2019-2020 Euroleague

Şu an Euroleague'in en iyi takımı ve Şubat-Mart'tan beri kıtanın en iyi oyuncusu. Geçen yıl neredeyse Play-off'lara kadar Larkin'i oyuna bile dahil edemeyen Ergin Ataman'ın oyuncusunda ısrar edip Avrupa'nın en değerli oyuncusu haline getirmesi takdire şayan. Dunston'sız bu kadar keskin olmaları hem kendilerinin ne kadar büyük takım olmaya başladıklarının, hem de basketbolun ne kadar kısalar oyunu olduğunun göstergesi oldu. Fenerbahçe'nin Obradovic'in tercihleri nedeniyle yaşadığı bütün sıkıntılar Efes'in avantajı adeta. Barca kadro kalitesiyle pek tabii ki ağır top ama en azından şu aşamada oyun olarak Efes'ten daha akıcı takım yok gibi görünüyor.

Efes Pilsen' e yabancı konusunda avantaj sağlamamak için Türk yapılmayan, milli takımın olası başarılarına engel koyan doping uzmanı Hidayet' e tokat gibi cevaplar vermeye devam ediyor Larkin. Bu rekora canlı tanık olmak daha başka bir güzel. Son 4 dk dağılıp rekoru kıramayacakken, onu kenara alıp oyuna tekrar dönmesini ve rekoru kırmasını sağlayan Ergin hocamıza da kocaman bir alkış.

Efes Pilsen' e yabancı konusunda avantaj sağlamamak için Türk yapılmayan, milli takımın olası başarılarına engel koyan doping uzmanı Hidayet' e tokat gibi cevaplar vermeye devam ediyor Larkin. Bu rekora canlı tanık olmak daha başka bir güzel. Son 4 dk dağılıp rekoru kıramayacakken, onu kenara alıp oyuna tekrar dönmesini ve rekoru kırmasını sağlayan Ergin hocamıza da kocaman bir alkış.

Zamaninda Turkce bilmeyen Turkiye ile alakasi olmayan adami Turk yapan Efes değil miydi? Efes de Fenerbahce de Türkiye'de basketbolun köşelerini tutmuş, ellerinde oynatıyor federasyonu.

Zamaninda Turkce bilmeyen Turkiye ile alakasi olmayan adami Turk yapan Efes değil miydi? Efes de Fenerbahce de Türkiye'de basketbolun köşelerini tutmuş, ellerinde oynatıyor federasyonu.

Türk yapılması için Türkçe bilmesi mi gerekli bir basketbolcunun ? Bugüne kadar yapılanlardan hangisi Türkçe biliyor veya Avrupa' daki devşirmelerden hangisi oynadığı ülkenin dilini biliyor ? Bir basketbolcu yararlı olacaksa illa Türkçe bilmesi kriteri mi aranması lazım ? Larkin milli takımda oynamak istiyor, keza Efesli yöneticilerden de bizzat duydum bunu ancak federasyondan izin çıkmıyor. Larkin' i Türkçe kurslarına yollayalım Furkan o zaman sen rahat edeceksen. Efes Türkiye' deki basketbolun köşesinden tutmuşsa hakkıyla tutmuştur.

Türk yapılması için Türkçe bilmesi mi gerekli bir basketbolcunun ? Bugüne kadar yapılanlardan hangisi Türkçe biliyor veya Avrupa' daki devşirmelerden hangisi oynadığı ülkenin dilini biliyor ? Bir basketbolcu yararlı olacaksa illa Türkçe bilmesi kriteri mi aranması lazım ? Larkin milli takımda oynamak istiyor, keza Efesli yöneticilerden de bizzat duydum bunu ancak federasyondan izin çıkmıyor. Larkin' i Türkçe kurslarına yollayalım Furkan o zaman sen rahat edeceksen. Efes Türkiye' deki basketbolun köşesinden tutmuşsa hakkıyla tutmuştur.

Adam Ürdün milli takımında oynuyordu yahu Türk pasaportu alırken böyle saçmalık olur mu? Larkin'den bahsetmiyorum zaten. Eğer bir guard devşirilecekse tabi ki devşirsin. Türk basketbol hakemleri Anadolu Efes tarihinin en büyük efsaneleridir. Formalarını emekli etseler ancak haklarını vermiş olurlar.

Larkin büyük oyuncu. İlk yarı bitiminde hissetmiştim rekor kırabileceğini yazmıştım, keşke 50 de olsaydı başka bir boyut kazanırdı rekoru. Olsun bu da efsaneydi. Bizim milli takımda da oynamasını çok isterim şu aşamada ondan daha iyi katkı verebilecek bir oyuncu yoktur herhalde. Yaşı da öyle geçkin değil yıllarca hizmet verir avrupada kalırsa.

Milano, Anadolu Efes yenilgisi sonrası şimdi de kötü günler geçiren Oly karşısında hezimete uğruyor.
Micov Reis kendine yazık ediyor orda...

Dışarda olduğum için anca eve geldim. Bi ara fantasy için skorlara bakayım dedim Efes farkla önde, Larkin 20 ye yaklaşmıştır umarım dedim ama 43 görünce aklım çıktı, bu nedir yahu? Ya bu Efes ciddi ciddi oldu galiba. Hücumları çok keyif veriyor, savunmaları iyi sayılır, geçiş hücumları iyi, guardları muazzam ve uyumlu. Üstelik dikkat ettiyseniz Dunston gibi temel direk bi canavar olmadan Asvel ve Milano deplasmanlarından çıkıp Münih’i ezdiler. Bu takımlarda Jekiri, Monroe, Tarczewski, Scola gibi muhteşem isimleri Sertaç Pleiss’la durdurdular.
Ergin hocam yeterince rüştünü ispatladı. Demek ki sağlıklı şartlar sağlandığında Obra’yı ilahlaştırmaya gerek yokmuş.
Son olarak; lidere selam durun. Beko gibi ağızlar kaya kaya pohpohlanmadılar ama kazıyarak geldiler 2 sezondur buralara.

Cska'nın Barcelona'yı yeneceğini tahmin ediyordum çünkü ne zaman üst üste maç kaybedip kötü bir döneme girseler büyük bir takımı farklı yenerek sükse yapıyorlar.

FB hala düzelmedi bence,Aralık ayında yine en az 2 acı mağlubiyet alacaklar,eğer yeni sakatlık olmazsa Ocak'tan itibaren uçuşa geçerler.

Efes'i izlemek keyif,daha doğrusu Larkin'i,Efes maçlarında 1 koltuk bile boş kalmamalı.

Daha 3 gün önce tesadüfen bu haberi okumuştum https://www.eurohoops.net/tr/trademarks-tr/974172/euroleague-bir-macta-40-sayi-atan-7-oyuncu/ sonrasında Larkin'in 49'unu izledik.

Euroleague'de bence takımlar en çok 3 numara pozisyonunda sıkıntı yaşıyorlar.Bu pozisyonda fazla elit oyuncu yok,Cska'da Clyburn vardı en iyilerden biri diyebileceğimiz bir isim olarak o da sakatlandı.

Lucic Münih'te harcanıyor,sen Reallere,Cskalara layıksın be

Cska'nın Barcelona'yı yeneceğini tahmin ediyordum çünkü ne zaman üst üste maç kaybedip kötü bir döneme girseler büyük bir takımı farklı yenerek sükse yapıyorlar.

FB hala düzelmedi bence,Aralık ayında yine en az 2 acı mağlubiyet alacaklar,eğer yeni sakatlık olmazsa Ocak'tan itibaren uçuşa geçerler.

Efes'i izlemek keyif,daha doğrusu Larkin'i,Efes maçlarında 1 koltuk bile boş kalmamalı.

Daha 3 gün önce tesadüfen bu haberi okumuştum https://www.eurohoops.net/tr/trademarks-tr/974172/euroleague-bir-macta-40-sayi-atan-7-oyuncu/ sonrasında Larkin'in 49'unu izledik.

Euroleague'de bence takımlar en çok 3 numara pozisyonunda sıkıntı yaşıyorlar.Bu pozisyonda fazla elit oyuncu yok,Cska'da Clyburn vardı en iyilerden biri diyebileceğimiz bir isim olarak o da sakatlandı.

Lucic Münih'te harcanıyor,sen Reallere,Cskalara layıksın be

Seneye James Anderson yerine Anadolu Efes'i gelsin 😎

Herkes doğal olarak Larkin’i ve müthiş performansını konuşuyor ve lider olduğu için övüyor Efes’i ama bence o kadar da toz pembe değil durumları. Son maç herkesin atladığı Micic’in hiç sayı atamaması durumu var. Hiç konuşulmadı ama bu sıkıntı olabilir ilerleyen dönemler için, Larkin’in çok gölgesinde kalmak Micic’i strese sokuyor benim sahada gördüğüm. Son maç iyice sindi, Larkin’in 50 sayı atması yerine ikisi 25 sayı atsa çok daha iyi olur takım için. Şeytan ayrıntılarda gizlidir, Ergin hocam elbet bunu düşünüyordur.

Micic'in bence attığı sayıları çok kafaya takacağını sanmıyorum. Benzer bir maç Panathinaikos deplasmanında oldu. Micic o maçı da çok kötü oynadı. 6 sayı da kaldı. Ergin hoca da basın önünde epey eleştirdi Micic'i daha sonraki 2 maçta Micic kendine geldi ve Oly'ye karşı 27 ve Zenit'e karşı 24 sayı attı. Bence yine toparlayacaktır. Sezon içerisinde iniş çıkışlar olabiliyor.

Micic skorer değil zaten genelde takıma yönelik çalışıyor, asist pas top paylaşımı vs.. Larkin bu takımın skor simidi. İşler yolunda gitmeyince skor lazımsa top ona veriliyor, zaten en büyük meziyeti de o. Ciddi anlamda tutulması fareden daha zor bi oyuncu😄 Ama yeri geliyor o gününde olmuyor, Micic sazı eline alıyor.