misafir
19-21 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Teknosa Türkiye Kupası organizasyonu Adana Yüreğir Spor Salonu?nda gerçekleştirilecek.

2009-2010 sezonu Teknosa Türkiye Kupası organizasyonu 19-21 Şubat tarihleri arasında Adana?da gerçekleştirilecek. Beko Basketbol Ligi?nde yer alan sekiz takımın 3 gün süresince kıran kırana mücadele edeceği Teknosa Türkiye Kupası?na, 3000 seyirci kapasitesine sahip olan Yüreğir Spor Salonu ev sahipliği yapacak.

Toplam 7 karşılaşmanın oynanacağı final müsabakalarının tümü D Spor ekranlarından naklen yayınlanacak. Sekizli Final?de rakiplerini geride bırakarak mutlu sona ulaşmayı başaran takım, 25. Türkiye Kupası?nın sahibi olacak. 7-12 Ekim tarihleri arasında Bursa, İzmir, Konya ve Mersin?de gerçekleştirilen Eleme Gurubu karşılaşmalarında yer aldıkları grupları ilk iki sırada tamamlayan; Banvit, Beşiktaş Cola Turka, Bornova Belediyesi, Efes Pilsen, Fenerbahçe Ülker, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Pınar Karşıyaka ve Türk Telekom takımları mücadele edecek.

Re: Teknosa Türkiye Kupası 2010 ADANA

erdal bu turnuvuda bizim olmamamıza en çok üzülenlerdensin...tam takım adanaya gelicek men ediliyor takım...

favori her zaman ki gibi efes....

Bende hiç sanş yok bekleriz bekleriz Adanaya vermezler Galatasarayı men ederler turnuvadan Adanaya verirler anlamış değilim neyse salondaki yerimi alırım degişiklik olur bizim içinde ama Adananın bu turnuvada başarılı olacagını sanmıyorum hayırlısı

Karşılaşmaların 19-21 Şubat 2010 tarihlerinde Adana Yüreğir Spor Salonu'nda oynanacağı açıklandı bu arada..

Menderes'te olsaydı daha makbule geçerdi ama buna da şükür :)

Gidebildiğim tüm maçlara gideceğim.. Bir daha bu fırsatı zor yakalarım.. Allah'ın sevgili kuluymuşum Mersin'e Efes ve Telekom maçları için gitmeyi çok istemiştim ama olmamıştı..:)

Son 4 sene için Adana'da 3. Türkiye kupası oynanıyor.Demekki Adana iyi yapıyor ki Adana'ya veriliyor.Önceki 2 kupa da boş bir tane koltuk yoktu.Bunda da olmaz.

19-20-21 Şubat 2010 tarihleri arasında Adana?da düzenlenecek olan Teknosa Türkiye Kupası Sekizli Final eşleşmeleri 15 Şubat Pazartesi günü İstanbul Polat Otel?de belirlenecek.

Adana Yüreğir Spor Salonu ev sahipliğinde düzenlenecek olan Teknosa Türkiye Kupası Sekizli Final eşleşmeleri, 15 Şubat Pazartesi günü İstanbul Polat Otel Balo Salonu?nda gerçekleştirilecek. Basın toplantısı ve kura çekimi, saat 10:30?da yapılacak ikramın ardından saat 11:00?de başlayacak.

0.58EE

Ligin son sekiz sırasından sadece 1 takım var. İlginç. Ki o da bizim yerimize giden Mersin. Demek ki ligin sonucu sezon öncesinden belli etti kendini.

Adana Yüreğir Spor Salonu?nda yaşanacak Teknosa Türkiye Kupası Sekizli Finali'nin ilk gün (19 Şubat Cuma) oynanacak çeyrek finalinde eşleşmeler şöyle gerçekleşti:

Pınar Karşıyaka - Mersin Büyükşehir Belediye (Saat 14.00)
Banvit - Efes Pilsen (Saat 18.30)
Beşiktaş Cola Turk - Bornova Belediye (Saat 16.15)
Fenerbahçe Ülker - Türk Telekom (saat 20.45)

9-21 Şubat 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Teknosa Türkiye Kupası Sekizli Final heyecanı, Perşembe günü Adana Hilton Otel?de düzenlenecek basın toplantısı ile start alacak.

18 Şubat 2010 Perşembe günü Adana Hilton Otel-Multi 2 Salonu?nda yapılacak olan basın toplantısı saat 14:00?de başlayacak.

Dev mücadele öncesinde gerçekleştirilecek toplantıda; Türkiye Basketbol Federasyonu yöneticileri, TBF Ligler Direktörlüğü yetkilileri, kupada mücadele edecek takımların temsilcileri, antrenör ve sporcuları ile Teknosa firması temsilcileri hazır bulunacak.

Kısmetse yarın Telekom - fb maçına gideceğim.. Gönlüm tabii ki Telekom'un kazanmasından yana ama bu imkansız neredeyse.. Zaten benim derdim Hüseyin kaptanı izlemek.. :)

Ş.Saadet Ünal' Alıntı:
Kısmetse yarın Telekom - fb maçına gideceğim.. Gönlüm tabii ki Telekom'un kazanmasından yana ama bu imkansız neredeyse.. Zaten benim derdim Hüseyin kaptanı izlemek.. :)

Görüşürüz :) Galatasaray atkını tak gel

İlk maçta Mersin Karşıyaka'yı mağlup etti.

Şu anda oynanan maçta ise Bornova farklı şekilde önde Beşiktaş önünde. Beşiktaş çok dağınık Bornova ise müthiş oynuyor.

Buradan izleniyor maçlar;

http://www.tbl.org.tr/beko/index.asp

Favoriler bir bir eleniyor ama Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker'in böyle bir sürprize izin vereceklerini sanmıyorum. Yarı final eşleşmelerine göre de yine bir Efes Pilsen - Fenerbahçe Ülker finali muhtemel..

Bu arada Bornova Belediyesi'nin oyununu ve mücadelesini tebrik etmek gerek. Mersin ise ligde bu kadar mental olarak rahat değil, o yüzden sanırım bu tür galibiyetlere hasret. Çünkü aslında o kadar da kötü bir takım değiller ve bu tür galibiyetler sürpriz olmamalı onlar adına artık..

Karşıyaka'nın elenmesi benim için sürpriz oldu,Beşiktaş'ın elenmesini normal karşılıyorum.

Efes Pilsen - Banvit maçında rakocevic 8'de 2 üçlük isabeti ile oynamış,Şu adamı niye göndermediler anlamıyorum.İnşallah eurolig'de oynamaz ve efes'i yakmaz.

İnşallah Kupa Efes'in olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...