2012 Londra Voleybol

Kaybettik malesef. Gruptan çıkmak için Kore ve Sırbistan'ı kesin yenmeliyiz ve ABD'yi yenemesek bile en azından 1 puan almalıyız.

Bahar servis atarken bakamıyorum, 2 maçtır bloklara çare üretemedik, bugün Brezilya maçına göre biraz daha ortaları kullanmaya çalıştık ama olmadı, kızlar halen olimpiyatta olmanın heyecanını atamadılar mı ne ama yine de güvenim tam, inanıyorum gruptan çıkacağımıza

Esra Gümüşü de yerden yere vuranlar, milli takımda işi ne diyenler, göklere çıkarıyor şimdi :)

Bahar servis atarken bakamıyorum, 2 maçtır bloklara çare üretemedik, bugün Brezilya maçına göre biraz daha ortaları kullanmaya çalıştık ama olmadı, kızlar halen olimpiyatta olmanın heyecanını atamadılar mı ne ama yine de güvenim tam, inanıyorum gruptan çıkacağımıza

Esra Gümüşü de yerden yere vuranlar, milli takımda işi ne diyenler, göklere çıkarıyor şimdi :)

Evet çok yüklenmiştim Esra'ya şimdi mahçubum :)

Bahar Toksoy bir tane olumlu servis atamazmı ya servis atmayı bilmiyor sanırım çok sinir etti beni. Uzun yıllar sonra voleybol maçı izleyeyim dedim ikisinde de yenildik kötü oynuyoruz istikrarlı bir oyunumuz yok.

Baharın servisleri tamam çok etkili değil ama kaçırdığı servsiler biraz da mecburiyetten oldu.Set sonu geride olduğumuz için risk alarak kullandı ama olmadı

bahar toksoy 88li genç bir isim bence iyi bir oyuncu maçı izlemedim ama 1 maçla değerlendirilemez bahar 2011 Avrupa Şampiyonası En İyi Servis Atan Oyuncu ödülü var bu oyuncuya servis atmayı bilmiyor demek tuhaf olur

Bayanlarda bugün alınan sonuçlar şöyle B grubu;

Çin 3 Türkiye 1 Setler (25-20,25-20,29-31,25-22)
Kore 3 Sırbistan 1 Setler (25-12,25-16,16-25,25-21)
ABD 3 Brezilya 1 Setler (25-18,25-17,22-25,25-21)

A grubu

İtalya 3 Japonya 1 Setler (25-22,25-21,20-25,25-22)
Rusya 3 Dominik 1 Setler (25-23,25-15,24-26,25-22)

İngiltere , Cezayir maçı şuan oynanmakta.

Bayanlar A Grubu Puan Durumu

Rusya 6
İtalya 6
Japonya 3
Büyük Britanya 2
Cezayir 1
Dominik 0

Bayanlar B Grubu Puan Durumu

Çin 6
ABD 6
Kore 3
Brezilya 2
Türkiye 1
Sırbistan 0

Bugün 16:45'te Sırbistan ile tamam ya da devam maçımız var. 3-0 veya 3-1 almamız gerekiyor. 3-2 bile işimizi zorlaştırır.

Bugün 16:45'te Sırbistan ile tamam ya da devam maçımız var. 3-0 veya 3-1 almamız gerekiyor. 3-2 bile işimizi zorlaştırır.

Yanlış değilsem onları, kendi evlerinde düzenledikleri Avrupa Şampiyonası'nda yenmiştik yine yenebiliriz ama şu basit hataları yapmamak gerekiyor, en güçlü olduğumuz noktalardan biri olan servislerimizi sürekli dışarıya veya fileye atmaktan vazgeçmemiz lazım :)

Yanlış değilsem onları, kendi evlerinde düzenledikleri Avrupa Şampiyonası'nda yenmiştik yine yenebiliriz ama şu basit hataları yapmamak gerekiyor, en güçlü olduğumuz noktalardan biri olan servislerimizi sürekli dışarıya veya fileye atmaktan vazgeçmemiz lazım :)

Sırbistan bizi yenerek finale çıktı ve Avrupa şampiyonu oldu. Tabii o maç ölçü olamaz, o kadroda bulunan Nikolic ve Molnar kadroda yok. Brakocevic'in sakatlığı var ara ara oyuna giriyor pek verimli olamadı. Sanırım İvanaya manşet aldırıyorlar, liberoları Cebic'in öyle ahım şahım bir libero olmadığını dünüşünürsek iyi servis atarsak Sırbistan'ın direnebileceğini sanmıyorum. Bizdeki tek soru işareti Naz'ın performansı, ortalara iyi pas atarsa işimiz çok kolay olacaktır. Sırbistan'da özellikle Rasic iyi blok yapan bir oyuncu, ortaları mutlaka devreye sokup blokları dağıtmak lazım.

Dün oynanan maçların sonuçları ;

Erkekler A Grubu;

Polonya 1 Bulgaristan 3 Setler (22-25,27-29,25-13,23-25)
İtalya 3 Arjantin 1 Setler (25-17,21-25,25-17,25-23)
Büyük Britanya 0 Avustralya 3 Setler (15-25,18-25,20-25)

Erkekler B Grubu

ABD 3 Almanya 0 Setler (25-23,25-16,25-20)
Sırbistan 3 Tunus 1 Setler (25-15,25-21,20-25,25-18)
Brezilya 3 Rusya 0 Setler (25-21,25-23,25-21)

Erkekler A Grubu Puan Durumu

Bulgaristan 6
Polonya 3
İtalya 3
Arjantin 3
Avustralya 3
Büyük Britanya 0

Erkekler B Grubu Puan Durumu

ABD 6
Brezilya 6
Rusya 3
Sırbistan 3
Tunus 0
Almanya 0

Kazanmamız şart ama oyuncularımızın maç fikstüründen ve saatlerinden şikateçi olduğu yorgunluklarını atamadıkları söyleniyor. Umarım bir aksilik olmaz. Ben madalya alacağımızı düşünüyorum voleybolda.