Avrupa Ligi (2009-10)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Uefa Avrupa Ligi

16 Şubat 2010
Everton (İNG) 2-1 Sporting Lizbon (POR)

18 Şubat 2010
Hertha Berlin (ALM) 1-1 Benfica (POR)
Atletico Madrid (İSP) 1-1 Galatasaray
AFC Ajax (HOL) 1-2 Juventus (İTA)
Club Brugge (BEL) 1?0 Valencia (İSP)
Fulham (İNG) 2-1 Shakhtar Donetsk (UKR)
Liverpool (İNG) 1-0 Unirea Urziceni (ROM)
Hamburger SV (ALM) 1-0 PSV Eindhoven (HOL)
Villarreal (İSP) 2-2 Wolfsburg (ALM)
Standard Liege (BEL) 3-2 FC Salzburg (AVU)
FC Twente (HOL) 1-0 Werder Bremen (ALM)
Lille (FRA) 2-1 Fenerbahçe
Rubin Kazan (RUS) 3-0 Hapoel Tel-Aviv (İSR)
Athletic Bilbao (İSP) 1?1 Anderlecht (BEL)
FC Kopenhag (DAN) 1-3 Olympique Marseille (FRA)
Panathinaikos (YUN) 3-2 AS Roma (İTA)

Avrupa Ligi'nde alınan skorlarda İspanya'nın ülke olarak başarısızlığı göze çarpıyor. Valencia dışındakilerin işi oldukça zor.

Turu garantileyenler Rubin Kazan ve Marsilya benim görüşüme göre..

Onlar garanti gibi dursa da Juventus ve Roma da rahat geçer bence turu.

FB-Lille maçını da dışarıda olduğumdan izleyemedim. Nasıldı maç? Açıkçası ben Lille'in burada daha iyi oynayacağını düşünüyorum FB açık oynayacağından dolayı.

Aslında fener dün iyi oynadı.Guiza inanılmaz goller kaçırdı.Lugano nun sakatlığının nüksetmesiyle yerine giren Deniz Barış kötüydü,Lille in ikinci golününde asistini o yaptı.Takımın en büyük yıldızı Gervinho niye sonlara doğru girdi onuda anlamadım.2-1 lik skor fener için avantaj gibi görünüyor ama 2. maçta Lille de R.Costa ile De Melo da olacak...

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
Aslında fener dün iyi oynadı.Guiza inanılmaz goller kaçırdı.Lugano nun sakatlığının nüksetmesiyle yerine giren Deniz Barış kötüydü,Lille in ikinci golününde asistini o yaptı.Takımın en büyük yıldızı Gervinho niye sonlara doğru girdi onuda anlamadım.2-1 lik skor fener için avantaj gibi görünüyor ama 2. maçta Lille de R.Costa ile De Melo da olacak...
De Melo olacak mı bilmem de , bu adam bu sene 14 lig maçında oynamış 3'ünde 90 dk,3'ünde 11 çıkıp oyundan çıkmış,8'inde ise 55-60.dklarda oyuna girmiş.Yani as oyuncu değil.
Lille burdaki maçta daha iyi oynayacaktır.1 yada 2 gol bir şekilde atar ve fener 3-4 gol atabilir mi.Zor , yani fener elenir.

Sercan Özbek' Alıntı:
[quote="Hüseyin Karaçil":24516vrr]Aslında fener dün iyi oynadı.Guiza inanılmaz goller kaçırdı.Lugano nun sakatlığının nüksetmesiyle yerine giren Deniz Barış kötüydü,Lille in ikinci golününde asistini o yaptı.Takımın en büyük yıldızı Gervinho niye sonlara doğru girdi onuda anlamadım.2-1 lik skor fener için avantaj gibi görünüyor ama 2. maçta Lille de R.Costa ile De Melo da olacak...
De Melo olacak mı bilmem de , bu adam bu sene 14 lig maçında oynamış 3'ünde 90 dk,3'ünde 11 çıkıp oyundan çıkmış,8'inde ise 55-60.dklarda oyuna girmiş.Yani as oyuncu değil.
Lille burdaki maçta daha iyi oynayacaktır.1 yada 2 gol bir şekilde atar ve fener 3-4 gol atabilir mi.Zor , yani fener elenir.[/quote:24516vrr]
As olmadığını biliyorumda oyuna sonradan dahil olduğundada etkili olan bir oyuncu.Genellikle sonradan oyuna giren adam ligde 5 avrupa liginde 3 gol atmış.Yani sonradan girse dahi tehlike yaratabileN bir oyuncu...

Lille'in savunması çok kötü.Güiza'ya net pozisyonlar verdiler.Tabi söz konusu oyuncu Güiza olunca top kaybının pek bir önemi olmuyor.

2. maç çok zevkli olur.Hem Fener hemde Lille çok pozisyon bulur.

Gervinho oyuna 70.ci dakikalarda girdi,bunu da unutmamak lazım..2.maçta kontra ataktan Gervinho,Eden Hazard,Frau çok tehlikeli olur..

