Basketball Quiz !

Bakalım ne kadar basketbol severiz ;) Biraz kafanızı yoracak bir soru soralım :)

Bir takım hücuma kalkıyor ve oyun kurucu guard topu alıp oyunu kurmaya baslıyor. Top sürerek rakip sahaya geciyor ve her iki ayagı da orta cizgiyi gectikten sonra rakip guard ın iyi savunması sonrasında telaslanıp ayakları rakip sahada olmasına ragmen topu kendi sahasında sektiriyor.

Bu durum bir YARI SAHA İHLALİ midir?

degildir benim bildiğim ayaklarının da yani aen azından birinin rakip sahada yada çizgi üzerinde olması gerekio..

eger topu dısarda sektiriyo olsa nasıl top rakibe gecicekse, geri sahada sektirmesi de rakibe gecmesi için bi sebebtir bence.

bak sunu düşünelim o zaman .. hani topgeri sahaya düşüo yani dielimki topu kaybedio oyuncu ve top geri sahaya düşüo.. hakem napıo.. eger topa geri sahada degerse çalıo düdüğü yok degmezse çalmıo..

BİLDİİM KADARIYLA TOPUN KENDİ SAHASINA DEĞMESİYLE İHLAL OLMUYO ÇÜNKÜ MESELA BAZEN MAÇLARDA TERS PAS ATIYO OYUNCULAR TOP KENDİ SAHALARINA DÜŞÜYO KİMSE TOPA DEYMEĞİDİ SÜRECE BİŞİ OLMUYO

İHLAL OLMAZ

bgn bizim maçta oldu daçka maçında

tufan aynı pozisyon

2 ayak bizim sahadaydı ama top içerdeydi
hakemlerde yarı saha werdi

demekki weriliyomuş :)

ya hıı doru Ya eğer kendi sahasına top düştüyse ama adam topa değmediyse DEĞİLDİR

ama kendi sahasında sektirirse İHLALDİR DORU

Evet bazı sazan arkadaslar yok degil ama bu bir YARI SAHA İHLALİDİR !

Ben zaten ihlal diye biliyordum; bunun üzerine bir de pek sayın hocam arsameia da ihlal oldugunu belirtti ;)

İHLAL DEĞİL önemli olan ayakları rakip sahadayken zıplayıp o topu havada kendi sahasına çevirirse ihlal OLMAZ.Biz bunu bir defa yaşamıştık hocamız bize böyle Söylemişti. :shock: :shock: