24 Kasım Öğretmenler Günü

ogretmenler-gunu.jpg

Başta "Başöğretmen" Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerin bu özel gününü kutluyorum.

"Öğretmenler! Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır."

"Cumhuriyet sizden; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister."

Mustafa Kemal Atatürk

"Öğretmenler! Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır." bu laf aslında birşeyleri o kadar özetliyorki...

Büyük Taarruza başlanmasından önce Atamızın yanına o dönemin milli eğitim bakanı gelir ve derki; "böyle önemli bir savaş yaklaşmışken öğretmenler kongresini erteleyelim "der. buna karşılık atamız; " Böyle birşeyi duymamış olayım Cehaletle savaş,düşmanla savaştan daha önemlidir" der ve o zor dönemde dahi bu kongre yapılır!!

Zaten cehaletle yapılan savaşı kazanamadığımızdandırki,şu an 3. dünya ülkelerinden farksız,apolitik bir toplumuz..

Başta forumun öğretmenleri; Esra abla ve Onur Abinin daha sonra da tüm öğretmenlerin öğretmenler günlerini kutluyorum.

teşekkür ederim burakcım,
bende önce canım arkadaşım,meslektaşım Onur'un,daha sonra tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum, ebediyete intikal eden başta M.Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum..ruhları şad olsun.
bu arada armanın annesinin, salimin annesinin onur uncu'nun annesimiydi babasımıydı emin olmadım şimdi, onların da öğretmenler gününü kutluyorum.

Çağdaş, konuya çok güzel değinmişsin. Teşekkür ediyorum.

Burak, çok teşekkür eder, hediyemi en kısa zamanda beklerim. :p

Esra, çok teşekkür ediyorum. Ben de senin bu özel gününü kutluyorum.

Yunus, teşekkürler...

Başta eğitim camiasının yeni neferleri Onur Balcı ve Esra olmak üzere tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlar, sorunlarının en kısa sürede çözümlenmesini dilerim.

Not: Saadet öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğim olmasından gurur duyardım ama ülkemizin dış ticaret açığını kapatmaya çalışıyorum : )

Başta Esra ve Onur arkadaslarımız olmak üzere cumhuriyete inanan tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum.

Son 20 yılda o kadar geri gittikki bizleri bu bataklıktan kurtaracak tek şey cumhuriyete inanan öğretmen arkadaslarımızın çocuklarımıza dogruyu ve adaleti öğretme azmi olacaktır.

Biliyorum sayıları çok az ama herseye ragmen bizim cumhuriyet ve Atatürk ilkelerine inanan öğretmen arkadaşlarımıza güvenimiz tamdır.

İlerki yıllarda Hasan Ali Yücel gibi dehaların milli eğitim bakanı olabilmesi dileğiyle...

Dün internete giremediğimden dolayı bu konuya yazamadım. Bir öğretmen çocuğu olarak buraya yazmazsam ayıp olur. Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım...

Onur Yavuz' Alıntı:
Başta eğitim camiasının yeni neferleri Onur Balcı ve Esra olmak üzere tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlar, sorunlarının en kısa sürede çözümlenmesini dilerim.

Not: Saadet öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğim olmasından gurur duyardım ama ülkemizin dış ticaret açığını kapatmaya çalışıyorum : )

Onur abi bir yanlış anlaşılma olmuş afedersin :oops: