2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Lig bitiminde bütün yabancı oyuncularla yolları ayırmak gerekiyor. Hiçbirinin savunması iyi değil ve Avrupa basketbolunda savunma yapmıyorsun çöp olursun.

Çünkü her maç 90 sayı atamazsın atmaya kalksan bir atarsın iki atarsın üçüncü maç aynı yüzdeyi yakalayanazsın veya savunması ortalama olan bir takım bile gelip seni yener gider.

Prepelic, McCormack hücumda iyi bile olsalar hem disiplin sorunları var hem de neredeyse sıfır savunma yapıyorlar. Ayrıca Yeboah altıncı adam olarak kalsın deniyormuş fiyat performans olarak iş yapmış gibi gözüküyor ama hiç gerek yok altıncı değil onaltıncı adam olarak bile kalmasın. Bost ve Halilovic ve diğerlerine hiç girmiyorum bile.

Bu yılda kümede kaldık ama her yıl sil baştan olmaz ki, bu yıl playoff gözümde yok artık gelecek yıl için şimdiden plan program yapılsın.

McCormack gibi hem 2.10 kalıplı atlet hem orta mesafe şutu iyi bir serbest atış yüzdesi hücumda yetenekli ribaund becerisi iyi bir uzunu çok ararız. Savunmada daha sert olsa zaten hiç eksiği olmayacak ve direkt EL nin tepe takımlarında rotasyonda yer bulur. J.Floyd denen yetenek yoksunu undersize uzun Denizli'de yetersiz kalıyor. Zach Auguste bile aradık 2 sezon boyunca. 4/4 luk oyuncu peşinde koşarken eldeki işe yarar oyuncudan olmak da var

Prepelic saf 2 numaranın ötesinde oyun zekası fark yaratıyor skorer 2 den bol bir şey yok ama oyunu bilen yaratıcı skorer şutör bulmak kolay değil.

Catwright niye gitti? Walden'la herhalde ayrılma konusunda orta yol bulunamadı. Catwright ilk maçında ortalama bir oyun sergilemişti, çok ümitli değildim Catwright 'tan ama deneyip görmek iyi olurdu. Walden Bost ikilisi güven vermiyor.
Bursa'daki Jordan Floyd bir üst seviyede ne yapabilir görmek isterdim.

Savunma takımı diye hücumda yaratıcı olamayan şutu vasat oyuncularla savunmada yapılamıyor. Ertuğrul Erdoğan takımı yetenek ve hücum takımıydi. Basketbolda sadece savunmayla ayakta kalamazsın öncelik bence hücum, hücumda yetenekli oyunculara takım halinde derli toplu alan kapatarak savaşarak savunma yaptirabilirsen takım oluyorsun. Diebler gibi vb. tek yönlü ya da atletizm seviyesi enerjisi bitik sadece istatistiğe kendi skoruna oynayan oyunculara tabiki savunma yaptıramazsın.

Son düzenleme:
McCormack gibi hem 2.10 kalıplı atlet hem orta mesafe şutu iyi bir serbest atış yüzdesi hücumda yetenekli ribaund becerisi iyi bir uzunu çok ararız. Savunmada daha sert olsa zaten hiç eksiği olmayacak ve direkt EL nin tepe takımlarında rotasyonda yer bulur. J.Floyd denen yetenek yoksunu undersize uzun Denizli'de yetersiz kalıyor. Zach Auguste bile aradık 2 sezon boyunca. 4/4 luk oyuncu peşinde koşarken eldeki işe yarar oyuncudan olmak da var

Prepelic saf 2 numaranın ötesinde oyun zekası fark yaratıyor skorer 2 den bol bir şey yok ama oyunu bilen yaratıcı skorer şutör bulmak kolay değil.

Catwright niye gitti? Walden'la herhalde ayrılma konusunda orta yol bulunamadı. Catwright ilk maçında ortalama bir oyun sergilemişti, çok ümitli değildim Catwright 'tan ama deneyip görmek iyi olurdu. Walden Bost ikilisi güven vermiyor.
Bursa'daki Jordan Floyd bir üst seviyede ne yapabilir görmek isterdim.

Savunma takımı diye hücumda yaratıcı olamayan şutu vasat oyuncularla savunmada yapılamıyor. Ertuğrul Erdoğan takımı yetenek ve hücum takımıydi. Basketbolda sadece savunmayla ayakta kalamazsın öncelik bence hücum, hücumda yetenekli oyunculara takım halinde derli toplu alan kapatarak savaşarak savunma yaptirabilirsen takım oluyorsun. Diebler gibi vb. tek yönlü ya da atletizm seviyesi enerjisi bitik sadece istatistiğe kendi skoruna oynayan oyunculara tabiki savunma yaptıramazsın.
Basketbol`da sirf savunmayla ayakta kalamazsin, sirf hucumla da ayakta kalamazsin eger hucum yetenekleri GSW`deki gibi inanilmaz fark yaratmiyorsa, dolayisila takim kimyasi onemli hale geliyor.

