'Efes PİLSEN Tarih Oluyor'

SPOR KULUPLERI VE TAKIMLARIN ISIM VE TANITIMLARINDA ALKOLLU ICKI MARKALARINI CAGRISTIRAN ISIM KULLANILAMAYACAK

SPOR KULUPLERI VE TAKIMLARIN ISIM VE
TANITIMLARINDA ALKOLLU ICKI MARKALARINI CAGRISTIRAN ISIM, LOGO, AMBLEM VE
ISARETLER KULLANILAMAYACAK. MEVCUT SPOR KULUPLERI DE, BU AYKIRILIGI 1 YIL
ICERISINDE GIDERECEK.
TUTUN VE ALKOL PIYASASI KURUMUNUN (TAPDK) RESMI GAZETE'NIN BUGUNKU
SAYISINDA YAYIMLANAN ''TUTUN MAMULLERI VE ALKOLLU ICKILERIN SATISI VE SUNUMUNA
ILISKIN USUL VE ESASLAR HAKKINDAKI YONETMELIGI'' ILE ALKOLLU ICKILERDE REKLAM,
SPONSORLUK VE PROMOSYON UYGULAMALARI, DENETIM VE YAPTIRIMLAR DA YENIDEN
DUZENLENDI.
BUNA GORE:
-HER CESIT ALKOLLU ICKININ TELEVIZYON, KABLOLU YAYIN, RADYO VE KAMU YAYIN
ARACLARIYLA REKLAMININ YAPILMASI YASAK OLACAK. COCUKLARI VE GENCLERI HEDEF ALARAK
VE SPORTIF FAALIYETLER ILE BAGLANTI KURULMAK SURETIYLE REKLAM YAPILAMAYACAK.
-ALKOLLU ICKI SATISI, AMBALAJI, SUNUMU VE TANITIMLARINDA, DIN, IRK,
BAYRAK, SIYASI PARTI, TESEKKUL, DERNEK VE VAKIFLAR ILE SPOR KULUPLERI VE
TAKIMLARININ AMBLEM, FLAMA, SEMBOL VE DIGER ALAMETLERI ILE SPOR ICERIKLI IFADE,
SEKIL VE SEMBOLLER KULLANILAMAYACAK.
-ALKOLLU ICKI MARKALARI ILE SPOR ICERIKLI HER TURLU FAALIYET, HIZMET VE
ORGANIZASYONLAR VE SIRKET SEKLINDEKI YAPILANMALAR DA DAHIL OLMAK UZERE, SPOR
KULUPLERI ILE TAKIMLARININ ISIM VE TANITIMLARINDA ALKOLLU ICKI MARKALARINI
CAGRISTIRAN ISIM, LOGO, AMBLEM VE ISARETLER KULLANILAMAYACAK.
YONETMELIGE EKLENEN BIR GECICI MADDE ILE BU HUSUSLARA ILISKIN
AYKIRILIKLAR, BUGUNDEN ITIBAREN 1 YIL ICERISINDE GIDERILECEK.

-AA-

Semih Ural' Alıntı:
Sponsor da olamıyor Kamil. Blues festivali de tehlikede bundan sonra. Efes Pilsen ismini kullanması kesinlikle yasak.
Dostum bir şeyi açıklığa kavuşturalım Efes var Pilsen yok. Yani ligde diğer sezon Anadolu Efes yada Efes Anadolu isimleriyle devam edebilir. Böyle olmasının ihtimalini az görüyorum.
Yada adını Gs Efes, Bjk Efes yaparak EL haklarını büyük kulüplere verebilir. Peki böyle olursa da EL sponsorluğu ne olur derseniz, bişe ollmaz orda sadece marka konuşuyor.

Yazıyı, daha doğrusu başlığı Salsabasket'ten aldığınızı da belirtseydiniz keşke. Bir beklenti falan yok elbette ama bu tür kopyala-yapıştır'lar rahatsız ediyor insanı.

A.Çağlar Torun' Alıntı:
Yazıyı, daha doğrusu başlığı Salsabasket'ten aldığınızı da belirtseydiniz keşke. Bir beklenti falan yok elbette ama bu tür kopyala-yapıştır'lar rahatsız ediyor insanı.

ntvsporda da aynı başlık var.Kaldı ki salsayı bende takip ediyorum.

Anıl Yılmaz' Alıntı:
[quote="A.Çağlar Torun":1iuti8at]Yazıyı, daha doğrusu başlığı Salsabasket'ten aldığınızı da belirtseydiniz keşke. Bir beklenti falan yok elbette ama bu tür kopyala-yapıştır'lar rahatsız ediyor insanı.

ntvsporda da aynı başlık var.Kaldı ki salsayı bende takip ediyorum.[/quote:1iuti8at]
Kamil kardeşimiz bu hep yapıyor zaten sonrada herkese bir soruyyla bitiriyor :)

Anıl Yılmaz' Alıntı:
[quote="A.Çağlar Torun":3o6cy4cf]Yazıyı, daha doğrusu başlığı Salsabasket'ten aldığınızı da belirtseydiniz keşke. Bir beklenti falan yok elbette ama bu tür kopyala-yapıştır'lar rahatsız ediyor insanı.

ntvsporda da aynı başlık var.Kaldı ki salsayı bende takip ediyorum.[/quote:3o6cy4cf]

Bilgi sahibi olmadığın konuya neden giriyorsun babacım? Bak bakalım aynı mı o başlıklar? Değil, buraya kopyalanan ilk mesaja da dön bir bak, sonra konuşalım. Öyle açık yakalamış gibi araya giriyorsun, hoş olmuyor.

Anladığım kadarıyla efes ismiyle hiçbir faaliyette bulunamayacak. Yani sponsor olma birleşme durumu niye olsun? İsim değiştirip birleşse desek öyle birşey olsa yine tek devam eder. Cibona ile birleşip orada devam edeceği söyleniyordu, Efes adıyla orada bir birleşme olabilir.