Emre Çolak

Re: 37 # Emre Çolak

fizik kondısyon sıfır ama cok yeteneklı,biraz daha buyumesı lazım,gelecegı parlak bence..

Çolak'tan herkesin beklentileri oldukça fazlaydı ve çoğu kişi Çolak'ı Arda'dan sonraki yıldızımız olarak göryordu. Bu yüzdendir ki kötü oyunu bu kadar hayal kırıklığı yarattı. Ama 19 yaşında olduğunu da unutmamak lazım. Ayrıca şöyle birşey var ki Çolak bir kanat oyuncusu değil. Bunun da performansında etkili olduğunu düşünüyorum. Ama ne olursa olsun böyle gençlerimizi kolay kaybetmemeliyiz, tabi altyapıdan çıktı diye her gence sabredecek halimiz yok. Ancak Çolak yeteneğini göstermiş bir oyuncu. Mental açıdan kendini geliştirmesi lazım. Nerde ne yapacağını bilmesi lazım. Dün Necip'i de izledik. Ben oldukça fazla beğendim Necip'i. Düşünüyorum da gelecekte Nuri'li Necip'li eğer kendini geliştirir, potansiyelini sahaya yansıtırsa Çolak'lı bir Milli Takım orta üçlüsü çok güzel gözüküyor. Çolak, Necip'ten daha ofansif bir oyuncu ama yine de Necip'deki gelişime bir bakıp, kendine çeki düzen vermesi gerekiyor. Bunun yanında bizimde biraz daha sabırlı olmamız gerekiyor.

2 sene önce o yaş grubunda Çolak'ı herkes biliyordu ama Necip'i hobi olarak takip etmeyenler hariç bilen yoktu. Necip şimdi oyun şablonunda sırıtmadan oynuyor bence fark bu.

oynadıkları yer bakımından bıraz farklılar necıp ıle emre.ama emrenın tek eksıgı fiziği işte,necip bıraz daha yapılı topa saglam basıyor.

Kesinlikle bir takıma kiralık verilmeli. Her altyapıdan gelen oyuncu A Takımda oynayacak diye bir kaide yok. Sol kanatta da oynasaydı, forvet arkası da oynasaydı değişen birşey olmazdı yine. 1 yıl başka bir takımda sürekli oynamak o´na birtakım şeyleri öğretebilir.

Sene başında özel güç idmanları yapıyor denildi ama hiç bir fiziki gelişme göremiyorum ben kendisinde.

Güçlendiğinde gerçekten çok can yakar çünkü çok yetenekli.

Cok büyük bir potansiyel ama cok gücsüz yahu.
Bugün eline cok önemli bir firsat gecti derbide ama cok ciliz bir vurus yapti. Calis Emre Colak calis ve güclü ol, hem kendin kazan hem Galatasaray kazansin yoksa su halinle kaybolup gidersin bitersin.

O pozisyonda sıcağı sıcağına ben de sinirlendim ama çok normal düşününce.Adam Kadıköy'de derbiye çıkıyo, maç çok kritik bir durumda dizleri tir tir titret.He keşke o topu gol yapsaydı da tarihe geçseydi ama olmadı işte.Yalnız kesinlikle güçlenmesi gerekiyor.

*Bu arada numarası #52 olarak değiştirilebilir mi ?

Hagı onu böyle bir maçta okadar kritik bir dakikada oyuna alma iradesini gösteriyorsa kesinlikle üstüne düşecektir Emre'nin. Kaderi,huyu benzemesin ama fiziksel gelişim olarak Paragözoğlu'nu örnek almalı kendisine.

O pozisyonda keşke topu biraz daha sürebilseydin.Tekniğin çok iyi fakat fiziki açıdan büyük eksikliklerin var.Kredin büyük, beklentiler çok fazla.Umarım istenilen ölçülere gelirsin.Yoksa çok yazık olur...

Emre den çok ümitliyim.Tekniği,oyun zekası müthiş.Ama çok güçlenmesi lazım yoksa barınamaz bu fizikle.

Son dakkalarda o golü atsaydı şahane olurdu herkes için.Ama kızmamak lazım.Kendinden 10 yaş büyük abileri 10 yıldır ne hatalar yaptılar,ne goller kaçırdılar saraçoğlunda.

Emreye kızamadım o topa vurdugunda sanki ben sahada topa vurmus gibi olsum yüregim heycandan agızıma geldi....Genel olarak Hagi gibi bir ustası olucak 1.5 sene Adnan polat ihaleyı yine Hocaya yıkmassa :)

Hagi`nin elinde yasayacagı 1.5 senede cok büyük futbolcu olur,ögrenirse,güclenirse,aydıın abisi gibi vurdunduymaz olmassa,arda abisi gibi futbol dısı mecralarda boy göstermesse...

Biraz fizik kondisyon çalışsa iyi olur,zeki ve müthiş kaliteli ama güç olmayınca olmuyor işte dünkü o cılız vurşundan gördük...

Sabriyle sağdan sola , soldan sağa paralel topu yaptığıda kalitesini gösterdi yine. Bi güçlense varyaaaa diyorum başka da birşey demiyorum :p

Hagi 15 dakikalık oyununu övmüş romen basınına, işini çok iyi yaptı derbide bunu başardığına göre diğer maçlar için hazır sayılır manasında birşeyler söylemiş...

Şimdi korkum Hagi gençlere önem ve şans verir güzel amma Emre gibi sadece tekniği ile oynamaya çalışan mücadele ve oyun zekası sınırlı olan birisini umarım takıma monte edicem diye fantezilere girişmez. Aynı olay Aydın için de geçerli bunlar Galatasaray'ın bırakın as oyuncusu olmayı 18 kişilik kadrosunda olmamaları gerekir ama altyapı etiketi ile birisi 6. yılını dolduruyor diğeri de dilerim onun yolundan gitmez...

Yıldız olmayanlara yıldız müamelesi yapıldığı iyi top tutanın geleceğin yıldızı olduğu ülkemizde böyle defolu gençler noldum havalarında takılıyorlar cefasını taraftar çekiyor çünkü değer verilmeyecekleri onların önüne parlatıp sunuyorlar...

Kaleyi tam karşıdan gören bir pozisyonda sağdan gelen topu düzeltmeden solla vurmaya çalışan[Ki şut korner bayrağının orada Misimovic'e pas oldu] bir oyuncu için çok da ümitli değilim maalesef.

Kesinlikle Aydın'ın yoluna girmeden bir yere kiralık verilmeli.

Güçlü olmadığı için topu alınca içeriye katetmek yerine direkt vurmayı tercih ediyor. Bu da pek olumlu sonuçlanmıyor. Biraz güç ve güven kazansa belki daha iyi olur. Ama böyle devam ederse zor.

Ayağına geçen her topu olumsuz kullandı nerdeyse,ayrıca topu kaptırıp rakip takımın atak yapmasına sebebiyet verip geriye koşmamasıda gözlerden kaçmadı...Umarım verilen şansları bir daha bu kadar kötü kullanmaz...