AEVL | GALATASARAY - M.Milli Piyango

Sercan Horozcu' Alıntı:
[quote="Salih Coskun":eviconzu]Milli Piyango okadar iyi bir takim mi?

Geçen hafta Arkas'ı yenmişlerdi.[/quote:eviconzu]
Ha ozaman baska olabilecek bir sonuc demekki 2-3.

3-2 yenildik ne yazık ki. Takımın geçen haftaki oyunundan eser yoktu. Bir yandan bu kadar kötü oynayıp puan almak sevindirici ancak öte yandan bir haftada takımın oyununun bu kadar değişmesi düşündürücü.

Geçen hafta Fener´i yenip, bugün Maliye´ye karşı kaybetmek cidden moral bozucu bir durum. İstikrarı ne zaman yakalayacağız, merak ediyorum.
Burak Eyvel' Alıntı:
Merhaba Onur abi;

GALATASARAY SK bölümüne girdiğimiz zaman yukarıda duyurular kısmında gsvoleybolu tanıtan bir konu olabilirmi ?
Burak, Savaş Abi böyle bir başlığın açılmasına onay verip tanıtım yazısı hazırlarsa neden olmasın ki.

ya şöyle bir hafta sonu ne zaman yüzümüz gülecek ya gecen haftaki takımdan eser yok bu ne ya tamam karsı takımı takdır edıyorum gecen hafta arkası yendiler ama biz ne olursa olsun alıcaz boyle macları.ama M.milli piyango-mef okulları(ki fb 3-2 yenıldıler bu hafta)takdır ettıgım takımlar ve dikkat ediyorum bu iki takım her sene ustlerdekı takımlardan muhakkak boyle galıbıyetler alıyorlar cok krıtık mactı iyi olmadı bu sonuc..haftaya arkas deplasmanı işimiz dahada zor..

Yukarıdaki takımlara karşı daha iyi hazırlanıyoruz bu bir gerçek.
Ama Milli Piyango vb. takımlar da gerçekten zor ve güçlü takımlar.
Açıkçası 5 setlik bir maç bekliyordum ben. Kaybettik, keşke olmasaydı..

Onur Yavuz' Alıntı:
Geçen hafta Fener´i yenip, bugün Maliye´ye karşı kaybetmek cidden moral bozucu bir durum. İstikrarı ne zaman yakalayacağız, merak ediyorum.
[quote="Burak Eyvel":24hv1q4i]

Merhaba Onur abi;

GALATASARAY SK bölümüne girdiğimiz zaman yukarıda duyurular kısmında gsvoleybolu tanıtan bir konu olabilirmi ?
Burak, Savaş Abi böyle bir başlığın açılmasına onay verip tanıtım yazısı hazırlarsa neden olmasın ki.[/quote:24hv1q4i]

Tamam abi ben bunu Savaş abiye iletim.

Bu maça taraftarın gelmesi için takımın daha ne yapması gerekir bilmiyorum.

Salonda tezahürat yapmaya çalışan taraftar sayısı, iyimser sayıyla 20'ydi.

Abdi İpekçi'ye aynı gün 5 bin kişi giden Galatasaray taraftarı, bu maça 100 kişi bile götüremiyor.

Parmakla sayılabilecek durumda olmak utanç verici gerçekten.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Bu maça taraftarın gelmesi için takımın daha ne yapması gerekir bilmiyorum.

Salonda tezahürat yapmaya çalışan taraftar sayısı, iyimser sayıyla 20'ydi.

Abdi İpekçi'ye aynı gün 5 bin kişi giden Galatasaray taraftarı, bu maça 100 kişi bile götüremiyor.

Parmakla sayılabilecek durumda olmak utanç verici gerçekten.

Ne yazık ki organize olamıyoruz.

gerçekten de benim için hayal kırıklığı oldu taraftar sayısı. Hem bu maçta hem de bir gün sonraki vakıfbank maçında. Daha önce hedefsiz olmayı falan bahane ederek gidilmiyordu belki maça, ama bir hafta önce Fenerbahçe'yi darmadağın etmiş bu takım, taraftar önünde oynamayı hak etmez miydi. Taraftar olsaydı o son set bize gelmez miydi. Gerçekten yazık. Bunun için nasıl bir çalışma yapılmalı bilmiyorum ama Galatasaray'ın Ankara maçlarına gelen taraftar sayısı, İstanbul'dakinden daha fazla neredeyse.

Ben şaşırmadım seyirci olmamasına. GS yönetimi aynen bu yolda devam etsin. Sansın ki onları istemememizin sebebi futboldaki 10.luk. Amatör branşlardaki takımlarının maç saatini bile ayarlıyamıyor. Üstüne maç yaptığımzı salonalr arasında kuş uçuşu 60 km fark oluyor ki İstanbul yolları ve trafiğini saymıyorum. 5 yaşında çocuğun bildiği ve vereceği tavsiyeleri tekrar buradan söylemeyeceğim ama bu kafa ile futbol dahil hiç bir branşta seyirci sayısını arttıramayacaklar.

Taraftar yok, iyi güzel de Fener'i 3-0 yenen takım nasıl oluyor da Maliye'ye 3-2 yeniliyor onu anlamış değilim.

Organizasyon yeteneği zaten var olan bir şey değil ki. Erkekler ile bayanların maçlarını arka arkaya koy, olsun bitsin. Ama ne bastıran var, ne bir şey.