McCormack varsa diger uzunlara 4 numarani ona gore secersin. Bizim hangi uzunumuz atletik, savunma yonu yuksek ben bilmiyorum.
Goksenin`in varken Yeboah`a gitmezsin.

Bu konuyu sene basinda da yazmistik, bizim iki tarafi cok iyi oyuncu alma ihtimalimiz bu butcelerle yok. Bu nedenle takim kimyasini duzgun kurmamiz gerekiyor.

Biz de ne sutor var ne elit defansif oyuncu var ne drive edebilen oyuncu var. Savunma desen elit olarak sayabilecegim bir oyuncu yok.

Turk rotasyonumuz fena degil ve istesek de istemesek de sen kadronu bu Turk oyunculara gore kumalisin. Mccormack`a gore degil.

Sadik Bugrahan Ismet Goksenin vb`ni yazip neleri eksik neleri iyi ona gore yapilanman olmasi gerekiyor.

Üst düzey yerli uzun yok zaten Sadık'ı tutmak büyük başarı. Belki Muhsin gelir backup için Samet yerine. Velhasıl uzun rotasyonunu yerliye göre şekillendirme durumu pek yok. McCormack 'i ben olsam tutardım. Yanına ona ve Sadık'a göre bir 4.5 bir 3.5 alırdım. Denizli Oturu ve Moses Wright'ı getiriyorsa biz de Reggie Perry'i getirelim 4.5 için.
Yakup hocaya güveniyorum. Turgay Bey Pistiolis gibi avrupada oynamış oyuncu takıntısı yok. G lig Çin Avustralya Ncaa vb her yerden oyuncu getiriyor. Tutmadı ama Mason Jones potansiyel olarak iyi bir oyuncuydu Whiters da.

Son düzenleme:
Derme çatma yama transferlerle dikiş tutmuyor. 21/22 sezonu gibi ya da Ertuğrul Hoca zamanı gibi baştan yapılanmayı ayarlayacaksın. Ondan sonra vura vura hedeflerine yürüyorsun zaten. Ha sonrası malum maalesef... O iyi oyunculara 2 kuruş fazla vermeyip 10 kuruş harcayıp leş gibi kadrolar kuruluyor. Sonrasında Curry getirsen ne yazar...

Yakup Sekizkök: “Önümüzdeki sezon Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde hedefimiz final-four.”

Bu gerçek mi?
Geçenlerde çıktığı kanalda böyle demiş. Tivibu olabilir yanlışsam düzeltin. Koç Eurocup'a geçmek istiyormuş ama olmamış sanırım. +2 sene opsiyonda da söz hakkı fibadaymış. Ben ayrılmak istersek zorluk çıkarmazlar diye düşünüyordum. Neyse, son senemizde Top16'nın ötesine gecebiliriz umarım. Benim artık final four veya şampiyonluk hevesim kalmadı BCL'ye dair. Top16'yı geçelim, gerekirse çeyrek finalde malaga'ya tenerife'ye tokatlanalım. Yeter ki Top16 sonrasını görelim artık.

Gerçekleşse çoğu insanın memnun olmayacağı aşamayı kendilerine hedef olarak belirlemişler.

Umarım Galatasaray bu amatör branş düşmanı vizyonsuz yönetimden bir an önce kurtulur. Daha fazla bir şey söylemek istemiyorum.

Salon yapılmadığı müddetçe; Galatasaray'ın Euroleague'de işkence çekmeden oynayabilmesinin tek yolu Faruk Süren ya da Ünal Aysal formunda bir başkanın kulübün başına geçmesi. Salon hem üst seviyede para harcama zorunluluğu hem de bu harcamanın zeminini oluşturan kayda değer bir finansal akış sağlıyor.

Kazanmış olduğumuz Eurocup'ı bir kez daha kazanarak Euroleague, Euroleague'e de en azından 15 milyon dolarlık bir bütçeyle başlangıç ve ligle hemhal olmaya dair yeni bir efsane başkanla tanışmaktan başka bir seçenek göremiyorum ben. Söz konusu efsane başkan ufukta göze çarpmıyorken, salon inşaatına kadar geçecek zaman diliminde Eurocup'ta geçtiğimiz sezonki Gran Canaria gibi sonuçsuz bir biçimde var olup kupanın ters takvimiyle cebelleşmektense; daha önce kazanmamış olduğumuz Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde devam etmek bence daha tutarlı bir seçenek.

Samet yerine Muhsin yada Duverioglu iyi olurmuş.
Duverioğlu ile Beşiktaş görüşmüş ama kendisi haftada bir maç oynamak istediği için Avrupa'da olan takımlarla anlaşmak istememiş. öyle okumuştum Bodrum'la anlastiginda. Geçen yıl yaşadığı musibetten ötürü böyle bir karar almış sanırım. Kafasını toparlamışsa ve yeni bir meydan okuma ararsa bize çok isterim seneye.