Bu arada Eden Hazard'ı ilk kez izledim.Kadıköyde açılan Fenerbahçe savunmasına karşı tek başına maçı bile alabilir.Oyununu çok beğendim.

fener 2. maçın hemen başında deli danalar gibi saldırırsa erkenden bi gol yer ve sonra çıkartayım derken 5lik olabilir.
Ama akıllı oynayıp yavaş yavaş baskı kurarsa turu rahat geçer. Çünkü Lille'in büyük olmayan ama devamlı bir baskı karşısında hatalar yapabileceğini dusunuyorum.
Bu arada Melo zor yetişir ikinci maça

F.Bahçe'ye güzel haber!
Lille'in golcü futbolcusu Gervinho'nun, Stade Rennes ile yapılan son lig maçında sakatlandığı ve perşembe günü Fenerbahçe ile yapılacak UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanş maçında büyük ihtimalle oynayamayacağı bildirildi.

UEFA'nın internet sitesinde verilen bilgide, 22 yaşındaki Gervinho'nun, Stade Rennes maçında dizinden sakatlandığı, Fenerbahçe maçında oynama ihtimalinin çok düşük olduğu belirtildi.

Fildişili futbolcu da yaptığı açıklamada, sakatlığı konusunda pek iyimser olmadığını, nihai kararın son kontrollerin ardından alınacağını söyledi. Gervinho, dizinin halen acıdığını belirtti ve ''Sanırım bir süre oynayamayacağım'' diye konuştu.

Lille'in orta sahasında görev yapan Mathieu Debuchy'nin, UEFA Avrupa Ligi 3. tur ikinci maçında, Fenerbahçe ile yapılacak karşılaşmada oynayamayacağı açıklandı.

Fransız medyasında yer alan haberde, Lille'in Stade Rennes ile deplasmanda yaptığı ve 2-1 kazandığı maçta sakatlanan Debuchy'nin, Fenerbahçe maçında forma giyme imkanı olmadığı belirtildi.

Debuchy'nin, Rennes maçındaki bir hava topu mücadelesi sırasında aldığı darbeyle sakatlandığı, hastaneye kaldırılan futbolcunun sahalardan bir ay kadar uzak kalacağı kaydedildi.

Fransız ekibin golcü futbolcusu Gervinho'nun da Rennes maçında dizinden sakatlandığı ve Türkiye'de oynanacak maçta forma giyemeyeceği açıklanmıştı.

Lille'in Belçikalı genç oyuncusu Eden Hazard'ın da sakatlığı nedeniyle Fenerbahçe maçının kadrosuna alınmayacağı, Brezilyalı golcü Tulio de Melo'nun tedavi olmak üzere ülkesine gittiği ifade ediliyor.

Lille'de kim oynayacak yahu ?

O yok, bu yok. Ulan Fener ballı takımsın bu turu da geçemezsen yazıklar olsun sana. Gerçi geçsende bişi farketmeyecek ya, neyse...

Benfica 4-0 Hertha Berlin
Goller : 25.dk Aimar
48.dk Cardozo
59.dk Javier Garcia
62.dk Cardozo

İlk maç 1-1 bitmişti.

Benfica , Marsilya - Kopenhag maçının galibi ile oynayacak.

UEFA'dan Cüneyt Çakır'a görev

FIFA kokartlı Türk hakem Cüneyt Çakır, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Marsilya-Kopenhag rövanş maçını yönetecek.

Marsilya'da, 25 Şubat Perşembe günü TSİ 20.00'de başlayacak karşılaşmada Cüneyt Çakır'ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Tarık Ongun, dördüncü hakemliği de Süleyman Abay yapacak.
Karşılaşmanın ilave yardımcı hakemleri ise Hüseyin Göçek ve Bülent Yıldırım olacak.

Uğur Boral, Mehmet Topuz, Özer , Ali Bilgin , Wederson Lille maçında kesin yoklar.
Santos cezalı , Gökhan Ünal Avrupa'da oynayamıyor.
Lugano ile Cristian'ın oynayıp oynayamayacağı kesinleşmedi.

FENERBAHÇE A TAKIMI KADROSU
01. Volkan Demirel
02. Lugano (Sakat)
19. Önder Turacı
10. Alexsandro de Souza
21. Selçuk Şahin
23. Semih Şentürk
24. Deniz Barış
25. Uğur Boral (Sakat)
17. Ali Bilgin (Sakat)
99. Deivid de Souza
06. Gökçek Vederson (Sakat, bir son dakika gelişmesi yaşanabilir)
77. Gökhan Gönül
88. Volkan Babacan (Kaleci)
24. Fehmi Mert Günok (Kaleci)
9. Daniel Gonzalez Güiza
5. Emre Belözoğlu
20. Özer Hurmacı (Sakat)
66. Mehmet Topuz (Sakat)
58. Fabio Alves Da Silva (Bilica)
15. Bekir İrtegün
67. Onur Karakabak
54. Furkan Aydın
22. Mahmut Ertuğrul Taşkıran
27. Andre Clarindo Dos Santos (Cezalı)
16. Cristian Oliveira Baroni (Sakat)
39. Gökhan Ünal (UEFA'ya bildirilen kadroda yok)

Fb çok çok eksik kadrosuyla yarın akşam Lille ile oynayacak.

Hamburg - Anderlecht
Rubin Kazan - Wolfsburg
A.Madrid - Sporting Lizbon
Benfica - Marsilya
Liverpool - Lille
Panathinaikos - S.Liege
Juventus - Fulham
Valencia - W.Bremen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...