Can Altay' Alıntı:
Taraftar yok, iyi güzel de Fener'i 3-0 yenen takım nasıl oluyor da Maliye'ye 3-2 yeniliyor onu anlamış değilim.

Organizasyon yeteneği zaten var olan bir şey değil ki. Erkekler ile bayanların maçlarını arka arkaya koy, olsun bitsin. Ama ne bastıran var, ne bir şey.

yönetimin maçları arka arkaya koyması için çaba harcaması gerektiği düşüncesine ben de katılıyorum. bu yalnızca bizim takım için geçerli olmasın hatta. Türkiye'de voleybol seyircisi zaten fazla değil, bir de erkek/kadın maçlarını ayrı günlerde yaparak bu sayı iyice düşürülüyor.

Ancak; iğneyi kendimize hiç batırmıyoruz. Yapılan her araştırmada Türkiye'de en çok taraftarın olduğu kulüp biz çıkmıyor muyuz? Peki nerede bu taraftar? Vakıfbank maçı 20 kişiyle izlenecek maç mıydı? Tamam yönetimi eleştirelim, günü saati ayarlayamadı diye. Hatta voleybol seyircisi yaratamadığı için de eleştirelim ama biraz da maça gidelim, insanları teşvik edelim.

Maliye kötü bir takım değil. Ancak biz yine de geçen haftaki oyunumuzun yarısını oynayabilseydik kazanırdık. Bu yıl Fenerbahçe'nin çok iyi olmadığı zaten görülüyor.

Abicim amatör branşları şartlar ne olursa olsun takip eden,ayakları salonlara alışkın insan sayısı 2000'i geçmez.Şu forumdaki insanları ortak paydada buluşturan ana dal basketbol.Rakip yıllardır kıllandığımız Banvit,takım daha gaz dönemleri olsa da son yıllardaki en keyifli basketbolunu oynuyor.2-3 haftadır kafalarda bu maç var.Hal böyleyken ben dahil çoğu insanın tercihi Banvit maçı oldu,5000 kişi vardı salonda ninesiyle dedesiyle çoluğuyla çocuğuyla.
Başkan bey çıkıp orada burada nağra atıyor profesyoneller şubeleri yönetiyor diye.Bu profesyoneller -ki varsa- mevcut ikilemde voleybol takımının yalnız kalacağını öngöremeyecek kapasitede mi?Hadi diyelim kafalarında yalan yanlış kuruyorlar,biz ne yaparsak yapalım bu salon boş kalır diye.Soruyorum kendi görevlerini yerine getirmeden taraftardan beklenti içinde olma hakları var mı?Profesyonellikte var mı bu lüks?
Voleybol maçına gidenlerin önünde saygıyla eğiliyorum.Yönetimlerin tutumları ne olursa olsun yukarıda yazdığım 2000 rakamı Galatasaray için fazlasıyla kötüdür,eksiktir bunu da kabul ediyorum.Ama mevcut tablo bu.

Zaten yönetim bilimini bilenler çok iyi bilecektir ki ağlanmak sızlanmak acizlere göredir. İşleyişte bir sorun varsa bunun çözümü için çareler arayıp çözümler üretmek yöneticinin görevidir. Misal bisküvi üretiyorsan "Yahu daha iyi bisküviler yapıyorum, bu insanlar neden hala Ülker-Eti alıyor!!" demezsin, diyemezsin. Tüketicinin ayağına gitmelisin. Bu anlamda spor klüpleri yöneticileri daha şanslıdır. Çünkü insanların duygularını kullanırlar, ajitasyon yapabilirler. Ama aynı şeyi misal THY da yapıyor Türkiyenin hava yolları diyor. Bir kısım Türk'ü bu anlamda yanına çekse de esas denizi yanına çekmek için farklı politikalar izliyor. Servisini 1. sınıf yapıyor, fiyatlarda oynama yapıyor, uçağın rötar yapmasını azaltıyor, uçakları yeniliyor, ikramları arttırıyor, aktarmaların hızlı olmasını sağlıyor.

İşte THY'ının milliyetçi söylemlerle etkileyip bilet aldırdığı adam ile GS yönetiminin GS'lılığı ön plana çıkardığında salona koşan adam, sensin-benim . Ama THY'nin ortadaki denizi de kendine çekmeye çalıştığı gibi yönetimin de taraftarı tribüne çekecek farklı politikalar ortaya koyması lazım. Bu anlamda ben çok öneri getirdim. Bunu klübe mail yoluyla da anlattım. Artık bıktım açıkcası ama hiç bir gelişme olmadı. İşin farklı bir yanı da bu taraftarı salona stada çekme anlamında yapılacak poltikalar uzun değil kısa ve orta vadede çok iyi sonuçlar verecek. İlk sonucu, forma ve ürün satışı konusunda artış sağlanır. Salonda çok taraftarı görenler, klübe sponsor olur (mesela Geçen seneki GS basketbol seyircisi Kadınlarımıza sponsor getirdi ki bu sene erkekelrede getirecektir).

Konu başlıkla alakasız gözükeceği için detaylandırmak istemiyorum. Ama yönetimlerin bu anlamda uygulayacakları politikalar GS'ın geleceğine de ışık tutacaktır. Acz içnide içlerindne yada dışlarından bilmem taraftar nerede yaaa :'( gibi konuşmalar yapmak yakışık almaz.